ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 04:27

Ekskluzive/ Takimi Rama-Mitsotakis, zbardhet biseda mes liderëve

Ekskluzive/ Takimi Rama-Mitsotakis, zbardhet biseda mes liderëve
Prej takimeve të para që ka kryer kryeministri i ri grek Kyriakos Mitsotakis në Nju York në kuadrin e sesionit të 74 të asamblesë së Kombeve të Bashkuara ka qenë ai me homologun shqiptar Edi Rama.
Top Channel | 23-Sep-2019 21:20
Prej takimeve të para që ka kryer kryeministri i ri grek Kyriakos Mitsotakis në Nju York në kuadrin e sesionit të 74 të asamblesë së Kombeve të Bashkuara ka qenë ai me homologun shqiptar Edi Rama.

“Mund të nevojitet të trokasim në derën tuaj pas disa ditësh për ndihmë”: Zbardhet biseda Rama-Mitsotakis
Prej takimeve të para që ka kryer kryeministri i ri grek Kyriakos Mitsotakis në Nju York në kuadrin e sesionit të 74 të asamblesë së Kombeve të Bashkuara ka qenë ai me homologun shqiptar Edi Rama. Qysh në fillim ...
GazetaTema | 23-Sep-2019 21:31
Prej takimeve të para që ka kryer kryeministri i ri grek Kyriakos Mitsotakis në Nju York në kuadrin e sesionit të 74 të asamblesë së Kombeve të Bashkuara ka qenë ai me homologun shqiptar Edi Rama. Qysh në fillim ...

Asambleja e OKB në New York bën bashkë Ramën me Mitzotaqis, ja çfarë shkruan kryeministri
SHBA Kryeministri Edi Rama teksa ndodhet për një vizitë në New York ka takuar homologun e tij grek Kiriakos Mitzotaqis. Ka qenë vet kreu i qeverisë ai që ka njoftuar për bashkëbisedimin ndërsa ka postuar edhe disa foto. ...
BalkanWeb | 23-Sep-2019 20:00
SHBA Kryeministri Edi Rama teksa ndodhet për një vizitë në New York ka takuar homologun e tij grek Kiriakos Mitzotaqis. Ka qenë vet kreu i qeverisë ai që ka njoftuar për bashkëbisedimin ndërsa ka postuar edhe disa foto. ...

New York, Rama takon kryeministrin grek, Mitsotakis
mapo.al Burime qeveritare greke bënë me dije para disa minutash se kryeministri Mitsotakis është takuar në Nju York me homologun shqiptar Edi Rama. Ende nuk dihen hollësi të këtij takimi të planifikuar që është ...
Mapo | 23-Sep-2019 20:00
mapo.al Burime qeveritare greke bënë me dije para disa minutash se kryeministri Mitsotakis është takuar në Nju York me homologun shqiptar Edi Rama. Ende nuk dihen hollësi të këtij takimi të planifikuar që është ...

Rama takon Mitsotakis në New York
Burime qeveritare greke bënë me dije para disa minutash se kryeministri Mitsotakis është takuar në Nju York me homologun shqiptar Edi Rama.
Top Channel | 23-Sep-2019 19:27
Burime qeveritare greke bënë me dije para disa minutash se kryeministri Mitsotakis është takuar në Nju York me homologun shqiptar Edi Rama.

Rama takon Micotaqis, në përpjekje për të zbutur paragjykimet greke për Shqipërinë
Burime qeveritare greke bënë me dije para disa minutash se kryeministri Mitsotakis është takuar në Nju York me homologun shqiptar Edi Rama. Ende nuk dihen hollësi të këtij takimi të planifikuar që është zhvilluar në ...
GazetaTema | 23-Sep-2019 19:47
Burime qeveritare greke bënë me dije para disa minutash se kryeministri Mitsotakis është takuar në Nju York me homologun shqiptar Edi Rama. Ende nuk dihen hollësi të këtij takimi të planifikuar që është zhvilluar në ...

Zaev-Ratas: Mbështetje nga Estonia për fillimin e negociatave me BE-në në tetor
Kryeministri Zoran Zaev në shoqëri të zëvendëskryeministrit të angazhuar për çështje evropiane, Bujar Osmani dhe ministrit të Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Naser Nuredini, realizoi takim me kryeministrin ...
Telegrafi | 23-Sep-2019 20:42
Kryeministri Zoran Zaev në shoqëri të zëvendëskryeministrit të angazhuar për çështje evropiane, Bujar Osmani dhe ministrit të Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Naser Nuredini, realizoi takim me kryeministrin ...

FOTO/ Rama takon Mitsotakis ne OKB
Kryeministri Edi Rama ka takuar për herë të parë homologun e tij grek Kiriakos Mitsotakis gjatë vizitën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. Në një postim në Facebook, Rama shkruan: “OKB, Nju Jork – Me kryeministrin e ...
Lapsi | 23-Sep-2019 21:04
Kryeministri Edi Rama ka takuar për herë të parë homologun e tij grek Kiriakos Mitsotakis gjatë vizitën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. Në një postim në Facebook, Rama shkruan: “OKB, Nju Jork – Me kryeministrin e ...

Pacolli: Kënaqësi të jem pjesë e pritjes madhështore të diasporës shqiptare në SHBA
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Përmes një shkrimi të bërë në Facebook, Pacolli ka thënë se është kënaqësi të jetë pjesë pritjes ...
Telegrafi | 23-Sep-2019 20:24
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Përmes një shkrimi të bërë në Facebook, Pacolli ka thënë se është kënaqësi të jetë pjesë pritjes ...

A do ta takohet Rama, me Donald Trump?
Kryeministri Edi Rama është nisur mbrëmjen e djeshme sërish drejt New York-ut për të marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Vetë Rama shkruajti në rrjetet sociale se sot për ...
GazetaTema | 23-Sep-2019 18:26
Kryeministri Edi Rama është nisur mbrëmjen e djeshme sërish drejt New York-ut për të marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Vetë Rama shkruajti në rrjetet sociale se sot për ...

Rama takohet me Mitzotaqis: Prezantim miqësor dhe bashkëbisedim i hapur
Kryeministri Edi Rama është takuar me kryeministrin grek Kiriakos Mitzotaqis këtë të hënë. Takimin e ka njoftuar vetë kreu I qeverisë në një postim në Facebook, ndërsa thekson se ka qenë një prezantim miqësor dhe ...
VizionPlus | 23-Sep-2019 19:45
Kryeministri Edi Rama është takuar me kryeministrin grek Kiriakos Mitzotaqis këtë të hënë. Takimin e ka njoftuar vetë kreu I qeverisë në një postim në Facebook, ndërsa thekson se ka qenë një prezantim miqësor dhe ...

Gazeta e njohur greke zbulon çfarë u tha në takimin Rama – Mitsotakis
Postuar: 23/09/2019 - 21:40 Gazeta greke “Kathimerini” zbulon disa detaje nga takimi që Kryeministri shqiptar Edi Rama pati me homologun grek Kiriakos Mitsotakis gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në ...
Sot.Al | 23-Sep-2019 21:42
Postuar: 23/09/2019 - 21:40 Gazeta greke “Kathimerini” zbulon disa detaje nga takimi që Kryeministri shqiptar Edi Rama pati me homologun grek Kiriakos Mitsotakis gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në ...

Rama takohet në Nju Jork me kryeministrin grek Micotaqis
Nju Jork, 234 shtator 2019 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar në Nju Jork me kryeministrin e Greqisë, Kiriakos Micotaqis. Rama, në një postim në Facebook, e ka cilësuar prezantim miqësor takimin e tij ...
Illyriapress | 23-Sep-2019 21:38
Nju Jork, 234 shtator 2019 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar në Nju Jork me kryeministrin e Greqisë, Kiriakos Micotaqis. Rama, në një postim në Facebook, e ka cilësuar prezantim miqësor takimin e tij ...

“Kathimerini” zbulon çfarë u tha në takimin Rama – Mitsotakis
Gazeta greke “Kathimerini” zbulon disa detaje nga takimi që Kryeministri shqiptar Edi Rama pati me homologun grek Kiriakos Mitsotakis gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork. Vetë Rama ka dhënë ...
Lapsi | 23-Sep-2019 20:20
Gazeta greke “Kathimerini” zbulon disa detaje nga takimi që Kryeministri shqiptar Edi Rama pati me homologun grek Kiriakos Mitsotakis gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork. Vetë Rama ka dhënë ...

Pacolli: Kënaqësi të jem pjesë e pritjes madhështore të diasporës shqiptare në SHBA
Ai ka thënë se është kënaqësi të jetë pjesë pritjes madhështore të diasporës shqiptare në SHBA. Postimi i plotë: Së bashku me Ministrin në Detyrë për Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ishte kënaqësi të jemi ...
Lajminet | 23-Sep-2019 21:04
Ai ka thënë se është kënaqësi të jetë pjesë pritjes madhështore të diasporës shqiptare në SHBA. Postimi i plotë: Së bashku me Ministrin në Detyrë për Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ishte kënaqësi të jemi ...

Kur Micotakis takon Edi Ramën
Tërmeti i fuqishëm në Tiranë nuk ishte i mjaftueshëm të anulojë udhëtimin e kryeministrit shqiptar, Edi Rama, në Nju Jork. Në këto kushte, parashikoj se në kuadrin e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, do të zhvillohet ...
BalkanWeb | 23-Sep-2019 16:01
Tërmeti i fuqishëm në Tiranë nuk ishte i mjaftueshëm të anulojë udhëtimin e kryeministrit shqiptar, Edi Rama, në Nju Jork. Në këto kushte, parashikoj se në kuadrin e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, do të zhvillohet ...

LAJM I FUNDIT/ Rama takon Mitsotakis ne OKB (FOTO)
Kryeministri Edi Rama ka takuar për herë të parë homologun e tij grek Kiriakos Mitsotakis gjatë vizitën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. Në një postim në Facebook, Rama shkruan: “OKB, Nju Jork – Me kryeministrin e ...
Lapsi | 23-Sep-2019 20:04
Kryeministri Edi Rama ka takuar për herë të parë homologun e tij grek Kiriakos Mitsotakis gjatë vizitën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. Në një postim në Facebook, Rama shkruan: “OKB, Nju Jork – Me kryeministrin e ...

Rama dhe Mitsotakis takohen në Nju Jork
Kreu i qeverisë, Edi Rama ka nisur vizitën në New York, ku merr pjesë në punimet e Asamblesë së Kombeve të Bashkuara. Sipas zyrës së tij të shtypit, takimi i parë ka qenë me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos ...
Gazeta Dita | 23-Sep-2019 21:00
Kreu i qeverisë, Edi Rama ka nisur vizitën në New York, ku merr pjesë në punimet e Asamblesë së Kombeve të Bashkuara. Sipas zyrës së tij të shtypit, takimi i parë ka qenë me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos ...

Rama në Nju Jork në Asamblenë e OKB-së, takon Trump dhe Mitzotaqis
Pas mbërritjes në Nju Jork, Kryeministri Edi Rama është takuar me homologun grek Kiriakos Micotaqis. Lajmin, shefi i qeverisë e ka bërë të ditur në rrjetet sociale, ku ka publikuar edhe dy foto të takimit. “Me ...
ABCNews | 23-Sep-2019 20:04
Pas mbërritjes në Nju Jork, Kryeministri Edi Rama është takuar me homologun grek Kiriakos Micotaqis. Lajmin, shefi i qeverisë e ka bërë të ditur në rrjetet sociale, ku ka publikuar edhe dy foto të takimit. “Me ...

Zaev-Ratas: Mbështetje nga Estonia për fillimin e negociatave me BE-në në tetor
Kryeministri Zoran Zaev në shoqëri të zëvendëskryeministrit të angazhuar për çështje evropiane, Bujar Osmani dhe ministrit të Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Naser Nuredini, realizoi takim me kryeministrin ...
Arbresh | 23-Sep-2019 20:56
Kryeministri Zoran Zaev në shoqëri të zëvendëskryeministrit të angazhuar për çështje evropiane, Bujar Osmani dhe ministrit të Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Naser Nuredini, realizoi takim me kryeministrin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved