ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 13:50

“Situata e tejkaluar”, Xhaçka bën bilancin: Në Tiranë 293 banesa të dëmtuara

“Situata e tejkaluar”, Xhaçka bën bilancin: Në Tiranë 293 banesa të dëmtuara
TIRANË Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka bërë një pasqyrë të situatës pas tërmetit të fortë që goditi sot vendin. Në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë që u mblodh pak minuta para mesnatës për rreth 60 minuta, ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 00:51
TIRANË Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka bërë një pasqyrë të situatës pas tërmetit të fortë që goditi sot vendin. Në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë që u mblodh pak minuta para mesnatës për rreth 60 minuta, ...

Ngrihen kampe në Tiranë/ Xhaçka bën bilancin e dëmeve në të gjithë vendin
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një deklaratë të dhënë për mediat ka thënë se shtabet e emergjencës janë në gatishmëri në 12 prefekturat dhe 61 bashkitë.
Top Channel | 21-Sep-2019 23:47
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një deklaratë të dhënë për mediat ka thënë se shtabet e emergjencës janë në gatishmëri në 12 prefekturat dhe 61 bashkitë.

Foto/ Fillon puna për ngritjen e 6 kampeve në Tiranë, ja pamjet
Ka filluar puna për ngritjen e 6 kampeve në Tiranë për familjet e dëmtuara bëjnë me dije burime për Top Channel.
Top Channel | 21-Sep-2019 22:59
Ka filluar puna për ngritjen e 6 kampeve në Tiranë për familjet e dëmtuara bëjnë me dije burime për Top Channel.

Vazhdojnë tërmetet pas mesnate, Shqipëria goditet edhe tri herë
Ankthi po vazhdon në Shqipëri edhe në orë pas mesnate pasi është goditur edhe nga tri tërmete tjera duke çuar numrin e tërmeteve në 9 të tilla në 24 orët e fundit. Qendra Sizmologjike Mesdhetare ka njoftuar për tri ...
Telegrafi | 22-Sep-2019 03:21
Ankthi po vazhdon në Shqipëri edhe në orë pas mesnate pasi është goditur edhe nga tri tërmete tjera duke çuar numrin e tërmeteve në 9 të tilla në 24 orët e fundit. Qendra Sizmologjike Mesdhetare ka njoftuar për tri ...

Tërmeti, pasoja edhe në Elbasan, dëme të shumta në Librazhd
Tërmeti i rënë ditën e sotme raportohet se ka krijuar dëme të shumta në banesa, kryesisht ato të vjetra. Sipas emergjencave civile mësohet se kanë pësuar çarje dy pallate në Elbasan dhe një shtëpi e vjetër në lagjen ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 21:41
Tërmeti i rënë ditën e sotme raportohet se ka krijuar dëme të shumta në banesa, kryesisht ato të vjetra. Sipas emergjencave civile mësohet se kanë pësuar çarje dy pallate në Elbasan dhe një shtëpi e vjetër në lagjen ...

Dëmet nga tërmeti në Durrës, Sako bën bilancin, ja sa banesa e pallate të dëmtuara
Kryetarja e Bashkisë Durrës, Valbona Sako ka dhënë në një lidhje telefonike për News24 disa nga informacionet e fundit për situatën në Durrës pas tërmeteve të fuqishme që goditën sot vendin. Sako tha se janë 59 banesa ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 21:19
Kryetarja e Bashkisë Durrës, Valbona Sako ka dhënë në një lidhje telefonike për News24 disa nga informacionet e fundit për situatën në Durrës pas tërmeteve të fuqishme që goditën sot vendin. Sako tha se janë 59 banesa ...

Dëme nga tërmeti edhe në Qarkun Dibër, shembet një banesë në Klos
Tërmeti që goditi vendin tonë pasditën e kësaj të shtune ka shkaktuar dëme edhe në Qarkun Dibër. Nga raportimet paraprake të emergjencave civile në katër bashkitë e qarkut, disa banesa janë dëmtuar. Nga 4 banesa të ...
VizionPlus | 21-Sep-2019 21:51
Tërmeti që goditi vendin tonë pasditën e kësaj të shtune ka shkaktuar dëme edhe në Qarkun Dibër. Nga raportimet paraprake të emergjencave civile në katër bashkitë e qarkut, disa banesa janë dëmtuar. Nga 4 banesa të ...

Tërmetet/ Manastirliu: 105 qytetarë kanë marrë ndihmë në spital. I gjithë shteti në terren
TIRANË Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dhënë shifrat e përditësuara të qytetarëve që kanë kërkuar ndihmë dhe kanë marrë shërbim nga stafi mjekësor si në Tiranë ashtu edhe në Durrës. Në një lidhje ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 21:04
TIRANË Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dhënë shifrat e përditësuara të qytetarëve që kanë kërkuar ndihmë dhe kanë marrë shërbim nga stafi mjekësor si në Tiranë ashtu edhe në Durrës. Në një lidhje ...

Tjetër goditje e fortë tërmeti në Shqipëri
Shqipëria u godit në mesnatë nga një tjetër tërmet i fortë, ndonëse me intensitet pak më të ulët se ai i pasdites të së shtunës. Sipas të dhënave, epiqendra ka qenë 2 kilometra në juglindje të Durrësit, me magnitudë 4.9 ...
Zeri Amerikes | 22-Sep-2019 02:14
Shqipëria u godit në mesnatë nga një tjetër tërmet i fortë, ndonëse me intensitet pak më të ulët se ai i pasdites të së shtunës. Sipas të dhënave, epiqendra ka qenë 2 kilometra në juglindje të Durrësit, me magnitudë 4.9 ...

Ngrihen kampe në Tiranë/ Xhaçka bën bilancin e dëmeve nga tërmeti
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një deklaratë të dhënë për mediat ka thënë se shtabet e emergjencës janë në gatishmëri në 12 prefekturat dhe 61 bashkitë. Xhacka tha se vetëm në Tiranë janë dëmtuar rreth 46 banesa ...
Flaka | 22-Sep-2019 00:23
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një deklaratë të dhënë për mediat ka thënë se shtabet e emergjencës janë në gatishmëri në 12 prefekturat dhe 61 bashkitë. Xhacka tha se vetëm në Tiranë janë dëmtuar rreth 46 banesa ...

Ministrja e Mbrojtjes: Ky është bilanci i tërmetit në Shqipëri
Ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë, Olta Xhaçka, në një deklaratë të dhënë për mediat ka thënë se shtabet e emergjencës janë në gatishmëri në 12 prefekturat dhe 61 bashkitë. Xhacka tha se vetëm në Tiranë janë dëmtuar ...
EkonomiaOnline | 22-Sep-2019 00:07
Ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë, Olta Xhaçka, në një deklaratë të dhënë për mediat ka thënë se shtabet e emergjencës janë në gatishmëri në 12 prefekturat dhe 61 bashkitë. Xhacka tha se vetëm në Tiranë janë dëmtuar ...

Arrin në 68 numri i të lënduarve nga tërmetet në Shqipëri
Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri, Ogerta Manastirliu ka konfirmuar se nga tërmetet e sotme janë lënduar 68 persona, raporton Ora News. 53 qytetarë kanë marrë mjekim te Spitali i Traumës me lëndime nga tërmeti, mes ...
Albportali | 21-Sep-2019 23:51
Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri, Ogerta Manastirliu ka konfirmuar se nga tërmetet e sotme janë lënduar 68 persona, raporton Ora News. 53 qytetarë kanë marrë mjekim te Spitali i Traumës me lëndime nga tërmeti, mes ...

Këto janë shifrat e fundit pas tërmetit në Shqipëri
Nga lëkundjet e tërmetit ditën e sotme 105 persona kanë shkuar në spital për të marrë ndihmë mjekësore. Ndërkohë 7 pallate janë dëmtuar në Tiranë dhe Durrës. Rreth 130 banesë janë dëmtuar në zona......
Zeri | 21-Sep-2019 23:41
Nga lëkundjet e tërmetit ditën e sotme 105 persona kanë shkuar në spital për të marrë ndihmë mjekësore. Ndërkohë 7 pallate janë dëmtuar në Tiranë dhe Durrës. Rreth 130 banesë janë dëmtuar në zona......

Si në kohë lufte: Gjashtë kampe ngriten në Tiranë pas tërmeteve
Kështu bëjnë me dije burime për Top Channel. Masat u morën pas një mbledhjeje urgjente që Emergjencat Civile kishin pas tërmetit 7.5 ballësh që ra sot në orën 16:00. Fotografitë e mëposhtme tregojnë punën që po bëhet ...
Lajminet | 21-Sep-2019 23:39
Kështu bëjnë me dije burime për Top Channel. Masat u morën pas një mbledhjeje urgjente që Emergjencat Civile kishin pas tërmetit 7.5 ballësh që ra sot në orën 16:00. Fotografitë e mëposhtme tregojnë punën që po bëhet ...

Termetet shkundin Shqipërinë, 105 persona në spitale
Vijon gatishmeria e ekipeve mjekesore me spitalin e Traumes, ne QSUT dhe ne spitalin e Durresit. Ministria e Shendetesise njofton se ne keto spitale kane marre sherbim mjekesor 105 qytetare te lenduar nga termeti, nga ...
Lajmi i Fundit | 21-Sep-2019 23:35
Vijon gatishmeria e ekipeve mjekesore me spitalin e Traumes, ne QSUT dhe ne spitalin e Durresit. Ministria e Shendetesise njofton se ne keto spitale kane marre sherbim mjekesor 105 qytetare te lenduar nga termeti, nga ...

Dhjetra të lënduar prej tërmetit në Durrës dhe Tiranën
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Mbi 100 persona u raportuan të lënduar në spitalet e kryeqytetit dhe Durrësit, pas një tërmeti me magnitudë 5.8. Një mori ...
Reporter | 21-Sep-2019 23:21
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Mbi 100 persona u raportuan të lënduar në spitalet e kryeqytetit dhe Durrësit, pas një tërmeti me magnitudë 5.8. Një mori ...

Pas tërmeteve fillon puna për ngritjen e 6 kampeve në Tiranë
Ka filluar puna për ngritjen e 6 kampeve në Tiranë për familjet e dëmtuara bëjnë me dije burime për Top Channel. Masat u morën pas një mbledhjeje urgjente që Emergjencat Civile kishin pas tërmetit 7.5 ballë që ra në ...
Zeri | 21-Sep-2019 23:13
Ka filluar puna për ngritjen e 6 kampeve në Tiranë për familjet e dëmtuara bëjnë me dije burime për Top Channel. Masat u morën pas një mbledhjeje urgjente që Emergjencat Civile kishin pas tërmetit 7.5 ballë që ra në ...

Ngrihen 6 pika emergjence për banorët në nevojë pas tërmeteve
Nisur nga situata e pazakontë e orëve të fundit, ku si pasojë e tri tërmeteve të njëpasnjëshme në vend me epiqendër në Durrës, raportohen 105 të lënduar dhe dëme t ë shumta materiale, Shtabi i Emergjencave në ...
Lapsi | 21-Sep-2019 21:39
Nisur nga situata e pazakontë e orëve të fundit, ku si pasojë e tri tërmeteve të njëpasnjëshme në vend me epiqendër në Durrës, raportohen 105 të lënduar dhe dëme t ë shumta materiale, Shtabi i Emergjencave në ...

Pas tërmetit, fillon puna për ngritjen e gjashtë kampeve në Tiranë
Ka filluar puna për ngritjen e gjashtë kampeve në Tiranë për familjet e dëmtuara. Kështu bëjnë me dije burime për Top Channel. Masat u morën pas një mbledhjeje urgjente që Emergjencat Civile kishin pas tërmetit 7.5 ...
Klan Kosova | 21-Sep-2019 23:09
Ka filluar puna për ngritjen e gjashtë kampeve në Tiranë për familjet e dëmtuara. Kështu bëjnë me dije burime për Top Channel. Masat u morën pas një mbledhjeje urgjente që Emergjencat Civile kishin pas tërmetit 7.5 ...

Tërmeti/ 21 raste ermergjence në Durrës, 1 i aksidentuar dërgohet në Tiranë
267 telefonata kanë mbërritur në shërbimet e urgjencës pas tërmetit.
Top Channel | 21-Sep-2019 20:34
267 telefonata kanë mbërritur në shërbimet e urgjencës pas tërmetit.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved