ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 20:32

“Tahiri”, Xhixho: Pandëshkueshmëria vazhdon të jetë sëmundje e pa shërueshme e institucioneve

“Tahiri”, Xhixho: Pandëshkueshmëria vazhdon të jetë sëmundje e pa shërueshme e institucioneve
“Pandëshkueshmëria vazhdon të jetë sëmundje e pa shërueshme e institucioneve të zbatimit të ligjit.” kështu u shpreh sot nënkryetarja e LSI-së Erisa Xhixho në një prononcim për mediat. Ndër të tjera Xhixho tha se nuk ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 13:08
“Pandëshkueshmëria vazhdon të jetë sëmundje e pa shërueshme e institucioneve të zbatimit të ligjit.” kështu u shpreh sot nënkryetarja e LSI-së Erisa Xhixho në një prononcim për mediat. Ndër të tjera Xhixho tha se nuk ...

Tahiri, Prokuroria s’pajtohet me Gjykatën: Do apelojmë vendimin
Pas vendimit të dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri i cili u dënua me 3 vite shërbim prove ka reaguar së fundmi Prokuroria për Krime të Rënda.
Top Channel | 20-Sep-2019 12:23
Pas vendimit të dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri i cili u dënua me 3 vite shërbim prove ka reaguar së fundmi Prokuroria për Krime të Rënda.

Ambasada gjermane “No Comment” për vendimin e Tahirit
Ambasadat e vendeve të BE-së hezitojnë për momentin të komentojnë vendimin e gjykatës për Saimir Tahirin, raporton gazetari i Top Channel-it, Muhamed Veliu.
Top Channel | 20-Sep-2019 12:17
Ambasadat e vendeve të BE-së hezitojnë për momentin të komentojnë vendimin e gjykatës për Saimir Tahirin, raporton gazetari i Top Channel-it, Muhamed Veliu.

Vendimi për Saimir Tahirin, reagon Prokuroria: Do ta apelojmë
Prokuroria për Krime të Rënda ka reaguar pas vendimit të dhënë një ditë më parë nga gjykata, ndaj ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri. Në një prononcim shkurt për ‘News24’ e ‘BalkanWeb’, dhënë gazetares Klodiana ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 12:10
Prokuroria për Krime të Rënda ka reaguar pas vendimit të dhënë një ditë më parë nga gjykata, ndaj ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri. Në një prononcim shkurt për ‘News24’ e ‘BalkanWeb’, dhënë gazetares Klodiana ...

Dokument/ Vendimi i Krimeve të Rënda për ish-ministrin Saimir Tahiri
Pas një seance maratonë, Gjykata e Krimeve të Rënda gjeti fajtor ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahirin vetëm për një nga tre akuzat e ngritura nga organi i akuzës. Gazetarja Klodiana Lala, ka siguruar për “BalkanWeb” ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 12:06
Pas një seance maratonë, Gjykata e Krimeve të Rënda gjeti fajtor ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahirin vetëm për një nga tre akuzat e ngritura nga organi i akuzës. Gazetarja Klodiana Lala, ka siguruar për “BalkanWeb” ...

Prokuroria: Do ta apelojmë vendimin e Gjykatës për Tahirin
Prokuroria për Krime të Rënda ka reaguar pas vendimit të dhënë një ditë më parë nga gjykata, ndaj ish- ministrit të brendshëm Saimir Tahiri. Prokuroria deklaron se do të apelojë vendimin, si një detyrim ligjor. Pas një ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 12:32
Prokuroria për Krime të Rënda ka reaguar pas vendimit të dhënë një ditë më parë nga gjykata, ndaj ish- ministrit të brendshëm Saimir Tahiri. Prokuroria deklaron se do të apelojë vendimin, si një detyrim ligjor. Pas një ...

A është Saimir Tahiri “peshk i madh”? Manjani për “News24”: Gjykata nuk ka prova për ta dënuar
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka folur në një lidhje telefonike për “News24” për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ish-ministri Manjani tha se Saimir ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 11:37
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka folur në një lidhje telefonike për “News24” për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ish-ministri Manjani tha se Saimir ...

Prokuroria pritet të apelojë vendimin për Saimir Tahirin
mapo.al Prokuroria pritet të apelojë vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin. Prokurorët Arenc Çela, Dritan Prençi dhe Vladimir Mara thanë se si një detyrim ligjor do të ...
Mapo | 20-Sep-2019 12:23
mapo.al Prokuroria pritet të apelojë vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin. Prokurorët Arenc Çela, Dritan Prençi dhe Vladimir Mara thanë se si një detyrim ligjor do të ...

Vendimi për Tahirin, Soreca: Dua të shoh dosjen
Mbi vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili nuk do të shkojë në burg, por do të jetë për 3 vite në shërbim prove u pyet ambasadori i BE-së, Ligi Soreca
Top Channel | 20-Sep-2019 11:27
Mbi vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili nuk do të shkojë në burg, por do të jetë për 3 vite në shërbim prove u pyet ambasadori i BE-së, Ligi Soreca

Dënimi i Saimir Tahirit, ja si e komenton ambasadori i Bashkimit Europian
TIRANË Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca është pyetur në lidhje me dënimin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Duke sjellë përvojën e tij si ish-prokuror, Soreca zgjodhi të mos flasë për ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 11:25
TIRANË Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca është pyetur në lidhje me dënimin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Duke sjellë përvojën e tij si ish-prokuror, Soreca zgjodhi të mos flasë për ...

Ekskluzive. Dokumenti i vendimit të gjykatës për Saimir Tahirin dhe bashkëpunëtorët (FOTO)
Gjykata e Krimeve të Rënda ka marrë vendimin për Saimir Tahirin. Ish-ministri nuk shkon në burg, por do të jetë për 3 vite në shërbim prove. Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka siguruar dispozitivin e vendimit.
Top Channel | 20-Sep-2019 11:21
Gjykata e Krimeve të Rënda ka marrë vendimin për Saimir Tahirin. Ish-ministri nuk shkon në burg, por do të jetë për 3 vite në shërbim prove. Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka siguruar dispozitivin e vendimit.

Zbardhet vendimi i gjykatës për dënimin e Saimir Tahirit
Gjykata e Krimeve të Rënda ka marrë vendimin për Saimir Tahirin. Ish-ministri nuk shkon në burg, por do të jetë për 3 vite në shërbim prove. Top Channel ka publikuar dispozitivin e vendimit. Gjykata ka rikualifikuar ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 11:48
Gjykata e Krimeve të Rënda ka marrë vendimin për Saimir Tahirin. Ish-ministri nuk shkon në burg, por do të jetë për 3 vite në shërbim prove. Top Channel ka publikuar dispozitivin e vendimit. Gjykata ka rikualifikuar ...

Manjani: Gjykata nuk ka prova për ta dënuar Tahirin. Akuza për shpërdorim detyre është qesharake dhe duhet të bjerë
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka folur në një lidhje telefonike për “News24” për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ish-ministri Manjani tha se Saimir ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 11:45
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka folur në një lidhje telefonike për “News24” për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ish-ministri Manjani tha se Saimir ...

“Tahiri ta gëzojë pafajësinë”, Manjani: Do bjerë dhe akuza për shpërdorim detyre, u shoftë ajo politikë që…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për të dënuar ish-ministrin Saimir Tahiri për shpërdorim detyre, duke rrëzuar akuzat për trafik droge e grup i strukturuar ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 11:00
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për të dënuar ish-ministrin Saimir Tahiri për shpërdorim detyre, duke rrëzuar akuzat për trafik droge e grup i strukturuar ...

Si do të duket parku edukativ i Tiranës (FOTO)
Në një postim në Facebook, kryeministri i vendit, Edi Rama bëri me dijeni atë që e cilësoi si projekti inovativ i Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit Rrugor, i cili konsiston në realizimin e një parku edukativ për ...
Top Channel | 20-Sep-2019 10:16
Në një postim në Facebook, kryeministri i vendit, Edi Rama bëri me dijeni atë që e cilësoi si projekti inovativ i Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit Rrugor, i cili konsiston në realizimin e një parku edukativ për ...

Dënimi i Saimir Tahirit, reagon ambasadori i BE: Nuk mund të komentoj vendimin pa lexuar dosjen
Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca është pyetur sot në lidhje me vendimin e Gjykatës për Krimet e Rënda, e cila e dënoi ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin me 5 vite burg. Por që nga ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 11:25
Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca është pyetur sot në lidhje me vendimin e Gjykatës për Krimet e Rënda, e cila e dënoi ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin me 5 vite burg. Por që nga ...

“Saimir Tahiri”, Soreca nuk komenton vendimin: Më jepni kohë
mapo.al Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca nuk ka pranuar të komentojë vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për të dënuar Saimir Tahirin vetëm për shpërdorim detyre. Dënimi me 3.4 vite burg do ...
Mapo | 20-Sep-2019 11:25
mapo.al Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca nuk ka pranuar të komentojë vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për të dënuar Saimir Tahirin vetëm për shpërdorim detyre. Dënimi me 3.4 vite burg do ...

“I shpëtoi burgut, tani vendin e drejton trafiku i herionës”/ Le Figaro ‘kryqëzon’ Tahirin dhe drejtësinë
Media franceze “Le Figaro” i ka dedikuar një artikull vendimin që Gjykata e Krimeve të Rënda dha një natë më parë për ish-ministrin e Brendshëm Saimi Tahirin, i cili u dënua me 3.4 vite shërbim prove për shpërdorim ...
Telegraf | 20-Sep-2019 13:03
Media franceze “Le Figaro” i ka dedikuar një artikull vendimin që Gjykata e Krimeve të Rënda dha një natë më parë për ish-ministrin e Brendshëm Saimi Tahirin, i cili u dënua me 3.4 vite shërbim prove për shpërdorim ...

FOTOT: Zbulohet ku do e bëjë “shërbimin e provës” Saimir Tahiri
Vendimi i djeshëm për Saimir Tahirin është komentuar në mënyra të ndryshme. Opozita thotë se ky ishte një vendim politik, edhe pse nuk mungojnë zëra si Ylli Manjani, që thonë se nuk kishte prova për dënimin e Saimir ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 11:08
Vendimi i djeshëm për Saimir Tahirin është komentuar në mënyra të ndryshme. Opozita thotë se ky ishte një vendim politik, edhe pse nuk mungojnë zëra si Ylli Manjani, që thonë se nuk kishte prova për dënimin e Saimir ...

Dënimi i Saimir Tahirit, mediet ndërkombëtare: Dikur ishte bashkëpunëtori më i afërt i Ramës
Gjyqi maratonë ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, është ndjekur me vëmendje të madhe jo vetëm brenda Shqipërisë, por edhe nga ndërkombëtarët. Përveç përfaqësuesve të ambasadave të huaja, procesi është ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 09:28
Gjyqi maratonë ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, është ndjekur me vëmendje të madhe jo vetëm brenda Shqipërisë, por edhe nga ndërkombëtarët. Përveç përfaqësuesve të ambasadave të huaja, procesi është ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved