ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 19:58

Trump dërgon trupa në Arabinë Saudite: Ja cili është qëllimi i misionit

Trump dërgon trupa në Arabinë Saudite: Ja cili është qëllimi i misionit
Presidenti amerikan, Donald Trump aprovoi të Premten dërgimin e trupave ushtarake në mbështetje të Arabisë Saudite, pas sulmit të paprecedentë që ju bë rafinerive të naftës në Mbretëri. Për këto sulme, Shba-të akuzojnë ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 12:58
Presidenti amerikan, Donald Trump aprovoi të Premten dërgimin e trupave ushtarake në mbështetje të Arabisë Saudite, pas sulmit të paprecedentë që ju bë rafinerive të naftës në Mbretëri. Për këto sulme, Shba-të akuzojnë ...

Shtetet e Bashkuara dërgojnë trupa e pajisje në Lindjen e Mesme
Pentagoni tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë trupa shtesë dhe pajisje kundërajrore në Arabinë Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe. Njoftimi pasoi sulmet e fundjavës së kaluar mbi rafineritë e naftës në Arabinë ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 12:28
Pentagoni tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë trupa shtesë dhe pajisje kundërajrore në Arabinë Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe. Njoftimi pasoi sulmet e fundjavës së kaluar mbi rafineritë e naftës në Arabinë ...

Rriten tensionet mes ShBA-Iran: “Sanksione të reja për sponsorët e terrorizmit”
Pas sulmit ndaj rafinerive saudite të naftës, shtetet e bashkuara kanë shtuar sanksionet ndaj Iranit duke çuar në një përshkallëzim serioz të tensioneve mes dy vendeve. Presidenti Trump ka urdhëruar vendosjen e tarifave ...
VizionPlus | 21-Sep-2019 11:50
Pas sulmit ndaj rafinerive saudite të naftës, shtetet e bashkuara kanë shtuar sanksionet ndaj Iranit duke çuar në një përshkallëzim serioz të tensioneve mes dy vendeve. Presidenti Trump ka urdhëruar vendosjen e tarifave ...

SHBA, Pentagoni përgatit planin e përgjigjeve të mundshme ndaj Iranit
Zyrtarët e Pantagonit do t’ia paraqesin presidentit amerikan, Donald Trump, një gamë të gjerë opsionesh ushtarake se si t’i përgjigjet SHBA-ja sulmit ndaj industrisë së naftës në Arabinë Saudite. Uashingtoni e ka ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 06:33
Zyrtarët e Pantagonit do t’ia paraqesin presidentit amerikan, Donald Trump, një gamë të gjerë opsionesh ushtarake se si t’i përgjigjet SHBA-ja sulmit ndaj industrisë së naftës në Arabinë Saudite. Uashingtoni e ka ...

SHBA rrit ndjeshëm sanksionet ndaj Iranit
Sekretari amerikan i Shtetit Michael Pompeo dha detaje rreth sanksioneve të reja ndaj Iranit lidhur me sulmin ndaj rafinerive të naftës saudite. Me urdhër të presidentit Trump, Shtetet e Bashkuara i kanë vendosur ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 22:36
Sekretari amerikan i Shtetit Michael Pompeo dha detaje rreth sanksioneve të reja ndaj Iranit lidhur me sulmin ndaj rafinerive të naftës saudite. Me urdhër të presidentit Trump, Shtetet e Bashkuara i kanë vendosur ...

SHBA dërgon forca ushtarake në Arabinë Saudite dhe Emirate
Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se kanë planifikuar të dërgojnë forca ushtarake në Arabinë Saudite, një ditë pas sulmit kundër rafinerisë së naftës. Ministri i Mbrojtjes, Mark Esper, u tha gazetarëve se dërgimi i ...
VizionPlus | 21-Sep-2019 09:40
Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se kanë planifikuar të dërgojnë forca ushtarake në Arabinë Saudite, një ditë pas sulmit kundër rafinerisë së naftës. Ministri i Mbrojtjes, Mark Esper, u tha gazetarëve se dërgimi i ...

Trump: SHBA-ja ka sanksionuar Bankën Qendrore të Iranit
Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione ndaj Bankës Qendrore të Iranit, ka thënë presidenti amerikan, Donald Trump para gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë, gati një javë pas një sulmi në rafineritë e naftës në Arabinë ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 18:00
Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione ndaj Bankës Qendrore të Iranit, ka thënë presidenti amerikan, Donald Trump para gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë, gati një javë pas një sulmi në rafineritë e naftës në Arabinë ...

Nafta që digjet dhe aleanca SHBA – Riad
Atentatet kundër rafinerisë në Arabinë Saudite, SHBA mbështet Riadin kundër Iranit Nga Dorina Kurtaj – Nafta që digjet. Dy atentatet me dronë ndaj rafinerisë më të madhe në botë Aramko në Arabinë Saudite, sollën një ...
ABCNews | 21-Sep-2019 11:22
Atentatet kundër rafinerisë në Arabinë Saudite, SHBA mbështet Riadin kundër Iranit Nga Dorina Kurtaj – Nafta që digjet. Dy atentatet me dronë ndaj rafinerisë më të madhe në botë Aramko në Arabinë Saudite, sollën një ...

PËRPLASJA/ Trump: SHBA ka vendosur sanksione ndaj Bankën Qendrore të Iranit
Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione ndaj Bankës Qendrore të Iranit, ka thënë presidenti amerikan, Donald Trump para gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë, gati një javë pas një sulmi në rafineritë e naftës në Arabinë ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 17:57
Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione ndaj Bankës Qendrore të Iranit, ka thënë presidenti amerikan, Donald Trump para gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë, gati një javë pas një sulmi në rafineritë e naftës në Arabinë ...

SHBA dërgon forca të reja ushtarake në Lindjen e Mesme
Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të dërgojnë trupa të tjerë ushtarakë në Lindjen e Mesme pas sulmeve ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite. Sulme që dyshohet të jenë kryer nga Irani. Lajmi u konfirmua nga kreu ...
ABCNews | 21-Sep-2019 10:44
Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të dërgojnë trupa të tjerë ushtarakë në Lindjen e Mesme pas sulmeve ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite. Sulme që dyshohet të jenë kryer nga Irani. Lajmi u konfirmua nga kreu ...

Trump autorizon “rritje të moderuar” të prezencës ushtarake në Arabinë Saudite dhe Emiratet e Bashkuara
Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se kanë planifikuar të dërgojnë forca ushtarake në Arabinë Saudite, një ditë pas sulmit kundër rafinerisë së naftës. Ministri i Mbrojtjes, Mark Esper, u tha gazetarëve se dërgimi i ...
Klan Kosova | 21-Sep-2019 12:02
Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se kanë planifikuar të dërgojnë forca ushtarake në Arabinë Saudite, një ditë pas sulmit kundër rafinerisë së naftës. Ministri i Mbrojtjes, Mark Esper, u tha gazetarëve se dërgimi i ...

Trump dërgon trupa në Arabinë Saudite -Misioni do të jetë vetëm në mbrojtje, qetësohen tregjet!
Presidenti amerikan, Donald Trump aprovoi të Premten dërgimin e trupave ushtarake në mbështetje të Arabisë Saudite, pas sulmit të paprecedentë që ju bë rafinerive të naftës në Mbretëri. Për këto sulme, Shba-të akuzojnë ...
ScanTv | 21-Sep-2019 12:00
Presidenti amerikan, Donald Trump aprovoi të Premten dërgimin e trupave ushtarake në mbështetje të Arabisë Saudite, pas sulmit të paprecedentë që ju bë rafinerive të naftës në Mbretëri. Për këto sulme, Shba-të akuzojnë ...

SHBA dislokon trupa shtesë në Lindjen e Mesme
Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të dërgojnë trupa shtesë në Lindjen e Mesme, pas sulmeve në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, deklaroi sot sekretari i Mbrojtjes Mark Esper në Uashington.
Kosova Press | 21-Sep-2019 11:46
Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të dërgojnë trupa shtesë në Lindjen e Mesme, pas sulmeve në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, deklaroi sot sekretari i Mbrojtjes Mark Esper në Uashington.

Nafta që digjet dhe aleanca SHBA – Riad
Lexime: 3 Atentatet kundër rafinerisë në Arabinë Saudite, SHBA mbështet Riadin kundër Iranit Nga Dorina Kurtaj – Nafta që digjet. Dy atentatet me dronë ndaj rafinerisë më të madhe në botë Aramko në Arabinë Saudite, ...
Medial | 21-Sep-2019 11:28
Lexime: 3 Atentatet kundër rafinerisë në Arabinë Saudite, SHBA mbështet Riadin kundër Iranit Nga Dorina Kurtaj – Nafta që digjet. Dy atentatet me dronë ndaj rafinerisë më të madhe në botë Aramko në Arabinë Saudite, ...

FOTOT: Irani tregon forcën, në stërvitje me gardën revolucionare iraniane
Garda Revolucionare Iraniane është rikthyer në qendër të vëmendjes pas rritjes së tensioneve në Gjirin Persik dhe sidomos sulmit të fundit mbi rafineritë saudite të naftës. E cilësuar si organizatë terroriste nga ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 12:15
Garda Revolucionare Iraniane është rikthyer në qendër të vëmendjes pas rritjes së tensioneve në Gjirin Persik dhe sidomos sulmit të fundit mbi rafineritë saudite të naftës. E cilësuar si organizatë terroriste nga ...

SHBA dërgon trupa në Arabinë Saudite pasi Irani kërcënoi me luftë
Shtetet e Bashkuara të Amerikës shpallën planet për të dërguar trupa ushtarake në Arabinë Saudite, pas sulmeve mbi rafineritë e naftës atje. Lajmin e dha Sekretari për Mbrojtjen, Mark Esper, i cili tha se detyrat e ...
Arbresh | 21-Sep-2019 11:08
Shtetet e Bashkuara të Amerikës shpallën planet për të dërguar trupa ushtarake në Arabinë Saudite, pas sulmeve mbi rafineritë e naftës atje. Lajmin e dha Sekretari për Mbrojtjen, Mark Esper, i cili tha se detyrat e ...

SHBA do të dërgojë forca ushtarake në Arabinë Saudite
Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se kanë planifikuar të dërgojnë forca ushtarake në Arabinë Saudite, një ditë pas sulmit kundër rafinerisë së naftës. Ministri i Mbrojtjes, Mark Esper, u tha gazetarëve se dërgimi i ...
RTSH | 21-Sep-2019 11:03
Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se kanë planifikuar të dërgojnë forca ushtarake në Arabinë Saudite, një ditë pas sulmit kundër rafinerisë së naftës. Ministri i Mbrojtjes, Mark Esper, u tha gazetarëve se dërgimi i ...

Trump autorizon “rritje të moderuar” të prezencës ushtarake në Arabinë Saudite dhe Emiratet e Bashkuara
Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se kanë planifikuar të dërgojnë forca ushtarake në Arabinë Saudite, një ditë pas sulmit kundër rafinerisë së naftës. Ministri i Mbrojtjes, Mark Esper, u tha gazetarëve se dërgimi i ...
Alsat-M | 21-Sep-2019 10:59
Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se kanë planifikuar të dërgojnë forca ushtarake në Arabinë Saudite, një ditë pas sulmit kundër rafinerisë së naftës. Ministri i Mbrojtjes, Mark Esper, u tha gazetarëve se dërgimi i ...

SHBA dërgon trupa në Arabinë Saudite pasi Irani kërcënoi me luftë
Numri total i ushtarëve që do të dërgohen në Mbretërinë aleate të SHBA nuk u bë publik, por vendimi u mor pasi rebelë Houthi nga Jemeni, të mbështetur nga Irani, pranuan se kishin sulmuar dy rafineri nafte javën e ...
Lajminet | 21-Sep-2019 10:53
Numri total i ushtarëve që do të dërgohen në Mbretërinë aleate të SHBA nuk u bë publik, por vendimi u mor pasi rebelë Houthi nga Jemeni, të mbështetur nga Irani, pranuan se kishin sulmuar dy rafineri nafte javën e ...

Trump autorizoi “rritje të moderuar” të prezencës ushtarake në Arabinë Saudite dhe Emiratet e Bashkuara
Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se kanë planifikuar të dërgojnë forca ushtarake në Arabinë Saudite, një ditë pas sulmit kundër rafinerisë së naftës. Ministri i Mbrojtjes, Mark Esper, u tha gazetarëve se dërgimi i ...
Portalb | 21-Sep-2019 10:44
Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se kanë planifikuar të dërgojnë forca ushtarake në Arabinë Saudite, një ditë pas sulmit kundër rafinerisë së naftës. Ministri i Mbrojtjes, Mark Esper, u tha gazetarëve se dërgimi i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved