ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 04:06

FOTO+VIDEO/ Nis lufta, Turqia bombardon objektivat kurde në Siri

FOTO+VIDEO/ Nis lufta, Turqia bombardon objektivat kurde në Siri
mapo.al Ushtria turke ka nisur pasditën e sotme sulmet ndaj objektivave kurde në veri të Sirisë, pas tërheqjes së forcave amerikane me urdhër të Donald Trump. Me dekret të presidentit Recep Tayyip Erdogan, avionët ...
Mapo | 09-Oct-2019 20:26
mapo.al Ushtria turke ka nisur pasditën e sotme sulmet ndaj objektivave kurde në veri të Sirisë, pas tërheqjes së forcave amerikane me urdhër të Donald Trump. Me dekret të presidentit Recep Tayyip Erdogan, avionët ...

Sulmi në veri të Sirisë, NATO: Turqia na ka informuar në lidhje me operacionin “Burimi i Paqes”
NATO beson se Turqia do të marrë masa proporcionale dhe të matura gjatë operacionit të saj antiterrorist në veri të Sirisë, tha Sekretari i Përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg, raporton Anadolu Agency. Duke folur ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 18:17
NATO beson se Turqia do të marrë masa proporcionale dhe të matura gjatë operacionit të saj antiterrorist në veri të Sirisë, tha Sekretari i Përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg, raporton Anadolu Agency. Duke folur ...

Turqi nis ofensivën ushtarake në veri të Sirisë, Erdogan: Eliminim i “korridorit të terrorit” në kufirin jugor
Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga Ankaraja si terroristë, por që shihen nga shumica e Perëndimit si partnerë ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 16:32
Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga Ankaraja si terroristë, por që shihen nga shumica e Perëndimit si partnerë ...

“Pranvera e Paqes”/ Turqia nis operacionin në veri të Sirisë
mapo.alm Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga Ankaraja si terroristë, por që shihen nga shumica e Perëndimit si ...
Mapo | 09-Oct-2019 16:48
mapo.alm Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga Ankaraja si terroristë, por që shihen nga shumica e Perëndimit si ...

Turqia nis operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë
Turqia dhe aleatët e tij rebelë sirianë kanë nisur operacionin e tyre ushtarak në verilindje të Sirisë, ka thënë presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan. Sipas tj kjo ofensivë synon të eliminojë “korridorin e terrorit” ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 17:37
Turqia dhe aleatët e tij rebelë sirianë kanë nisur operacionin e tyre ushtarak në verilindje të Sirisë, ka thënë presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan. Sipas tj kjo ofensivë synon të eliminojë “korridorin e terrorit” ...

Parlamenti turk miraton mocionin për të zgjatur vendosjen e trupave në Irak dhe Siri… edhe për një vit tjetër
Parlamenti i Turqisë ka miratuar një mocion për zgjatjen e kompetencave të shtetit për të filluar operacione ushtarake ndërkufitare në veri të Irakut dhe Sirisë edhe për një vit tjetër. Mocioni u miratua para ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 11:46
Parlamenti i Turqisë ka miratuar një mocion për zgjatjen e kompetencave të shtetit për të filluar operacione ushtarake ndërkufitare në veri të Irakut dhe Sirisë edhe për një vit tjetër. Mocioni u miratua para ...

Erdogan e shënoi fillimin e intervenimit ushtarak në Siri
Stamboll, 9 tetor – Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan para pak kohësh në Tuiter publikoi se ushtria turke e ka filluar operacionin ushtarak në veri të Sirisë. Siç ceki, operacioni ushtarak e mban emrin “Burimi i ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 20:42
Stamboll, 9 tetor – Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan para pak kohësh në Tuiter publikoi se ushtria turke e ka filluar operacionin ushtarak në veri të Sirisë. Siç ceki, operacioni ushtarak e mban emrin “Burimi i ...

Lavrov: Politika e SHBA-së në Siri mund të djegë të gjithë rajonin
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergey Lavrov ka paralajmëruar se politika e SHBA-së në Siri “mund të djegë të gjithë rajonin”, transmeton Anadolu Agency (AA). Lavrov, lidhur me çështjen e Sirisë në një konferencë të ...
Arbresh | 09-Oct-2019 20:36
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergey Lavrov ka paralajmëruar se politika e SHBA-së në Siri “mund të djegë të gjithë rajonin”, transmeton Anadolu Agency (AA). Lavrov, lidhur me çështjen e Sirisë në një konferencë të ...

Maas: Turqia rrezikon ringjalljen e ShI me operacionin e saj ushtarak në Siri
Berlin, 9 tetor – Me sulmet ndaj pjesës verilindore të Sirisë, Turqia “rrezikon destabilizimin e mëtejmë të rajonit” dhe ringjalljen e Shtetit Islamik, deklaroi ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Hajko Maas, ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 20:36
Berlin, 9 tetor – Me sulmet ndaj pjesës verilindore të Sirisë, Turqia “rrezikon destabilizimin e mëtejmë të rajonit” dhe ringjalljen e Shtetit Islamik, deklaroi ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Hajko Maas, ...

Turqia: Po tregohet kujdes të mos dëmtohen civilët dhe infrastruktura
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se gjatë operacionit “Burimi i Paqes” i cili filloi sot në veri të Sirisë kundër organizatave terroriste PKK/YPG dhe DEASH shënjestrohen vetëm terroristët, njëlloj sikurse në dy ...
Shenja | 09-Oct-2019 20:33
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se gjatë operacionit “Burimi i Paqes” i cili filloi sot në veri të Sirisë kundër organizatave terroriste PKK/YPG dhe DEASH shënjestrohen vetëm terroristët, njëlloj sikurse në dy ...

Milicia kurde në Siri ndalon operacionet kundër shtetit islamik
Damask, 9 tetor – Forcat demokratike siriane, grupacion i cili i kryeson kurdët në këtë vend, kumtoi se i kanë ndërprerë të gjitha operacionet ushtarake kundër Shtetit Islamik terrorist në fillim të ofensivës turke, ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 20:25
Damask, 9 tetor – Forcat demokratike siriane, grupacion i cili i kryeson kurdët në këtë vend, kumtoi se i kanë ndërprerë të gjitha operacionet ushtarake kundër Shtetit Islamik terrorist në fillim të ofensivës turke, ...

Ushtria turke hyn në Siri, civilët kurd në arrati
Turqia ka filluar ofensivën kundër kurdëve në Verilindje të Sirisë. Lajmi është bërë i ditur nga presidenti turk Erdogan, që mesa duket telefonata e presidentit rus, Vladimir Putin nuk i ka ndërruar mendje. Të paktën 5 ...
PortaliOnline | 09-Oct-2019 20:18
Turqia ka filluar ofensivën kundër kurdëve në Verilindje të Sirisë. Lajmi është bërë i ditur nga presidenti turk Erdogan, që mesa duket telefonata e presidentit rus, Vladimir Putin nuk i ka ndërruar mendje. Të paktën 5 ...

Seancë e KS të KB-së për situatën në Siri
Nju-Jork, 9 tetor – Këshilli i Sigurisë i KB-së nesër do të mbajë seancë pas dyerve të mbyllura, në të cilën do të bisedojë për situatën në Siri, theksuan disa diplomatë të paemëruar, pasi Turqia sot filloi intervenim ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 20:18
Nju-Jork, 9 tetor – Këshilli i Sigurisë i KB-së nesër do të mbajë seancë pas dyerve të mbyllura, në të cilën do të bisedojë për situatën në Siri, theksuan disa diplomatë të paemëruar, pasi Turqia sot filloi intervenim ...

Trump: ShBA-të nuk duhet të kishin shkuar kurrë në Lindjen e Mesme
“Ndërhyrja në Lindjen e Mesme ishte vendimi më i keq në historinë e SHBA-së. Shtetet e Bashkuara nuk duhet të kishin shkuar kurrë në Lindjen e Mesme. Luftërat e kota pafund kanë mbaruar për ne!”, u shpreh Donald Trump, ...
Flaka | 09-Oct-2019 20:12
“Ndërhyrja në Lindjen e Mesme ishte vendimi më i keq në historinë e SHBA-së. Shtetet e Bashkuara nuk duhet të kishin shkuar kurrë në Lindjen e Mesme. Luftërat e kota pafund kanë mbaruar për ne!”, u shpreh Donald Trump, ...

Raportohen viktimat e para në Siri
Sulmet ajrore të Turqisë, që shënjestruan disa zona të veriut të Sirisë, shkaktuan viktima mes civilëve, njoftoi një koalicion luftëtarësh kurdë e arabë. “Ka patur bombardime intensive të avionëve turq mbi pozicionet ...
Gazeta Observer | 09-Oct-2019 20:11
Sulmet ajrore të Turqisë, që shënjestruan disa zona të veriut të Sirisë, shkaktuan viktima mes civilëve, njoftoi një koalicion luftëtarësh kurdë e arabë. “Ka patur bombardime intensive të avionëve turq mbi pozicionet ...

Raportohen viktimat e para në Siri nga sulmet ajrore të Turqisë
Sulmet ajrore të Turqisë, që shënjestruan disa zona të veriut të Sirisë, shkaktuan viktima mes civilëve, njoftoi një koalicion luftëtarësh kurdë e arabë. “Ka patur bombardime intensive të avionëve turq mbi pozicionet ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 20:11
Sulmet ajrore të Turqisë, që shënjestruan disa zona të veriut të Sirisë, shkaktuan viktima mes civilëve, njoftoi një koalicion luftëtarësh kurdë e arabë. “Ka patur bombardime intensive të avionëve turq mbi pozicionet ...

Parlamenti turk miraton mocionin për të zgjatur vendosjen e trupave në Irak dhe Siri
Parlamenti i Turqisë ka miratuar një mocion për zgjatjen e kompetencave të shtetit për të filluar operacione ushtarake ndërkufitare në veri të Irakut dhe Sirisë edhe për një vit tjetër. Mocioni u miratua para ...
TetovaSot | 09-Oct-2019 20:04
Parlamenti i Turqisë ka miratuar një mocion për zgjatjen e kompetencave të shtetit për të filluar operacione ushtarake ndërkufitare në veri të Irakut dhe Sirisë edhe për një vit tjetër. Mocioni u miratua para ...

Ushtria turke hyn në Siri, civilët kurd në arrati
Turqia ka filluar ofensivën kundër kurdëve në Verilindje të Sirisë. Lajmi është bërë i ditur nga presidenti turk Erdogan, që mesa duket telefonata e presidentit rus, Vladimir Putin nuk i ka ndërruar mendje. Të paktën 5 ...
TetovaSot | 09-Oct-2019 20:04
Turqia ka filluar ofensivën kundër kurdëve në Verilindje të Sirisë. Lajmi është bërë i ditur nga presidenti turk Erdogan, që mesa duket telefonata e presidentit rus, Vladimir Putin nuk i ka ndërruar mendje. Të paktën 5 ...

?Trump: SHBA-të nuk duhet të kishin shkuar kurrë në Lindjen e Mesme
“Ndërhyrja në Lindjen e Mesme ishte vendimi më i keq në historinë e SHBA-së. Shtetet e Bashkuara nuk duhet të kishin shkuar kurrë në Lindjen e Mesme. Luftërat e kota pafund kanë mbaruar për ne!”, u shpreh Donald Trump, ...
Lajminet | 09-Oct-2019 20:03
“Ndërhyrja në Lindjen e Mesme ishte vendimi më i keq në historinë e SHBA-së. Shtetet e Bashkuara nuk duhet të kishin shkuar kurrë në Lindjen e Mesme. Luftërat e kota pafund kanë mbaruar për ne!”, u shpreh Donald Trump, ...

Raportohen viktimat e para në Siri
“Ka pasur bombardime intensive të avionëve turq mbi pozicionet ushtarake dhe fshatrat e civilëve. Sipas raportimeve të para, ka pasur viktima mes civilëve”, njoftoi në Twitter koalicioni Forcat Demokratike Siriane ...
Lajminet | 09-Oct-2019 20:03
“Ka pasur bombardime intensive të avionëve turq mbi pozicionet ushtarake dhe fshatrat e civilëve. Sipas raportimeve të para, ka pasur viktima mes civilëve”, njoftoi në Twitter koalicioni Forcat Demokratike Siriane ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved