ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 14:32

Reshje të forta shiu. Përmbytje në rrugët e Lezhës (video)

Reshje të forta shiu. Përmbytje në rrugët e Lezhës (video)
Pas mesditës në zonën e Lezhës nisën reshje të forta shiu në formën e shtrëngatave.
Top Channel | 23-Sep-2019 16:41
Pas mesditës në zonën e Lezhës nisën reshje të forta shiu në formën e shtrëngatave.

Natë me rrebeshe shiu, sinoptikania për ‘News24’: Shtrëngata në Tiranë, Durrës dhe Elbasan, ja sa do zgjasin
Sinoptikania Lajda Porja tha në një lidhje telefonike për “News24” se pasditja e sotme dhe mbrëmja, deri mëngjesin e të martës, do të shoqërohen nga rrebeshe shiu dhe stuhi ere. Sinoptikania Porja deklaroi se reshjet më ...
BalkanWeb | 23-Sep-2019 14:59
Sinoptikania Lajda Porja tha në një lidhje telefonike për “News24” se pasditja e sotme dhe mbrëmja, deri mëngjesin e të martës, do të shoqërohen nga rrebeshe shiu dhe stuhi ere. Sinoptikania Porja deklaroi se reshjet më ...

Pas tërmetit vendi përfshihet nga stuhi dhe rrebeshe shiu, Lezha përmbytet në pak minuta
Tërmeti i fortë, i cili shkundi Shqipërinë dy ditë më parë, duket se i ka lënë vendin stuhive dhe reshjeve me rrebeshe, të cilat kanë përfshirë të gjithë qarkun e Lezhës. Shirat kanë sjellë edhe uljen e menjëhershme të ...
Telegraf | 23-Sep-2019 16:50
Tërmeti i fortë, i cili shkundi Shqipërinë dy ditë më parë, duket se i ka lënë vendin stuhive dhe reshjeve me rrebeshe, të cilat kanë përfshirë të gjithë qarkun e Lezhës. Shirat kanë sjellë edhe uljen e menjëhershme të ...

Moti: Ja zonat që preken nga shtrëngatat e shiut gjatë 24-orëve
mapo.al Tirana është përfshirë paraditen e sotme nga reshjet e shiut, ndërsa ato pritet të vazhdojnë edhe për 24 orët në vazhdim. Por jo vetëm Tirana, rreshje intensive shiu dhe rrebeshe do të ketë dhe në Shkodër, ...
Mapo | 23-Sep-2019 12:38
mapo.al Tirana është përfshirë paraditen e sotme nga reshjet e shiut, ndërsa ato pritet të vazhdojnë edhe për 24 orët në vazhdim. Por jo vetëm Tirana, rreshje intensive shiu dhe rrebeshe do të ketë dhe në Shkodër, ...

Rrebeshe shiu dhe stuhi, çfarë parashikohet të ndodhë pasditen e sotme në të gjithë vendin
Pasditja e sotme do të përfshihet nga një mot i ftohtë, me rrebeshe shiu dhe stuhi në mbarë vendin, duke paralajmëruar zyrtarisht ardhjen e stinës së vjeshtës. Ky është parashikimi më i fundit i “Meteoalb”, i cili ...
BalkanWeb | 23-Sep-2019 12:04
Pasditja e sotme do të përfshihet nga një mot i ftohtë, me rrebeshe shiu dhe stuhi në mbarë vendin, duke paralajmëruar zyrtarisht ardhjen e stinës së vjeshtës. Ky është parashikimi më i fundit i “Meteoalb”, i cili ...

I gjithë vendi përfshihet nga rrebeshe e stuhi, çfarë parashikojnë sinoptikanët për të gjithë javën
Sinoptikanët thonë se rrebeshe shiu dhe stuhi-afatshkurtra ere do të përfshijnë vendin tonë në orët e pasdites dhe deri mëngjesin e së martës. Kjo situate e motit, sipas Meteoalb, mbetet prezent deri në mesditën e ...
Telegraf | 23-Sep-2019 13:09
Sinoptikanët thonë se rrebeshe shiu dhe stuhi-afatshkurtra ere do të përfshijnë vendin tonë në orët e pasdites dhe deri mëngjesin e së martës. Kjo situate e motit, sipas Meteoalb, mbetet prezent deri në mesditën e ...

Parashikimi i motit për sot, 23 Shtator 2019
Temperaturat do te luhaten nga 10 grade Celsius ne 30 grade Celsius. Era do te fryje me shpejtesi 60 km/h ne drejtimin jugperendimor duke shkaktuar ne det dallgezim 6 balle.
ikub.al | 23-Sep-2019 09:30
Temperaturat do te luhaten nga 10 grade Celsius ne 30 grade Celsius. Era do te fryje me shpejtesi 60 km/h ne drejtimin jugperendimor duke shkaktuar ne det dallgezim 6 balle.

Reshje shiu në Lezhë, mbulohen me ujë rrugët e disa lagjeve
Ka mjaftuar një rrebesh shiu që disa rrugë problematike në qytetin e Lezhës të mbulohen nga uji. Kryesisht situata më e rëndë ka qenë në lagjen “Besëlidhja” aty ku rruga përmbytet sa herë bie shi. Por duket se disa ...
ABCNews | 23-Sep-2019 16:46
Ka mjaftuar një rrebesh shiu që disa rrugë problematike në qytetin e Lezhës të mbulohen nga uji. Kryesisht situata më e rëndë ka qenë në lagjen “Besëlidhja” aty ku rruga përmbytet sa herë bie shi. Por duket se disa ...

MeteoAlb: Stuhi dhe rrebeshe deri të mërkurën në mesditë
Thatësira e madhe e javëve të fundit I ka lënë vendin rrebesheve të shiut këtë të martë. MeteoAlb konfirmon se do të ketë rrebeshe dhe stuhi në të gjithë vendin thuajse për gati 24 orë. Situata do të zgjasë deri të ...
VizionPlus | 23-Sep-2019 12:01
Thatësira e madhe e javëve të fundit I ka lënë vendin rrebesheve të shiut këtë të martë. MeteoAlb konfirmon se do të ketë rrebeshe dhe stuhi në të gjithë vendin thuajse për gati 24 orë. Situata do të zgjasë deri të ...

Kujdes! Natë me rrebeshe shiu dhe stuhi ere në Tiranë, Durrës dhe Elbasan
Pasditja e sotme dhe mbrëmja deri në mëngjesin e së martës do të shoqërohen nga rrebeshe shiu dhe stuhi ere. Sinoptikania Lajda Porja deklaroi për Neës 24 se reshjet më të dendura të shiut do të jenë në veriperëndim dhe ...
Lapsi | 23-Sep-2019 15:25
Pasditja e sotme dhe mbrëmja deri në mëngjesin e së martës do të shoqërohen nga rrebeshe shiu dhe stuhi ere. Sinoptikania Lajda Porja deklaroi për Neës 24 se reshjet më të dendura të shiut do të jenë në veriperëndim dhe ...

Tërmetet shkundën Durrësin dhe Tiranën, por shihni çfarë po ndodh në Lezhë
Postuar: 23/09/2019 - 16:49 Reshjet e shiut që ranë për disa minuta në Lezhë kanë përmbytur disa lagje të qytetit duke bllokuar transportin e automjeteve. Lagjet ‘’Besëlidhja’’ dhe ‘’11 janari’’ janë mbuluar nga uji ...
Sot.Al | 23-Sep-2019 16:50
Postuar: 23/09/2019 - 16:49 Reshjet e shiut që ranë për disa minuta në Lezhë kanë përmbytur disa lagje të qytetit duke bllokuar transportin e automjeteve. Lagjet ‘’Besëlidhja’’ dhe ‘’11 janari’’ janë mbuluar nga uji ...

Reshjet në Lezhë, përmbytje në disa lagje të qytetit
Vjeshta ka ardhur “fuqishëm” në Lezhë. Ditën e sotme ky qytet është “pushtuar” nga shirat e dendur, rrjedhimisht edhe nga temperaturat e ulëta, por fatkeqësisht vetëm disa minuta shi kanë mjaftuar për të përmbytur disa ...
Lajmi i Fundit | 23-Sep-2019 16:44
Vjeshta ka ardhur “fuqishëm” në Lezhë. Ditën e sotme ky qytet është “pushtuar” nga shirat e dendur, rrjedhimisht edhe nga temperaturat e ulëta, por fatkeqësisht vetëm disa minuta shi kanë mjaftuar për të përmbytur disa ...

Moti i paqëndrueshëm në vend, ja si priten të jenë temperaturat për nesër
Postuar: 23/09/2019 - 16:42 Ditën e sotme vendi ynë është karakterizuar me alternime kthjellimesh dhe vranësirash gjate paradites, por në orët e pasdites parashikohet zhvillim i vranësirave duke sjellë rrebeshe shiu, si ...
Sot.Al | 23-Sep-2019 16:44
Postuar: 23/09/2019 - 16:42 Ditën e sotme vendi ynë është karakterizuar me alternime kthjellimesh dhe vranësirash gjate paradites, por në orët e pasdites parashikohet zhvillim i vranësirave duke sjellë rrebeshe shiu, si ...

Moti me stuhi e reshje, flet sinoptikania: Situata do të zgjasë vetëm disa ditë
Sinoptikania Lajda Porja tha në një lidhje telefonike për “New24” se sot pasdite dhe në mbrëmje e deri në mëngjesin e nesërm do të ketë reshje shiu dhe stuhi ere. Më pas gjendja do të normalizohet. “Në orët e pasdites ...
Politiko | 23-Sep-2019 16:06
Sinoptikania Lajda Porja tha në një lidhje telefonike për “New24” se sot pasdite dhe në mbrëmje e deri në mëngjesin e nesërm do të ketë reshje shiu dhe stuhi ere. Më pas gjendja do të normalizohet. “Në orët e pasdites ...

Temperatura deri në 32°C, ja moti për sot
Vendi ynë do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike, pra me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në mesditë dhe prani të mjegullinës përgjatë luginave. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim me ...
Telegraf | 23-Sep-2019 09:00
Vendi ynë do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike, pra me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në mesditë dhe prani të mjegullinës përgjatë luginave. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim me ...

Natë me rrebeshe shiu, sinoptikania: Shtrëngata në Tiranë, Durrës dhe Elbasan, ja sa do zgjasin
Sinoptikania Lajda Porja tha në një lidhje telefonike për “News24” se pasditja e sotme dhe mbrëmja, deri mëngjesin e të martës, do të shoqërohen nga rrebeshe shiu dhe stuhi ere. Sinoptikania Porja deklaroi se reshjet më ...
Lexo | 23-Sep-2019 16:05
Sinoptikania Lajda Porja tha në një lidhje telefonike për “News24” se pasditja e sotme dhe mbrëmja, deri mëngjesin e të martës, do të shoqërohen nga rrebeshe shiu dhe stuhi ere. Sinoptikania Porja deklaroi se reshjet më ...

Befason moti, meteorologia paralajmëron rreshje të mëdha shiu
Postuar: 23/09/2019 - 15:18 I gjithë vendi sot është zgjuar me mot të vranët dhe në disa territore me reshje të mëdha shiu. Mirëpo kjo situatë do të vazhdojë deri mesditën e nesërme. Sipas meteorologes Lajda Porja i ...
Sot.Al | 23-Sep-2019 15:21
Postuar: 23/09/2019 - 15:18 I gjithë vendi sot është zgjuar me mot të vranët dhe në disa territore me reshje të mëdha shiu. Mirëpo kjo situatë do të vazhdojë deri mesditën e nesërme. Sipas meteorologes Lajda Porja i ...

Natë me rrebeshe shiu, sinoptikania për ‘News24’: Shtrëngata në Tiranë, Durrës dhe Elbasan, ja sa do zgjasin
Sinoptikania Lajda Porja tha në një lidhje telefonike për “News24” se pasditja e sotme dhe mbrëmja, deri mëngjesin e të martës, do të shoqërohen nga rrebeshe shiu dhe stuhi ere. Sinoptikania Porja deklaroi se reshjet më ...
Medial | 23-Sep-2019 15:09
Sinoptikania Lajda Porja tha në një lidhje telefonike për “News24” se pasditja e sotme dhe mbrëmja, deri mëngjesin e të martës, do të shoqërohen nga rrebeshe shiu dhe stuhi ere. Sinoptikania Porja deklaroi se reshjet më ...

Mot me shi edhe në Shqipëri
Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, gjatë ditës së sotme do të ketë mot me vranësira mesatare dhe të dendura. Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar. Prej orëve të drekës reshjet shtrihen në ...
Telegrafi | 23-Sep-2019 09:41
Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, gjatë ditës së sotme do të ketë mot me vranësira mesatare dhe të dendura. Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar. Prej orëve të drekës reshjet shtrihen në ...

Natë me rrebeshe shiu, Sinoptikania: Shtrëngata në Tiranë, Durrës dhe Elbasan, ja sa do zgjasin
Sinoptikania Lajda Porja tha në një lidhje telefonike për “News24” se pasditja e sotme dhe mbrëmja, deri mëngjesin e të martës, do të shoqërohen nga rrebeshe shiu dhe stuhi ere. Sinoptikania Porja deklaroi se reshjet ...
Gazeta Express | 23-Sep-2019 15:08
Sinoptikania Lajda Porja tha në një lidhje telefonike për “News24” se pasditja e sotme dhe mbrëmja, deri mëngjesin e të martës, do të shoqërohen nga rrebeshe shiu dhe stuhi ere. Sinoptikania Porja deklaroi se reshjet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved