ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 08:29

DW për Saimir Tahirin: Zhduku Lazaratin por trafiku i drogës u rrit, po merr fund pandëshkueshmëria

DW për Saimir Tahirin: Zhduku Lazaratin por trafiku i drogës u rrit, po merr fund pandëshkueshmëria
Gjykata e shpalli ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri të pafajshëm për trafik droge dhe fajtor për shpërdorim detyre. Vendimi jep 5 vjet burg, të kthyera në 3 vite shërbim prove Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi në ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 22:29
Gjykata e shpalli ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri të pafajshëm për trafik droge dhe fajtor për shpërdorim detyre. Vendimi jep 5 vjet burg, të kthyera në 3 vite shërbim prove Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi në ...

Zëri i Amerikës: Dënimi i Saimir Tahirit, reagime nga politika e ambasadat
Në Tiranë vazhduan sot reagime të ndryshme lidhur me dënimin e ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahiri, për shpërdorim detyre, pasi u lirua nga akuzat për grup kriminal i strukturuar dhe trafik narkotikësh. Sipas ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 21:44
Në Tiranë vazhduan sot reagime të ndryshme lidhur me dënimin e ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahiri, për shpërdorim detyre, pasi u lirua nga akuzat për grup kriminal i strukturuar dhe trafik narkotikësh. Sipas ...

“Vendim shkurajues për Tahirin”, Fatmir Xhafaj iu jep të drejtë ambasadave
Ambasada e SHBA dhe ajo e Britanisë kanë reaguar në lidhje me dënimin me shërbim prove të ish-ministrit Saimir Tahiri. Në reagimin e ambasadës amerikane, thuhet se dënimi i një ish-ministri tregon se drejtësia po bën ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 20:21
Ambasada e SHBA dhe ajo e Britanisë kanë reaguar në lidhje me dënimin me shërbim prove të ish-ministrit Saimir Tahiri. Në reagimin e ambasadës amerikane, thuhet se dënimi i një ish-ministri tregon se drejtësia po bën ...

“Vendim shkurajues për Tahirin”, Fatmir Xhafaj i jep të drejtë Ambasadave
“Ndërkohë që dënimi i zotit Tahiri për akuzën e shpërdorimit të detyrës sinjalizon një hap të rëndësishëm përpara, dënimi është shkurajues, duke pasur parasysh se sa të rënda ishin akuzat.”
Top Channel | 20-Sep-2019 19:54
“Ndërkohë që dënimi i zotit Tahiri për akuzën e shpërdorimit të detyrës sinjalizon një hap të rëndësishëm përpara, dënimi është shkurajues, duke pasur parasysh se sa të rënda ishin akuzat.”

SHBA: Dënim shkurajues/ Reagon dhe PS: “Tahiri”, çështje e drejtësisë
Ambasada amerikane e quan vendimin kundër ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, si një demonstrim të pavarësinë në rritje të gjyqësorit dhe fillimin e fundit të pandëshkueshmërisë për personat me lidhje të forta por ...
Top Channel | 20-Sep-2019 19:46
Ambasada amerikane e quan vendimin kundër ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, si një demonstrim të pavarësinë në rritje të gjyqësorit dhe fillimin e fundit të pandëshkueshmërisë për personat me lidhje të forta por ...

DW për Tahirin: Shuajti Lazaratin, por u kanabizua i gjithë vendi
mapo.al Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi në mbrëmjen e së enjtes (19.09.2019) që ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është fajtor për shpërdorim detyre dhe i pafajshëm për trafik droge dhe pjesëmarrje në grup ...
Mapo | 20-Sep-2019 23:10
mapo.al Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi në mbrëmjen e së enjtes (19.09.2019) që ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është fajtor për shpërdorim detyre dhe i pafajshëm për trafik droge dhe pjesëmarrje në grup ...

“Vendim shkurajues”/ Xhafaj mbështet deklaratën e SHBA për Tahirin
mapo.al Dënimi i Saimir Tahirit duket se ka nxjerrë në sipërfaqje edhe ‘luftën e ftohtë’ mes dy ish-ministrave të Bendshëm të qeverisë Rama. Në seancën e djeshme në gjykatën e Krimeve të Rënda, Saimir Tahiri e thumboi ...
Mapo | 20-Sep-2019 22:10
mapo.al Dënimi i Saimir Tahirit duket se ka nxjerrë në sipërfaqje edhe ‘luftën e ftohtë’ mes dy ish-ministrave të Bendshëm të qeverisë Rama. Në seancën e djeshme në gjykatën e Krimeve të Rënda, Saimir Tahiri e thumboi ...

Tahiri/ Komisioni Evropian: Respektojmë pavarësinë e institucioneve, s’komentojmë vendimin e Gjykatës
Komisioni Evropian është vënë në dijeni për dënimin e Saimir Tahirit, ish-ministër i Brendshëm, për “shpërdorim detyre”, por gjithsesi, ky institucion i rëndësishëm i Bashkimit Evropian nuk pranon të bëjë komente mbi ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 18:52
Komisioni Evropian është vënë në dijeni për dënimin e Saimir Tahirit, ish-ministër i Brendshëm, për “shpërdorim detyre”, por gjithsesi, ky institucion i rëndësishëm i Bashkimit Evropian nuk pranon të bëjë komente mbi ...

SPECIALE/ Rruga e gjatë politike dhe (pa)fajësia e Saimir Tahirit
“A është i pafajshëm Saimir Tahiri?” Ishte pyetja e mundimshme e Edi Ramës, priste prej dy vitesh një përgjigje. Gjykata e Krimeve të Rënda e ka dhënë më në fund një përgjigje për Edi Ramën dhe gjithë opinionin publik. ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 18:32
“A është i pafajshëm Saimir Tahiri?” Ishte pyetja e mundimshme e Edi Ramës, priste prej dy vitesh një përgjigje. Gjykata e Krimeve të Rënda e ka dhënë më në fund një përgjigje për Edi Ramën dhe gjithë opinionin publik. ...

“Dekorimi” i Tahirit është një dekoratë jeshile ‘alla canabis’ për reformën në drejtësi”
Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar për vendimin e dhënë dje nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Dënimin me shërbim prove për Tahirin, Vasili e ...
Top Channel | 20-Sep-2019 18:31
Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar për vendimin e dhënë dje nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Dënimin me shërbim prove për Tahirin, Vasili e ...

Dënimi i Tahirit/ Si e komentojnë diplomatët e huaj dhe analistët
mapo.al Zëri i Amerikës Në Tiranë vazhduan sot reagime të ndryshme lidhur me dënimin e ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahiri, për shpërdorim detyre, pasi u lirua nga akuzat për grup kriminal i strukturuar dhe trafik ...
Mapo | 20-Sep-2019 20:09
mapo.al Zëri i Amerikës Në Tiranë vazhduan sot reagime të ndryshme lidhur me dënimin e ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahiri, për shpërdorim detyre, pasi u lirua nga akuzat për grup kriminal i strukturuar dhe trafik ...

Reagon Komisioni Evropian për Top Channel: Nuk komentojmë vendimin e Gjykatës për Tahirin
Komisioni Evropian është vënë në dijeni për dënimin e Saimir Tahirit, ish-ministër i Brendshëm, për “shpërdorim detyre”, por gjithsesi, ky institucion i rëndësishëm i Bashkimit Evropian nuk pranon të bëjë komente mbi ...
Top Channel | 20-Sep-2019 17:45
Komisioni Evropian është vënë në dijeni për dënimin e Saimir Tahirit, ish-ministër i Brendshëm, për “shpërdorim detyre”, por gjithsesi, ky institucion i rëndësishëm i Bashkimit Evropian nuk pranon të bëjë komente mbi ...

“Vendim shkurajues për Tahirin”, Fatmir Xhafaj i jep të drejtë Ambasadave
“Ndërkohë që dënimi i zotit Tahiri për akuzën e shpërdorimit të detyrës sinjalizon një hap të rëndësishëm përpara, dënimi është shkurajues, duke pasur parasysh se sa të rënda ishin akuzat.” Ky ishte thelbi i deklaratës ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 20:02
“Ndërkohë që dënimi i zotit Tahiri për akuzën e shpërdorimit të detyrës sinjalizon një hap të rëndësishëm përpara, dënimi është shkurajues, duke pasur parasysh se sa të rënda ishin akuzat.” Ky ishte thelbi i deklaratës ...

Tahiri, kur gjykata hyn dhunshëm në sherrin politik
Nga Skënder Minxhozi Trupi gjykues që ndante fatin personal të Saimir Tahirit ka harxhuar shumë kohë në dhomën e këshillimit të enjten pasdite. Raportimet e gazetarëve të terrenit thonin se tre gjyqtarët kishin nisur ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 18:50
Nga Skënder Minxhozi Trupi gjykues që ndante fatin personal të Saimir Tahirit ka harxhuar shumë kohë në dhomën e këshillimit të enjten pasdite. Raportimet e gazetarëve të terrenit thonin se tre gjyqtarët kishin nisur ...

Reagon Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar për çështjen “Tahiri”
Një reagim vjen nga Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, Duncan Norman, rreth vendimit të marrë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për “çështjen Tahiri”.
Top Channel | 20-Sep-2019 16:08
Një reagim vjen nga Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, Duncan Norman, rreth vendimit të marrë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për “çështjen Tahiri”.

Komisioni Europian: Nuk komentojmë vendimin e Gjykatës për Tahirin
Komisioni Evropian është vënë në dijeni për dënimin e Saimir Tahirit, ish-ministër i Brendshëm, për “shpërdorim detyre”, por gjithsesi, ky institucion i rëndësishëm i Bashkimit Evropian nuk pranon të bëjë komente mbi ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 18:26
Komisioni Evropian është vënë në dijeni për dënimin e Saimir Tahirit, ish-ministër i Brendshëm, për “shpërdorim detyre”, por gjithsesi, ky institucion i rëndësishëm i Bashkimit Evropian nuk pranon të bëjë komente mbi ...

Rudina Hajdari reagon për vendimin ndaj Tahirit: Gjykata dështoi të bënte histori
Kryetarja e Grupit të Demokratëve në Parlament, Rudina Hajdari e ka quajtur vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për rastin e Saimir Tahirit, si zhgënjyes për të tërë popullin. Sipas Hajdarit, Gjykata dështoi të ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 18:15
Kryetarja e Grupit të Demokratëve në Parlament, Rudina Hajdari e ka quajtur vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për rastin e Saimir Tahirit, si zhgënjyes për të tërë popullin. Sipas Hajdarit, Gjykata dështoi të ...

Deputetja e PS: Karriera politike e Saimir Tahirit ka përfunduar me vendimin e djeshëm
Kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare Ermonela Felaj, njëkohësisht deputete e shumicës socialiste në Kuvendin e Shqipërisë e ftuar në emisionin “45 Minuta” në Report TV deklaron se karriera politike e ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 18:05
Kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare Ermonela Felaj, njëkohësisht deputete e shumicës socialiste në Kuvendin e Shqipërisë e ftuar në emisionin “45 Minuta” në Report TV deklaron se karriera politike e ...

Vendimi për ish-ministrin Tahiri, Ambasada e Britanisë: Sistemi gjyqësor po maturohet
Pas vendimit që dha dje Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin Saimir Tahiri, duke e dënuar me 3 vite e 4 muaj shërbim prove, vjen një reagim nga ambasada Britanike në Tiranë. Përmes një deklarate ambasada theksoi ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 15:40
Pas vendimit që dha dje Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin Saimir Tahiri, duke e dënuar me 3 vite e 4 muaj shërbim prove, vjen një reagim nga ambasada Britanike në Tiranë. Përmes një deklarate ambasada theksoi ...

Jehona e një dënimi/ Ja cfarë mendojnë qytetarët për vendimin e Gjykatës për Tahirin
Dënimi i ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri, pati një mediatizim të gjerë si brenda dhe jashtë vendit tonë.
Top Channel | 20-Sep-2019 15:12
Dënimi i ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri, pati një mediatizim të gjerë si brenda dhe jashtë vendit tonë.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved