ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 20:52

Interi dominon Milanin dhe triumfon në Derby della Madonnina

Interi dominon Milanin dhe triumfon në Derby della Madonnina
Interi ka arritur të fitojë Derby della Maddoninan ndaj Milanit me rezultat 2-0, i vlefshëm për javën e katërt të Serie A. Skuadra e Antonio Contes ka vazhduar serinë e qind për qind pasi me fitoren ndaj Milanit ka ...
Telegrafi | 21-Sep-2019 22:43
Interi ka arritur të fitojë Derby della Maddoninan ndaj Milanit me rezultat 2-0, i vlefshëm për javën e katërt të Serie A. Skuadra e Antonio Contes ka vazhduar serinë e qind për qind pasi me fitoren ndaj Milanit ka ...

Lukaku dyfishon epërsinë e Interit ndaj Milanit
Interi ka gjetur edhe golin e dytë në Derby della Madonnina në përballjen me Milanin. Është sulmuesi belg, Romelu Lukaku, i cili ka shënuar me kokë për epërsinë 2-0. Goli i shtatlartit erdhi në minutën e 78-të të ...
Telegrafi | 21-Sep-2019 22:31
Interi ka gjetur edhe golin e dytë në Derby della Madonnina në përballjen me Milanin. Është sulmuesi belg, Romelu Lukaku, i cili ka shënuar me kokë për epërsinë 2-0. Goli i shtatlartit erdhi në minutën e 78-të të ...

VIDEO | Interi mposht Milanin në derbi, kap kreun e Serie A
Sapo ka përfunduar derbi i Milanos mes Interit dhe Milanit e në “San Siro”, kanë qenë zikaltërit e Antonio Contes ata që kanë dalë me pikët e plota. Golat nga Brozoviç dhe Lukaku i dhanë Interit një fitore 2-0 përballë ...
ABCNews | 21-Sep-2019 22:53
Sapo ka përfunduar derbi i Milanos mes Interit dhe Milanit e në “San Siro”, kanë qenë zikaltërit e Antonio Contes ata që kanë dalë me pikët e plota. Golat nga Brozoviç dhe Lukaku i dhanë Interit një fitore 2-0 përballë ...

Zhbllokohet Derby della Madonnina, Brozovic kalon Interin në epërsi ndaj Milanit
Interi ka gjetur në fillim të pjesës së dytë golin ndaj Milanit në derbin e vlefshëm për javën e katërt të Serie A. Është mesfushori kroat, Marcelo Brozovic, i cili ka shënuar për epërsinë prej 1–0. Goli i kroatit erdhi ...
Telegrafi | 21-Sep-2019 22:03
Interi ka gjetur në fillim të pjesës së dytë golin ndaj Milanit në derbin e vlefshëm për javën e katërt të Serie A. Është mesfushori kroat, Marcelo Brozovic, i cili ka shënuar për epërsinë prej 1–0. Goli i kroatit erdhi ...

VIDEO | Barella fantastik, Lukaku dyfishon për Interin
Interi ka shënuar dhe golin e dytë në derbin kundër Milanit. Pas Brozoviç në fillim të pjesës së dytë, ka shënuar dhe bomberi i skuadrës, Romelu Lukaku. Sulmuesi kryesor i zikaltërve realizon një gol tipik të tij, duke ...
ABCNews | 21-Sep-2019 22:31
Interi ka shënuar dhe golin e dytë në derbin kundër Milanit. Pas Brozoviç në fillim të pjesës së dytë, ka shënuar dhe bomberi i skuadrës, Romelu Lukaku. Sulmuesi kryesor i zikaltërve realizon një gol tipik të tij, duke ...

VIDEO | Curva Sud e djeg stadiumin, pamje direkt nga stadiumi
Po luhet derbi i Milanos mes Interit dhe Milanit, me zikaltërit e Antonio Contes që janë në avantazh falë golit të Brozoviç (49’). Ky gol ka ndezur tifozerinë zikaltër, të cilët kanë festuar si të çmendur në “San Siro”, ...
ABCNews | 21-Sep-2019 22:19
Po luhet derbi i Milanos mes Interit dhe Milanit, me zikaltërit e Antonio Contes që janë në avantazh falë golit të Brozoviç (49’). Ky gol ka ndezur tifozerinë zikaltër, të cilët kanë festuar si të çmendur në “San Siro”, ...

VIDEO | Festë zikaltër në “San Siro”, Interi në avantazh
Interi ka shënuar i pari në derbin e Milanos përballë kuqezinjve të Milanit. Pasi pjesa e parë u mbyll e bardhë 0-0, të besuarit e Contes shënuan shumë shpejt në fraksionin e dytë, me anë të Brozoviç. Gjuatja e kroatit ...
ABCNews | 21-Sep-2019 22:05
Interi ka shënuar i pari në derbin e Milanos përballë kuqezinjve të Milanit. Pasi pjesa e parë u mbyll e bardhë 0-0, të besuarit e Contes shënuan shumë shpejt në fraksionin e dytë, me anë të Brozoviç. Gjuatja e kroatit ...

Milan – Inter, formacionet zyrtare të Derby della Madonnina
Milani dhe Interi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Rossonerët janë nikoqir të rivalëve lokal, Interit, në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e katërt në Serie A, e cila ...
Telegrafi | 21-Sep-2019 19:47
Milani dhe Interi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Rossonerët janë nikoqir të rivalëve lokal, Interit, në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e katërt në Serie A, e cila ...

Giampaolo surprizon në sulm, Conte “blindon” mesfushën
Milani dhe Interi janë gati për të zhvilluar një ndeshje spektakolare. Derbi i Milanos mbetet një përballje shumë emocionuese dhe palët janë ndarë midis ngjyrave kuqezi dhe atyre zikaltër. Trajnerët Marco Giampaolo dhe ...
ABCNews | 21-Sep-2019 20:27
Milani dhe Interi janë gati për të zhvilluar një ndeshje spektakolare. Derbi i Milanos mbetet një përballje shumë emocionuese dhe palët janë ndarë midis ngjyrave kuqezi dhe atyre zikaltër. Trajnerët Marco Giampaolo dhe ...

“San Siro” pranë ezaurimit të biletave, derbi drejtpërdrejt në 200 vende
Shifrat ndoshta nuk do të tregojnë kurrë emocione, megjithatë diçka shfaqin. Thonë, zakonisht, se derbi i Milanos do të mbetet gjithmonë një eveniment i madh: përpara se të mësohet nëse yjet do të shkëlqejnë në fushë, ...
Telegraf | 21-Sep-2019 13:52
Shifrat ndoshta nuk do të tregojnë kurrë emocione, megjithatë diçka shfaqin. Thonë, zakonisht, se derbi i Milanos do të mbetet gjithmonë një eveniment i madh: përpara se të mësohet nëse yjet do të shkëlqejnë në fushë, ...

VIDEO | Atmosferë e zjarrtë para derbit, në Milano ka nisur festa
Sot, e gjithë vëmendja e futbollit është e fokusuar te derbi i Milanos mes Milanit dhe Interit. Dy nga skuadrat më të mëdha në Itali përplasen sot në “San Siro” dhe kur duhen me shumë se 45 minuta nga fillimi i takimit, ...
ABCNews | 21-Sep-2019 20:13
Sot, e gjithë vëmendja e futbollit është e fokusuar te derbi i Milanos mes Milanit dhe Interit. Dy nga skuadrat më të mëdha në Itali përplasen sot në “San Siro” dhe kur duhen me shumë se 45 minuta nga fillimi i takimit, ...

Milani ngjyroset ‘zikaltër’, Inter dominon dhe triumfon në derbi
‘Zikaltërit’ triumfuan me rezultat 2-0, por lehtësisht mund të ishte më i lartë nëse do t’i konkretizonin rastet. Pjesa e parë u karakterizua me dy gola të anuluar për secilën skuadër nga VAR-i, teksa Lukaku dhe Lautaro ...
Lajminet | 21-Sep-2019 22:49
‘Zikaltërit’ triumfuan me rezultat 2-0, por lehtësisht mund të ishte më i lartë nëse do t’i konkretizonin rastet. Pjesa e parë u karakterizua me dy gola të anuluar për secilën skuadër nga VAR-i, teksa Lukaku dhe Lautaro ...

Analizë, statistika, parashikim dhe formacionet: Milan – Inter
Sonte nga ora 20:45 do të përballen Milani dhe Interi në San Siro në derbin tashmë të njohur ‘Derby della Madonnina’. Kjo do të jetë përballja e tyre e 224 në histori të tyre, e që do të jetë padyshim ndeshja më e madhe ...
Telegrafi | 21-Sep-2019 15:07
Sonte nga ora 20:45 do të përballen Milani dhe Interi në San Siro në derbin tashmë të njohur ‘Derby della Madonnina’. Kjo do të jetë përballja e tyre e 224 në histori të tyre, e që do të jetë padyshim ndeshja më e madhe ...

Përkulet Milano, Interi “mbreti” i qytetit
Ka përfunduar derbi në mes dy ekipeve italiane, AC Milanit dhe Interit me fitoren e zi-kaltërve. Që nga fillimi i ndeshjes ishte Interi skuadra e cila kishte pak më shumë aksione dhe bënte më shumë presion andaj duket ...
Indeks Online | 21-Sep-2019 22:45
Ka përfunduar derbi në mes dy ekipeve italiane, AC Milanit dhe Interit me fitoren e zi-kaltërve. Që nga fillimi i ndeshjes ishte Interi skuadra e cila kishte pak më shumë aksione dhe bënte më shumë presion andaj duket ...

Interi e fiton derbin kundër Milanit, vazhdon me rekord të përsosur në Serie A
Interi arriti të sigurojë fitore me rezultat 2:0 në ndeshjen kundër Milanit, e cila u zhvillua sonte në stadiumin “San Siro”, në kuadër të xhiros së katërt të Serisë A. Kjo fitore është e katërta në po aq ndeshje për ...
Gazeta Express | 21-Sep-2019 22:43
Interi arriti të sigurojë fitore me rezultat 2:0 në ndeshjen kundër Milanit, e cila u zhvillua sonte në stadiumin “San Siro”, në kuadër të xhiros së katërt të Serisë A. Kjo fitore është e katërta në po aq ndeshje për ...

Lukaku e dyfishon epërsinë e Interit kundër Milanit
Interi ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 2:0 në ndeshjen kundër Milanit, që po zhvillohet për momentin në stadiumin San Siro, në kuadër të xhiros së katërt të Serisë A. Në minutën e 78-të të ndeshjes, Romelu ...
Gazeta Express | 21-Sep-2019 22:29
Interi ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 2:0 në ndeshjen kundër Milanit, që po zhvillohet për momentin në stadiumin San Siro, në kuadër të xhiros së katërt të Serisë A. Në minutën e 78-të të ndeshjes, Romelu ...

Shënohet goli i parë në derbin Milan – Inter
Ka përfunduar para pak çastesh pjesa e parë e duelit derbi të javës së katërt në Serie A. Ky 45 minutësh u mbyll ashtu siç edhe ia filloi, pra 0-0, shkruan GazetaBlic . Interi në fakt shënoi një gol, por që u anulua nga ...
GazetaBlic | 21-Sep-2019 22:03
Ka përfunduar para pak çastesh pjesa e parë e duelit derbi të javës së katërt në Serie A. Ky 45 minutësh u mbyll ashtu siç edhe ia filloi, pra 0-0, shkruan GazetaBlic . Interi në fakt shënoi një gol, por që u anulua nga ...

Dramë në San Siro, Interi kalon në epërsi kundër Milanit
Interi ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Milanit, që po zhvillohet për momentin në stadiumin San Siro, në kuadër të xhiros së katërt të Serisë A. Në minutën e 48-të të ndeshjes, Stefano ...
Gazeta Express | 21-Sep-2019 22:01
Interi ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Milanit, që po zhvillohet për momentin në stadiumin San Siro, në kuadër të xhiros së katërt të Serisë A. Në minutën e 48-të të ndeshjes, Stefano ...

Koreografitë e tifozëve të Interit dhe Milanit para fillimit të derbit
Në ndeshjen e 224-të të Derby della Madonnina, edhe tifozët e Milanit e edhe ata të Interit shpalosën koreografi të jashtëzakonshme pak para fillimit të ndeshjes. Curva Sudi i Milanit e përgatiti një koreografi ku ...
Gazeta Express | 21-Sep-2019 21:21
Në ndeshjen e 224-të të Derby della Madonnina, edhe tifozët e Milanit e edhe ata të Interit shpalosën koreografi të jashtëzakonshme pak para fillimit të ndeshjes. Curva Sudi i Milanit e përgatiti një koreografi ku ...

Shevchenko: Interi është favorit, por në derbi nuk dihet asgjë
Andryi Shevchenko ka thënë se Ineri është favorit për ta fituar derbin Della Madonnina sonte kundër Milanit. Ndeshja që fillon në ora 20:45 në San Siro, do t’i vë përballë dy skuadra që janë rivalë të përbetuar dhe që ...
Telegrafi | 21-Sep-2019 13:22
Andryi Shevchenko ka thënë se Ineri është favorit për ta fituar derbin Della Madonnina sonte kundër Milanit. Ndeshja që fillon në ora 20:45 në San Siro, do t’i vë përballë dy skuadra që janë rivalë të përbetuar dhe që ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved