ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 13:28

Nuk ka rinumërim të votave në Kosovë, hidhen poshtë ankesat e PDK-së, LDK-së dhe Nismës

Nuk ka rinumërim të votave në Kosovë, hidhen poshtë ankesat e PDK-së, LDK-së dhe Nismës
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në Kosovë ka njoftuar se janë hedhur si të palejuara ankesat e PDK-së, LDK-së dhe koalicionit Nisma-AKR-PD, për rinumërimin e të gjitha fletëve të votimeve. “Paneli Zgjedhor ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 18:21
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në Kosovë ka njoftuar se janë hedhur si të palejuara ankesat e PDK-së, LDK-së dhe koalicionit Nisma-AKR-PD, për rinumërimin e të gjitha fletëve të votimeve. “Paneli Zgjedhor ...

Nuk ka rinumërim të votave në Kosovë, hidhen poshtë ankesat e PDK-së, LDK-së dhe Nismës
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në Kosovë ka njoftuar se janë hedhur si të palejuara ankesat e PDK-së, LDK-së dhe koalicionit Nisma-AKR-PD, për rinumërimin e të gjitha fletëve të votimeve. “Paneli Zgjedhor ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 18:34
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në Kosovë ka njoftuar se janë hedhur si të palejuara ankesat e PDK-së, LDK-së dhe koalicionit Nisma-AKR-PD, për rinumërimin e të gjitha fletëve të votimeve. “Paneli Zgjedhor ...

Asnjë negociatë për qeverinë në Kosovë, LDK pret votat e diasporës
Mundesite per nje koalicion qe do te drejtonte qeverine e re te Kosoves jane ende te paqarta ndersa vijon numerimi i votave me kusht, atyre me poste si dhe votat e personave me aftesi te kufizuar. Komisioni Qendror i ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 12:30
Mundesite per nje koalicion qe do te drejtonte qeverine e re te Kosoves jane ende te paqarta ndersa vijon numerimi i votave me kusht, atyre me poste si dhe votat e personave me aftesi te kufizuar. Komisioni Qendror i ...

Përfundon numërimi i votave, KQZ: Vetëvendosje mbetet e para
Ka perfunduar procesi i numerimit te votave ne Kosove. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka numëruar 100 për qind të votave nga 2 mijë e 547 sa ishte numri i përgjithshëm i vendvotimeve. Sipas rezultateve përfundimtare të ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 16:29
Ka perfunduar procesi i numerimit te votave ne Kosove. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka numëruar 100 për qind të votave nga 2 mijë e 547 sa ishte numri i përgjithshëm i vendvotimeve. Sipas rezultateve përfundimtare të ...

Kosovë/ KQZ shpall rezultatin, sa vota morën VV, LDK, PDK dhe AAK
mapo.al Është mbyllur zyrtarisht numërimi i votave për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Sipas KQZ, Lëvizja Vetëvendosja ka dalë forcë e parë me 25.49% të votave, në vend të dytë LDK me 24.83%, në vendin e ...
Mapo | 08-Oct-2019 16:47
mapo.al Është mbyllur zyrtarisht numërimi i votave për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Sipas KQZ, Lëvizja Vetëvendosja ka dalë forcë e parë me 25.49% të votave, në vend të dytë LDK me 24.83%, në vendin e ...

Rrëzohet kërkesa e PDK, LDK dhe e koalicionit NISMA, nuk ka rinumërim votash
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në Kosovë (PZAP) tha se nuk do të ketë rinumërim të fletëvotimeve nga zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit. PZAP doli me këtë vendim pas shqyrtimit të kërkesës së Partisë ...
VizionPlus | 08-Oct-2019 18:06
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në Kosovë (PZAP) tha se nuk do të ketë rinumërim të fletëvotimeve nga zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit. PZAP doli me këtë vendim pas shqyrtimit të kërkesës së Partisë ...

Përfundon numërimi i votave në Kosovë, Vetëvendosje forcë e parë
Në ueb-faqen zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë bëhet e ditur se ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që u zhvilluan më 6 tetor. Sipas ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 16:21
Në ueb-faqen zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë bëhet e ditur se ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që u zhvilluan më 6 tetor. Sipas ...

Kosovë/ Përfundon procesi i numërimit të votave, Vetëvendosje e para
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Kosovë. Sipas rezultateve përfundimtare të KQZ, partia e parë është Lëvizja Vetëvendosje me 25.49% të votave, e ndjekur nga Lidhja Demokratike e Kosovës me 24.83%. Në ...
VizionPlus | 08-Oct-2019 17:04
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Kosovë. Sipas rezultateve përfundimtare të KQZ, partia e parë është Lëvizja Vetëvendosje me 25.49% të votave, e ndjekur nga Lidhja Demokratike e Kosovës me 24.83%. Në ...

Përfundon numërimi i votave të rregullta në Kosovë, ja rezultatet
Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të rregullta në të gjitha vendvotimet në Kosovë. Kjo është bërë e ditur përmes ueb-faqes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Në bazë të publikimit të këtyre të dhënave Lëvizja ...
Telegraf | 08-Oct-2019 16:44
Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të rregullta në të gjitha vendvotimet në Kosovë. Kjo është bërë e ditur përmes ueb-faqes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Në bazë të publikimit të këtyre të dhënave Lëvizja ...

KQZ në Kosovë: Pas përfundimit të procesit të numërimit rezulton se një votë në 20 është e pavlefshme
Një votë në 20 ka rezultuar e pavlefshme në zgjedhjet e së dielës në Kosovë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas numërimit të 100 për qind të votave, ka deklaruar se mijëra vota janë shpallur të pavlefshme dhe më shumë ...
ABCNews | 09-Oct-2019 11:02
Një votë në 20 ka rezultuar e pavlefshme në zgjedhjet e së dielës në Kosovë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas numërimit të 100 për qind të votave, ka deklaruar se mijëra vota janë shpallur të pavlefshme dhe më shumë ...

KQZ-ja merr vendimin për rinumërim të votave në disa vendvotime
Komisioni Qëndrorë Zgjedhorë gjatë ditës së sotme ka mbajtur mbledhjen e radhës. Koordinatori i qendrës të numërimit dhe rezultateve (QNR) Burim Ahmeti, tha se sipas raportit të karantinës së QNR duhet të ketë rinumërim ...
InFokusi | 09-Oct-2019 16:41
Komisioni Qëndrorë Zgjedhorë gjatë ditës së sotme ka mbajtur mbledhjen e radhës. Koordinatori i qendrës të numërimit dhe rezultateve (QNR) Burim Ahmeti, tha se sipas raportit të karantinës së QNR duhet të ketë rinumërim ...

KQZ-ja nuk e di saktë se kur do t`i shpallë rezultatet përfundimtare
Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valmir Elezi, ka deklaruar se në Qendrën e Numërimit të Rezultateve (QNR) është duke u bërë procesimi i formularëve për subjektet politike dhe kandidatëve për ...
Albportali | 09-Oct-2019 16:38
Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valmir Elezi, ka deklaruar se në Qendrën e Numërimit të Rezultateve (QNR) është duke u bërë procesimi i formularëve për subjektet politike dhe kandidatëve për ...

QNR-ja rekomandon rinumërimin e mbi 300 vendvotimeve
Koordinatori i Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR), Burim Ahmetaj, ka treguar për parregullsitë që kanë hasur gjatë procesit të numërimit. “Në QNR një numër i rezultateve nuk ka mundur të procedohet siç ishte ...
Lajminet | 09-Oct-2019 16:38
Koordinatori i Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR), Burim Ahmetaj, ka treguar për parregullsitë që kanë hasur gjatë procesit të numërimit. “Në QNR një numër i rezultateve nuk ka mundur të procedohet siç ishte ...

QNR-ja rekomandon rinumërimin e mbi 300 vendvotimeve
Qendra e Numërimit të Votave i ka rekomanduar KQZ-së që të shkohet në rinumërim në mbi 300 vendvotime, raporton Ekonomia Online. Koordinatori i Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR), Burim Ahmetaj, ka treguar për ...
EkonomiaOnline | 09-Oct-2019 16:35
Qendra e Numërimit të Votave i ka rekomanduar KQZ-së që të shkohet në rinumërim në mbi 300 vendvotime, raporton Ekonomia Online. Koordinatori i Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR), Burim Ahmetaj, ka treguar për ...

Rekomandohet që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim
Koordinatori i Qendrës së Numërimit të Votave (QNR), Burim Ahmetaj ka rekomanduar që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Kjo pasi që sipas, Ahmetajt në këto vendvotime ka formularë që janë shtypur gabimisht dhe ka ...
Medial | 09-Oct-2019 16:35
Koordinatori i Qendrës së Numërimit të Votave (QNR), Burim Ahmetaj ka rekomanduar që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Kjo pasi që sipas, Ahmetajt në këto vendvotime ka formularë që janë shtypur gabimisht dhe ka ...

Rekomandohet që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim
Koordinatori i Qendrës së Numërimit të Votave (QNR), Burim Ahmetaj ka rekomanduar që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Kjo pasi që sipas, Ahmetajt në këto vendvotime ka formularë që janë shtypur gabimisht dhe ka ...
Arbresh | 09-Oct-2019 16:35
Koordinatori i Qendrës së Numërimit të Votave (QNR), Burim Ahmetaj ka rekomanduar që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Kjo pasi që sipas, Ahmetajt në këto vendvotime ka formularë që janë shtypur gabimisht dhe ka ...

Cila është 15-shja më e votuar e Vetëvendosjes në Gjilan
Në zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë partia e parë në nivel vendi. Të dielën, partia e Albin Kurtit ka dalë e para edhe në Gjilan duke marrë 39,75% ose 17 mijë e 864 vota. Listës së kandidatëve më të ...
Gazeta Observer | 09-Oct-2019 16:28
Në zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë partia e parë në nivel vendi. Të dielën, partia e Albin Kurtit ka dalë e para edhe në Gjilan duke marrë 39,75% ose 17 mijë e 864 vota. Listës së kandidatëve më të ...

Kush është 15-shja më e votuar e Vetëvendosjes në Gjilan
Në zgjedhjet e 6 tetorit Lëvizja Vetëvendosje ka dalur partia e parë në nivel vendi. Të dielën, partia e Albin Kurtit ka dalur e para edhe në Gjilan duke marrë 39,75% ose 17 mijë e 864 vota. Listës së kandidatëve më të ...
InFokusi | 09-Oct-2019 16:28
Në zgjedhjet e 6 tetorit Lëvizja Vetëvendosje ka dalur partia e parë në nivel vendi. Të dielën, partia e Albin Kurtit ka dalur e para edhe në Gjilan duke marrë 39,75% ose 17 mijë e 864 vota. Listës së kandidatëve më të ...

KQZ vendos për rinumërimin e dhjetë vendvotimeve
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e dhjetë vendvotimeve në tërësi. Burim Ahmetaj nga Qendra e Numërimit dhe Rezultateve ka thënë se pas vendosjes në karantinë të këtyre kutive dhe shqyrtimit të ...
Indeks Online | 09-Oct-2019 16:24
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e dhjetë vendvotimeve në tërësi. Burim Ahmetaj nga Qendra e Numërimit dhe Rezultateve ka thënë se pas vendosjes në karantinë të këtyre kutive dhe shqyrtimit të ...

Koordinatori i Qendrës së Numërimit i rekomandon KQZ’së të rinumërohen 300 vendvotime
Koordinatori i QNR’së, Burim Ahmetaj, ka thënë se QNR’ja i rekomandon KQZ’së që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim për shkak të problemeve që kanë ndodhur si pasojë e një defekti me formularë. Bëhet fjalë diku për ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 16:24
Koordinatori i QNR’së, Burim Ahmetaj, ka thënë se QNR’ja i rekomandon KQZ’së që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim për shkak të problemeve që kanë ndodhur si pasojë e një defekti me formularë. Bëhet fjalë diku për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved