ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2020 18:51

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë: Tërmeti nuk solli dëmtime në rrugë dhe ura

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë: Tërmeti nuk solli dëmtime në rrugë dhe ura
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë në një komunikim me mediat në një deklaratë për mediat ka bërë me dije se nuk ka dëmtime të rrugëve apo urave.
Top Channel | 21-Sep-2019 21:59
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë në një komunikim me mediat në një deklaratë për mediat ka bërë me dije se nuk ka dëmtime të rrugëve apo urave.

Vazhdojnë tërmetet pas mesnate, Shqipëria goditet edhe tri herë
Ankthi po vazhdon në Shqipëri edhe në orë pas mesnate pasi është goditur edhe nga tri tërmete tjera duke çuar numrin e tërmeteve në 9 të tilla në 24 orët e fundit. Qendra Sizmologjike Mesdhetare ka njoftuar për tri ...
Telegrafi | 22-Sep-2019 03:21
Ankthi po vazhdon në Shqipëri edhe në orë pas mesnate pasi është goditur edhe nga tri tërmete tjera duke çuar numrin e tërmeteve në 9 të tilla në 24 orët e fundit. Qendra Sizmologjike Mesdhetare ka njoftuar për tri ...

Shqipëri: Momenti kur tërmeti godet gjatë transmetimit drejtpërdrejtë në televizion
Dy tërmete të fuqishme kanë goditur Shqipërinë brenda 11 minutave. Tërmetet kanë qenë aq të fuqishme, saqë dridhjet janë dëgjuar edhe në Kosovë dhe tetë shtete të tjera. Më vonë edhe dy dridhje të tjera kanë ndodhur në ...
Telegrafi | 21-Sep-2019 22:35
Dy tërmete të fuqishme kanë goditur Shqipërinë brenda 11 minutave. Tërmetet kanë qenë aq të fuqishme, saqë dridhjet janë dëgjuar edhe në Kosovë dhe tetë shtete të tjera. Më vonë edhe dy dridhje të tjera kanë ndodhur në ...

Vendimi ndaj Tahirit, Manjani: Nëse arrestohet qytetari, nuk ka pse jo zyrtari
“Nëse arrestohet qytetari, për barazi para ligjit nuk ka përse jo zyrtari. Le të jemi të barabartë në padrejtësi të paktën”. Kështu deklaron ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani duke marrë shkas nga vendimi i Gjykatës ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 12:59
“Nëse arrestohet qytetari, për barazi para ligjit nuk ka përse jo zyrtari. Le të jemi të barabartë në padrejtësi të paktën”. Kështu deklaron ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani duke marrë shkas nga vendimi i Gjykatës ...

Frika nga lëkundjet e tërmetit, rreth 500 banorë kalojnë natën në çadra
Orët e panikut nga tërmeti që tronditi ditën e djeshme vendin tonë kanë vijuar edhe mëngjesin e sotëm. Tërmeti 5.8 ballë është pësuar nga 28 lëkundje të tjera përgjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit të sotëm. Në ...
TetovaSot | 22-Sep-2019 09:47
Orët e panikut nga tërmeti që tronditi ditën e djeshme vendin tonë kanë vijuar edhe mëngjesin e sotëm. Tërmeti 5.8 ballë është pësuar nga 28 lëkundje të tjera përgjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit të sotëm. Në ...

Pas mesnate, Shqipëria u godit edhe tri herë nga tërmetet
Qendra Sizmologjike Mesdhetare ka njoftuar për tri tërmetet tjera që goditën Shqipërinë brenda një ore. I pari pas mesnate ishte në ora 02:18, me magnitudë 2.7 shkallë Rihter, me epiqendër 25 kilometra në Perëndim të ...
AlbInfo | 22-Sep-2019 09:41
Qendra Sizmologjike Mesdhetare ka njoftuar për tri tërmetet tjera që goditën Shqipërinë brenda një ore. I pari pas mesnate ishte në ora 02:18, me magnitudë 2.7 shkallë Rihter, me epiqendër 25 kilometra në Perëndim të ...

Ishte duke dhënë lajmet, spikerja shqiptare ‘tmerrohet’ nga tërmeti (VIDEO)
Ditën e sotme i gjithë vendi është pushtuar nga paniku. Tërmete të fuqishëm dhe të vazhdueshëm kanë pushtuar Shqipërinë dhe frika nuk është larguar ende. Nga mëngjesi deri tani raportohen 11 lëkundje, por më e fuqishme ...
Lexo | 22-Sep-2019 09:36
Ditën e sotme i gjithë vendi është pushtuar nga paniku. Tërmete të fuqishëm dhe të vazhdueshëm kanë pushtuar Shqipërinë dhe frika nuk është larguar ende. Nga mëngjesi deri tani raportohen 11 lëkundje, por më e fuqishme ...

Saimir Tahiri: Servilët dhe shushunjat vetëm shtohen, e di shumë mirë kë kam rrotull, ambasada presion drejtësisë për të më dënuar
Postuar: 22/09/2019 - 09:30 Ish- ministri Saimir Tahiri ka lëshuar dje sërish mesazhe të koduara dhe kërcënime pas dënimit të tij nga gjykata. Edhe pse i shpëtoi burgut, Saimir Tahiri ka mbetur i pakënaqur nga vendimi i ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 09:32
Postuar: 22/09/2019 - 09:30 Ish- ministri Saimir Tahiri ka lëshuar dje sërish mesazhe të koduara dhe kërcënime pas dënimit të tij nga gjykata. Edhe pse i shpëtoi burgut, Saimir Tahiri ka mbetur i pakënaqur nga vendimi i ...

Frika nga tërmeti, rreth 500 banorë kalojnë natën në çadra: Ishin momente të tmerrshme, nuk duam të kthehemi në shtëpi
Rreth 563 banesa janë dëmtuar dhe 28 pallate kanë pësuar plasaritje është ky bilanci i tërmetit të fuqishëm që goditi vendin tonë pasditen e së shtunës. Të frikësuar për një përsëritje të kësaj situate banorët kanë ...
Lexo | 22-Sep-2019 09:31
Rreth 563 banesa janë dëmtuar dhe 28 pallate kanë pësuar plasaritje është ky bilanci i tërmetit të fuqishëm që goditi vendin tonë pasditen e së shtunës. Të frikësuar për një përsëritje të kësaj situate banorët kanë ...

Pas mesnate, Shqipëria goditet edhe tri herë nga tërmetet
Ankthi po vazhdon në Shqipëri edhe në orë pas mesnate pasi është goditur edhe nga tri tërmete tjera duke çuar numrin e tërmeteve në 17 të tilla në 24 orët e fundit. Qendra Sizmologjike Mesdhetare ka njoftuar për tri ...
Shenja | 22-Sep-2019 09:24
Ankthi po vazhdon në Shqipëri edhe në orë pas mesnate pasi është goditur edhe nga tri tërmete tjera duke çuar numrin e tërmeteve në 17 të tilla në 24 orët e fundit. Qendra Sizmologjike Mesdhetare ka njoftuar për tri ...

Momenti kur tërmeti godet gjatë transmetimit drejtpërdrejt në televizion (Video)
Dy tërmete të fuqishme kanë goditur Shqipërinë brenda 11 minutave. Tërmetet kanë qenë aq të fuqishme, saqë dridhjet janë dëgjuar edhe në Kosovë dhe tetë shtete të tjera. Më vonë edhe dy dridhje të tjera kanë ndodhur në ...
InFokusi | 22-Sep-2019 09:10
Dy tërmete të fuqishme kanë goditur Shqipërinë brenda 11 minutave. Tërmetet kanë qenë aq të fuqishme, saqë dridhjet janë dëgjuar edhe në Kosovë dhe tetë shtete të tjera. Më vonë edhe dy dridhje të tjera kanë ndodhur në ...

Panik edhe gjatë natës, sizmiologët: Nga mesnata, 87 goditje tërmeti
Ashtu siç pritej, me qindra banorë në Durrës e Tiranë, por dhe në qytete të tjera të Shqipërisë së mesme, kanë zgjedhur ta kalojnë natën jashtë nga frika e lëkundjeve të tjera tërmetore. Dhe në fakt kanë qenë disa ...
Gazeta Dita | 22-Sep-2019 09:10
Ashtu siç pritej, me qindra banorë në Durrës e Tiranë, por dhe në qytete të tjera të Shqipërisë së mesme, kanë zgjedhur ta kalojnë natën jashtë nga frika e lëkundjeve të tjera tërmetore. Dhe në fakt kanë qenë disa ...

Nuk kanë të ndalur lëkundjet në vend, një tjetër tërmet trondit Shqipërinë
Postuar: 22/09/2019 - 08:59 Një tërmet tjetër me magnitutë 3.2 ballë është regjistruar pak minuta më parë me epiqendër qytetin e Durrësit. Sipas të dhënave, mësohet se thellësia e tërmetit është 32 kilometra dhe ka ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 09:02
Postuar: 22/09/2019 - 08:59 Një tërmet tjetër me magnitutë 3.2 ballë është regjistruar pak minuta më parë me epiqendër qytetin e Durrësit. Sipas të dhënave, mësohet se thellësia e tërmetit është 32 kilometra dhe ka ...

Pas mesnate, Shqipëria goditet edhe tri herë nga tërmetet
Ankthi po vazhdon në Shqipëri edhe në orë pas mesnate pasi është goditur edhe nga tri tërmete tjera duke çuar numrin e tërmeteve në 17 të tilla në 24 orët e fundit. Qendra Sizmologjike Mesdhetare ka njoftuar për tri ...
Alsat-M | 22-Sep-2019 08:37
Ankthi po vazhdon në Shqipëri edhe në orë pas mesnate pasi është goditur edhe nga tri tërmete tjera duke çuar numrin e tërmeteve në 17 të tilla në 24 orët e fundit. Qendra Sizmologjike Mesdhetare ka njoftuar për tri ...

Pas mesnate, Shqipëria u godit edhe tri herë nga termetet
Qendra Sizmologjike Mesdhetare ka njoftuar për tri tërmetet tjera që goditën Shqipërinë brenda një ore. I pari pas mesnate ishte në ora 02:18, me magnitudë 2.7 shkallë Rihter, me epiqendër 25 kilometra në Perëndim të ...
Lajminet | 22-Sep-2019 08:13
Qendra Sizmologjike Mesdhetare ka njoftuar për tri tërmetet tjera që goditën Shqipërinë brenda një ore. I pari pas mesnate ishte në ora 02:18, me magnitudë 2.7 shkallë Rihter, me epiqendër 25 kilometra në Perëndim të ...

Pas mesnate, Shqipëria goditet edhe tri herë nga tërmetet
Ankthi po vazhdon në Shqipëri edhe në orë pas mesnate pasi është goditur edhe nga tri tërmete tjera duke çuar numrin e tërmeteve në 9 të tilla në 24 orët e fundit. Qendra Sizmologjike Mesdhetare ka njoftuar për tri ...
Zeri | 22-Sep-2019 07:59
Ankthi po vazhdon në Shqipëri edhe në orë pas mesnate pasi është goditur edhe nga tri tërmete tjera duke çuar numrin e tërmeteve në 9 të tilla në 24 orët e fundit. Qendra Sizmologjike Mesdhetare ka njoftuar për tri ...

Pas mesnate, Shqipëria goditet edhe tri herë nga tërmetet
Ankthi po vazhdon në Shqipëri edhe në orë pas mesnate pasi është goditur edhe nga tri tërmete tjera duke çuar numrin e tërmeteve në 9 të tilla në 24 orët e fundit. Qendra Sizmologjike Mesdhetare ka njoftuar për tri ...
Gazeta Express | 22-Sep-2019 07:55
Ankthi po vazhdon në Shqipëri edhe në orë pas mesnate pasi është goditur edhe nga tri tërmete tjera duke çuar numrin e tërmeteve në 9 të tilla në 24 orët e fundit. Qendra Sizmologjike Mesdhetare ka njoftuar për tri ...

Tjetër tërmet i fuqishëm "shkund" Shqipërinë
Postuar: 22/09/2019 - 00:27 Tjetër tërmet lëkund Shqipërinë. Raportohet 5 ballë tërmeti i fundit me epiqendër Durrësin. /Agjensia e Lajmeve Sot News/ Na Beni Like Ne Facebook: Agjencia e Lajmeve Sot 1
Sot.Al | 22-Sep-2019 00:29
Postuar: 22/09/2019 - 00:27 Tjetër tërmet lëkund Shqipërinë. Raportohet 5 ballë tërmeti i fundit me epiqendër Durrësin. /Agjensia e Lajmeve Sot News/ Na Beni Like Ne Facebook: Agjencia e Lajmeve Sot 1

Shqipëria dhe Adriatiku vazhdojnë të goditen nga tërmete të tjera më të vogla (Tabelë)
Një tjetër lëkundje është ndjerë në Shqipëri me epiqendër Durrësin. Lëkundja e fundit, që është ndjerë rreth orës 22:00, ishte me magnitutë 3.2. Tërmeti ka krijuar panik te qytetarë, shumë prej të cilëve kanë vendosur ...
EkonomiaOnline | 22-Sep-2019 00:07
Një tjetër lëkundje është ndjerë në Shqipëri me epiqendër Durrësin. Lëkundja e fundit, që është ndjerë rreth orës 22:00, ishte me magnitutë 3.2. Tërmeti ka krijuar panik te qytetarë, shumë prej të cilëve kanë vendosur ...

Nxirren armët në Fushë-Krujë, qëllohen dy persona, kush është femra që ka mbetur e plagosur (EMRAT)
Postuar: 21/09/2019 - 23:50 Dy persona janë plagosur me armë zjarri pak para mesnatës në Nikël të Fushë Krujës. Mësohet se të plagosurit sapo kanë mbërritur në Spitalin e Traumës. Nuk ka ende informacione zyrtare, ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 23:51
Postuar: 21/09/2019 - 23:50 Dy persona janë plagosur me armë zjarri pak para mesnatës në Nikël të Fushë Krujës. Mësohet se të plagosurit sapo kanë mbërritur në Spitalin e Traumës. Nuk ka ende informacione zyrtare, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved