ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 18:45

Lajmi i rremë për tërmetin, Shahini: Alfabetizmi mediatik, të ndërtojmë kurrikulat për edukimin e nxënësve

Lajmi i rremë për tërmetin, Shahini: Alfabetizmi mediatik, të ndërtojmë kurrikulat për edukimin e nxënësve
Në një deklaratë për shtyp, teksa lajmëroi nisjen e mësimit ditën e nesërme, ministrja e Arsimit, Besa Shahini ceku edhe temën e lajmit të rremë rreth një tërmeti të fuqishëm, që panikosi mbrëmë shqiptarët.
Top Channel | 23-Sep-2019 13:50
Në një deklaratë për shtyp, teksa lajmëroi nisjen e mësimit ditën e nesërme, ministrja e Arsimit, Besa Shahini ceku edhe temën e lajmit të rremë rreth një tërmeti të fuqishëm, që panikosi mbrëmë shqiptarët.

Nesër fillon normalisht mësimi, ministrja Shahini: Ora e parë do nisë me 1 video informuese
Pas pezullimit të mësimit në qarqet Tiranë, Durrës dhe Elbasan, të nesërmen procesi mësimor do të vazhdojë normalisht.
Top Channel | 23-Sep-2019 13:34
Pas pezullimit të mësimit në qarqet Tiranë, Durrës dhe Elbasan, të nesërmen procesi mësimor do të vazhdojë normalisht.

Shahini: Do ndryshojmë kurrikulën, nxënësit të dallojnë “fakenews”
mapo.al Ministrja e Arsimit Besa Shahini, teksa njoftoi rifillimin e mësimit nesër (e martë) nuk la pa përmendur dhe lajmin e rremë, që sipas saj nxori njerëzit në rrugë nga frika e tërmetit. Marr shkas nga ky lajm, ...
Mapo | 23-Sep-2019 13:36
mapo.al Ministrja e Arsimit Besa Shahini, teksa njoftoi rifillimin e mësimit nesër (e martë) nuk la pa përmendur dhe lajmin e rremë, që sipas saj nxori njerëzit në rrugë nga frika e tërmetit. Marr shkas nga ky lajm, ...

Tërmetet/ Besa Shahini qetëson nxënësit: Mësimi nesër do nisë me një video-këshillim
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini me një deklaratë për mediat tha se nesër të gjitha shkollat në qarqet Durrës, Tiranë dhe Elbasan do të nisë mësimi normalisht. Ajo tregoi dy shkollat problematike në Vorë dhe Tiranë, të ...
BalkanWeb | 23-Sep-2019 13:29
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini me një deklaratë për mediat tha se nesër të gjitha shkollat në qarqet Durrës, Tiranë dhe Elbasan do të nisë mësimi normalisht. Ajo tregoi dy shkollat problematike në Vorë dhe Tiranë, të ...

Tërmeti në kurikulat shkollore/ Shahini: Nxënësit do informohen për lajmin e rremë
Te gjithe shkollat neser do ti kthehen mesimit. Ministrja e Arsimit Besa Shahini theksoi se procesi do te nise me nje video informuese, per te edukuar nxenesit se si te ruhen nga fatkeqsite natyrore. Shahini beri te ...
VizionPlus | 23-Sep-2019 15:11
Te gjithe shkollat neser do ti kthehen mesimit. Ministrja e Arsimit Besa Shahini theksoi se procesi do te nise me nje video informuese, per te edukuar nxenesit se si te ruhen nga fatkeqsite natyrore. Shahini beri te ...

Shahini: Nesër mësim, vetëm 2 shkolla të dëmtuara nuk do të hapen
mapo.al Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, ministrja e Arsimit Besa Shahini njofton se nxënësit nesër do i rikthehen mësimit në shkolla. Shahini shkruan se dy shkolla vartëse nuk do të hapen, kjo për shkak ...
Mapo | 23-Sep-2019 12:08
mapo.al Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, ministrja e Arsimit Besa Shahini njofton se nxënësit nesër do i rikthehen mësimit në shkolla. Shahini shkruan se dy shkolla vartëse nuk do të hapen, kjo për shkak ...

Tërmeti/ “Dy shkolla nuk do të hapen” Shahini: Nesër të gjithë në mësim
Përmes një postimi në facebook, ministrja e Arsimit Besa Shahini njofton se nxënësit nesër do i kthehen mësimit në shkolla. Shahini shkruan se dy shkolla nuk do të hapen ditën e nesërme kjo për shkak të dëmtimeve të ...
BalkanWeb | 23-Sep-2019 11:38
Përmes një postimi në facebook, ministrja e Arsimit Besa Shahini njofton se nxënësit nesër do i kthehen mësimit në shkolla. Shahini shkruan se dy shkolla nuk do të hapen ditën e nesërme kjo për shkak të dëmtimeve të ...

Tërmeti/ “Dy shkolla nuk do të hapen”, ministrja Shahini: Nesër të gjithë në mësim
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini njofton se nxënësit nesër do i kthehen mësimit në shkolla. Përmes një postimi në facebook, Shahini shkruan se dy shkolla nuk do të hapen ditën e nesërme kjo për shkak të dëmtimeve të ...
GazetaTema | 23-Sep-2019 12:01
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini njofton se nxënësit nesër do i kthehen mësimit në shkolla. Përmes një postimi në facebook, Shahini shkruan se dy shkolla nuk do të hapen ditën e nesërme kjo për shkak të dëmtimeve të ...

Shahini: Nesër të gjithë në mësim, vetëm dy shkolla nuk do të hapen
Ministrja e Arsimit Besa Shahini njofton se nxënësit të martën do i kthehen mësimit në shkolla. Shahini përmes një postimi në Facebook shkruan se dy shkolla nuk do të hapen ditën e nesërme kjo për shkak të dëmtimeve të ...
VizionPlus | 23-Sep-2019 12:05
Ministrja e Arsimit Besa Shahini njofton se nxënësit të martën do i kthehen mësimit në shkolla. Shahini përmes një postimi në Facebook shkruan se dy shkolla nuk do të hapen ditën e nesërme kjo për shkak të dëmtimeve të ...

Rikthehet normaliteti në shkolla e kopshte, Shahini: Nesër të gjithë në mësim
E marta do të jetë një ditë normale mësimi për të gjithë nxënësit në Shqipëri. Pas pezullimit të mësimit në kopshte dhe shkolla për shkak të situatës së krijuar nga lëkundjet sizmike të dy të ditëve me radhë, ministrja ...
Telegrafi | 23-Sep-2019 13:26
E marta do të jetë një ditë normale mësimi për të gjithë nxënësit në Shqipëri. Pas pezullimit të mësimit në kopshte dhe shkolla për shkak të situatës së krijuar nga lëkundjet sizmike të dy të ditëve me radhë, ministrja ...

Tërmeti/ “Dy shkolla nuk do të hapen” Shahini: Nesër të gjithë në mësim
Përmes një postimi në facebook, ministrja e Arsimit Besa Shahini njofton se nxënësit nesër do i kthehen mësimit në shkolla. Shahini shkruan se dy shkolla nuk do të hapen ditën e nesërme kjo për shkak të dëmtimeve të ...
Telegraf | 23-Sep-2019 12:01
Përmes një postimi në facebook, ministrja e Arsimit Besa Shahini njofton se nxënësit nesër do i kthehen mësimit në shkolla. Shahini shkruan se dy shkolla nuk do të hapen ditën e nesërme kjo për shkak të dëmtimeve të ...

Nesër vazhdon mësimi normalisht, ministrja: Vetëm dy shkolla të mbyllura
Ditën e nesërme nxënësit e arsimit parauniversitar në Elbasan, Tiranë dhe Durrës do të nisin mësimin normalisht. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, në një deklaratë për mediat të hënën njoftoi se do të jenë vetëm dy ...
ABCNews | 23-Sep-2019 13:32
Ditën e nesërme nxënësit e arsimit parauniversitar në Elbasan, Tiranë dhe Durrës do të nisin mësimin normalisht. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, në një deklaratë për mediat të hënën njoftoi se do të jenë vetëm dy ...

Fake News-i i bujshëm i Syri-t, ministrja Shahini: si t’i ruhemi lajmit të rremë, edhe në kurrikula
Duke lajmëruar rinisjen e mësimit në shkollat e tre qyteteve të martën, ministrija e Arsimit Besa Shahni, shprehu nevojën dhe të një edukimi mediatik në kurrikula, referuar asaj çfarë ndodhi një natë më parë, kur një ...
Tesheshi | 23-Sep-2019 16:21
Duke lajmëruar rinisjen e mësimit në shkollat e tre qyteteve të martën, ministrija e Arsimit Besa Shahni, shprehu nevojën dhe të një edukimi mediatik në kurrikula, referuar asaj çfarë ndodhi një natë më parë, kur një ...

Minjtë që dolën pas tërmetit
Marsel Lela Shkencërisht dihet se minjtë janë ndër të parët gjallesa që e ndjejnë tërmetin dhe, së lashti, kur kishte dyndje të tillësh, ishte shenjë paralajmëruese se tërmetet ishin pas derës. Tërmeti që ra ditën e ...
Politiko | 23-Sep-2019 14:58
Marsel Lela Shkencërisht dihet se minjtë janë ndër të parët gjallesa që e ndjejnë tërmetin dhe, së lashti, kur kishte dyndje të tillësh, ishte shenjë paralajmëruese se tërmetet ishin pas derës. Tërmeti që ra ditën e ...

Lajmi i rremë i nxori njerëzit në rrugë nga frika e tërmetit, Shahini merr vendimin: Do ndryshojmë kurrikulën, nëse shihni një lajm bombastik ...
Postuar: 23/09/2019 - 14:29 Ministrja e Arsimit Besa Shahini, teksa njoftoi rifillimin e mësimit nesër (e martë) nuk la pa përmendur dhe lajmin e rremë, që sipas saj nxori njerëzit në rrugë nga frika e tërmetit. Marr ...
Sot.Al | 23-Sep-2019 14:31
Postuar: 23/09/2019 - 14:29 Ministrja e Arsimit Besa Shahini, teksa njoftoi rifillimin e mësimit nesër (e martë) nuk la pa përmendur dhe lajmin e rremë, që sipas saj nxori njerëzit në rrugë nga frika e tërmetit. Marr ...

Shahini: Mësim për sjelljen gjatë tërmetit dhe kundër analfabetizmit mediatik
Nëpërmjet një deklarate për mediat, ministrja e arsimit, Besa Shahini ka ritheksuar se nesër (të martën) të gjitha shkollat në qarqet Durrës, Tiranë dhe Elbasan do të rifillojnë procesin mësimor. Shahini shtoi se të ...
Gazeta Dita | 23-Sep-2019 14:24
Nëpërmjet një deklarate për mediat, ministrja e arsimit, Besa Shahini ka ritheksuar se nesër (të martën) të gjitha shkollat në qarqet Durrës, Tiranë dhe Elbasan do të rifillojnë procesin mësimor. Shahini shtoi se të ...

Besa Shahini qetëson nxënësit: Mësimi nesër do nisë me një video-këshillim
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini me një deklaratë për mediat tha se nesër të gjitha shkollat në qarqet Durrës, Tiranë dhe Elbasan do të nisë mësimi normalisht. Ajo tregoi dy shkollat problematike në Vorë dhe Tiranë, të ...
Lajmi i Fundit | 23-Sep-2019 14:03
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini me një deklaratë për mediat tha se nesër të gjitha shkollat në qarqet Durrës, Tiranë dhe Elbasan do të nisë mësimi normalisht. Ajo tregoi dy shkollat problematike në Vorë dhe Tiranë, të ...

Shahini: Nesër të gjithë në mësim
E marta do të jetë një ditë normale mësimi për të gjithë nxënësit në Shqipëri. Pas pezullimit të mësimit në kopshte dhe shkolla për shkak të situatës së krijuar nga lëkundjet sizmike të dy të ditëve me radhë, ministrja ...
Gazeta Observer | 23-Sep-2019 13:43
E marta do të jetë një ditë normale mësimi për të gjithë nxënësit në Shqipëri. Pas pezullimit të mësimit në kopshte dhe shkolla për shkak të situatës së krijuar nga lëkundjet sizmike të dy të ditëve me radhë, ministrja ...

E hëna e pushimit! Mbyllen edhe çerdhet e kopshtet në Tiranë, Durrës, Elbasan
Pas deklaratës së ministres së Arsimit, Besa Shahini, e cila bëri me dijeni se shkollat 9-vjeçare e të mesme në Tiranë, Durrës dhe Elbasan nuk do të zhvillojnë mësim ditën e hënë, është marrë vendimi që po kështu të ...
Top Channel | 22-Sep-2019 21:20
Pas deklaratës së ministres së Arsimit, Besa Shahini, e cila bëri me dijeni se shkollat 9-vjeçare e të mesme në Tiranë, Durrës dhe Elbasan nuk do të zhvillojnë mësim ditën e hënë, është marrë vendimi që po kështu të ...

Shahini : Të martën rifillon mësimi!
Ministrja e Arsimit Besa Shahini njoftoi se të martën në Tiranë, Durrës dhe Elbasan do të hapen shkollat për rifillimin e mësimit. “Aty ku ka patur plasaritje, janë mbyllur dje nga ekipet që punuan deri natën vonë. Dy ...
Medial | 23-Sep-2019 13:34
Ministrja e Arsimit Besa Shahini njoftoi se të martën në Tiranë, Durrës dhe Elbasan do të hapen shkollat për rifillimin e mësimit. “Aty ku ka patur plasaritje, janë mbyllur dje nga ekipet që punuan deri natën vonë. Dy ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved