ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 20:52

Video/ Ti Raporton në Top Channel: Banorët pushtojnë rrethrrotullimin në Astir

Video/ Ti Raporton në Top Channel: Banorët pushtojnë rrethrrotullimin në Astir
Sot, Shqipëria u shkund nga një tërmet i fuqishëm duke shkaktuar disa të plagosur dhe dëme të shumta materiale.
Top Channel | 21-Sep-2019 22:47
Sot, Shqipëria u shkund nga një tërmet i fuqishëm duke shkaktuar disa të plagosur dhe dëme të shumta materiale.

Lëkundjet sizmike “shkundin” Shqipërinë , për 6 orë 12 tërmete. Ja kur u regjistrua i fundit
TIRANË Nuk kanë të ndalur tërmetet në vendin tonë. Lëkundje sizmike vijojnë të jenë aktive në detin Adriatik. Përgjatë ditës së sotme janë shënuar 13 tërmete, ndërsa dy prej tyre kanë qenë tepër të fuqishëm duke lenë ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 22:40
TIRANË Nuk kanë të ndalur tërmetet në vendin tonë. Lëkundje sizmike vijojnë të jenë aktive në detin Adriatik. Përgjatë ditës së sotme janë shënuar 13 tërmete, ndërsa dy prej tyre kanë qenë tepër të fuqishëm duke lenë ...

Tjetër tërmet, lëkundjet me magnitutë 3.2
Një tjetër lëkundje është ndjerë në vendin tonë ku prap epiqendrën e kishte në Durrës.
Top Channel | 21-Sep-2019 22:19
Një tjetër lëkundje është ndjerë në vendin tonë ku prap epiqendrën e kishte në Durrës.

Tërmeti, qytetarët mbushin rrugët në Durrës, çahen pallatet (VIDEO)
mapo.al Tërmeti i fuqishëm i cili goditi pasditen e sotme vendin ka shkaktuar probleme të shumta, ndërsa rreth 100 persona kanë mbetur të lënduar. Epiqendra e tërmetit 5.8 ballë ka qenë deti Adriatik, pranë Kepit të ...
Mapo | 21-Sep-2019 22:45
mapo.al Tërmeti i fuqishëm i cili goditi pasditen e sotme vendin ka shkaktuar probleme të shumta, ndërsa rreth 100 persona kanë mbetur të lënduar. Epiqendra e tërmetit 5.8 ballë ka qenë deti Adriatik, pranë Kepit të ...

Tërmeti në Shqipëri, çfarë shkruajnë mediat e huaja
Tërmeti nuk ka pushtuar vetëm mediat vendase por është raportuar edhe nga mediat e huaja. CNN ka shpjeguar tërmetin e fuqishëm në Shqipëri. “Një tërmet i fuqishëm ka goditur Shqipëri”- shkruan CNN dhe vazhdon shpjegimin ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 22:21
Tërmeti nuk ka pushtuar vetëm mediat vendase por është raportuar edhe nga mediat e huaja. CNN ka shpjeguar tërmetin e fuqishëm në Shqipëri. “Një tërmet i fuqishëm ka goditur Shqipëri”- shkruan CNN dhe vazhdon shpjegimin ...

VIDEO: Si u shkatërruan Dibra dhe Librazhdi nga tërmeti i fuqishëm i 1967-s
Një nga tërmetet më të rënda në historinë e vendit është ai i 30 nëntorit të vitit 1967. Ky tërmet do të prekte më së shumti Dibrën dhe Librazhdin, duke shkatërruar 177 fshatra dhe duke lënë pas 12 viktima e më shumë se ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 22:07
Një nga tërmetet më të rënda në historinë e vendit është ai i 30 nëntorit të vitit 1967. Ky tërmet do të prekte më së shumti Dibrën dhe Librazhdin, duke shkatërruar 177 fshatra dhe duke lënë pas 12 viktima e më shumë se ...

Dëmet nga tërmeti në Durrës, Sako bën bilancin, ja sa banesa e pallate të dëmtuara
Kryetarja e Bashkisë Durrës, Valbona Sako ka dhënë në një lidhje telefonike për News24 disa nga informacionet e fundit për situatën në Durrës pas tërmeteve të fuqishme që goditën sot vendin. Sako tha se janë 59 banesa ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 21:19
Kryetarja e Bashkisë Durrës, Valbona Sako ka dhënë në një lidhje telefonike për News24 disa nga informacionet e fundit për situatën në Durrës pas tërmeteve të fuqishme që goditën sot vendin. Sako tha se janë 59 banesa ...

Tërmeti, pasoja edhe në Elbasan, dëme të shumta në Librazhd
Tërmeti i rënë ditën e sotme raportohet se ka krijuar dëme të shumta në banesa, kryesisht ato të vjetra. Sipas emergjencave civile mësohet se kanë pësuar çarje dy pallate në Elbasan dhe një shtëpi e vjetër në lagjen ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 21:41
Tërmeti i rënë ditën e sotme raportohet se ka krijuar dëme të shumta në banesa, kryesisht ato të vjetra. Sipas emergjencave civile mësohet se kanë pësuar çarje dy pallate në Elbasan dhe një shtëpi e vjetër në lagjen ...

Tërmeti/ Basha: Falë zotit s’ka jetë të humbura
mapo.al Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka ndarë një mesazh solidariteti me të prekurit nga termeti që goditi sot vendin tonë, me magnitudë deri 5.8 ballë i shkallës rihter, por që intensiteti i goditjes sipas ...
Mapo | 21-Sep-2019 21:35
mapo.al Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka ndarë një mesazh solidariteti me të prekurit nga termeti që goditi sot vendin tonë, me magnitudë deri 5.8 ballë i shkallës rihter, por që intensiteti i goditjes sipas ...

Tërmetet/ Manastirliu: 105 qytetarë kanë marrë ndihmë në spital. I gjithë shteti në terren
TIRANË Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dhënë shifrat e përditësuara të qytetarëve që kanë kërkuar ndihmë dhe kanë marrë shërbim nga stafi mjekësor si në Tiranë ashtu edhe në Durrës. Në një lidhje ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 21:04
TIRANË Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dhënë shifrat e përditësuara të qytetarëve që kanë kërkuar ndihmë dhe kanë marrë shërbim nga stafi mjekësor si në Tiranë ashtu edhe në Durrës. Në një lidhje ...

Shtabi i Emergjencës, Balla: Fatmirësisht nuk raportohet asnjë qytetar i qarkut Elbasan i lënduar
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla mori pjesë në mbledhjen e Shtabin e Emergjencës të Qarkut Elbasan pas tërmetit që goditi vendin. Përmes një postimi në rrjetin social facebook, Balla ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 21:16
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla mori pjesë në mbledhjen e Shtabin e Emergjencës të Qarkut Elbasan pas tërmetit që goditi vendin. Përmes një postimi në rrjetin social facebook, Balla ...

Aeroporti “Nënë Tereza”: Vijon puna normalisht, pavarësisht tërmeteve
Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) njofton të gjithë pasagjerët se nuk ka asnjë situatë të krijuar pas tërmetit dhe se operimet vijojnë normalisht. TIA bën me dije se lëkundjet sizmike nuk kanë shkaktuar asnjë dëm ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 21:14
Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) njofton të gjithë pasagjerët se nuk ka asnjë situatë të krijuar pas tërmetit dhe se operimet vijojnë normalisht. TIA bën me dije se lëkundjet sizmike nuk kanë shkaktuar asnjë dëm ...

Foto/Balla mbledh Shtabin e Emergjencave në Elbasan: Fatmirësisht nuk ka të lënduar
ELBASAN Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialsite, Taulant Balla njofton se ka mbledhur Shtabin e Emergjencës të Qarkut Elbasan, pas tërmeteve, të cilat shkaktuan dëme materiale. Ai thekson se deri tani lajmi ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 20:40
ELBASAN Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialsite, Taulant Balla njofton se ka mbledhur Shtabin e Emergjencës të Qarkut Elbasan, pas tërmeteve, të cilat shkaktuan dëme materiale. Ai thekson se deri tani lajmi ...

Nuk kanë të ndalur tërmetet/ Regjistrohen lëkundjet e rradhës
Pak minuta pas tërmetit të nëntë, regjistrohet edhe i dhjeti. Epiqendra ka qenë sërish pranë qytetit të Durrësit, ndërsa forca e tij ka qenë 3,2 ballë e shkallës rihter. Pas tërmetit më të fortë, 7.5 ballë, sizmiologët ...
Telegraf | 21-Sep-2019 22:13
Pak minuta pas tërmetit të nëntë, regjistrohet edhe i dhjeti. Epiqendra ka qenë sërish pranë qytetit të Durrësit, ndërsa forca e tij ka qenë 3,2 ballë e shkallës rihter. Pas tërmetit më të fortë, 7.5 ballë, sizmiologët ...

Dëme nga tërmeti edhe në Qarkun Dibër, shembet një banesë në Klos
Tërmeti që goditi vendin tonë pasditën e kësaj të shtune ka shkaktuar dëme edhe në Qarkun Dibër. Nga raportimet paraprake të emergjencave civile në katër bashkitë e qarkut, disa banesa janë dëmtuar. Nga 4 banesa të ...
VizionPlus | 21-Sep-2019 21:51
Tërmeti që goditi vendin tonë pasditën e kësaj të shtune ka shkaktuar dëme edhe në Qarkun Dibër. Nga raportimet paraprake të emergjencave civile në katër bashkitë e qarkut, disa banesa janë dëmtuar. Nga 4 banesa të ...

Vijojnë lëkundjet e tokës/ Vjen tërmeti i rradhës. Ja epiqendra
Tërmeti i nëntë në pak orë është regjistruar vetëm pak minuta më parë. Bëhet fjalë për një lëkundje sizmike me magnitudë 3,2 ballë e shkallës rihter.Epiqendra ka qenë 18 km në veri-perëndim të qytetit të Shijakut, ...
Telegraf | 21-Sep-2019 21:49
Tërmeti i nëntë në pak orë është regjistruar vetëm pak minuta më parë. Bëhet fjalë për një lëkundje sizmike me magnitudë 3,2 ballë e shkallës rihter.Epiqendra ka qenë 18 km në veri-perëndim të qytetit të Shijakut, ...

Xhaçka jep të dhëna nga tërmeti: 68 të lënduar 46 banesa te dëmtuara në Tiranë
Të dhënat zyrtare nga dëmet e tërmetit u dhanë në një deklaratë për mediat nga Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhacka. Xhacka tha se vetëm në Tiranë janë dëmtuar rreth 46 banesa dhe 3 pallate ndërsa vlen të theksohet tha ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 20:28
Të dhënat zyrtare nga dëmet e tërmetit u dhanë në një deklaratë për mediat nga Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhacka. Xhacka tha se vetëm në Tiranë janë dëmtuar rreth 46 banesa dhe 3 pallate ndërsa vlen të theksohet tha ...

Mediat e huaja vëmendjen tek termeti në Shqipëri
Lëkundjet e tërmetit në Shqipëri është pasqyruar edhe në mediat ndërkombëtare. Mediat raportojnë se lëkundjet e tërmetit në vendin tonë kanë qenë të frikshme dhe qytetarët janë tmerruar. Për termetin me magnitude 5.8 ...
VizionPlus | 21-Sep-2019 21:27
Lëkundjet e tërmetit në Shqipëri është pasqyruar edhe në mediat ndërkombëtare. Mediat raportojnë se lëkundjet e tërmetit në vendin tonë kanë qenë të frikshme dhe qytetarët janë tmerruar. Për termetin me magnitude 5.8 ...

Tërmetet më të fuqishme në Shqipëri në dy shekujt e fundit
Shqipëria gjatë shekujve është goditur disa herë nga tërmete vdekjeprurës me viktima të shumta. Më poshtë po rëndisim disa nga tërmetet më të fuqishëm që kanë tronditur territorin e Shqipërisë ndërshekuj 17 tetor 1851 ...
Telegraf | 21-Sep-2019 21:27
Shqipëria gjatë shekujve është goditur disa herë nga tërmete vdekjeprurës me viktima të shumta. Më poshtë po rëndisim disa nga tërmetet më të fuqishëm që kanë tronditur territorin e Shqipërisë ndërshekuj 17 tetor 1851 ...

Tërmeti 5.8 ballë, Rama mbledh me urgjencë qeverinë në mesnatë
mapo.al Pas lëkundjeve të forta të tërmetit që goditi vendin, kryeministri Edi Rama ka njoftuar mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë rret mesnatës. Një gjë e tillë konfirmohet nga burime pranë ekzekutivit. “ Mbledhja ...
Mapo | 21-Sep-2019 20:36
mapo.al Pas lëkundjeve të forta të tërmetit që goditi vendin, kryeministri Edi Rama ka njoftuar mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë rret mesnatës. Një gjë e tillë konfirmohet nga burime pranë ekzekutivit. “ Mbledhja ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved