ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 12:58

Rama i ‘inatosur’ me Erion Veliajn: Ku është kryetari i bashkisë? Atë ditën pa makina mund ta shtyjmë?

Rama i ‘inatosur’ me Erion Veliajn: Ku është kryetari i bashkisë? Atë ditën pa makina mund ta shtyjmë?
Kryeministri Edi Rama i ka bërë kritika publike kreut të Bashkisë Tiranë Erion Veliajt, i cili sot ka parashikuar që shumë rrugë në Tiranë të jenë të bllokuara, pasi është dita pa makina. Rama në mbledhjen me deputetët, ...
Telegraf | 22-Sep-2019 12:43
Kryeministri Edi Rama i ka bërë kritika publike kreut të Bashkisë Tiranë Erion Veliajt, i cili sot ka parashikuar që shumë rrugë në Tiranë të jenë të bllokuara, pasi është dita pa makina. Rama në mbledhjen me deputetët, ...

Pas Prefektëve, Rama urdhër deputetëve, ministrave e kryebashkiakëve: Të gjithë, kontribut për të prekurit!
Menjëherë pasi iu ndau detyrat Prefektëve dhe Forcave të Armatosura, të cilat i nisi të gjithë drejt qytetit të Durrësit, duke i urdhëruar të zhvillojnë takime dhe komunikime me të gjithë qytetarët e prekur nga ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 11:52
Menjëherë pasi iu ndau detyrat Prefektëve dhe Forcave të Armatosura, të cilat i nisi të gjithë drejt qytetit të Durrësit, duke i urdhëruar të zhvillojnë takime dhe komunikime me të gjithë qytetarët e prekur nga ...

Rama: Të gjithë drejt Durrësit, detyrat që duhen realizuar
Një ditë pas tërmetit që tronditi mbarë vendin, kryeministri Edi Rama ka mbledhur prefektët, të cilëve u ka kërkuar që gjithë vëmendjen ta përqendrojnë në Durrës. Rama u kërkoi pjesëmarrësve që të kontaktojnë të gjithë ...
ABCNews | 22-Sep-2019 13:26
Një ditë pas tërmetit që tronditi mbarë vendin, kryeministri Edi Rama ka mbledhur prefektët, të cilëve u ka kërkuar që gjithë vëmendjen ta përqendrojnë në Durrës. Rama u kërkoi pjesëmarrësve që të kontaktojnë të gjithë ...

Video/ Qytetarët e sistemuar në stadiumin ‘Niko Dovana’ – Ramës: Shumë faleminderit, angazhimi i shtetit ka qenë maksimal. Na kanë qëndruar në kokë, na kanë vizituar…
Edi Rama është zhvendosur në Durrës për të parë nga afër situatën pas tërmetit, ndërsa ka ndarë edhe grupet e punës vetë, ku bëjnë pjesë ministra dhe deputetë. Me tej kryeministri eshte zhvendosur ne stadiumin ”Niko ...
Lexo | 22-Sep-2019 15:04
Edi Rama është zhvendosur në Durrës për të parë nga afër situatën pas tërmetit, ndërsa ka ndarë edhe grupet e punës vetë, ku bëjnë pjesë ministra dhe deputetë. Me tej kryeministri eshte zhvendosur ne stadiumin ”Niko ...

Qeveria e Shqipërisë zhvendoset në Durrës
Kabineti qeveritar dhe deputetët e PS janë zhvendosur në Durrës për t’u ardhur në ndihmë banorëve të prekur nga termeti me magnitudë 5.8 Rihter. Rama ka urdhëruar mazhorancën që të zbresin në terren dhe të jenë në ...
Indeks Online | 22-Sep-2019 14:34
Kabineti qeveritar dhe deputetët e PS janë zhvendosur në Durrës për t’u ardhur në ndihmë banorëve të prekur nga termeti me magnitudë 5.8 Rihter. Rama ka urdhëruar mazhorancën që të zbresin në terren dhe të jenë në ...

Foto/ “E mbytur” në djersë, kryebashkiakia e Durrësit në siklet gjatë raportimit krah Ramës
Kryebashkiakia e Durrësit ka patur përgjegjësinë më të madhe mbi kurriz, mbi masat dhe koordinimin e punës për dëmet nga pasojat e tërmetit të fuqishëm që ‘shkundi; një ditë më parë gjithë vendin. Durrësi është zona më ...
Politiko | 22-Sep-2019 14:34
Kryebashkiakia e Durrësit ka patur përgjegjësinë më të madhe mbi kurriz, mbi masat dhe koordinimin e punës për dëmet nga pasojat e tërmetit të fuqishëm që ‘shkundi; një ditë më parë gjithë vendin. Durrësi është zona më ...

Rama qetëson qytetarët në Durrës: Nuk ka vend për panik, situata nën kontroll (Masat)
Edi Rama është zhvendosur në Durrës për të parë nga afër situatën pas tërmetit, ndërsa ka ndarë edhe grupet e punës vetë, ku bëjnë pjesë ministra dhe deputetë. ‘ Nuk ka vend për panik, njerëzit duhet të jenë sa më të ...
Lexo | 22-Sep-2019 14:29
Edi Rama është zhvendosur në Durrës për të parë nga afër situatën pas tërmetit, ndërsa ka ndarë edhe grupet e punës vetë, ku bëjnë pjesë ministra dhe deputetë. ‘ Nuk ka vend për panik, njerëzit duhet të jenë sa më të ...

“Bilanci” i tërmeteve- Rama: Bëni hartën e dëmeve, Xhaçka: Do dëmshpërblehen
Pas tërmetit me magnitudë 5.8, dhjetra lëkundje të tjera me intensitet më të ulët kanë goditur vendin. Ndërkohë që, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me përfaqësues të Ministrisë e Mbrojtjes, asaj të ...
ScanTv | 22-Sep-2019 14:04
Pas tërmetit me magnitudë 5.8, dhjetra lëkundje të tjera me intensitet më të ulët kanë goditur vendin. Ndërkohë që, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me përfaqësues të Ministrisë e Mbrojtjes, asaj të ...

Fond solidariteti edhe nga bashkitë për dëmet nga tërmeti
Kryeministri Edi Rama kërkoi sot përfshirjen e çdo bashkie në një fond solidariteti për të zhdëmtuar të prekurit nga tërmetet, ndërsa u shpreh se Ministria e Financave, që dje ka përgatitur disa skenarë, edhe për ...
Lexo | 22-Sep-2019 13:58
Kryeministri Edi Rama kërkoi sot përfshirjen e çdo bashkie në një fond solidariteti për të zhdëmtuar të prekurit nga tërmetet, ndërsa u shpreh se Ministria e Financave, që dje ka përgatitur disa skenarë, edhe për ...

Rama apel bashkive: Të kontribuojmë sado pak për të prekurit nga tërmetet
Pas mbledhjes me ministrat, prefektët dhe Forcat e Armatosura, kryeministri i vendit, Edi Rama ka mbledhur Grupin Parlamentar. Gjatë mbledhjes, Rama u ka bërë thirrje deputetëve që të angazhohen për sigurinë e ...
Dritare | 22-Sep-2019 13:09
Pas mbledhjes me ministrat, prefektët dhe Forcat e Armatosura, kryeministri i vendit, Edi Rama ka mbledhur Grupin Parlamentar. Gjatë mbledhjes, Rama u ka bërë thirrje deputetëve që të angazhohen për sigurinë e ...

Rama mbledh ministrat dhe deputetët e PS: Evidenti i dëmeve të bëhët me kujdes, fokusohuni te pikat kritike
Kryeministri Rama u kërkoi ministrave dhe deputetëve të grupit socialist që të shkojnë pranë familjeve të prekura nga tërmeti dhe të evidentojnë me kujdes dëmeve e shkaktuara. “Duhet të funksionojmë si rrjet i integruar ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 11:33
Kryeministri Rama u kërkoi ministrave dhe deputetëve të grupit socialist që të shkojnë pranë familjeve të prekura nga tërmeti dhe të evidentojnë me kujdes dëmeve e shkaktuara. “Duhet të funksionojmë si rrjet i integruar ...

Rama deputetëve: Të gjithë të kontribuojmë për të prekurit nga tërmeti
Në mbledhjen e grupit parlamentar, të dielën paradite, kreu i ekzekutivit caktoi mbrëmjen e së dielës për identifikimin e rasteve të që do të verifikohen më tej. Gjithashtu, theksoi se do të nisë mbledhja e kontributeve ...
RTSH | 22-Sep-2019 12:30
Në mbledhjen e grupit parlamentar, të dielën paradite, kreu i ekzekutivit caktoi mbrëmjen e së dielës për identifikimin e rasteve të që do të verifikohen më tej. Gjithashtu, theksoi se do të nisë mbledhja e kontributeve ...

MASAT/ Qeveria mblidhet për tërmetin, Rama: një betejë që duhet fituar, në veprim dhe psikologët
Qeveria u mblodh sërish për tërmetin, duke zgjedhur të stacionohet te Ministria e Mbrojtjes, nga ku kryeministri Rama ftoi për ndihmë dhe psikologët, të cilët sipas tij duhet t’u vijnë në ndihmë ta panikuarve në masë, ...
Tesheshi | 22-Sep-2019 12:18
Qeveria u mblodh sërish për tërmetin, duke zgjedhur të stacionohet te Ministria e Mbrojtjes, nga ku kryeministri Rama ftoi për ndihmë dhe psikologët, të cilët sipas tij duhet t’u vijnë në ndihmë ta panikuarve në masë, ...

Rama mbledh grupin parlamentar të PS për situatën pas tërmeteve
ryeministri Edi Rama mblodhi grupin parlamentar të Partisë Socialiste për të analizuar situatë pas tërmeteve. Kryeministri se të gjithë deputetët, ministrat dhe kryebashkiakët do të ndahen në të gjitha zonat e prekura ...
RTSH | 22-Sep-2019 12:10
ryeministri Edi Rama mblodhi grupin parlamentar të Partisë Socialiste për të analizuar situatë pas tërmeteve. Kryeministri se të gjithë deputetët, ministrat dhe kryebashkiakët do të ndahen në të gjitha zonat e prekura ...

Pas Prefektëve, Rama urdhër deputetëve, ministrave e kryebashkiakëve: Të gjithë, kontribut për të prekurit!
Menjëherë pasi iu ndau detyrat Prefektëve dhe Forcave të Armatosura, të cilat i nisi të gjithë drejt qytetit të Durrësit, duke i urdhëruar të zhvillojnë takime dhe komunikime me të gjithë qytetarët e prekur nga ...
Medial | 22-Sep-2019 12:03
Menjëherë pasi iu ndau detyrat Prefektëve dhe Forcave të Armatosura, të cilat i nisi të gjithë drejt qytetit të Durrësit, duke i urdhëruar të zhvillojnë takime dhe komunikime me të gjithë qytetarët e prekur nga ...

Pas Prefektëve, Rama urdhër deputetëve, ministrave e kryebashkiakëve: Të gjithë, kontribut për të prekurit!
Menjëherë pasi iu ndau detyrat Prefektëve dhe Forcave të Armatosura, të cilat i nisi të gjithë drejt qytetit të Durrësit, duke i urdhëruar të zhvillojnë takime dhe komunikime me të gjithë qytetarët e prekur nga ...
Lajmi i Fundit | 22-Sep-2019 12:01
Menjëherë pasi iu ndau detyrat Prefektëve dhe Forcave të Armatosura, të cilat i nisi të gjithë drejt qytetit të Durrësit, duke i urdhëruar të zhvillojnë takime dhe komunikime me të gjithë qytetarët e prekur nga ...

Rama urdhër funksionarëve: Të gjithë, sa më afër të të prekurve nga tërmeti
Menjëherë pasi iu ndau detyrat Prefektëve dhe Forcave të Armatosura, të cilat i nisi të gjithë drejt qytetit të Durrësit, duke i urdhëruar të zhvillojnë takime dhe komunikime me të gjithë qytetarët e prekur nga ...
Alsat-M | 22-Sep-2019 11:59
Menjëherë pasi iu ndau detyrat Prefektëve dhe Forcave të Armatosura, të cilat i nisi të gjithë drejt qytetit të Durrësit, duke i urdhëruar të zhvillojnë takime dhe komunikime me të gjithë qytetarët e prekur nga ...

Dëmet, Rama: Jemi përgatitur për skenarin me të shtrenjtë, fond solidariteti nga bashkitë
Kryeministri Edi Rama u shpreh se Ministria e Financave është përgatitur për skenarin më të shtrenjtë për dëmshpërblimet, por kërkoi nga të gjitha bashkitë që të japin kontributin e tyre për banesat e dëmtuara, ashtu ...
Lexo | 22-Sep-2019 11:52
Kryeministri Edi Rama u shpreh se Ministria e Financave është përgatitur për skenarin më të shtrenjtë për dëmshpërblimet, por kërkoi nga të gjitha bashkitë që të japin kontributin e tyre për banesat e dëmtuara, ashtu ...

Tërmetet, Ministria e Brendshme hap shtëpitë e pushimit për qytetarët
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, njoftoi gjatë mbledhjes me Prefektët e qarqeve se shtëpitë e pushimit të Ministrisë së Brendshme janë vënë në dispozicion të qytetarëve që u prekën nga tërmetet në vend. Lleshaj ...
Politiko | 22-Sep-2019 11:47
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, njoftoi gjatë mbledhjes me Prefektët e qarqeve se shtëpitë e pushimit të Ministrisë së Brendshme janë vënë në dispozicion të qytetarëve që u prekën nga tërmetet në vend. Lleshaj ...

Rama thirrje prefektëve, ministrave dhe ushtrisë: Fokusi në Durrës, kontaktoni sy më sy me njerëzit!
Kryeministri i vendit, Edi Rama pas tërmeteve me magnitudë të lartë që ranë dje dhe sot, ka zhvilluar takim me Forcat e Armatosura dhe prefektët. Kryeministri u bën thirrje ministrave dhe prefektëve që të fokusohen te ...
Dritare | 22-Sep-2019 11:47
Kryeministri i vendit, Edi Rama pas tërmeteve me magnitudë të lartë që ranë dje dhe sot, ka zhvilluar takim me Forcat e Armatosura dhe prefektët. Kryeministri u bën thirrje ministrave dhe prefektëve që të fokusohen te ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved