ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/10/2019 21:30

Marku: Të niset vlerësimi ligjor për njoftimet e rreme që përhapën panik

Marku: Të niset vlerësimi ligjor për njoftimet e rreme që përhapën panik
Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku ka kërkuar nga Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, vlerësimin e menjëhershëm ligjor në lidhje me dyshime për përhapjen në publik të informatave/njoftimeve të rreme ...
Top Channel | 23-Sep-2019 18:58
Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku ka kërkuar nga Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, vlerësimin e menjëhershëm ligjor në lidhje me dyshime për përhapjen në publik të informatave/njoftimeve të rreme ...

‘Fake News’ për tërmete/ Arta Marku i kërkon Prokurorisë së Tiranës vlerësimin e menjëhershëm ligjor
TIRANË Lajmi fals që nxorri në rrugë mbrëmjen e së dielës gjithë shqiptarët të trembur ndërkohë nga tërmeti i fuqishëm i së shtunës shkon në dyert e Prokurorisë së Përgjithshme. Kryeprokurorja Arta Marku ka kër kërkuar ...
BalkanWeb | 23-Sep-2019 18:50
TIRANË Lajmi fals që nxorri në rrugë mbrëmjen e së dielës gjithë shqiptarët të trembur ndërkohë nga tërmeti i fuqishëm i së shtunës shkon në dyert e Prokurorisë së Përgjithshme. Kryeprokurorja Arta Marku ka kër kërkuar ...

Përhapja e panikut, Arta Marku i kërkon Prokurorisë së Tiranës që të veprojë
Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku ka kërkuar nga Pokuroria e Tiranës, vlerësimin e menjëhershëm ligjor në lidhje me dyshime për përhapjen në publik të informatave/njoftimeve të rreme që ngjallin panik dhe pasiguri ...
GazetaTema | 23-Sep-2019 18:54
Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku ka kërkuar nga Pokuroria e Tiranës, vlerësimin e menjëhershëm ligjor në lidhje me dyshime për përhapjen në publik të informatave/njoftimeve të rreme që ngjallin panik dhe pasiguri ...

Çlirim Peka bëhet lajm edhe në SHBA
Situata pas tërmeteve në Shqipëri ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave botërore. Një prej tyre, Washington Post duke iu referuar Associated Press shkruan për panikun e së dielës mbrëma pas lajmit të rremë që nxori në ...
GazetaTema | 23-Sep-2019 18:09
Situata pas tërmeteve në Shqipëri ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave botërore. Një prej tyre, Washington Post duke iu referuar Associated Press shkruan për panikun e së dielës mbrëma pas lajmit të rremë që nxori në ...

Mbrojti “gazetarët e tërmetit”, qytetari-Berishës: Policia duhet t’ju arrestonte treshe, ty, Metën e Çim Pekën
Ish-kryeministri Sali Berisha, i ka dalë në mbrojtje gazetarëve që përhapën mbrëmjen e djeshme lajmin e rremë se një tërmet i madh do të godiste vendin në orën 23:30. Qytetarët në panik kryesisht në Tiranë dhe Durrës, ...
GazetaTema | 23-Sep-2019 17:42
Ish-kryeministri Sali Berisha, i ka dalë në mbrojtje gazetarëve që përhapën mbrëmjen e djeshme lajmin e rremë se një tërmet i madh do të godiste vendin në orën 23:30. Qytetarët në panik kryesisht në Tiranë dhe Durrës, ...

Lajmet e rreme për tërmetin, Arta Marku kërkon vlerësim të menjëhershëm ligjor
Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku ka kërkuar nga Pokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, vlerësimin e menjëhershëm ligjor në lidhje me dyshime për përhapjen në publik të informatave/njoftimeve të rreme ...
VizionPlus | 23-Sep-2019 19:06
Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku ka kërkuar nga Pokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, vlerësimin e menjëhershëm ligjor në lidhje me dyshime për përhapjen në publik të informatave/njoftimeve të rreme ...

Lajmi i rremë i tërmetit, Prokuroria e Tiranës nis hetimet
Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për përhapje të informatave të rreme që ngjallin panik.
Top Channel | 23-Sep-2019 16:54
Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për përhapje të informatave të rreme që ngjallin panik.

Lajmi i rremë i tërmetit, Prokuroria e Tiranës nis hetimet
Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për përhapje të informatave të rreme që ngjallin panik. Hetimet mbi lajmërimin e djeshëm, ku thuhej se në mbrëmje vonë pritej që vendi të goditej nga një tërmet i fortë, çka ...
GazetaTema | 23-Sep-2019 17:28
Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për përhapje të informatave të rreme që ngjallin panik. Hetimet mbi lajmërimin e djeshëm, ku thuhej se në mbrëmje vonë pritej që vendi të goditej nga një tërmet i fortë, çka ...

Washington Post: Lajmet e rreme pas tërmetit i nxjerrin shqiptarët jashtë shtëpive
Tërmet e forta dhe situata post tyre në Shqipëri ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave botërore. Një prej tyre, Washington Post duke iu referuar Associated Press shkruan për panikun e së dielës mbrëma pas lajmit të ...
BalkanWeb | 23-Sep-2019 16:29
Tërmet e forta dhe situata post tyre në Shqipëri ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave botërore. Një prej tyre, Washington Post duke iu referuar Associated Press shkruan për panikun e së dielës mbrëma pas lajmit të ...

Panik pas një lajmi të rremë, njerëzit në rrugë pas orës 22, pesë minuta pas publikimit
Një lajm “fake news” publikuar ne rrjet pas orës 22:00 të mbrëmjes së të dielës ka nxjerrë në rrugë banorët e Tiranës, Durrësit dhe Elbasanit. Mashtrimi u përhap me shpejtësi duke sjellë një situatë kaotike.
Top Channel | 23-Sep-2019 15:18
Një lajm “fake news” publikuar ne rrjet pas orës 22:00 të mbrëmjes së të dielës ka nxjerrë në rrugë banorët e Tiranës, Durrësit dhe Elbasanit. Mashtrimi u përhap me shpejtësi duke sjellë një situatë kaotike.

Syri.net shkaktoi panik në Tiranë, portali sajoi një lajm të rremë për kohën kur do bjerë tërmet
Tirana u trondit dje nga një lajm i rremë që u përhap me shpejtësi edhe për shkak të ndjeshmërisë së njerëzve nga lëkundjet e tokës. Paniku ndodhi per shkak të një lajmi terësisht të sajuar nga ana e këtij portali. ...
Top Channel | 23-Sep-2019 12:03
Tirana u trondit dje nga një lajm i rremë që u përhap me shpejtësi edhe për shkak të ndjeshmërisë së njerëzve nga lëkundjet e tokës. Paniku ndodhi per shkak të një lajmi terësisht të sajuar nga ana e këtij portali. ...

Lajmi i rremë për tërmetin, Prokuroria nis hetimet, Arta Marku kërkon vlerësim ligjor nga Gjykata
Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku, ka kërkuar nga Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, vlerësimin e menjëhershëm ligjor në lidhje me dyshime për përhapjen në publik të informatave/njoftimeve të ...
Lapsi | 23-Sep-2019 18:56
Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku, ka kërkuar nga Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, vlerësimin e menjëhershëm ligjor në lidhje me dyshime për përhapjen në publik të informatave/njoftimeve të ...

Kryeprokurorja kërkon vlerësim ligjor për përhapjen e lajmeve të rreme
Prokurorja e Përgjithshme znj. Arta Marku ka këkruar nga Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, vlerësimin e menjëhershëm ligjor në lidhje me dyshime për përhapjen në publik të informatave/njoftimeve ...
ABCNews | 23-Sep-2019 18:43
Prokurorja e Përgjithshme znj. Arta Marku ka këkruar nga Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, vlerësimin e menjëhershëm ligjor në lidhje me dyshime për përhapjen në publik të informatave/njoftimeve ...

Gazetarët në polici/ Koka-Ramës: O turp i këtij vendi, o i pashpirt!
mapo.al Policia e Shtetit shoqëroi mbrëmë dy gazetarë, njëri i Syri.net dhe tjetra e Shekullit, vetëm disa minuta pasi Rama e linçoi në facebook, portalin e djathtë “Syri” si përhapës i lajmit “fake” për një termet që ...
Mapo | 23-Sep-2019 11:21
mapo.al Policia e Shtetit shoqëroi mbrëmë dy gazetarë, njëri i Syri.net dhe tjetra e Shekullit, vetëm disa minuta pasi Rama e linçoi në facebook, portalin e djathtë “Syri” si përhapës i lajmit “fake” për një termet që ...

DW: Hetohen gazetarë e portale për fake news
Nga DW/ Në Tiranë kanë filluar hetimet për të zbardhur autorët dhe portale të medias sociale që publikuan lajmin se në orën 23.30 do të ndodhte një tërmet pasues apokaliptik prej 6 ballësh. Lajmi në median sociale se do ...
Telegraf | 23-Sep-2019 14:03
Nga DW/ Në Tiranë kanë filluar hetimet për të zbardhur autorët dhe portale të medias sociale që publikuan lajmin se në orën 23.30 do të ndodhte një tërmet pasues apokaliptik prej 6 ballësh. Lajmi në median sociale se do ...

Lajmi i rremë i Çlirim Pekës, Zëri i Amerikës: Lajmi kishte që në titull thirrjen drejtuar njerëzve që të dilnin nga shtëpitë, disa nga sheshet kryesore u mbushën me njerëz
Në Shqipëri policia njoftoi mbrëmjen e së dielës se “publikimit të një lajmi të rremë në portalin “SYRI.net” dhe më pas edhe në disa portale të tjera, se sipas parashikimeve të një sizmologu grek do ketë në orën 23.30 ...
GazetaTema | 23-Sep-2019 10:46
Në Shqipëri policia njoftoi mbrëmjen e së dielës se “publikimit të një lajmi të rremë në portalin “SYRI.net” dhe më pas edhe në disa portale të tjera, se sipas parashikimeve të një sizmologu grek do ketë në orën 23.30 ...

Lajmi i rremë për tërmetin apokaliptik, Arta Marku kërkesë prokurorisë: Të nisë vlerësimi ligjor për rastin
Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku i ka kërkuar prokurorisë së Tiranës të nisë vlerësimin ligjor në lidhje me lajmin e rremë të përhapur mbrëmjen e djeshme për një tërmet apokaliptik që do të godiste ...
TetovaSot | 23-Sep-2019 20:26
Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku i ka kërkuar prokurorisë së Tiranës të nisë vlerësimin ligjor në lidhje me lajmin e rremë të përhapur mbrëmjen e djeshme për një tërmet apokaliptik që do të godiste ...

Terrorizuan Shqipërinë me lajme të rreme për tërmetin, Prokurorja e Përgjithshme Marku, i kërkon Pokurorisë së Tiranës, vlerësimin e menjëhershëm ligjor
Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku, ka kërkuar nga Pokuroria e Tiranës, vlerësimin e menjëhershëm ligjor në lidhje me dyshime për përhapjen në publik të informatave/njoftimeve të rreme që ngjallin panik dhe pasiguri ...
RTSH | 23-Sep-2019 19:31
Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku, ka kërkuar nga Pokuroria e Tiranës, vlerësimin e menjëhershëm ligjor në lidhje me dyshime për përhapjen në publik të informatave/njoftimeve të rreme që ngjallin panik dhe pasiguri ...

Lajmet e rreme për tërmetin, Arta Marku kërkon vlerësim të menjëhershëm ligjor
Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku ka kërkuar nga Pokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, vlerësimin e menjëhershëm ligjor në lidhje me dyshime për përhapjen në publik të informatave/njoftimeve të rreme ...
Medial | 23-Sep-2019 19:19
Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku ka kërkuar nga Pokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, vlerësimin e menjëhershëm ligjor në lidhje me dyshime për përhapjen në publik të informatave/njoftimeve të rreme ...

Marku kërkon “vlerësim të menjëhershëm ligjor” për përhapjen e fake news
Prokurorja e Përgjithshme e përkohshme, Arta Marku ka kërkuar nga prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Tiranë “vlerësimin e menjëhershëm ligjor” në lidhje me rastin e panikut të hapur mbrëmë nga një fake ...
Gazeta Dita | 23-Sep-2019 19:17
Prokurorja e Përgjithshme e përkohshme, Arta Marku ka kërkuar nga prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Tiranë “vlerësimin e menjëhershëm ligjor” në lidhje me rastin e panikut të hapur mbrëmë nga një fake ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved