ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 13:50

Tërmeti shkund Shqipërinë, Xhaçka apel qytetarëve: Ndihmoni të prekurit

Tërmeti shkund Shqipërinë, Xhaçka apel qytetarëve: Ndihmoni të prekurit
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me anë të një reagimi në rrjetet sociale shprehet se lëkundjet sizmike sollën lëndime si dhe dëmtime ndërtesash, por fatmirësisht asnjë jetë të humbur. Xhaçka thotë se shqiptarët duhet ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 16:08
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me anë të një reagimi në rrjetet sociale shprehet se lëkundjet sizmike sollën lëndime si dhe dëmtime ndërtesash, por fatmirësisht asnjë jetë të humbur. Xhaçka thotë se shqiptarët duhet ...

Tërmeti dëmton 113 banesa në Elbasan, Balla te familja e prekur: Janë marrë masa të plota, kemi buxhetin për këtë situatë
Edhe Qarku Elbasan ka rregjistruar rreth 113 banesa apo objekte të tjera të dëmtuara nga tërmeti i djeshëm. Kryetari i Grupit Socialist, Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i Bashkisë Arif ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 14:48
Edhe Qarku Elbasan ka rregjistruar rreth 113 banesa apo objekte të tjera të dëmtuara nga tërmeti i djeshëm. Kryetari i Grupit Socialist, Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i Bashkisë Arif ...

Elbasan, 113 banesa të dëmtuara nga tërmetet
113 banesa dhe objekte të tjera janë dëmtuar nga tërmetet e njëpasnjëshme që goditën Shqipërinë në Qarkun e Elbasanit. Kryetari i Grupit Socialist Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i ...
VizionPlus | 22-Sep-2019 15:36
113 banesa dhe objekte të tjera janë dëmtuar nga tërmetet e njëpasnjëshme që goditën Shqipërinë në Qarkun e Elbasanit. Kryetari i Grupit Socialist Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i ...

57 banesa të dëmtuara nga tërmeti në Qarkun Dibër
Pas afro 24 orë kur një valë tërmetesh goditën vendin tonë kanë dalë edhe bilancet sipas raportimeve të bëra në të gjitha Bashkitë e Qarkut Dibër. Menjëherë pas takimit të zhvilluar me kryeministrin Rama, prefekti i ...
VizionPlus | 22-Sep-2019 14:37
Pas afro 24 orë kur një valë tërmetesh goditën vendin tonë kanë dalë edhe bilancet sipas raportimeve të bëra në të gjitha Bashkitë e Qarkut Dibër. Menjëherë pas takimit të zhvilluar me kryeministrin Rama, prefekti i ...

Dëmet nga tërmetet, ja si paraqitet situata në Tiranë e Durrës
Prefekti i Durrësit, Roland Nasto deklaroi se nga tërmeti i të shtunës në qytetin bregdetar janë dëmtuar 188 banesa, mes të cilave 9 pallate dhe dy shkolla. Në mbeldhjen e zhvilluar me kryeministrin Rama në Ministrinë e ...
VizionPlus | 22-Sep-2019 11:29
Prefekti i Durrësit, Roland Nasto deklaroi se nga tërmeti i të shtunës në qytetin bregdetar janë dëmtuar 188 banesa, mes të cilave 9 pallate dhe dy shkolla. Në mbeldhjen e zhvilluar me kryeministrin Rama në Ministrinë e ...

Pasojat e tërmetit në Durrës, banorët të terrorizuar
Durrësi është qyteti dhe më afër epiqendrës së tërmeteve. Për këtë arsye edhe dëmet janë të shumta megjithëse për fat nuk pati njerëz të lënduar keq. Emergjencat kanë ngritur kampet me shtretër për të pritur njerëzit që ...
ABCNews | 22-Sep-2019 14:34
Durrësi është qyteti dhe më afër epiqendrës së tërmeteve. Për këtë arsye edhe dëmet janë të shumta megjithëse për fat nuk pati njerëz të lënduar keq. Emergjencat kanë ngritur kampet me shtretër për të pritur njerëzit që ...

Tërmetet, Rama ultimatum ministrave dhe perfektëve: Të gjithë në Durrës, të kontaktohen të gjitha familjet që janë dëmtuar
Kryeministri Edi Rama zhvilloi mëngjesin e sotëm një takim me drejtues të Ministrisë së Mbrojtjes, Ministrisë së Brendshme, Emergjencës Civile, Rezervës së Shtetit dhe të gjithë prefektët e vendit. Gjatë mbledhjes Rama ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 10:36
Kryeministri Edi Rama zhvilloi mëngjesin e sotëm një takim me drejtues të Ministrisë së Mbrojtjes, Ministrisë së Brendshme, Emergjencës Civile, Rezervës së Shtetit dhe të gjithë prefektët e vendit. Gjatë mbledhjes Rama ...

Bilanci pas tërmetit: Në Tiranë 187 banesa të dëmtuara, në Durrës 56 persona në spital dhe 188 banesa të dëmtuara
Qeveria është mbledhur në ministrinë e Mbrojtjes. Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka duke folur për dëmet tha se ka pasur kryesisht dëme materiale në Durrës dhe Tiranë.
Top Channel | 22-Sep-2019 10:28
Qeveria është mbledhur në ministrinë e Mbrojtjes. Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka duke folur për dëmet tha se ka pasur kryesisht dëme materiale në Durrës dhe Tiranë.

Xhaçka apel qytetarëve: Ndihmoni të prekurit nga tërmeti
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka përmes një postimi në facebook, ka apeluar qytetarët që të ndihmojnë personat e prekur nga tërmeti. Xhaçka thotë se Ministria e Mbrojtjes ka vënë në dispozicion edhe një numër llogarie ...
Dritare | 22-Sep-2019 16:44
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka përmes një postimi në facebook, ka apeluar qytetarët që të ndihmojnë personat e prekur nga tërmeti. Xhaçka thotë se Ministria e Mbrojtjes ka vënë në dispozicion edhe një numër llogarie ...

113 banesa të dëmtuara në Elbasan
Në total 113 banesa janë dëmtuar në qarkun e Elbasanit, nga tërmeti i së shtunës. Pjesa më e madhe e objekteve të dëmtuara raportohet të jenë në Bashkinë Belsh ku sipas Shtabit të Emergjencës, 73 banesa kanë dëmtime. ...
Gazeta Dita | 22-Sep-2019 16:35
Në total 113 banesa janë dëmtuar në qarkun e Elbasanit, nga tërmeti i së shtunës. Pjesa më e madhe e objekteve të dëmtuara raportohet të jenë në Bashkinë Belsh ku sipas Shtabit të Emergjencës, 73 banesa kanë dëmtime. ...

Hapet numri i llogarisë/ Xhaçka: Kushdo që ka mundësi mund të kontribuojë
Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka deklaruar se dëmet nga tërmeti kanë qenë shumë të mëdha, teksa ka njoftuar se është hapur një llogari bankare, ku të gjithë persona që dëshirojnë dhe kanë mundësi mund të ...
Lexo | 22-Sep-2019 16:27
Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka deklaruar se dëmet nga tërmeti kanë qenë shumë të mëdha, teksa ka njoftuar se është hapur një llogari bankare, ku të gjithë persona që dëshirojnë dhe kanë mundësi mund të ...

Tërmeti shkund Shqipërinë, Xhaçka apel qytetarëve: Ndihmoni të prekurit
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me anë të një reagimi në rrjetet sociale shprehet se lëkundjet sizmike sollën lëndime si dhe dëmtime ndërtesash, por fatmirësisht asnjë jetë të humbur. Xhaçka thotë se shqiptarët duhet ...
Medial | 22-Sep-2019 16:18
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me anë të një reagimi në rrjetet sociale shprehet se lëkundjet sizmike sollën lëndime si dhe dëmtime ndërtesash, por fatmirësisht asnjë jetë të humbur. Xhaçka thotë se shqiptarët duhet ...

Elbasan, 113 banesa të dëmtuara nga tërmetet
113 banesa dhe objekte të tjera janë dëmtuar nga tërmetet e njëpasnjëshme që goditën Shqipërinë në Qarkun e Elbasanit. Kryetari i Grupit Socialist Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i ...
Medial | 22-Sep-2019 15:49
113 banesa dhe objekte të tjera janë dëmtuar nga tërmetet e njëpasnjëshme që goditën Shqipërinë në Qarkun e Elbasanit. Kryetari i Grupit Socialist Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i ...

Dëmtimet nga tërmeti, Xhaçka: Janë ngritur qendra që mund të presin të gjithë qytetarët, gati grupet e punës për dëmshpërblimet
Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm po zhvillon një takim me drejtues të Ministrisë së Mbrojtjes, Ministrisë së Brendshme, Emergjencës Civile, Rezervës së Shtetit dhe të gjithë prefektët e vendit. Gajtë fjalës që ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 10:24
Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm po zhvillon një takim me drejtues të Ministrisë së Mbrojtjes, Ministrisë së Brendshme, Emergjencës Civile, Rezervës së Shtetit dhe të gjithë prefektët e vendit. Gajtë fjalës që ...

Tërmeti, në Lushnje dëme vetëm në shtëpi të vjetra
Tërmeti i së shtunës ka shkaktuar dëme banesash edhe në Lushnje. Bëhet fjale për shtëpi private kryesisht nëpër fshatra si Fiershegan, Ballagat, Ngurrëz dhe Kosove e vogël. Dëmet përfshijnë çarje muresh të shkallës së ...
ABCNews | 22-Sep-2019 11:27
Tërmeti i së shtunës ka shkaktuar dëme banesash edhe në Lushnje. Bëhet fjale për shtëpi private kryesisht nëpër fshatra si Fiershegan, Ballagat, Ngurrëz dhe Kosove e vogël. Dëmet përfshijnë çarje muresh të shkallës së ...

Tërmeti bën namin edhe në Elbasan, Balla: Do të fillojmë të riparojmë banesat e dëmtuara
Lëkundjet e tërmetit 5.8 ballë u ndienë edhe në qarkun e Elbasanit, ku dëmet ishin të mëdha. Janë dëmtuar 113 banesa, ku 73 prej tyre në Belsh. Kryetari i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla, bashkë me ...
Dritare | 22-Sep-2019 15:43
Lëkundjet e tërmetit 5.8 ballë u ndienë edhe në qarkun e Elbasanit, ku dëmet ishin të mëdha. Janë dëmtuar 113 banesa, ku 73 prej tyre në Belsh. Kryetari i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla, bashkë me ...

Tërmeti i djeshëm/ 73 banesa të dëmtuara edhe në Belsh, Balla tregon hapin e parë që do ndërmerret nga qeveria
Postuar: 22/09/2019 - 15:41 Tërmeti i fuqishëm i së shtunës ka shkaktuar dëme edhe në Belsh të Elbasanit. Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 15:43
Postuar: 22/09/2019 - 15:41 Tërmeti i fuqishëm i së shtunës ka shkaktuar dëme edhe në Belsh të Elbasanit. Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe ...

Tërmeti në Gjirokastër, nis inspektimi i objekteve të rëndësisë së veçantë
Në jug të vendit tërmetet nuk kanë shkaktuar dëme në banesa dhe aty situata është më e qetë. Por Bashkia e Gjirokastrës mblodhi Emergjencat Civile për të bërë çdo verifikim, kryesisht për urat dhe objektet e rëndësisë ...
ABCNews | 22-Sep-2019 11:23
Në jug të vendit tërmetet nuk kanë shkaktuar dëme në banesa dhe aty situata është më e qetë. Por Bashkia e Gjirokastrës mblodhi Emergjencat Civile për të bërë çdo verifikim, kryesisht për urat dhe objektet e rëndësisë ...

Balla nga terreni në Elbasan: Garantuam dhe buxhetin, janë marrë masa të plota
Edhe Qarku Elbasan ka rregjistruar rreth 113 banesa apo objekte të tjera të dëmtuara nga tërmeti i djeshëm 5.8 ballë. Kryetari i Grupit Socialist, Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i ...
Lexo | 22-Sep-2019 15:31
Edhe Qarku Elbasan ka rregjistruar rreth 113 banesa apo objekte të tjera të dëmtuara nga tërmeti i djeshëm 5.8 ballë. Kryetari i Grupit Socialist, Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i ...

Tërmeti bën “namin” dhe në Elbasan, Balla në terren: Janë marrë masa të plota, garantuam dhe buxhetin
Edhe Qarku Elbasan ka rregjistruar rreth 113 banesa apo objekte të tjera të dëmtuara nga tërmeti i djeshëm 5.8 ballë. Kryetari i Grupit Socialist, Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i ...
Medial | 22-Sep-2019 15:03
Edhe Qarku Elbasan ka rregjistruar rreth 113 banesa apo objekte të tjera të dëmtuara nga tërmeti i djeshëm 5.8 ballë. Kryetari i Grupit Socialist, Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved