ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 13:09

Tjetër lëkundje e fortë tërmeti, epiqendra në Durrës

Tjetër lëkundje e fortë tërmeti, epiqendra në Durrës
Sërish lëkundje të forta tërmeti në vend. Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Europiane, tërmeti ka qenë në detin Adriatik, 4 km në Juglindje të Durrësit me një magnitudë relativisht të lartë prej 4.4 të ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 02:59
Sërish lëkundje të forta tërmeti në vend. Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Europiane, tërmeti ka qenë në detin Adriatik, 4 km në Juglindje të Durrësit me një magnitudë relativisht të lartë prej 4.4 të ...

Nuk ka qetësi, sërish lëkundje të forta tërmeti. Ja sa ishte magnituda
Sërish lëkundje e fortë tërmeti në vend. Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Europiane, tërmeti ka qenë në detin Adriatik, 2 km në Juglindje të Durrësit me një magnitudë relativisht të lartë prej 4.9 të ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 00:17
Sërish lëkundje e fortë tërmeti në vend. Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Europiane, tërmeti ka qenë në detin Adriatik, 2 km në Juglindje të Durrësit me një magnitudë relativisht të lartë prej 4.9 të ...

Tërmeti s’e ndali Superligën/ Skënderbeu mundi Teutën, panik në Partizani – Bylis
Këto janë momentet e panikut që përjetuan tifozët e pranishëm në Selman Stërmasi për të ndjekur sfidën mes Partizanit dhe Bylisit për shkak të tërmetit të fuqishëm që goditi vendin tonë pasditen e kësaj të diele.
Top Channel | 21-Sep-2019 23:51
Këto janë momentet e panikut që përjetuan tifozët e pranishëm në Selman Stërmasi për të ndjekur sfidën mes Partizanit dhe Bylisit për shkak të tërmetit të fuqishëm që goditi vendin tonë pasditen e kësaj të diele.

VIDEO/ Pamje epike nga materniteti “Koço Gliozheni”, nënat e reja ‘sfidojnë’ tërmetin
TIRANË Lëkundjet e forta të tërmetit kanë shkaktuar panik dhe frikë tek qytetarët, të cilët kanë lënë shtëpitë dhe më pas kanë vrapuar në rrugë. Por ndryshe nga qytetarë të shumtë, nënat e reja në maternitetin “Koço ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 23:45
TIRANË Lëkundjet e forta të tërmetit kanë shkaktuar panik dhe frikë tek qytetarët, të cilët kanë lënë shtëpitë dhe më pas kanë vrapuar në rrugë. Por ndryshe nga qytetarë të shumtë, nënat e reja në maternitetin “Koço ...

Tërmetet/ Eksperti Ormëni: 130 pasgoditje, rreziku kryesor ka kaluar
TIRANË Eksperti Rrapo Ormëni ka qenë në studion e News24 për të folur për tërmetet që goditën sot vendin dhe parashikimet që mund të bëhen në vijim. Ai tha se pas tërmetit të fortë të orës 16:05 ka pasur 130 pasgoditje ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 23:14
TIRANË Eksperti Rrapo Ormëni ka qenë në studion e News24 për të folur për tërmetet që goditën sot vendin dhe parashikimet që mund të bëhen në vijim. Ai tha se pas tërmetit të fortë të orës 16:05 ka pasur 130 pasgoditje ...

S’kanë të ndalur tërmetet, 4.9 ballë në mesnatë
mapo.al Nuk ka qetësi nga tërmetet. Sërish lëkundje të forta sizmike në vend. Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Europiane, tërmeti ka qenë në detin Adriatik, 2 km në Juglindje të Durrësit me një ...
Mapo | 22-Sep-2019 00:35
mapo.al Nuk ka qetësi nga tërmetet. Sërish lëkundje të forta sizmike në vend. Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Europiane, tërmeti ka qenë në detin Adriatik, 2 km në Juglindje të Durrësit me një ...

LAJMI I FUNDIT: Shqipëria nuk gjen paqe, regjistrohet sërish tërmet i fuqishëm
Një tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë vetëm disa minuta më parë në kryeqytet. Sipas raportimeve paraprake lëkundjet e forta janë ndjerë në gjithë Shqipërinë.
GazetaTema | 22-Sep-2019 00:19
Një tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë vetëm disa minuta më parë në kryeqytet. Sipas raportimeve paraprake lëkundjet e forta janë ndjerë në gjithë Shqipërinë.

Video/ Ti Raporton në Top Channel: Banorët pushtojnë rrethrrotullimin në Astir
Sot, Shqipëria u shkund nga një tërmet i fuqishëm duke shkaktuar disa të plagosur dhe dëme të shumta materiale.
Top Channel | 21-Sep-2019 22:47
Sot, Shqipëria u shkund nga një tërmet i fuqishëm duke shkaktuar disa të plagosur dhe dëme të shumta materiale.

Lëkundjet sizmike “shkundin” Shqipërinë , për 6 orë 12 tërmete. Ja kur u regjistrua i fundit
TIRANË Nuk kanë të ndalur tërmetet në vendin tonë. Lëkundje sizmike vijojnë të jenë aktive në detin Adriatik. Përgjatë ditës së sotme janë shënuar 13 tërmete, ndërsa dy prej tyre kanë qenë tepër të fuqishëm duke lenë ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 22:40
TIRANË Nuk kanë të ndalur tërmetet në vendin tonë. Lëkundje sizmike vijojnë të jenë aktive në detin Adriatik. Përgjatë ditës së sotme janë shënuar 13 tërmete, ndërsa dy prej tyre kanë qenë tepër të fuqishëm duke lenë ...

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri
mapo.al Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike, vendi ynë nuk ka pasur tërmete ...
Mapo | 21-Sep-2019 23:16
mapo.al Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike, vendi ynë nuk ka pasur tërmete ...

Tjetër tërmet, lëkundjet me magnitutë 3.2
Një tjetër lëkundje është ndjerë në vendin tonë ku prap epiqendrën e kishte në Durrës.
Top Channel | 21-Sep-2019 22:19
Një tjetër lëkundje është ndjerë në vendin tonë ku prap epiqendrën e kishte në Durrës.

“Merr kalamajt se po shembet”/ Video tmerri nga tërmeti në Tiranë
mapo.al “Dil jashtë se mos shembet, merr kalamajt“ janë këto fjalët që dëgjohen në këtë video. Personi në panik dëgjohet t’i kërkojë familjarëve të dalin jashtë, pasi banesa ka rrëzik të shembet nga lëkundjet e forta të ...
Mapo | 21-Sep-2019 23:13
mapo.al “Dil jashtë se mos shembet, merr kalamajt“ janë këto fjalët që dëgjohen në këtë video. Personi në panik dëgjohet t’i kërkojë familjarëve të dalin jashtë, pasi banesa ka rrëzik të shembet nga lëkundjet e forta të ...

VIDEO/ “Kur tërmeti të ‘kap’ tek berberi”: Momentet e tmerrit në Tiranë gjatë lëkundjeve të forta
Lëkundjet e forta të tërmetit kanë shkaktuar panik te qytetarët. Ata kanë nxituar të dalin jashtë godinave. Por ne nje qender berberi ka ndodhur e kunderta. Ne video shihet se si ata ne vend qe te dalin jashte qendrojne ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 23:09
Lëkundjet e forta të tërmetit kanë shkaktuar panik te qytetarët. Ata kanë nxituar të dalin jashtë godinave. Por ne nje qender berberi ka ndodhur e kunderta. Ne video shihet se si ata ne vend qe te dalin jashte qendrojne ...

La Liga, Granada i befason të gjithë, “dush të ftohtë” Barcelonës
mapo.al Granada i ka bërë një “dush të ftohtë” Barcelonës në javën e 5-të të La Liga. Katalanasit janë mposhtur 2-0 nga ekipi që u ngjit në fillim të sezonit në elitë , duke i befasuar të gjithë. Azeez dhe Vadillo ishin ...
Mapo | 21-Sep-2019 23:03
mapo.al Granada i ka bërë një “dush të ftohtë” Barcelonës në javën e 5-të të La Liga. Katalanasit janë mposhtur 2-0 nga ekipi që u ngjit në fillim të sezonit në elitë , duke i befasuar të gjithë. Azeez dhe Vadillo ishin ...

Tërmeti, qytetarët mbushin rrugët në Durrës, çahen pallatet (VIDEO)
mapo.al Tërmeti i fuqishëm i cili goditi pasditen e sotme vendin ka shkaktuar probleme të shumta, ndërsa rreth 100 persona kanë mbetur të lënduar. Epiqendra e tërmetit 5.8 ballë ka qenë deti Adriatik, pranë Kepit të ...
Mapo | 21-Sep-2019 22:45
mapo.al Tërmeti i fuqishëm i cili goditi pasditen e sotme vendin ka shkaktuar probleme të shumta, ndërsa rreth 100 persona kanë mbetur të lënduar. Epiqendra e tërmetit 5.8 ballë ka qenë deti Adriatik, pranë Kepit të ...

Tërmeti në Shqipëri, çfarë shkruajnë mediat e huaja
Tërmeti nuk ka pushtuar vetëm mediat vendase por është raportuar edhe nga mediat e huaja. CNN ka shpjeguar tërmetin e fuqishëm në Shqipëri. “Një tërmet i fuqishëm ka goditur Shqipëri”- shkruan CNN dhe vazhdon shpjegimin ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 22:21
Tërmeti nuk ka pushtuar vetëm mediat vendase por është raportuar edhe nga mediat e huaja. CNN ka shpjeguar tërmetin e fuqishëm në Shqipëri. “Një tërmet i fuqishëm ka goditur Shqipëri”- shkruan CNN dhe vazhdon shpjegimin ...

Frika nga tërmeti, disa qytetarë do ta kalojnë natën jashtë banesave
mapo.al Frika dhe paniku që ka shkatuar tërmeti ka bërë që qytetarët sonte të qëndrojnë në qiell të hapur. Në Ndroq disa qytetarë shikohet që kanë nxjerrë dyshekët për të fjetur jashtë sonte. Edhe Emergjencat Civile ...
Mapo | 21-Sep-2019 22:15
mapo.al Frika dhe paniku që ka shkatuar tërmeti ka bërë që qytetarët sonte të qëndrojnë në qiell të hapur. Në Ndroq disa qytetarë shikohet që kanë nxjerrë dyshekët për të fjetur jashtë sonte. Edhe Emergjencat Civile ...

VIDEO: Si u shkatërruan Dibra dhe Librazhdi nga tërmeti i fuqishëm i 1967-s
Një nga tërmetet më të rënda në historinë e vendit është ai i 30 nëntorit të vitit 1967. Ky tërmet do të prekte më së shumti Dibrën dhe Librazhdin, duke shkatërruar 177 fshatra dhe duke lënë pas 12 viktima e më shumë se ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 22:07
Një nga tërmetet më të rënda në historinë e vendit është ai i 30 nëntorit të vitit 1967. Ky tërmet do të prekte më së shumti Dibrën dhe Librazhdin, duke shkatërruar 177 fshatra dhe duke lënë pas 12 viktima e më shumë se ...

Tërmeti/ Basha: Falë zotit s’ka jetë të humbura
mapo.al Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka ndarë një mesazh solidariteti me të prekurit nga termeti që goditi sot vendin tonë, me magnitudë deri 5.8 ballë i shkallës rihter, por që intensiteti i goditjes sipas ...
Mapo | 21-Sep-2019 21:35
mapo.al Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka ndarë një mesazh solidariteti me të prekurit nga termeti që goditi sot vendin tonë, me magnitudë deri 5.8 ballë i shkallës rihter, por që intensiteti i goditjes sipas ...

Foto/Balla mbledh Shtabin e Emergjencave në Elbasan: Fatmirësisht nuk ka të lënduar
ELBASAN Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialsite, Taulant Balla njofton se ka mbledhur Shtabin e Emergjencës të Qarkut Elbasan, pas tërmeteve, të cilat shkaktuan dëme materiale. Ai thekson se deri tani lajmi ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 20:40
ELBASAN Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialsite, Taulant Balla njofton se ka mbledhur Shtabin e Emergjencës të Qarkut Elbasan, pas tërmeteve, të cilat shkaktuan dëme materiale. Ai thekson se deri tani lajmi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved