ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/05/2020 15:51

Vendimi ndaj Tahirit, Manjani: Nëse arrestohet qytetari, nuk ka pse jo zyrtari

Vendimi ndaj Tahirit, Manjani: Nëse arrestohet qytetari, nuk ka pse jo zyrtari
“Nëse arrestohet qytetari, për barazi para ligjit nuk ka përse jo zyrtari. Le të jemi të barabartë në padrejtësi të paktën”. Kështu deklaron ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani duke marrë shkas nga vendimi i Gjykatës ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 12:59
“Nëse arrestohet qytetari, për barazi para ligjit nuk ka përse jo zyrtari. Le të jemi të barabartë në padrejtësi të paktën”. Kështu deklaron ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani duke marrë shkas nga vendimi i Gjykatës ...

Debatet 10 orë për Tahirin, gazetarja: Gjyqtarët të ndarë, një prej tyre pro dënimit për favorizimin e Habilajve
TIRANË Me sa duket treshja e gjyqtarëve që vendosën për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri nuk kanë qenë në një mendje për dënimin e tij. Këtë gjë e ka zbuluar sot gazetarja Klodiana Lala, e cila raportoi ‘live’ në ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 12:35
TIRANË Me sa duket treshja e gjyqtarëve që vendosën për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri nuk kanë qenë në një mendje për dënimin e tij. Këtë gjë e ka zbuluar sot gazetarja Klodiana Lala, e cila raportoi ‘live’ në ...

Tahiri akuza Ambasadës së SHBA: Deklarata për vendimin, presion ndaj Gjykatës
Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri mbajti sot një qëndrim të ashpër ndaj Ambasadës së SHBA-së në Shqipëri, e cila e konsideroi shkurajues vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për dënimin e tij për shpërdorim ...
Top Channel | 21-Sep-2019 12:15
Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri mbajti sot një qëndrim të ashpër ndaj Ambasadës së SHBA-së në Shqipëri, e cila e konsideroi shkurajues vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për dënimin e tij për shpërdorim ...

Saimir Tahiri në konferencë: Ata para meje, pa përjashtim, ju fshehën drejtësisë
Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka dalë në një konferencë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për ta dënuar me shërbim prove për “shpërdorim detyre”.
Top Channel | 21-Sep-2019 11:48
Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka dalë në një konferencë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për ta dënuar me shërbim prove për “shpërdorim detyre”.

Kriza politike, ish-presidenti Nishani: Nëse Rama s’pranon platformën, do ketë reagim të fuqishëm
Platforma që po përgatit opozita e bashkuar, sipas ish-Presidentit Bujar Nishani është një mundësi që kriza politike të zgjidhet dhe palët të shkojnë në një marrëveshje. Por sipas Nishanit, nëse kjo platformë nuk ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 11:29
Platforma që po përgatit opozita e bashkuar, sipas ish-Presidentit Bujar Nishani është një mundësi që kriza politike të zgjidhet dhe palët të shkojnë në një marrëveshje. Por sipas Nishanit, nëse kjo platformë nuk ...

DW për Saimir Tahirin: Zhduku Lazaratin por trafiku i drogës u rrit, po merr fund pandëshkueshmëria
Gjykata e shpalli ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri të pafajshëm për trafik droge dhe fajtor për shpërdorim detyre. Vendimi jep 5 vjet burg, të kthyera në 3 vite shërbim prove Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi në ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 22:29
Gjykata e shpalli ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri të pafajshëm për trafik droge dhe fajtor për shpërdorim detyre. Vendimi jep 5 vjet burg, të kthyera në 3 vite shërbim prove Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi në ...

Saimir Tahiri live: Unë u përballa edhe pse shushunjat shtoheshin
mapo.al Dy ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi ta dënojë Saimir Tahirin për shpërdorim detyre, dënim që nuk do ta kalojë në burg, por në Shërbim Prove, ai ka dalë në një deklaratë për mediat. Për të sqaruar siç ...
Mapo | 21-Sep-2019 11:46
mapo.al Dy ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi ta dënojë Saimir Tahirin për shpërdorim detyre, dënim që nuk do ta kalojë në burg, por në Shërbim Prove, ai ka dalë në një deklaratë për mediat. Për të sqaruar siç ...

Zëri i Amerikës: Dënimi i Saimir Tahirit, reagime nga politika e ambasadat
Në Tiranë vazhduan sot reagime të ndryshme lidhur me dënimin e ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahiri, për shpërdorim detyre, pasi u lirua nga akuzat për grup kriminal i strukturuar dhe trafik narkotikësh. Sipas ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 21:44
Në Tiranë vazhduan sot reagime të ndryshme lidhur me dënimin e ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahiri, për shpërdorim detyre, pasi u lirua nga akuzat për grup kriminal i strukturuar dhe trafik narkotikësh. Sipas ...

Ulsi Manja dedikim prekës për të bijën: Nga sot do të duhet t’i dalësh për zot vetes, sytë e tu do mbushen me lot nga padrejtësitë dhe të ligjtë e kësaj bote të egër
Deputeti socialist Ulsi Manja ka zbuluar ditën e sotme personin që i rrëmbyer zemrën. Bëhet fjalë për vajzën e tij Sonora e cila ka mbushur 18-vjeçe. Përmes një detikimi prekës, Manja është treguar shumë poetik duke i ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 10:18
Deputeti socialist Ulsi Manja ka zbuluar ditën e sotme personin që i rrëmbyer zemrën. Bëhet fjalë për vajzën e tij Sonora e cila ka mbushur 18-vjeçe. Përmes një detikimi prekës, Manja është treguar shumë poetik duke i ...

Agron Duka komenton vendimin e gjykatës për Saimir Tahirin: Vendi u kanabizua nga Edi Rama
Gjykata e Krimeve të Rënda dha të enjten 5 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri për shpërdorim detyre. Dënimi, për shkak të gjykimit të shkurtuar, konvertohet në 3.4 vite shërbim prove. Kreu i Partisë ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 09:32
Gjykata e Krimeve të Rënda dha të enjten 5 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri për shpërdorim detyre. Dënimi, për shkak të gjykimit të shkurtuar, konvertohet në 3.4 vite shërbim prove. Kreu i Partisë ...

A ndjeni përgjegjësi për kanabizimin e vendit, flet Tahiri: Me këtë logjikë…
TIRANE Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në një lidhje telefonike në TVSH foli për dënimin 3.4 vjet me shërbim prove nga Shkalla e Parë e Krimeve të Rënda për shpërdorim detyre. Tahiri u shpreh se vendimi ndaj tij ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 21:00
TIRANE Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në një lidhje telefonike në TVSH foli për dënimin 3.4 vjet me shërbim prove nga Shkalla e Parë e Krimeve të Rënda për shpërdorim detyre. Tahiri u shpreh se vendimi ndaj tij ...

DW për Tahirin: Shuajti Lazaratin, por u kanabizua i gjithë vendi
mapo.al Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi në mbrëmjen e së enjtes (19.09.2019) që ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është fajtor për shpërdorim detyre dhe i pafajshëm për trafik droge dhe pjesëmarrje në grup ...
Mapo | 20-Sep-2019 23:10
mapo.al Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi në mbrëmjen e së enjtes (19.09.2019) që ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është fajtor për shpërdorim detyre dhe i pafajshëm për trafik droge dhe pjesëmarrje në grup ...

“Vendim shkurajues për Tahirin”, Fatmir Xhafaj iu jep të drejtë ambasadave
Ambasada e SHBA dhe ajo e Britanisë kanë reaguar në lidhje me dënimin me shërbim prove të ish-ministrit Saimir Tahiri. Në reagimin e ambasadës amerikane, thuhet se dënimi i një ish-ministri tregon se drejtësia po bën ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 20:21
Ambasada e SHBA dhe ajo e Britanisë kanë reaguar në lidhje me dënimin me shërbim prove të ish-ministrit Saimir Tahiri. Në reagimin e ambasadës amerikane, thuhet se dënimi i një ish-ministri tregon se drejtësia po bën ...

“Vendim shkurajues për Tahirin”, Fatmir Xhafaj i jep të drejtë Ambasadave
“Ndërkohë që dënimi i zotit Tahiri për akuzën e shpërdorimit të detyrës sinjalizon një hap të rëndësishëm përpara, dënimi është shkurajues, duke pasur parasysh se sa të rënda ishin akuzat.”
Top Channel | 20-Sep-2019 19:54
“Ndërkohë që dënimi i zotit Tahiri për akuzën e shpërdorimit të detyrës sinjalizon një hap të rëndësishëm përpara, dënimi është shkurajues, duke pasur parasysh se sa të rënda ishin akuzat.”

“Vendim shkurajues”/ Xhafaj mbështet deklaratën e SHBA për Tahirin
mapo.al Dënimi i Saimir Tahirit duket se ka nxjerrë në sipërfaqje edhe ‘luftën e ftohtë’ mes dy ish-ministrave të Bendshëm të qeverisë Rama. Në seancën e djeshme në gjykatën e Krimeve të Rënda, Saimir Tahiri e thumboi ...
Mapo | 20-Sep-2019 22:10
mapo.al Dënimi i Saimir Tahirit duket se ka nxjerrë në sipërfaqje edhe ‘luftën e ftohtë’ mes dy ish-ministrave të Bendshëm të qeverisë Rama. Në seancën e djeshme në gjykatën e Krimeve të Rënda, Saimir Tahiri e thumboi ...

SHBA: Dënim shkurajues/ Reagon dhe PS: “Tahiri”, çështje e drejtësisë
Ambasada amerikane e quan vendimin kundër ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, si një demonstrim të pavarësinë në rritje të gjyqësorit dhe fillimin e fundit të pandëshkueshmërisë për personat me lidhje të forta por ...
Top Channel | 20-Sep-2019 19:46
Ambasada amerikane e quan vendimin kundër ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, si një demonstrim të pavarësinë në rritje të gjyqësorit dhe fillimin e fundit të pandëshkueshmërisë për personat me lidhje të forta por ...

Tahiri/ Komisioni Evropian: Respektojmë pavarësinë e institucioneve, s’komentojmë vendimin e Gjykatës
Komisioni Evropian është vënë në dijeni për dënimin e Saimir Tahirit, ish-ministër i Brendshëm, për “shpërdorim detyre”, por gjithsesi, ky institucion i rëndësishëm i Bashkimit Evropian nuk pranon të bëjë komente mbi ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 18:52
Komisioni Evropian është vënë në dijeni për dënimin e Saimir Tahirit, ish-ministër i Brendshëm, për “shpërdorim detyre”, por gjithsesi, ky institucion i rëndësishëm i Bashkimit Evropian nuk pranon të bëjë komente mbi ...

FOTOT/ Ish-deputetja e PD: Fotot provokuese ia bëj vetë vajzës, nuk e ndaloj të shfaqë hiret e saj
Ada Deda është një nga vajzat më të përfolura të showbizit shqiptar për shkak të formave të saj perfekte fizike dhe fotove provokuese që realizon. Ajo është vajza e ish-deputetes demokrate, Albina Deda dhe është mjaft e ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 20:37
Ada Deda është një nga vajzat më të përfolura të showbizit shqiptar për shkak të formave të saj perfekte fizike dhe fotove provokuese që realizon. Ajo është vajza e ish-deputetes demokrate, Albina Deda dhe është mjaft e ...

“Dekorimi” i Tahirit është një dekoratë jeshile ‘alla canabis’ për reformën në drejtësi”
Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar për vendimin e dhënë dje nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Dënimin me shërbim prove për Tahirin, Vasili e ...
Top Channel | 20-Sep-2019 18:31
Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar për vendimin e dhënë dje nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Dënimin me shërbim prove për Tahirin, Vasili e ...

Dënimi i Tahirit/ Si e komentojnë diplomatët e huaj dhe analistët
mapo.al Zëri i Amerikës Në Tiranë vazhduan sot reagime të ndryshme lidhur me dënimin e ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahiri, për shpërdorim detyre, pasi u lirua nga akuzat për grup kriminal i strukturuar dhe trafik ...
Mapo | 20-Sep-2019 20:09
mapo.al Zëri i Amerikës Në Tiranë vazhduan sot reagime të ndryshme lidhur me dënimin e ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahiri, për shpërdorim detyre, pasi u lirua nga akuzat për grup kriminal i strukturuar dhe trafik ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved