ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 07:37

Tahiri në sytë e mediave botërore, ja çfarë shkruhet pas vendimit për ish-ministrin

Tahiri në sytë e mediave botërore, ja çfarë shkruhet pas vendimit për ish-ministrin
"Një gjykatë shqiptare e shpalli fajtor ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri të enjten për shpërdorim detyre por të pafajshëm për trafik droge, dhe e dënoi atë me tre vjet shërbim provë" kështu shkruan agjencia e ...
Top Channel | 20-Sep-2019 08:41
"Një gjykatë shqiptare e shpalli fajtor ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri të enjten për shpërdorim detyre por të pafajshëm për trafik droge, dhe e dënoi atë me tre vjet shërbim provë" kështu shkruan agjencia e ...

Tahiri në sytë e mediave botërore, çfarë shkruhet pas vendimit
“Një gjykatë shqiptare e shpalli fajtor ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri, të enjten për shpërdorim detyre por të pafajshëm për trafik droge, dhe e dënoi atë me tre vjet shërbim provë”, shkruan agjencia e lajmeve ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 09:13
“Një gjykatë shqiptare e shpalli fajtor ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri, të enjten për shpërdorim detyre por të pafajshëm për trafik droge, dhe e dënoi atë me tre vjet shërbim provë”, shkruan agjencia e lajmeve ...

Ambasada e SHBA ndoqi nga afër gjyqin e Tahirit, ende asnjë reagim
mapo.al Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të dënojë ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri vetëm për shpërdorim detyre, ndërsa ra akuza e rëndë për “trafik të lëndëve narkotike, kryer në bashkëpunim” . Tahiri u ...
Mapo | 20-Sep-2019 09:07
mapo.al Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të dënojë ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri vetëm për shpërdorim detyre, ndërsa ra akuza e rëndë për “trafik të lëndëve narkotike, kryer në bashkëpunim” . Tahiri u ...

Kush janë dy përfaqësueset e SHBA që ndoqën gjyqin maratonë ndaj Saimir Tahirit, u larguan pas ish-ministrit
Gjyqi maratonë ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri ka tërhequr vëmendje të madhe brenda dhe jashtë Shqipërisë. Pas më shumë se 12 vitesh, Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të dënojë ish-ministrin për shpërdorim detyre me ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 08:01
Gjyqi maratonë ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri ka tërhequr vëmendje të madhe brenda dhe jashtë Shqipërisë. Pas më shumë se 12 vitesh, Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të dënojë ish-ministrin për shpërdorim detyre me ...

LSI: Rama peng i Tahirit, bëri gjithçka për ta mbrojtur
Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për dënimin me 3 vite shërbim prove. Në një deklaratë LSI thotë se vendimi i mbrëmshëm tregon se drejtësia është peng i Edi Ramës ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 09:02
Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për dënimin me 3 vite shërbim prove. Në një deklaratë LSI thotë se vendimi i mbrëmshëm tregon se drejtësia është peng i Edi Ramës ...

Dënimi i ish-ministrit të Brendshëm/ LSI: Edi Rama ka mbrojtur Saimir Tahirin
TIRANË Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar pas dënimit me shërbim prove të ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahirit. Sipas LSI-së, vendim mbi ish-ministrin tregon se drejtësia është marrë peng nga krimi i ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 07:35
TIRANË Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar pas dënimit me shërbim prove të ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahirit. Sipas LSI-së, vendim mbi ish-ministrin tregon se drejtësia është marrë peng nga krimi i ...

Dënimi i Tahirit/ LSI: Drejtësia peng i Ramës dhe Rama peng i Tahirit
Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për dënimin me 3 vite shërbim prove.
Top Channel | 20-Sep-2019 07:31
Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për dënimin me 3 vite shërbim prove.

Tahiri përplaset me Bushatin pas vendimit të gjykatës, i mbyll telefonin live
Vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin Saimir Tahiri u shoqërua me debtate të ashpra në emisionin “Open”. Ish-ministri i Brendshëm bëri një lidhje direkte me Open me anë të telefonit. Analisti Andi ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 07:17
Vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin Saimir Tahiri u shoqërua me debtate të ashpra në emisionin “Open”. Ish-ministri i Brendshëm bëri një lidhje direkte me Open me anë të telefonit. Analisti Andi ...

Tahiri përplaset me Bushatin në Open dhe i mbyll telefonin live
Debate të shumta solli në Open në Top Channel vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin.
Top Channel | 19-Sep-2019 23:21
Debate të shumta solli në Open në Top Channel vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin.

Tahiri: S’kam mesazhe të koduara, jam aq burrë sa t’i bëjë drejtpërdrejt
Në lidhje live në emisionin Opinion, Saimir Tahiri komentoi edhe njëherë vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda që e dënoi atë për shpërdorim detyrë. Ish ministri i Brendshëm theksoi se nesër do tëflasë më qartë, pasi ...
BalkanWeb | 19-Sep-2019 23:06
Në lidhje live në emisionin Opinion, Saimir Tahiri komentoi edhe njëherë vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda që e dënoi atë për shpërdorim detyrë. Ish ministri i Brendshëm theksoi se nesër do tëflasë më qartë, pasi ...

Jo vetëm Tahiri, ministrat dhe kryeministrat e dënuar ndër vite në Shqipëri
Ish-ministri Saimir Tahiri nuk është i vetmi zyrtar që është dënuar me burg në historinë e Republikës së Shqipërisë. ‘BalkanWeb’ ju sjell si më poshtë një listë me emra ministrash dhe kryeministra të dënuar duke nisur ...
BalkanWeb | 19-Sep-2019 23:04
Ish-ministri Saimir Tahiri nuk është i vetmi zyrtar që është dënuar me burg në historinë e Republikës së Shqipërisë. ‘BalkanWeb’ ju sjell si më poshtë një listë me emra ministrash dhe kryeministra të dënuar duke nisur ...

Ndoqën seancën te “Krimet e Rënda”, përfaqësueset e SHBA-së largohen pas Tahirit
Përfaqësueset e Ambasadës së SHBA-së kanë pritur largimin e Saimir Tahirit, për t’u larguar edhe ato nga ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda.
Top Channel | 19-Sep-2019 22:59
Përfaqësueset e Ambasadës së SHBA-së kanë pritur largimin e Saimir Tahirit, për t’u larguar edhe ato nga ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda.

Zëri i Amerikës: Tahiri dënohet me 3 vjet shërbim prove
Në Shqipëri, Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të dënojë mbrëmjen e së enjtes, me 5 vite burgim ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Duke qenë se ai kishte pranuar më parë gjykimin e shkurtuar, atëherë dënimi sipas ...
BalkanWeb | 19-Sep-2019 22:58
Në Shqipëri, Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të dënojë mbrëmjen e së enjtes, me 5 vite burgim ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Duke qenë se ai kishte pranuar më parë gjykimin e shkurtuar, atëherë dënimi sipas ...

Ish-drejtori i Policisë fatin e Tahirit, i rrëzohen 3 akuzat, dënohet për shpërdorim detyre
Ish-drejtori i Policisë së Vlorës, Jaeld Çela, i shpallur në kërkim për trafik droge, është dënuar sot me 3 vite e 4 muaj burg për akuzën e ‘shpërdorimit të detyrës’. Ndonëse ai akuzohej për tre akuza penale; ...
BalkanWeb | 19-Sep-2019 22:55
Ish-drejtori i Policisë së Vlorës, Jaeld Çela, i shpallur në kërkim për trafik droge, është dënuar sot me 3 vite e 4 muaj burg për akuzën e ‘shpërdorimit të detyrës’. Ndonëse ai akuzohej për tre akuza penale; ...

Bie çekiçi, Gjykata jep vendimin për Tahirin, e shpall fajtor për shpërdorim detyre. Ish-ministri: Qesharake
Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shpallur fajtor për shpërdorim detyre por i pafajshëm për trafik droge. Ky ka qenë vendimi i Gjykatës së Shkallës së Parë të Krimeve të Rënda mbrëmjen e sotme e cila e ka ...
BalkanWeb | 19-Sep-2019 22:52
Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shpallur fajtor për shpërdorim detyre por i pafajshëm për trafik droge. Ky ka qenë vendimi i Gjykatës së Shkallës së Parë të Krimeve të Rënda mbrëmjen e sotme e cila e ka ...

Ndryshe nga Tahiri, Jaeld Çela nuk i shpëton burgut
mapo.al Ndonëse u dënua për të njëjtën vepër penale si Saimir Tahiri, “shpërdorim detyre”, Jaeld Çela, ish-drejtor i Policisë së Vlorës, nuk i ka shpëtuar burgut. Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur dënimin me 3.4 ...
Mapo | 19-Sep-2019 23:04
mapo.al Ndonëse u dënua për të njëjtën vepër penale si Saimir Tahiri, “shpërdorim detyre”, Jaeld Çela, ish-drejtor i Policisë së Vlorës, nuk i ka shpëtuar burgut. Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur dënimin me 3.4 ...

Zëri i Amerikës: Saimir Tahiri “fitore si e Pirros”
Në Shqipëri, Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të dënojë mbrëmjen e së enjtes, me 5 vite burgim ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Duke qenë se ai kishte pranuar më parë gjykimin e shkurtuar, atëherë dënimi sipas ...
VizionPlus | 20-Sep-2019 08:26
Në Shqipëri, Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të dënojë mbrëmjen e së enjtes, me 5 vite burgim ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Duke qenë se ai kishte pranuar më parë gjykimin e shkurtuar, atëherë dënimi sipas ...

A mund të rikthehet Tahiri në poste politike? Ja çfarë vendosi Gjykata
3 vite shërbim prove caktoi Gjykata e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm, duke rikualifikuar akuzën në “shpërdorim detyre”.
Top Channel | 19-Sep-2019 22:48
3 vite shërbim prove caktoi Gjykata e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm, duke rikualifikuar akuzën në “shpërdorim detyre”.

Një mesazh tjetër, Tahiri nxjerr deklaratën e bërë muaj më parë: Beteja sapo ka nisur
Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri pasi arriti t’i shpëtonte burgut, pasi u dënua me 3 vite e 4 muaj shërbim prove, ka thyer sërish heshtjen. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Tahiri paralajmëron të gjithë se beteja ...
BalkanWeb | 19-Sep-2019 22:46
Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri pasi arriti t’i shpëtonte burgut, pasi u dënua me 3 vite e 4 muaj shërbim prove, ka thyer sërish heshtjen. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Tahiri paralajmëron të gjithë se beteja ...

Lubonja: Shqiptarët kanë një pyetje, a e dinte Tahiri se Habilajt merren me drogë?
Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” duke folur për çështjen e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri tha se shqiptarët sot janë një pyetje dhe ajo është nëse Tahiri e dinte se ...
BalkanWeb | 19-Sep-2019 22:45
Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” duke folur për çështjen e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri tha se shqiptarët sot janë një pyetje dhe ajo është nëse Tahiri e dinte se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved