ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2020 03:50

Samiti i OKB, Trump bën paraqitje të paplanifikuar

Samiti i OKB, Trump bën paraqitje të paplanifikuar
Presidenti i SHBA Donald Trump prej kohësh ka qenë kundër globalizmit dhe ka kritikuar multilateralizmin, që është themeli i Kombeve të Bashkuara. Sidoqoftë, si udhëheqës i vendit pritës të organizatës botërore, ai ...
VizionPlus | 23-Sep-2019 21:36
Presidenti i SHBA Donald Trump prej kohësh ka qenë kundër globalizmit dhe ka kritikuar multilateralizmin, që është themeli i Kombeve të Bashkuara. Sidoqoftë, si udhëheqës i vendit pritës të organizatës botërore, ai ...

Samiti i OKB, kërkohet veprim kundër ndryshimeve klimatike
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...
VizionPlus | 23-Sep-2019 20:58
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...

Në samitin e OKB-së kërkohet veprim kundër ndryshimeve klimatike
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...
Arbresh | 23-Sep-2019 21:38
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...

Në samitin e OKB-së kërkohet veprim kundër ndryshimeve klimatike
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...
Shenja | 23-Sep-2019 21:23
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...

Në samitin e OKB-së kërkohet veprim kundër ndryshimeve klimatike
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...
TetovaSot | 23-Sep-2019 21:20
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...

66 vende i bashkohen nismës për neutralizimin e karbonit deri në vitin 2050
OKB-ja njoftoi pak para hapjes së një samiti mbi klimën, ku morën pjesë shumë udhëheqës botërorë, se 66 shtete i bashkohen tashmë qëllimit për neutralizimin e karbonit deri në vitin 2050. “Urgjenca klimatike është një ...
Alsat-M | 23-Sep-2019 21:04
OKB-ja njoftoi pak para hapjes së një samiti mbi klimën, ku morën pjesë shumë udhëheqës botërorë, se 66 shtete i bashkohen tashmë qëllimit për neutralizimin e karbonit deri në vitin 2050. “Urgjenca klimatike është një ...

Të rinjtë kërkojnë veprime mbi ndryshimet e klimës
Të rinjtë në mbarë botën kanë organizuar protesta për të kërkuar veprime mbi ndryshimet e klimës. Miliona njerëz u larguan nga shkollat dhe vendet e tyre të punës të premten e kaluar, si pjesë e demonstratave para ...
Arbresh | 23-Sep-2019 21:04
Të rinjtë në mbarë botën kanë organizuar protesta për të kërkuar veprime mbi ndryshimet e klimës. Miliona njerëz u larguan nga shkollat dhe vendet e tyre të punës të premten e kaluar, si pjesë e demonstratave para ...

Shkencëtarët publikojnë raportin: Ndryshimet klimatike po ndodhin më shpejt se sa është parashikuar
Shkencëtarët e Kombeve të Bashkuara për klimën kanë publikuar një raport të dielën duke treguar se në vitet e fundit, rritja e nivelit të detit, ngrohja e planetit, shkrirja e akullit dhe ndotja me karbon janë ...
Telegraf | 23-Sep-2019 18:35
Shkencëtarët e Kombeve të Bashkuara për klimën kanë publikuar një raport të dielën duke treguar se në vitet e fundit, rritja e nivelit të detit, ngrohja e planetit, shkrirja e akullit dhe ndotja me karbon janë ...

Presidenti Trump në OKB
Presidenti i SHBA Donald Trump prej kohësh ka qenë kundër globalizmit dhe ka kritikuar multilateralizmin, që është themeli i Kombeve të Bashkuara. Sidoqoftë, si udhëheqës i vendit pritës të organizatës botërore, ai ...
Zeri Amerikes | 23-Sep-2019 20:16
Presidenti i SHBA Donald Trump prej kohësh ka qenë kundër globalizmit dhe ka kritikuar multilateralizmin, që është themeli i Kombeve të Bashkuara. Sidoqoftë, si udhëheqës i vendit pritës të organizatës botërore, ai ...

Udhëheqësit botërorë mblidhen në samitin e Kombeve të Bashkuara
Udhëheqësit botërorë u mblodhën të hënën në New York për një samit të Kombeve të Bashkuara mbi ndryshimin e klimës. Samiti vjen pas paralajmërimeve të shkencëtarëve për të ndërmarrë veprime shumë më ambicioze që do të ...
Zeri Amerikes | 23-Sep-2019 19:56
Udhëheqësit botërorë u mblodhën të hënën në New York për një samit të Kombeve të Bashkuara mbi ndryshimin e klimës. Samiti vjen pas paralajmërimeve të shkencëtarëve për të ndërmarrë veprime shumë më ambicioze që do të ...

Video/ Greta Thunberg liderëve botëror: “Si guxoni? ju keni vjedhur ëndrrat dhe fëmijërinë time
Aktivistja suedeze Greta Thunberg ka bërë një fjalim pasionant drejtuar liderëve botëror në sumitin e “Kombeve të Bashkuara”, duke i akuzuara ata për dështimin për të vepruar për ndryshimet klimaterike. “Ju keni vjedhur ...
Politiko | 23-Sep-2019 19:52
Aktivistja suedeze Greta Thunberg ka bërë një fjalim pasionant drejtuar liderëve botëror në sumitin e “Kombeve të Bashkuara”, duke i akuzuara ata për dështimin për të vepruar për ndryshimet klimaterike. “Ju keni vjedhur ...

?66 vende i bashkohen nismës për neutralizimin e karbonit
OKB-ja njoftoi pak para hapjes së një samiti mbi klimën, ku morën pjesë shumë udhëheqës botërorë, se 66 shtete i bashkohen tashmë qëllimit për neutralizimin e karbonit deri në vitin 2050.
Kosova Press | 23-Sep-2019 19:45
OKB-ja njoftoi pak para hapjes së një samiti mbi klimën, ku morën pjesë shumë udhëheqës botërorë, se 66 shtete i bashkohen tashmë qëllimit për neutralizimin e karbonit deri në vitin 2050.

Në samitin e OKB-së kërkohet veprim kundër ndryshimeve klimatike
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...
EkonomiaOnline | 23-Sep-2019 19:37
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...

Në samitin e OKB-së kërkohet veprim kundër ndryshimeve klimatike
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, dhe kryeministri i Britanisë, Boris Johnson, janë në mesin e rreth 60 liderëve që marrin pjesë. Duke hapur samitin njëditor, sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, ...
Lajminet | 23-Sep-2019 19:33
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, dhe kryeministri i Britanisë, Boris Johnson, janë në mesin e rreth 60 liderëve që marrin pjesë. Duke hapur samitin njëditor, sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, ...

Aktivistja 16-vjeçare shpërthen para liderëve botërorë: Ju vodhët fëmijërinë time, me fjalët tuaja boshe!
Në një fjalim emocionues në Samitin e Klimës së Kombeve të Bashkuara, aktivistja suedeze e klimës, 16-vjeçarja Gerta Thunberg, shpërthen para liderëve botërorë për hapat e dështuar që kanë ndjekur në lidhje me klimën. ...
Dritare | 23-Sep-2019 19:29
Në një fjalim emocionues në Samitin e Klimës së Kombeve të Bashkuara, aktivistja suedeze e klimës, 16-vjeçarja Gerta Thunberg, shpërthen para liderëve botërorë për hapat e dështuar që kanë ndjekur në lidhje me klimën. ...

Në samitin e OKB-së kërkohet veprim kundër ndryshimeve klimatike
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...
Radio Evropa e Lire | 23-Sep-2019 19:27
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...

Greta Thunberg shpërthen në lot në fjalimin e saj në OKB
Në këtë fjalim ajo ka vazhduar me kritika ndaj liderëve të botës, duke u thënë se me fjalë boshe i kanë vjedhur të ardhmen, pasi ata shqetësohen vetëm për rritje ekonomike dhe për para. “Ju më keni vjedhur ëndrrat e mia ...
AlbInfo | 23-Sep-2019 19:27
Në këtë fjalim ajo ka vazhduar me kritika ndaj liderëve të botës, duke u thënë se me fjalë boshe i kanë vjedhur të ardhmen, pasi ata shqetësohen vetëm për rritje ekonomike dhe për para. “Ju më keni vjedhur ëndrrat e mia ...

Në samitin e OKB’së kërkohet veprim kundër ndryshimeve klimatike
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...
Gazeta Express | 23-Sep-2019 19:17
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...

Greta Thunberg u drejtohet liderëve të botës: Më keni vjedhur ëndrrat dhe fëmijërinë time
Aktivistja më e re që ngre zërin ndaj ndryshimeve klimatike, në një fjalim të përcjellë me lotë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara u është drejtuar liderëve botëror, duke u thënë se sot do të duhej të ...
Gazeta Observer | 23-Sep-2019 18:39
Aktivistja më e re që ngre zërin ndaj ndryshimeve klimatike, në një fjalim të përcjellë me lotë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara u është drejtuar liderëve botëror, duke u thënë se sot do të duhej të ...

“5 vitet më të nxehta”, OKB jep alarmin për klimën
Raporti më i fundit i Kombeve të Bashkuara jep alarmin për ndryshimet klimatike duke theksuar se 5 vitet e fundit kanë qenë më të nxehtit që janë rregjistuar ndonjëherë. Ndërkohë, shkencëtarët kërkojnë pesëfishimin e ...
ABCNews | 23-Sep-2019 12:01
Raporti më i fundit i Kombeve të Bashkuara jep alarmin për ndryshimet klimatike duke theksuar se 5 vitet e fundit kanë qenë më të nxehtit që janë rregjistuar ndonjëherë. Ndërkohë, shkencëtarët kërkojnë pesëfishimin e ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved