ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 13:30

Arabia Saudite: Irani do marrë përgjigjen e duhur

Arabia Saudite: Irani do marrë përgjigjen e duhur
Një zyrtar i lartë i Arabisë Saudite njoftoi se Riadi do të marrë hapat e duhur për t’iu përgjigjur sulmit në objektet e tij të naftës nëse hetimi në vazhdim do të konfirmojë përfundimisht se Irani është përgjegjës për ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 20:57
Një zyrtar i lartë i Arabisë Saudite njoftoi se Riadi do të marrë hapat e duhur për t’iu përgjigjur sulmit në objektet e tij të naftës nëse hetimi në vazhdim do të konfirmojë përfundimisht se Irani është përgjegjës për ...

Trump dërgon trupa në Arabinë Saudite: Ja cili është qëllimi i misionit
Presidenti amerikan, Donald Trump aprovoi të Premten dërgimin e trupave ushtarake në mbështetje të Arabisë Saudite, pas sulmit të paprecedentë që ju bë rafinerive të naftës në Mbretëri. Për këto sulme, Shba-të akuzojnë ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 12:58
Presidenti amerikan, Donald Trump aprovoi të Premten dërgimin e trupave ushtarake në mbështetje të Arabisë Saudite, pas sulmit të paprecedentë që ju bë rafinerive të naftës në Mbretëri. Për këto sulme, Shba-të akuzojnë ...

Shtetet e Bashkuara dërgojnë trupa e pajisje në Lindjen e Mesme
Pentagoni tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë trupa shtesë dhe pajisje kundërajrore në Arabinë Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe. Njoftimi pasoi sulmet e fundjavës së kaluar mbi rafineritë e naftës në Arabinë ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 12:28
Pentagoni tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë trupa shtesë dhe pajisje kundërajrore në Arabinë Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe. Njoftimi pasoi sulmet e fundjavës së kaluar mbi rafineritë e naftës në Arabinë ...

Rriten tensionet mes ShBA-Iran: “Sanksione të reja për sponsorët e terrorizmit”
Pas sulmit ndaj rafinerive saudite të naftës, shtetet e bashkuara kanë shtuar sanksionet ndaj Iranit duke çuar në një përshkallëzim serioz të tensioneve mes dy vendeve. Presidenti Trump ka urdhëruar vendosjen e tarifave ...
VizionPlus | 21-Sep-2019 11:50
Pas sulmit ndaj rafinerive saudite të naftës, shtetet e bashkuara kanë shtuar sanksionet ndaj Iranit duke çuar në një përshkallëzim serioz të tensioneve mes dy vendeve. Presidenti Trump ka urdhëruar vendosjen e tarifave ...

SHBA, Pentagoni përgatit planin e përgjigjeve të mundshme ndaj Iranit
Zyrtarët e Pantagonit do t’ia paraqesin presidentit amerikan, Donald Trump, një gamë të gjerë opsionesh ushtarake se si t’i përgjigjet SHBA-ja sulmit ndaj industrisë së naftës në Arabinë Saudite. Uashingtoni e ka ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 06:33
Zyrtarët e Pantagonit do t’ia paraqesin presidentit amerikan, Donald Trump, një gamë të gjerë opsionesh ushtarake se si t’i përgjigjet SHBA-ja sulmit ndaj industrisë së naftës në Arabinë Saudite. Uashingtoni e ka ...

Paralajmërimi i Iranit: Vendi që do të na sulmojë do të kthehet në fushë beteje
Komandanti i rojeve revolucionare të Iranit paralajmëroi se vendi që do të guxojë të sulmojë Iranin do të kthehet në një fushëbetejë. Reagimi i tij vjen menjëherë pas lajmit për dërgimin e trupave shtesë amerikane në ...
ABCNews | 21-Sep-2019 13:30
Komandanti i rojeve revolucionare të Iranit paralajmëroi se vendi që do të guxojë të sulmojë Iranin do të kthehet në një fushëbetejë. Reagimi i tij vjen menjëherë pas lajmit për dërgimin e trupave shtesë amerikane në ...

Arabia Saudite: Irani do marrë përgjigjen e duhur
Një zyrtar i lartë i Arabisë Saudite njoftoi se Riadi do të marrë hapat e duhur për t’iu përgjigjur sulmit në objektet e tij të naftës nëse hetimi në vazhdim do të konfirmojë përfundimisht se Irani është përgjegjës për ...
TetovaSot | 21-Sep-2019 22:19
Një zyrtar i lartë i Arabisë Saudite njoftoi se Riadi do të marrë hapat e duhur për t’iu përgjigjur sulmit në objektet e tij të naftës nëse hetimi në vazhdim do të konfirmojë përfundimisht se Irani është përgjegjës për ...

Trump autorizon “rritje të moderuar” të prezencës ushtarake në Arabinë Saudite dhe Emiratet e Bashkuara
Rebelët Huthi të Jemenit kanë marrë përgjegjësinë për sulmin ndaj rafinerive të naftës javën e kaluar. Por, SHBA dhe Arabia Saudite kanë fajësuar Iranin për sulmin. Më herët të premten, presidenti Trump ka njoftuar për ...
TetovaSot | 21-Sep-2019 21:16
Rebelët Huthi të Jemenit kanë marrë përgjegjësinë për sulmin ndaj rafinerive të naftës javën e kaluar. Por, SHBA dhe Arabia Saudite kanë fajësuar Iranin për sulmin. Më herët të premten, presidenti Trump ka njoftuar për ...

Shtetet e Bashkuara dërgojnë trupa e pajisje në Lindjen e Mesme
Pentagoni tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë trupa shtesë dhe pajisje kundërajrore në Arabinë Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe. Njoftimi pasoi sulmet e fundjavës së kaluar mbi rafineritë e naftës në Arabinë ...
Arbresh | 21-Sep-2019 21:14
Pentagoni tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë trupa shtesë dhe pajisje kundërajrore në Arabinë Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe. Njoftimi pasoi sulmet e fundjavës së kaluar mbi rafineritë e naftës në Arabinë ...

SHBA dërgon forca ushtarake në Arabinë Saudite dhe Emirate
Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se kanë planifikuar të dërgojnë forca ushtarake në Arabinë Saudite, një ditë pas sulmit kundër rafinerisë së naftës. Ministri i Mbrojtjes, Mark Esper, u tha gazetarëve se dërgimi i ...
VizionPlus | 21-Sep-2019 09:40
Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se kanë planifikuar të dërgojnë forca ushtarake në Arabinë Saudite, një ditë pas sulmit kundër rafinerisë së naftës. Ministri i Mbrojtjes, Mark Esper, u tha gazetarëve se dërgimi i ...

Arabia Saudite paralajmëron hakmarrje ndaj Iranit
Një zyrtar i lartë i Arabisë Saudite njoftoi se Riadi do të marrë hapat e duhur për t’iu përgjigjur sulmit në objektet e tij të naftës nëse hetimi në vazhdim do të konfirmojë përfundimisht se Irani është përgjegjës për ...
Gazeta Express | 21-Sep-2019 21:07
Një zyrtar i lartë i Arabisë Saudite njoftoi se Riadi do të marrë hapat e duhur për t’iu përgjigjur sulmit në objektet e tij të naftës nëse hetimi në vazhdim do të konfirmojë përfundimisht se Irani është përgjegjës për ...

SHBA rrit ndjeshëm sanksionet ndaj Iranit
Sekretari amerikan i Shtetit Michael Pompeo dha detaje rreth sanksioneve të reja ndaj Iranit lidhur me sulmin ndaj rafinerive të naftës saudite. Me urdhër të presidentit Trump, Shtetet e Bashkuara i kanë vendosur ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 22:36
Sekretari amerikan i Shtetit Michael Pompeo dha detaje rreth sanksioneve të reja ndaj Iranit lidhur me sulmin ndaj rafinerive të naftës saudite. Me urdhër të presidentit Trump, Shtetet e Bashkuara i kanë vendosur ...

Arabia Saudite zotohet se do t’i përgjigjet çdo lloj sulmi
Arabia Saudite zotohet se do t’i përgjigjet çdo lloj sulmi Arabia Saudite thotë se do t’i përgjigjet sulmeve ndaj dy objekteve të naftës me “masa të nevojshme”. Ministri i Punëve të jashtme, Adel al-Jubeir, tha se armët ...
Arbresh | 21-Sep-2019 21:07
Arabia Saudite zotohet se do t’i përgjigjet çdo lloj sulmi Arabia Saudite thotë se do t’i përgjigjet sulmeve ndaj dy objekteve të naftës me “masa të nevojshme”. Ministri i Punëve të jashtme, Adel al-Jubeir, tha se armët ...

Arabia Saudite: Irani do marrë përgjigjen e duhur
Një zyrtar i lartë i Arabisë Saudite njoftoi se Riadi do të marrë hapat e duhur për t’iu përgjigjur sulmit në objektet e tij të naftës nëse hetimi në vazhdim do të konfirmojë përfundimisht se Irani është përgjegjës për ...
Arbresh | 21-Sep-2019 21:02
Një zyrtar i lartë i Arabisë Saudite njoftoi se Riadi do të marrë hapat e duhur për t’iu përgjigjur sulmit në objektet e tij të naftës nëse hetimi në vazhdim do të konfirmojë përfundimisht se Irani është përgjegjës për ...

Irani paralajmëron se do të “shkatërrojë agresorët” pas dërgimit të trupave amerikane në Lindjen e Mesme
Komandanti i rojeve revolucionare të Iranit paralajmëroi se vendi që do të guxojë të sulmojë Iranin do të kthehet në një fushëbetejë. Reagimi i tij vjen menjëherë pas lajmit për dërgimin e trupave shtesë amerikane në ...
Arbresh | 21-Sep-2019 20:39
Komandanti i rojeve revolucionare të Iranit paralajmëroi se vendi që do të guxojë të sulmojë Iranin do të kthehet në një fushëbetejë. Reagimi i tij vjen menjëherë pas lajmit për dërgimin e trupave shtesë amerikane në ...

Nafta që digjet dhe aleanca SHBA – Riad
Atentatet kundër rafinerisë në Arabinë Saudite, SHBA mbështet Riadin kundër Iranit Nga Dorina Kurtaj – Nafta që digjet. Dy atentatet me dronë ndaj rafinerisë më të madhe në botë Aramko në Arabinë Saudite, sollën një ...
ABCNews | 21-Sep-2019 11:22
Atentatet kundër rafinerisë në Arabinë Saudite, SHBA mbështet Riadin kundër Iranit Nga Dorina Kurtaj – Nafta që digjet. Dy atentatet me dronë ndaj rafinerisë më të madhe në botë Aramko në Arabinë Saudite, sollën një ...

SHBA forcon sanksionet ndaj Iranit, mënjanon veprimet ushtarake
Presidenti Donald Trump ka njoftuar sanksione të reja ndaj bankës kombëtare të Iranit, duke i quajtur ato si sanksionet më të ashpra të vendosura ndaj një vendi. Duket se Presidenti Trump dëshiron të shmangë veprimet ...
Zeri Amerikes | 21-Sep-2019 20:33
Presidenti Donald Trump ka njoftuar sanksione të reja ndaj bankës kombëtare të Iranit, duke i quajtur ato si sanksionet më të ashpra të vendosura ndaj një vendi. Duket se Presidenti Trump dëshiron të shmangë veprimet ...

Arabia Saudite: Irani do marrë përgjigjen e duhur
Një zyrtar i lartë i Arabisë Saudite njoftoi se Riadi do të marrë hapat e duhur për t'iu përgjigjur sulmit në objektet e tij të naftës nëse hetimi në vazhdim do të konfirmojë përfundimisht se Irani është përgjegjës për ...
Zeri Amerikes | 21-Sep-2019 20:20
Një zyrtar i lartë i Arabisë Saudite njoftoi se Riadi do të marrë hapat e duhur për t'iu përgjigjur sulmit në objektet e tij të naftës nëse hetimi në vazhdim do të konfirmojë përfundimisht se Irani është përgjegjës për ...

Sanksionet e reja amerikane ndaj Iranit, Zarif: shenjë dëshpërimi!
Ministri i Jashtëm iranian Mohammad Javad Zarif, ka dënuar sanksionet e përsëritura amerikane kundër Bankës Qendrore të vendit, duke i konsideruar si një përpjekje për t’u mohuar iranianëve ushqim dhe ilaçe, quajtur ...
Tesheshi | 21-Sep-2019 16:19
Ministri i Jashtëm iranian Mohammad Javad Zarif, ka dënuar sanksionet e përsëritura amerikane kundër Bankës Qendrore të vendit, duke i konsideruar si një përpjekje për t’u mohuar iranianëve ushqim dhe ilaçe, quajtur ...

Kërcënon Irani: Do t’i shkatërrojmë të gjithë agresorët
“Kini kujdes, një agresion i kufizuar nuk do të mbetet i kufizuar. Do ta ndjekim secilin agresor. Ne qëndrojmë prapa ndëshkimit dhe do të vazhdojmë deri në shkatërrimin e plotë të secilit agresor”, tha gjenerali Salami. ...
Lajminet | 21-Sep-2019 15:50
“Kini kujdes, një agresion i kufizuar nuk do të mbetet i kufizuar. Do ta ndjekim secilin agresor. Ne qëndrojmë prapa ndëshkimit dhe do të vazhdojmë deri në shkatërrimin e plotë të secilit agresor”, tha gjenerali Salami. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved