ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 12:38

Ishte 5.8 apo 7.5 ballë? Inxhinieri sqaron si maten tërmetet: Ja ku ndryshon magnituda nga intensiteti

Ishte 5.8 apo 7.5 ballë? Inxhinieri sqaron si maten tërmetet: Ja ku ndryshon magnituda nga intensiteti
Inxhinieri dhe ish-politikani Bashkim Kopliku ka reaguar pas tërmeteve të fuqishme që tronditën Shqipërinë, prej pasdites së djeshme e gjatë gjithë natës. Përmes një mesazhi në “Facebook”, inxhinieri tregon me detaje se ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 13:32
Inxhinieri dhe ish-politikani Bashkim Kopliku ka reaguar pas tërmeteve të fuqishme që tronditën Shqipërinë, prej pasdites së djeshme e gjatë gjithë natës. Përmes një mesazhi në “Facebook”, inxhinieri tregon me detaje se ...

Urdhri i Ramës, nis puna masive në Durrës, ja ç’po ndodh te stadiumi “Niko Dovana” (Foto-Video)
Menjëherë pas urdhrit të kryeministrit Edi Rama, ka nisur puna në qytetin e Durrësit për të mbushur me shtretër dhe çadra stadiumin “Niko Dovana”, ku të mund të qëndrojnë të gjithë qytetarët e prekur nga tërmeti 5.8 ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 13:25
Menjëherë pas urdhrit të kryeministrit Edi Rama, ka nisur puna në qytetin e Durrësit për të mbushur me shtretër dhe çadra stadiumin “Niko Dovana”, ku të mund të qëndrojnë të gjithë qytetarët e prekur nga tërmeti 5.8 ...

Drejtori i spitalit të Traumës për Top Channel: Njerëzit janë aksidentuar nga paniku, të ruhet gjakftohtësia
Lëkundjet e tërmetit vijuan gjatë gjithë natës dhe gjatë ditës së sotme, pas atij të ditës së djeshme, që ishte edhe tërmeti më i fortë i 30 viteve të fundit.
Top Channel | 22-Sep-2019 13:09
Lëkundjet e tërmetit vijuan gjatë gjithë natës dhe gjatë ditës së sotme, pas atij të ditës së djeshme, që ishte edhe tërmeti më i fortë i 30 viteve të fundit.

Fotot/ Shikoni çfarë pësoi godina e Kryesisë së Kuvendit pas tërmetit 5.8 ballësh
Tërmeti 5.8 ballë i shkallës Rihter, që goditi pasditen e djeshme Shqipërinë, ka shkaktuar dëme të mëdha në Tiranë dhe Durrës. Ky tërmet i tmerrshëm, i cili goditi vendin pas tri dekadash, lëndoi mbi 100 njerëz, ndërsa ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 12:23
Tërmeti 5.8 ballë i shkallës Rihter, që goditi pasditen e djeshme Shqipërinë, ka shkaktuar dëme të mëdha në Tiranë dhe Durrës. Ky tërmet i tmerrshëm, i cili goditi vendin pas tri dekadash, lëndoi mbi 100 njerëz, ndërsa ...

Tërmetet. 105 të plagosur në vend, 3 në gjendje serioze
Tërmetet që tronditën vendin përveç dëmeve materiale, lanë edhe shumë persona të plagosur.
Top Channel | 22-Sep-2019 11:33
Tërmetet që tronditën vendin përveç dëmeve materiale, lanë edhe shumë persona të plagosur.

Video/ Shikoni pasojat e tmerrshme të tërmetit në Durrës, si u ndanë tërësisht pallati i ri me të vjetrin
Tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë ka tronditur mbarë shqiptarët, duke shkaktuar dëme të mëdha, kryesisht në Tiranë dhe Durrës. Gazetari i “BalkanWeb” , Osman Stafa, ishte këtë mëngjes në një pallat të dëmtuar në Durrës, prej ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 10:20
Tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë ka tronditur mbarë shqiptarët, duke shkaktuar dëme të mëdha, kryesisht në Tiranë dhe Durrës. Gazetari i “BalkanWeb” , Osman Stafa, ishte këtë mëngjes në një pallat të dëmtuar në Durrës, prej ...

Vijon paniku e tmerri në Tiranë e Durrës, dy lëkundje të reja brenda pak minutave trondisin vendin
Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vend, duke mbajtur në ankth qytetarët e Tiranës dhe Durrësit, dy qytetet që kanë ndjerë më shumë goditjet. Vetëm në orët e mëngjesit janë regjistruar disa lëkundje të forta, të cilat kanë ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 10:10
Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vend, duke mbajtur në ankth qytetarët e Tiranës dhe Durrësit, dy qytetet që kanë ndjerë më shumë goditjet. Vetëm në orët e mëngjesit janë regjistruar disa lëkundje të forta, të cilat kanë ...

Sizmiologu: Janë shënuar 297 tërmete prej pasdites së djeshme, lëkundjet do vijojnë
Sizmiologu Rrapo Ormeni ka folur në një lidhje telefonike për “News 24”, lidhur me situatën e rëndë nga tërmetet e njëpasnjëshme në vend. Sizmiologu tha se rreziku i tërmeteve ka kaluar, pas lëkundjes së fuqishme 5.8 ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 11:45
Sizmiologu Rrapo Ormeni ka folur në një lidhje telefonike për “News 24”, lidhur me situatën e rëndë nga tërmetet e njëpasnjëshme në vend. Sizmiologu tha se rreziku i tërmeteve ka kaluar, pas lëkundjes së fuqishme 5.8 ...

Lleshaj trembet nga tërmeti gjatë mbledhjes së Qeverisë (VIDEO)
mapo.al Kryeministri Edi Rama thirri mesnatën e kaluar një mbledhje urgjente qeverinë, pas tërmetit shkatërrimtar 5.8 ballë të shkallës Rihter, që goditi Shqipërinë, rreth orës 16:05 të pasdites së djeshme. Mbledhja u ...
Mapo | 22-Sep-2019 09:57
mapo.al Kryeministri Edi Rama thirri mesnatën e kaluar një mbledhje urgjente qeverinë, pas tërmetit shkatërrimtar 5.8 ballë të shkallës Rihter, që goditi Shqipërinë, rreth orës 16:05 të pasdites së djeshme. Mbledhja u ...

Sizmiologu Ormeni për “News24”: Janë shënuar 297 goditje tërmeti prej pasdites së djeshme, lëkundjet do vijojnë
Sizmiologu Rrapo Ormeni ka folur në një lidhje telefonike për “News 24” , lidhur me situatën e rëndë nga tërmetet e njëpasnjëshme në vend. Sizmiologu tha se rreziku i tërmeteve ka kaluar, pas lëkundjes së fuqishme 5.8 ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 09:10
Sizmiologu Rrapo Ormeni ka folur në një lidhje telefonike për “News 24” , lidhur me situatën e rëndë nga tërmetet e njëpasnjëshme në vend. Sizmiologu tha se rreziku i tërmeteve ka kaluar, pas lëkundjes së fuqishme 5.8 ...

Nuk ka qetësi, dy lëkundje 3.5 ballë në 9 të mëngjesit
mapo.al Lëkundje të forta termeti janë ndjerë në kryeqytet në mesnatë por edhe në orët e para të mëngjesit. I fundit dhe i teti në radhë ka tronditur Tiranën dhe Durrësin, ku është ndjerë dhe më shumë, në orën 9 të ...
Mapo | 22-Sep-2019 09:45
mapo.al Lëkundje të forta termeti janë ndjerë në kryeqytet në mesnatë por edhe në orët e para të mëngjesit. I fundit dhe i teti në radhë ka tronditur Tiranën dhe Durrësin, ku është ndjerë dhe më shumë, në orën 9 të ...

Tirana pas tërmetit, Rama publikon fotot
Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e shkatërrimit në kryeqytet pas tërmetit 5.8 ballë i shkallës Rihter, i cili goditi vendin pasditen e djeshme, ndërkohë që lëkundje të tjera vijuan edhe gjatë natës dhe orëve të ...
Top Channel | 22-Sep-2019 08:45
Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e shkatërrimit në kryeqytet pas tërmetit 5.8 ballë i shkallës Rihter, i cili goditi vendin pasditen e djeshme, ndërkohë që lëkundje të tjera vijuan edhe gjatë natës dhe orëve të ...

Tërmetet/ 25 lëkundje të forta toke në Shqipëri
Nga tërmeti 5.6 rihter dhe që është ndjerë 7.5 ballë, në Shqipëri kanë rënë edhe 25 tërmete të tjerë me forcë më 3.
Top Channel | 22-Sep-2019 08:41
Nga tërmeti 5.6 rihter dhe që është ndjerë 7.5 ballë, në Shqipëri kanë rënë edhe 25 tërmete të tjerë me forcë më 3.

Tërmetet/ Regjistrohen 25 lëkundje të forta toke në Shqipëri
mapo.al Nga tërmeti 5.6 rihter dhe që është ndjerë 7.5 ballë, në Shqipëri kanë rënë edhe 25 tërmete të tjerë me forcë më 3. Ndërsa shërbimi sizmiologjik regjistroi mbi qindra lëkundje toke që nga goditja e parë. Në ...
Mapo | 22-Sep-2019 09:30
mapo.al Nga tërmeti 5.6 rihter dhe që është ndjerë 7.5 ballë, në Shqipëri kanë rënë edhe 25 tërmete të tjerë me forcë më 3. Ndërsa shërbimi sizmiologjik regjistroi mbi qindra lëkundje toke që nga goditja e parë. Në ...

(FOTO+VIDEO) Tirana pas tërmetit 5.8 ballë
mapo.al Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e shkatërrimit në kryeqytet pas tërmetit 5.8 ballë i shkallës Rihter, i cili goditi vendin pasditen e djeshme, ndërkohë që lëkundje të tjera vijuan edhe gjatë natës dhe ...
Mapo | 22-Sep-2019 09:26
mapo.al Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e shkatërrimit në kryeqytet pas tërmetit 5.8 ballë i shkallës Rihter, i cili goditi vendin pasditen e djeshme, ndërkohë që lëkundje të tjera vijuan edhe gjatë natës dhe ...

Ankthi nuk ka mbaruar/ Tërmetet vazhdojnë, i fundit shkund Tiranën në 5 të mëngjesit (foto)
Lëkundje të forta termeti janë ndjerë në kryeqytet në mesnatë por edhe në orët e para të mëngjesit.
Top Channel | 22-Sep-2019 08:33
Lëkundje të forta termeti janë ndjerë në kryeqytet në mesnatë por edhe në orët e para të mëngjesit.

Rama publikon pamjet e shkatërrimit nga tërmeti 5.8 ballë, ç’ndodhi në kryeqytet
Kryeministr Edi Rama ka publikuar pamjet e shkatërrimit, të shkaktuara nga tërmeti 5.8 ballë i shkallës Rihter, i cili goditi Shqipërinë pasditen e djeshme, dhe që lëkundjeve të tjera që vijuan gjatë gjithë kohës, por ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 08:17
Kryeministr Edi Rama ka publikuar pamjet e shkatërrimit, të shkaktuara nga tërmeti 5.8 ballë i shkallës Rihter, i cili goditi Shqipërinë pasditen e djeshme, dhe që lëkundjeve të tjera që vijuan gjatë gjithë kohës, por ...

Tirana dhe Durrësi nuk gjen “paqe”, lëkundje të vazhdueshme tërmeti edhe në orët e para të mëngjesit
Pothuajse gjatë gjithë natës ka pasur lëkundje tërmeti, ku më i forti me magnitudë prej 3.7 është regjistruar rreth orës 04:00 të mëngjesit të sotëm. Ky tërmet është regjistruar sërish në Durrës me thellësi 44 km. Një ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 09:10
Pothuajse gjatë gjithë natës ka pasur lëkundje tërmeti, ku më i forti me magnitudë prej 3.7 është regjistruar rreth orës 04:00 të mëngjesit të sotëm. Ky tërmet është regjistruar sërish në Durrës me thellësi 44 km. Një ...

A mposhten tërmetet? Një libër, një histori dhe disa foto të rralla
Ai cilësohet si tërmeti më i fortë dhe më shkatërrues në Shqipëri. Ndodhi më 30 nëntor 1967 në zonën Librazhd-Dibër. 6.6 ballë sipas shkallës Rihter, shkatërroi 177 fshatra, ku humbën jetën 12 vetë dhe 177 të tjerë u ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 09:06
Ai cilësohet si tërmeti më i fortë dhe më shkatërrues në Shqipëri. Ndodhi më 30 nëntor 1967 në zonën Librazhd-Dibër. 6.6 ballë sipas shkallës Rihter, shkatërroi 177 fshatra, ku humbën jetën 12 vetë dhe 177 të tjerë u ...

Tërmete edhe gjate natës. Në Durrës njerëzit flenë jashtë (FOTO-VIDEO)
Pas mesnatës ka patur disa lëvizje të forta të tokës dhe lëkundjet janë ndjerë më së shumti në qytetin e Durrësit.
Top Channel | 22-Sep-2019 08:11
Pas mesnatës ka patur disa lëvizje të forta të tokës dhe lëkundjet janë ndjerë më së shumti në qytetin e Durrësit.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved