ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 04:38

Lajmi i rremë i tërmetit, Prokuroria e Tiranës nis hetimet

Lajmi i rremë i tërmetit, Prokuroria e Tiranës nis hetimet
Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për përhapje të informatave të rreme që ngjallin panik.
Top Channel | 23-Sep-2019 16:54
Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për përhapje të informatave të rreme që ngjallin panik.

Panik pas një lajmi të rremë, njerëzit në rrugë pas orës 22, pesë minuta pas publikimit
Një lajm “fake news” publikuar ne rrjet pas orës 22:00 të mbrëmjes së të dielës ka nxjerrë në rrugë banorët e Tiranës, Durrësit dhe Elbasanit. Mashtrimi u përhap me shpejtësi duke sjellë një situatë kaotike.
Top Channel | 23-Sep-2019 15:18
Një lajm “fake news” publikuar ne rrjet pas orës 22:00 të mbrëmjes së të dielës ka nxjerrë në rrugë banorët e Tiranës, Durrësit dhe Elbasanit. Mashtrimi u përhap me shpejtësi duke sjellë një situatë kaotike.

Lajmi i rremë për tërmetin, Lleshaj: Veprim jashtëzakonisht i dëmshëm, u paguan për të krijuar panik. Ata duhet të përballen me drejtësinë
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar në lidhje me lajmin e rremë që u publikua nga portali Syri. net ku paralajmëronin për një tërmet të fuqishëm duke përhapur panik tek qytetarët dhe duke i bërë që të ...
GazetaTema | 23-Sep-2019 16:48
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar në lidhje me lajmin e rremë që u publikua nga portali Syri. net ku paralajmëronin për një tërmet të fuqishëm duke përhapur panik tek qytetarët dhe duke i bërë që të ...

Syri.net shkaktoi panik në Tiranë, portali sajoi një lajm të rremë për kohën kur do bjerë tërmet
Tirana u trondit dje nga një lajm i rremë që u përhap me shpejtësi edhe për shkak të ndjeshmërisë së njerëzve nga lëkundjet e tokës. Paniku ndodhi per shkak të një lajmi terësisht të sajuar nga ana e këtij portali. ...
Top Channel | 23-Sep-2019 12:03
Tirana u trondit dje nga një lajm i rremë që u përhap me shpejtësi edhe për shkak të ndjeshmërisë së njerëzve nga lëkundjet e tokës. Paniku ndodhi per shkak të një lajmi terësisht të sajuar nga ana e këtij portali. ...

Elton Deda: O njerëz, çdo gjë ka një kufi! Jeni të mjerë e më vjen keq për ju
Këngëtari i njohur Elton Deda, është një prej atyre që ka reaguar për marrëzinë e lajmit të shpërndarë në portalin Syri.net, i cili iu bënte thirrje njerëzve të dilnin nga shtëpitë, pasi do të binte një tërmet ...
GazetaTema | 23-Sep-2019 11:35
Këngëtari i njohur Elton Deda, është një prej atyre që ka reaguar për marrëzinë e lajmit të shpërndarë në portalin Syri.net, i cili iu bënte thirrje njerëzve të dilnin nga shtëpitë, pasi do të binte një tërmet ...

Gazetarët në polici/ Koka-Ramës: O turp i këtij vendi, o i pashpirt!
mapo.al Policia e Shtetit shoqëroi mbrëmë dy gazetarë, njëri i Syri.net dhe tjetra e Shekullit, vetëm disa minuta pasi Rama e linçoi në facebook, portalin e djathtë “Syri” si përhapës i lajmit “fake” për një termet që ...
Mapo | 23-Sep-2019 11:21
mapo.al Policia e Shtetit shoqëroi mbrëmë dy gazetarë, njëri i Syri.net dhe tjetra e Shekullit, vetëm disa minuta pasi Rama e linçoi në facebook, portalin e djathtë “Syri” si përhapës i lajmit “fake” për një termet që ...

DW: Hetohen gazetarë e portale për fake news
Nga DW/ Në Tiranë kanë filluar hetimet për të zbardhur autorët dhe portale të medias sociale që publikuan lajmin se në orën 23.30 do të ndodhte një tërmet pasues apokaliptik prej 6 ballësh. Lajmi në median sociale se do ...
Telegraf | 23-Sep-2019 14:03
Nga DW/ Në Tiranë kanë filluar hetimet për të zbardhur autorët dhe portale të medias sociale që publikuan lajmin se në orën 23.30 do të ndodhte një tërmet pasues apokaliptik prej 6 ballësh. Lajmi në median sociale se do ...

Lajmi i rremë i Çlirim Pekës, Zëri i Amerikës: Lajmi kishte që në titull thirrjen drejtuar njerëzve që të dilnin nga shtëpitë, disa nga sheshet kryesore u mbushën me njerëz
Në Shqipëri policia njoftoi mbrëmjen e së dielës se “publikimit të një lajmi të rremë në portalin “SYRI.net” dhe më pas edhe në disa portale të tjera, se sipas parashikimeve të një sizmologu grek do ketë në orën 23.30 ...
GazetaTema | 23-Sep-2019 10:46
Në Shqipëri policia njoftoi mbrëmjen e së dielës se “publikimit të një lajmi të rremë në portalin “SYRI.net” dhe më pas edhe në disa portale të tjera, se sipas parashikimeve të një sizmologu grek do ketë në orën 23.30 ...

“Familja Berisha përhap panik, Edi Rama duhet të arrestojë Çim Pekën e Kokëdhimën, jo gazetarët fakirë”
Ajo që ndodhi një ditë më parë, është tema kryesore e komenteve të sotme. Kreshnik Spahiu shkruan se është tragjike, që Tirana të flinte rrugëve për shkak të panikut të shkaktuar nga familja Berisha. “Tragjike: Tirana ...
GazetaTema | 23-Sep-2019 09:54
Ajo që ndodhi një ditë më parë, është tema kryesore e komenteve të sotme. Kreshnik Spahiu shkruan se është tragjike, që Tirana të flinte rrugëve për shkak të panikut të shkaktuar nga familja Berisha. “Tragjike: Tirana ...

U shoqërua në polici, gazetarja e Kokëdhimës bën përgjegjës Çlirim Pekën: Kam cituar median ku e kam marrë lajmin, është një foto e modifikuar që përhapi panik për tërmetet
Gazetarja e gazetës “Shekulli” Daniela Grrica thotë se nuk ka bërë asnjë gabim gjatë punës së saj për të terrorizuar shqiptarët me lajme të rreme. Në një reagim të bërë, ajo nënvizon se lajmin e ka marrë nga një portal ...
GazetaTema | 23-Sep-2019 09:54
Gazetarja e gazetës “Shekulli” Daniela Grrica thotë se nuk ka bërë asnjë gabim gjatë punës së saj për të terrorizuar shqiptarët me lajme të rreme. Në një reagim të bërë, ajo nënvizon se lajmin e ka marrë nga një portal ...

Fotot/ Si u mbushën mbrëmë sheshet dhe rrugët e Tiranës nga alarmi fals për tërmetin
Një lajm i shpërndarë rreth orës 22:30 në disa portale ku paralajmërohej tërmet i fuqishëm në Durrës dhe Tiranë shkaktoi panik te qytetarët. Lajmi, i cili nuk bazohej askund, parashikonte një tërmet të fuqishëm rreth ...
Top Channel | 23-Sep-2019 08:45
Një lajm i shpërndarë rreth orës 22:30 në disa portale ku paralajmërohej tërmet i fuqishëm në Durrës dhe Tiranë shkaktoi panik te qytetarët. Lajmi, i cili nuk bazohej askund, parashikonte një tërmet të fuqishëm rreth ...

Lajmi i rremë për tërmetin/ Lleshaj: Dy gazetarët janë paguar për të krijuar panik, paketa anti-shpifje do ta pastrojë median nga rrenat
Lajmi i rremë për një tërmet të fuqishëm 6 ballë të shkallës rihter ka sjellë reagimin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. Në një lidhje telefonike për Report TV ka thënë se dy gazetarët e shoqëruar nga policia, ...
Politiko | 23-Sep-2019 16:21
Lajmi i rremë për një tërmet të fuqishëm 6 ballë të shkallës rihter ka sjellë reagimin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. Në një lidhje telefonike për Report TV ka thënë se dy gazetarët e shoqëruar nga policia, ...

Lajmi i rremë për tërmetin/ Qytetarja tregon tmerrin që kaluan fëmijët e saj
Dita e djeshme ishte akoma më e vështirë për qytetarët e Tiranës dhe të Durrësit, pas së shtunës ku qendra e Shqipërisë u godit nga një tërmet 6 ballë. Një lajm i rremë, që u përhap me shpejtësi, në mediet online, se ...
Lexo | 23-Sep-2019 16:11
Dita e djeshme ishte akoma më e vështirë për qytetarët e Tiranës dhe të Durrësit, pas së shtunës ku qendra e Shqipërisë u godit nga një tërmet 6 ballë. Një lajm i rremë, që u përhap me shpejtësi, në mediet online, se ...

Alarm i rremë për tërmetet, Sandër Lleshaj zbulon prapaskenat e rënda: Nuk i bëj dot as komente, aq e shëmtuar është
Postuar: 23/09/2019 - 16:03 Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar në lidhje me lajmin e rremë që u publikua nga portali Syri.net ku paralajmëronin për një tërmet të fuqishëm duke përhapur panik tek qytetarët ...
Sot.Al | 23-Sep-2019 16:04
Postuar: 23/09/2019 - 16:03 Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar në lidhje me lajmin e rremë që u publikua nga portali Syri.net ku paralajmëronin për një tërmet të fuqishëm duke përhapur panik tek qytetarët ...

Berisha mbron medien që dha lajmin për tërmetin e mbrëmshëm, komentuesi: Ti duhet të ishe në burg!
Ish-kryeministri Sali Berisha, i ka dalë në mbrojtje gazetarëve të portalit Syri.net që përhapën mbrëmjen e djeshme lajmin e rremë se një tërmet i madh do të godiste vendin në orën 23:30. Qytetarët në panik kryesisht ...
Dritare | 23-Sep-2019 16:02
Ish-kryeministri Sali Berisha, i ka dalë në mbrojtje gazetarëve të portalit Syri.net që përhapën mbrëmjen e djeshme lajmin e rremë se një tërmet i madh do të godiste vendin në orën 23:30. Qytetarët në panik kryesisht ...

Berisha mbron Çim Pekën që dha lajmin për tërmetin e mbrëmshëm, komentuesi: Ti duhet të ishe në burg!
sh-kryeministri Sali Berisha, i ka dalë në mbrojtje gazetarëve të portalit Syri.net që përhapën mbrëmjen e djeshme lajmin e rremë se një tërmet i madh do të godiste vendin në orën 23:30. Qytetarët në panik kryesisht në ...
Lexo | 23-Sep-2019 15:14
sh-kryeministri Sali Berisha, i ka dalë në mbrojtje gazetarëve të portalit Syri.net që përhapën mbrëmjen e djeshme lajmin e rremë se një tërmet i madh do të godiste vendin në orën 23:30. Qytetarët në panik kryesisht në ...

Çipa për shoqërimin e gazetarëve për lajmin e rremë
Publikimi i një lajmi të pavërtetë se mbrëmjen e së dielës do të kishte një tjetër tërmet të fortë në Shqipëri, konsiderohet si papërgjegjshmëri edhe nga komuniteti i gazetarëve. Kreu i Unionit të gazetarëve, Aleksandër ...
RTSH | 23-Sep-2019 15:11
Publikimi i një lajmi të pavërtetë se mbrëmjen e së dielës do të kishte një tjetër tërmet të fortë në Shqipëri, konsiderohet si papërgjegjshmëri edhe nga komuniteti i gazetarëve. Kreu i Unionit të gazetarëve, Aleksandër ...

Lajmi i rremë për tërmetin/ Qytetarja tregon tmerrin që kaluan fëmijët e saj
Dita e djeshme ishte akoma më e vështirë për qytetarët e Tiranës dhe të Durrësit, pas së shtunës ku qendra e Shqipërisë u godit nga një tërmet 6 ballë. Një lajm i rremë, që u përhap me shpejtësi, në mediet online, se ...
Dritare | 23-Sep-2019 14:55
Dita e djeshme ishte akoma më e vështirë për qytetarët e Tiranës dhe të Durrësit, pas së shtunës ku qendra e Shqipërisë u godit nga një tërmet 6 ballë. Një lajm i rremë, që u përhap me shpejtësi, në mediet online, se ...

Toka është e sheshtë/ Komentuesi habit me mesazhin e tij në statusin e Ramës
Në statusin e kryeministrit Rama, i cili dënoi ashpër ata që përhapin lajmin e rremë që terrorizoi mbrëmë Tiranën dhe Durrës, kanë replikuar mijëra komentues. Thuajse të gjithë iu bashkuan kreut të qeverisë, duke i ...
Dritare | 23-Sep-2019 14:55
Në statusin e kryeministrit Rama, i cili dënoi ashpër ata që përhapin lajmin e rremë që terrorizoi mbrëmë Tiranën dhe Durrës, kanë replikuar mijëra komentues. Thuajse të gjithë iu bashkuan kreut të qeverisë, duke i ...

Tërmetet në Shqipëri, mijëra qytetarë kaluan natën në qiell të hapur (VIDEO)
Edhe dy tërmete kanë dridhur mbrëmë Shqipërinë, por intensiteti i tyre nuk ishte i fuqishëm. Kjo ka bërë që mijëra qytetarë në Tiranë e Durrës ta kalojnë natën në qiell të hapur, ose në tenda të vendosura nga ...
Klan Kosova | 23-Sep-2019 14:34
Edhe dy tërmete kanë dridhur mbrëmë Shqipërinë, por intensiteti i tyre nuk ishte i fuqishëm. Kjo ka bërë që mijëra qytetarë në Tiranë e Durrës ta kalojnë natën në qiell të hapur, ose në tenda të vendosura nga ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved