ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 20:32

Video/ Ti Raporton në Top Channel: Banorët pushtojnë rrethrrotullimin në Astir

Video/ Ti Raporton në Top Channel: Banorët pushtojnë rrethrrotullimin në Astir
Sot, Shqipëria u shkund nga një tërmet i fuqishëm duke shkaktuar disa të plagosur dhe dëme të shumta materiale.
Top Channel | 21-Sep-2019 22:47
Sot, Shqipëria u shkund nga një tërmet i fuqishëm duke shkaktuar disa të plagosur dhe dëme të shumta materiale.

Lëkundjet sizmike “shkundin” Shqipërinë , për 6 orë 12 tërmete. Ja kur u regjistrua i fundit
TIRANË Nuk kanë të ndalur tërmetet në vendin tonë. Lëkundje sizmike vijojnë të jenë aktive në detin Adriatik. Përgjatë ditës së sotme janë shënuar 13 tërmete, ndërsa dy prej tyre kanë qenë tepër të fuqishëm duke lenë ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 22:40
TIRANË Nuk kanë të ndalur tërmetet në vendin tonë. Lëkundje sizmike vijojnë të jenë aktive në detin Adriatik. Përgjatë ditës së sotme janë shënuar 13 tërmete, ndërsa dy prej tyre kanë qenë tepër të fuqishëm duke lenë ...

Tjetër tërmet, lëkundjet me magnitutë 3.2
Një tjetër lëkundje është ndjerë në vendin tonë ku prap epiqendrën e kishte në Durrës.
Top Channel | 21-Sep-2019 22:19
Një tjetër lëkundje është ndjerë në vendin tonë ku prap epiqendrën e kishte në Durrës.

VIDEO/ “Kur tërmeti të ‘kap’ tek berberi”: Momentet e tmerrit në Tiranë gjatë lëkundjeve të forta
Lëkundjet e forta të tërmetit kanë shkaktuar panik te qytetarët. Ata kanë nxituar të dalin jashtë godinave. Por ne nje qender berberi ka ndodhur e kunderta. Ne video shihet se si ata ne vend qe te dalin jashte qendrojne ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 23:09
Lëkundjet e forta të tërmetit kanë shkaktuar panik te qytetarët. Ata kanë nxituar të dalin jashtë godinave. Por ne nje qender berberi ka ndodhur e kunderta. Ne video shihet se si ata ne vend qe te dalin jashte qendrojne ...

Tërmeti, qytetarët mbushin rrugët në Durrës, çahen pallatet (VIDEO)
mapo.al Tërmeti i fuqishëm i cili goditi pasditen e sotme vendin ka shkaktuar probleme të shumta, ndërsa rreth 100 persona kanë mbetur të lënduar. Epiqendra e tërmetit 5.8 ballë ka qenë deti Adriatik, pranë Kepit të ...
Mapo | 21-Sep-2019 22:45
mapo.al Tërmeti i fuqishëm i cili goditi pasditen e sotme vendin ka shkaktuar probleme të shumta, ndërsa rreth 100 persona kanë mbetur të lënduar. Epiqendra e tërmetit 5.8 ballë ka qenë deti Adriatik, pranë Kepit të ...

VIDEO: Si u shkatërruan Dibra dhe Librazhdi nga tërmeti i fuqishëm i 1967-s
Një nga tërmetet më të rënda në historinë e vendit është ai i 30 nëntorit të vitit 1967. Ky tërmet do të prekte më së shumti Dibrën dhe Librazhdin, duke shkatërruar 177 fshatra dhe duke lënë pas 12 viktima e më shumë se ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 22:07
Një nga tërmetet më të rënda në historinë e vendit është ai i 30 nëntorit të vitit 1967. Ky tërmet do të prekte më së shumti Dibrën dhe Librazhdin, duke shkatërruar 177 fshatra dhe duke lënë pas 12 viktima e më shumë se ...

Meta nga Durrësi: Të merren masa për verifikimin e dëmeve
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shkuar në Durrës pas tërmetit të rënë. Meta tha se duhet ruajtur qetësia dhe duhet te jëmi të vëmendshëm me paralajmërimet që do vijnë nga strukturat përkatëse që të evitojmë çdo ...
Top Channel | 21-Sep-2019 21:02
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shkuar në Durrës pas tërmetit të rënë. Meta tha se duhet ruajtur qetësia dhe duhet te jëmi të vëmendshëm me paralajmërimet që do vijnë nga strukturat përkatëse që të evitojmë çdo ...

Tërmeti/ Basha: Falë zotit s’ka jetë të humbura
mapo.al Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka ndarë një mesazh solidariteti me të prekurit nga termeti që goditi sot vendin tonë, me magnitudë deri 5.8 ballë i shkallës rihter, por që intensiteti i goditjes sipas ...
Mapo | 21-Sep-2019 21:35
mapo.al Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka ndarë një mesazh solidariteti me të prekurit nga termeti që goditi sot vendin tonë, me magnitudë deri 5.8 ballë i shkallës rihter, por që intensiteti i goditjes sipas ...

Aeroporti “Nënë Tereza”: Vijon puna normalisht, pavarësisht tërmeteve
Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) njofton të gjithë pasagjerët se nuk ka asnjë situatë të krijuar pas tërmetit dhe se operimet vijojnë normalisht. TIA bën me dije se lëkundjet sizmike nuk kanë shkaktuar asnjë dëm ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 21:14
Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) njofton të gjithë pasagjerët se nuk ka asnjë situatë të krijuar pas tërmetit dhe se operimet vijojnë normalisht. TIA bën me dije se lëkundjet sizmike nuk kanë shkaktuar asnjë dëm ...

Foto/Balla mbledh Shtabin e Emergjencave në Elbasan: Fatmirësisht nuk ka të lënduar
ELBASAN Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialsite, Taulant Balla njofton se ka mbledhur Shtabin e Emergjencës të Qarkut Elbasan, pas tërmeteve, të cilat shkaktuan dëme materiale. Ai thekson se deri tani lajmi ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 20:40
ELBASAN Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialsite, Taulant Balla njofton se ka mbledhur Shtabin e Emergjencës të Qarkut Elbasan, pas tërmeteve, të cilat shkaktuan dëme materiale. Ai thekson se deri tani lajmi ...

Presidentit Meta nga Durrësi: Të ruajmë qetësinë! Të evidentohet çdo dëmtim nga tërmeti dhe të merren masa për të shmangur pasojat në të ardhmen
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta vizitoi në mbrëmje qytetin e Durrësit, epiqendrën e tërmetit të fortë që goditi sot vendin, për t’u njohur në detaje me pasojat që la pas kjo fatkeqësi natyrore. Kreu i Shtetit ...
Telegraf | 21-Sep-2019 22:55
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta vizitoi në mbrëmje qytetin e Durrësit, epiqendrën e tërmetit të fortë që goditi sot vendin, për t’u njohur në detaje me pasojat që la pas kjo fatkeqësi natyrore. Kreu i Shtetit ...

Nuk kanë të ndalur tërmetet/ Regjistrohen lëkundjet e rradhës
Pak minuta pas tërmetit të nëntë, regjistrohet edhe i dhjeti. Epiqendra ka qenë sërish pranë qytetit të Durrësit, ndërsa forca e tij ka qenë 3,2 ballë e shkallës rihter. Pas tërmetit më të fortë, 7.5 ballë, sizmiologët ...
Telegraf | 21-Sep-2019 22:13
Pak minuta pas tërmetit të nëntë, regjistrohet edhe i dhjeti. Epiqendra ka qenë sërish pranë qytetit të Durrësit, ndërsa forca e tij ka qenë 3,2 ballë e shkallës rihter. Pas tërmetit më të fortë, 7.5 ballë, sizmiologët ...

Tërmetet/ Iliri Meta flet nga Durrësi: Të ruhet qetësia, duhet koordinim i plotë me strukturat
Presidenti i Republikës, Ilir Meta pas takimit që zhvilloi me prefektin e qarkut të Durrësit ka folur për mediat, ndërsa shtoi se është koha për një koordinim të ngushtë mes strukturave shtetërore. Kreu i Shtetit tha ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 20:17
Presidenti i Republikës, Ilir Meta pas takimit që zhvilloi me prefektin e qarkut të Durrësit ka folur për mediat, ndërsa shtoi se është koha për një koordinim të ngushtë mes strukturave shtetërore. Kreu i Shtetit tha ...

Vijojnë lëkundjet e tokës/ Vjen tërmeti i rradhës. Ja epiqendra
Tërmeti i nëntë në pak orë është regjistruar vetëm pak minuta më parë. Bëhet fjalë për një lëkundje sizmike me magnitudë 3,2 ballë e shkallës rihter.Epiqendra ka qenë 18 km në veri-perëndim të qytetit të Shijakut, ...
Telegraf | 21-Sep-2019 21:49
Tërmeti i nëntë në pak orë është regjistruar vetëm pak minuta më parë. Bëhet fjalë për një lëkundje sizmike me magnitudë 3,2 ballë e shkallës rihter.Epiqendra ka qenë 18 km në veri-perëndim të qytetit të Shijakut, ...

Tërmeti 5.8 ballë, Rama mbledh me urgjencë qeverinë në mesnatë
mapo.al Pas lëkundjeve të forta të tërmetit që goditi vendin, kryeministri Edi Rama ka njoftuar mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë rret mesnatës. Një gjë e tillë konfirmohet nga burime pranë ekzekutivit. “ Mbledhja ...
Mapo | 21-Sep-2019 20:36
mapo.al Pas lëkundjeve të forta të tërmetit që goditi vendin, kryeministri Edi Rama ka njoftuar mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë rret mesnatës. Një gjë e tillë konfirmohet nga burime pranë ekzekutivit. “ Mbledhja ...

Tërmetet më të fuqishme në Shqipëri në dy shekujt e fundit
Shqipëria gjatë shekujve është goditur disa herë nga tërmete vdekjeprurës me viktima të shumta. Më poshtë po rëndisim disa nga tërmetet më të fuqishëm që kanë tronditur territorin e Shqipërisë ndërshekuj 17 tetor 1851 ...
Telegraf | 21-Sep-2019 21:27
Shqipëria gjatë shekujve është goditur disa herë nga tërmete vdekjeprurës me viktima të shumta. Më poshtë po rëndisim disa nga tërmetet më të fuqishëm që kanë tronditur territorin e Shqipërisë ndërshekuj 17 tetor 1851 ...

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima
Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike, vendi ynë nuk ka pasur tërmete ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 19:52
Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike, vendi ynë nuk ka pasur tërmete ...

Historia e tërmeteve më vrastarë në Shqipëri, deri me 400 viktima
Tërmetet më të fuqishëm që kanë goditur Shqipërinë janë regjistruar zyrtarisht duke nisur nga viti 1851, kur si pasojë e lëkundjeve në Berat humbën jetën 400 persona dhe shumë të tjerë u plagosën. Dëmet materiale qenë ...
Top Channel | 21-Sep-2019 19:43
Tërmetet më të fuqishëm që kanë goditur Shqipërinë janë regjistruar zyrtarisht duke nisur nga viti 1851, kur si pasojë e lëkundjeve në Berat humbën jetën 400 persona dhe shumë të tjerë u plagosën. Dëmet materiale qenë ...

Të sigurtë apo jo? Ja çfarë bën Facebook pas tërmetit në Shqipëri
Pas tërmetit në Shqipëri, Facebook krijoi një grup ku i kërkonte përdoruesve të tregonin nëse janë të sigurtë. Butonat që ofrohen janë “I’m safe” (Jam i sigurtë) dhe “Doesn’t Apply to Me” (Mos e apliko tek unë). Shumë ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 20:03
Pas tërmetit në Shqipëri, Facebook krijoi një grup ku i kërkonte përdoruesve të tregonin nëse janë të sigurtë. Butonat që ofrohen janë “I’m safe” (Jam i sigurtë) dhe “Doesn’t Apply to Me” (Mos e apliko tek unë). Shumë ...

Presidenti Meta në Durrës: Të ruhet qetësia
Presidenti, Ilir Meta, mbremjën e kësaj të shtune ka qenë në Durrës, aty ku ishte dhe epiqendra e tërmetit 5.8 ballë që tronditi vendin. Gjatë vizitës së tij në Durrës, Meta është takuar me prefektin Roland Nasto, për ...
VizionPlus | 21-Sep-2019 20:53
Presidenti, Ilir Meta, mbremjën e kësaj të shtune ka qenë në Durrës, aty ku ishte dhe epiqendra e tërmetit 5.8 ballë që tronditi vendin. Gjatë vizitës së tij në Durrës, Meta është takuar me prefektin Roland Nasto, për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved