ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/05/2020 16:01

Tërmetet/ Eksperti Ormëni: 130 pasgoditje, rreziku kryesor ka kaluar

Tërmetet/ Eksperti Ormëni: 130 pasgoditje, rreziku kryesor ka kaluar
TIRANË Eksperti Rrapo Ormëni ka qenë në studion e News24 për të folur për tërmetet që goditën sot vendin dhe parashikimet që mund të bëhen në vijim. Ai tha se pas tërmetit të fortë të orës 16:05 ka pasur 130 pasgoditje ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 23:14
TIRANË Eksperti Rrapo Ormëni ka qenë në studion e News24 për të folur për tërmetet që goditën sot vendin dhe parashikimet që mund të bëhen në vijim. Ai tha se pas tërmetit të fortë të orës 16:05 ka pasur 130 pasgoditje ...

Video/ Ti Raporton në Top Channel: Banorët pushtojnë rrethrrotullimin në Astir
Sot, Shqipëria u shkund nga një tërmet i fuqishëm duke shkaktuar disa të plagosur dhe dëme të shumta materiale.
Top Channel | 21-Sep-2019 22:47
Sot, Shqipëria u shkund nga një tërmet i fuqishëm duke shkaktuar disa të plagosur dhe dëme të shumta materiale.

Lëkundjet sizmike “shkundin” Shqipërinë , për 6 orë 12 tërmete. Ja kur u regjistrua i fundit
TIRANË Nuk kanë të ndalur tërmetet në vendin tonë. Lëkundje sizmike vijojnë të jenë aktive në detin Adriatik. Përgjatë ditës së sotme janë shënuar 13 tërmete, ndërsa dy prej tyre kanë qenë tepër të fuqishëm duke lenë ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 22:40
TIRANË Nuk kanë të ndalur tërmetet në vendin tonë. Lëkundje sizmike vijojnë të jenë aktive në detin Adriatik. Përgjatë ditës së sotme janë shënuar 13 tërmete, ndërsa dy prej tyre kanë qenë tepër të fuqishëm duke lenë ...

“Kisha gruan e sëmurë në banesë”, qytetari tregon tmerrin: U futa në shtëpi….
Qytetarë të shumtë kanë kontaktuar “News 24” dhe “BalkanWeb” , ndërsa kanë kërkuar ndihmë pas tmerrit që përjetuan nga lëkundjet e forta të tërmeteve. Kështu është edhe rasti i një qytetari nga Zall-Bastari, i cili ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 22:25
Qytetarë të shumtë kanë kontaktuar “News 24” dhe “BalkanWeb” , ndërsa kanë kërkuar ndihmë pas tmerrit që përjetuan nga lëkundjet e forta të tërmeteve. Kështu është edhe rasti i një qytetari nga Zall-Bastari, i cili ...

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri
mapo.al Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike, vendi ynë nuk ka pasur tërmete ...
Mapo | 21-Sep-2019 23:16
mapo.al Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike, vendi ynë nuk ka pasur tërmete ...

Tjetër tërmet, lëkundjet me magnitutë 3.2
Një tjetër lëkundje është ndjerë në vendin tonë ku prap epiqendrën e kishte në Durrës.
Top Channel | 21-Sep-2019 22:19
Një tjetër lëkundje është ndjerë në vendin tonë ku prap epiqendrën e kishte në Durrës.

“Merr kalamajt se po shembet”/ Video tmerri nga tërmeti në Tiranë
mapo.al “Dil jashtë se mos shembet, merr kalamajt“ janë këto fjalët që dëgjohen në këtë video. Personi në panik dëgjohet t’i kërkojë familjarëve të dalin jashtë, pasi banesa ka rrëzik të shembet nga lëkundjet e forta të ...
Mapo | 21-Sep-2019 23:13
mapo.al “Dil jashtë se mos shembet, merr kalamajt“ janë këto fjalët që dëgjohen në këtë video. Personi në panik dëgjohet t’i kërkojë familjarëve të dalin jashtë, pasi banesa ka rrëzik të shembet nga lëkundjet e forta të ...

VIDEO/ “Kur tërmeti të ‘kap’ tek berberi”: Momentet e tmerrit në Tiranë gjatë lëkundjeve të forta
Lëkundjet e forta të tërmetit kanë shkaktuar panik te qytetarët. Ata kanë nxituar të dalin jashtë godinave. Por ne nje qender berberi ka ndodhur e kunderta. Ne video shihet se si ata ne vend qe te dalin jashte qendrojne ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 23:09
Lëkundjet e forta të tërmetit kanë shkaktuar panik te qytetarët. Ata kanë nxituar të dalin jashtë godinave. Por ne nje qender berberi ka ndodhur e kunderta. Ne video shihet se si ata ne vend qe te dalin jashte qendrojne ...

Tërmeti, qytetarët mbushin rrugët në Durrës, çahen pallatet (VIDEO)
mapo.al Tërmeti i fuqishëm i cili goditi pasditen e sotme vendin ka shkaktuar probleme të shumta, ndërsa rreth 100 persona kanë mbetur të lënduar. Epiqendra e tërmetit 5.8 ballë ka qenë deti Adriatik, pranë Kepit të ...
Mapo | 21-Sep-2019 22:45
mapo.al Tërmeti i fuqishëm i cili goditi pasditen e sotme vendin ka shkaktuar probleme të shumta, ndërsa rreth 100 persona kanë mbetur të lënduar. Epiqendra e tërmetit 5.8 ballë ka qenë deti Adriatik, pranë Kepit të ...

Tërmeti në Shqipëri, çfarë shkruajnë mediat e huaja
Tërmeti nuk ka pushtuar vetëm mediat vendase por është raportuar edhe nga mediat e huaja. CNN ka shpjeguar tërmetin e fuqishëm në Shqipëri. “Një tërmet i fuqishëm ka goditur Shqipëri”- shkruan CNN dhe vazhdon shpjegimin ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 22:21
Tërmeti nuk ka pushtuar vetëm mediat vendase por është raportuar edhe nga mediat e huaja. CNN ka shpjeguar tërmetin e fuqishëm në Shqipëri. “Një tërmet i fuqishëm ka goditur Shqipëri”- shkruan CNN dhe vazhdon shpjegimin ...

VIDEO: Si u shkatërruan Dibra dhe Librazhdi nga tërmeti i fuqishëm i 1967-s
Një nga tërmetet më të rënda në historinë e vendit është ai i 30 nëntorit të vitit 1967. Ky tërmet do të prekte më së shumti Dibrën dhe Librazhdin, duke shkatërruar 177 fshatra dhe duke lënë pas 12 viktima e më shumë se ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 22:07
Një nga tërmetet më të rënda në historinë e vendit është ai i 30 nëntorit të vitit 1967. Ky tërmet do të prekte më së shumti Dibrën dhe Librazhdin, duke shkatërruar 177 fshatra dhe duke lënë pas 12 viktima e më shumë se ...

Tërmeti/ Basha: Falë zotit s’ka jetë të humbura
mapo.al Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka ndarë një mesazh solidariteti me të prekurit nga termeti që goditi sot vendin tonë, me magnitudë deri 5.8 ballë i shkallës rihter, por që intensiteti i goditjes sipas ...
Mapo | 21-Sep-2019 21:35
mapo.al Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka ndarë një mesazh solidariteti me të prekurit nga termeti që goditi sot vendin tonë, me magnitudë deri 5.8 ballë i shkallës rihter, por që intensiteti i goditjes sipas ...

Aeroporti “Nënë Tereza”: Vijon puna normalisht, pavarësisht tërmeteve
Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) njofton të gjithë pasagjerët se nuk ka asnjë situatë të krijuar pas tërmetit dhe se operimet vijojnë normalisht. TIA bën me dije se lëkundjet sizmike nuk kanë shkaktuar asnjë dëm ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 21:14
Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) njofton të gjithë pasagjerët se nuk ka asnjë situatë të krijuar pas tërmetit dhe se operimet vijojnë normalisht. TIA bën me dije se lëkundjet sizmike nuk kanë shkaktuar asnjë dëm ...

Tërmeti/ 21 raste ermergjence në Durrës, 1 i aksidentuar dërgohet në Tiranë
267 telefonata kanë mbërritur në shërbimet e urgjencës pas tërmetit.
Top Channel | 21-Sep-2019 20:34
267 telefonata kanë mbërritur në shërbimet e urgjencës pas tërmetit.

Nuk kanë të ndalur tërmetet/ Regjistrohen lëkundjet e rradhës
Pak minuta pas tërmetit të nëntë, regjistrohet edhe i dhjeti. Epiqendra ka qenë sërish pranë qytetit të Durrësit, ndërsa forca e tij ka qenë 3,2 ballë e shkallës rihter. Pas tërmetit më të fortë, 7.5 ballë, sizmiologët ...
Telegraf | 21-Sep-2019 22:13
Pak minuta pas tërmetit të nëntë, regjistrohet edhe i dhjeti. Epiqendra ka qenë sërish pranë qytetit të Durrësit, ndërsa forca e tij ka qenë 3,2 ballë e shkallës rihter. Pas tërmetit më të fortë, 7.5 ballë, sizmiologët ...

Sizmologu Duni: Numri i post-goditjeve është i lartë, por tërmeti nuk parashikohet
Gazetraja Elda Menga bëri një intervistë me sizmologun Llambro Duni për të mësuar më shumë rreth situatës së lëkundjeve që shkundën vendin tonë.
Top Channel | 21-Sep-2019 20:11
Gazetraja Elda Menga bëri një intervistë me sizmologun Llambro Duni për të mësuar më shumë rreth situatës së lëkundjeve që shkundën vendin tonë.

Tërmeti 5.8 ballë, Rama mbledh me urgjencë qeverinë në mesnatë
mapo.al Pas lëkundjeve të forta të tërmetit që goditi vendin, kryeministri Edi Rama ka njoftuar mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë rret mesnatës. Një gjë e tillë konfirmohet nga burime pranë ekzekutivit. “ Mbledhja ...
Mapo | 21-Sep-2019 20:36
mapo.al Pas lëkundjeve të forta të tërmetit që goditi vendin, kryeministri Edi Rama ka njoftuar mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë rret mesnatës. Një gjë e tillë konfirmohet nga burime pranë ekzekutivit. “ Mbledhja ...

Vijojnë lëkundjet e tokës/ Vjen tërmeti i rradhës. Ja epiqendra
Tërmeti i nëntë në pak orë është regjistruar vetëm pak minuta më parë. Bëhet fjalë për një lëkundje sizmike me magnitudë 3,2 ballë e shkallës rihter.Epiqendra ka qenë 18 km në veri-perëndim të qytetit të Shijakut, ...
Telegraf | 21-Sep-2019 21:49
Tërmeti i nëntë në pak orë është regjistruar vetëm pak minuta më parë. Bëhet fjalë për një lëkundje sizmike me magnitudë 3,2 ballë e shkallës rihter.Epiqendra ka qenë 18 km në veri-perëndim të qytetit të Shijakut, ...

Mediat e huaja vëmendjen tek termeti në Shqipëri
Lëkundjet e tërmetit në Shqipëri është pasqyruar edhe në mediat ndërkombëtare. Mediat raportojnë se lëkundjet e tërmetit në vendin tonë kanë qenë të frikshme dhe qytetarët janë tmerruar. Për termetin me magnitude 5.8 ...
VizionPlus | 21-Sep-2019 21:27
Lëkundjet e tërmetit në Shqipëri është pasqyruar edhe në mediat ndërkombëtare. Mediat raportojnë se lëkundjet e tërmetit në vendin tonë kanë qenë të frikshme dhe qytetarët janë tmerruar. Për termetin me magnitude 5.8 ...

Sizmologu Duni: Nuk pritet goditje tjetër, por situata të tilla janë të paparashikueshme
Gazetraja Elda Menga bëri një intervistë me sizmologun Llambro Duni për të mësuar më shumë rreth situatës së lëkundjeve që shkundën vendin tonë. “Pas lëkundjes së madhe, ajo e orës 16 numri i postgotitjeve ka qenë i ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 20:19
Gazetraja Elda Menga bëri një intervistë me sizmologun Llambro Duni për të mësuar më shumë rreth situatës së lëkundjeve që shkundën vendin tonë. “Pas lëkundjes së madhe, ajo e orës 16 numri i postgotitjeve ka qenë i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved