ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 13:30

FOTOT: Irani tregon forcën, në stërvitje me gardën revolucionare iraniane

FOTOT: Irani tregon forcën, në stërvitje me gardën revolucionare iraniane
Garda Revolucionare Iraniane është rikthyer në qendër të vëmendjes pas rritjes së tensioneve në Gjirin Persik dhe sidomos sulmit të fundit mbi rafineritë saudite të naftës. E cilësuar si organizatë terroriste nga ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 12:15
Garda Revolucionare Iraniane është rikthyer në qendër të vëmendjes pas rritjes së tensioneve në Gjirin Persik dhe sidomos sulmit të fundit mbi rafineritë saudite të naftës. E cilësuar si organizatë terroriste nga ...

Irani kërcënon SHBA: Luftë deri në ushtarin e fundit amerikan!
Bashkuara apo Arabia Saudite fillojnë një sulm ndaj këtij vendi. Në një intervistë për CNN, ministri i Jashtëm iranian, Javad Zarif paralajmëron se në rast konflikti dy vendet do të duhet të luftojnë “deri në ushtarin e ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 08:17
Bashkuara apo Arabia Saudite fillojnë një sulm ndaj këtij vendi. Në një intervistë për CNN, ministri i Jashtëm iranian, Javad Zarif paralajmëron se në rast konflikti dy vendet do të duhet të luftojnë “deri në ushtarin e ...

Aludimi: Bush futi Iranin në Irak, Obama në Siri, a do të bëjë Trump të njëjtën gjë me Arabinë Saudite?
Një prej mediave që trajtojnë çështje në Lindjen e Mesme, aludon për një strategji të sofistikuar amerikane në lidhje me rolin e Iranit në rajon, ku nga armik realitetet ndër vite e tregojnë si mik. Qasja është e tillë: ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 09:40
Një prej mediave që trajtojnë çështje në Lindjen e Mesme, aludon për një strategji të sofistikuar amerikane në lidhje me rolin e Iranit në rajon, ku nga armik realitetet ndër vite e tregojnë si mik. Qasja është e tillë: ...

Pentagoni përgatit planin e përgjigjeve të mundshme ndaj Iranit
Zyrtarët e Pantagonit do t’ia paraqesin presidentit amerikan, Donald Trump, një gamë të gjerë opsionesh ushtarake se si t’i përgjigjet SHBA-ja një sulmi ndaj industrisë së naftës në Arabinë Saudite. Uashingtoni e ka ...
VizionPlus | 20-Sep-2019 12:43
Zyrtarët e Pantagonit do t’ia paraqesin presidentit amerikan, Donald Trump, një gamë të gjerë opsionesh ushtarake se si t’i përgjigjet SHBA-ja një sulmi ndaj industrisë së naftës në Arabinë Saudite. Uashingtoni e ka ...

Irani kërcënon SHBA: Luftë deri në ushtarin e fundit amerikan
Me “përplasje totale” kërcënon Irani nëse Shtetet e Bashkuara apo Arabia Saudite fillojnë një sulm ndaj këtij vendi. Në një intervistë ekskluzive për CNN, ministri i Jashtëm iranian, Javad Zarif paralajmëron se në rast ...
GazetaTema | 19-Sep-2019 22:37
Me “përplasje totale” kërcënon Irani nëse Shtetet e Bashkuara apo Arabia Saudite fillojnë një sulm ndaj këtij vendi. Në një intervistë ekskluzive për CNN, ministri i Jashtëm iranian, Javad Zarif paralajmëron se në rast ...

Irani kërcënon SHBA: Luftë deri në ushtarin e fundit amerikan!
Luftë e drejtpërdrejt ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës apo Arabisë Saudite në rast se një nga këto vende fillon sulmin ndaj Iranit. Në një intervistë për CNN, ministri i Jashtëm iranian, Javad Zarif paralajmëron ...
Lapsi | 20-Sep-2019 12:02
Luftë e drejtpërdrejt ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës apo Arabisë Saudite në rast se një nga këto vende fillon sulmin ndaj Iranit. Në një intervistë për CNN, ministri i Jashtëm iranian, Javad Zarif paralajmëron ...

Rritet çmimi i naftës pas sulmit në rafineritë saudite
Rritet çmimi i naftës pas tensioneve mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Iranit, pas sulmit në rafineritë e naftës saudite. mediat raportojnë se kontratat e papërpunuara të WTI që skadojnë në tetor fitojnë 0.8% në ...
ABCNews | 20-Sep-2019 10:42
Rritet çmimi i naftës pas tensioneve mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Iranit, pas sulmit në rafineritë e naftës saudite. mediat raportojnë se kontratat e papërpunuara të WTI që skadojnë në tetor fitojnë 0.8% në ...

Paralajmërimi i fortë i Iranit: Nëse sulmohemi, do të ketë luftë totale
Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif, paralajmëroi se çdo sulm ushtarak amerikan ose saudit në Iran do të rezultojë me një “luftë të përgjithshme”. Zarif e bëri deklaratën në një intervistë për rrjetin ...
BalkanWeb | 19-Sep-2019 16:07
Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif, paralajmëroi se çdo sulm ushtarak amerikan ose saudit në Iran do të rezultojë me një “luftë të përgjithshme”. Zarif e bëri deklaratën në një intervistë për rrjetin ...

Rriten tensionet, Irani paralajmëron luftë të përgjithshme nëse sulmohet
Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif, paralajmëroi se çdo sulm ushtarak amerikan ose saudit në Iran do të rezultojë me një “luftë të përgjithshme”. Zarif e bëri deklaratën në një intervistë për rrjetin ...
GazetaTema | 19-Sep-2019 16:19
Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif, paralajmëroi se çdo sulm ushtarak amerikan ose saudit në Iran do të rezultojë me një “luftë të përgjithshme”. Zarif e bëri deklaratën në një intervistë për rrjetin ...

“SHBA dëshiron të luftojë Iranin deri në amerikanin e fundit”
Ministri i Jashtëm iranian Mohammad Javad Zarif është kapur me Sekretarin Amerikan të Shtetit Mike Pompeo, duke thënë se ishte në fakt Uashingtoni me aleatët që duan të luftojnë Iranin deri në amerikanin e fundit. ...
Arbresh | 20-Sep-2019 13:16
Ministri i Jashtëm iranian Mohammad Javad Zarif është kapur me Sekretarin Amerikan të Shtetit Mike Pompeo, duke thënë se ishte në fakt Uashingtoni me aleatët që duan të luftojnë Iranin deri në amerikanin e fundit. ...

Arabia Saudite thirrje për “qëndrim të vendosur” kundër Iranit
Ministri saudit i shtetit përgjegjës për Punët e Jashtme, Adel al-Jubeir, i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar të shfaqë “qëndrim të vendosur” kundrejt Iranit, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë në ...
Portalb | 20-Sep-2019 11:18
Ministri saudit i shtetit përgjegjës për Punët e Jashtme, Adel al-Jubeir, i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar të shfaqë “qëndrim të vendosur” kundrejt Iranit, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë në ...

Rritet çmimi i naftës pas Sul.mit në rafineritë saudite
Lexime: 0 Rritet çmimi i naftës pas tensioneve mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Iranit, pas sulmit në rafineritë e naftës saudite. mediat raportojnë se kontratat e papërpunuara të WTI që skadojnë në tetor ...
Medial | 20-Sep-2019 10:42
Lexime: 0 Rritet çmimi i naftës pas tensioneve mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Iranit, pas sulmit në rafineritë e naftës saudite. mediat raportojnë se kontratat e papërpunuara të WTI që skadojnë në tetor ...

Pentagoni përgatit planin e pergjigjeve të mundshme ndaj Iranit
Zyrtarët e Pantagonit do t’ia paraqesin presidentit amerikan, Donald Trump, një gamë të gjerë opsionesh ushtarake se si t’i përgjigjet SHBA-ja një sulmi ndaj industrisë së naftës në Arabinë Saudite, njofton REL ...
Portalb | 20-Sep-2019 10:23
Zyrtarët e Pantagonit do t’ia paraqesin presidentit amerikan, Donald Trump, një gamë të gjerë opsionesh ushtarake se si t’i përgjigjet SHBA-ja një sulmi ndaj industrisë së naftës në Arabinë Saudite, njofton REL ...

Pentagoni me “listë opsionesh” para Trump: ja ç’mund të bëjmë me Iranin
Pentagoni do të paraqesë një gamë të gjerë opsionesh ushtarake tek Presidenti amerikan Donald Trump pasi ai po mendohet si t’i përgjigjet një sulmi ndaj industrisë së naftës të Arabisë Saudite, ku fajtor po konsiderohet ...
Tesheshi | 20-Sep-2019 10:18
Pentagoni do të paraqesë një gamë të gjerë opsionesh ushtarake tek Presidenti amerikan Donald Trump pasi ai po mendohet si t’i përgjigjet një sulmi ndaj industrisë së naftës të Arabisë Saudite, ku fajtor po konsiderohet ...

ANALIZA: Pas sulmit të rafinerive: Sa e fortë vërtet është Arabia Saudite?
Rafineritë e naftës në Arabinë Saudite u goditën javën e kaluar me drone, dëmi ishte i madh. Por ky nuk ishte sulmi i parë kundër mbretërisë saudite. Ushtria e mbretërisë me armët më moderne ka një dobësi themelore. ...
GazetaTema | 19-Sep-2019 12:45
Rafineritë e naftës në Arabinë Saudite u goditën javën e kaluar me drone, dëmi ishte i madh. Por ky nuk ishte sulmi i parë kundër mbretërisë saudite. Ushtria e mbretërisë me armët më moderne ka një dobësi themelore. ...

Pentagoni përgatit planin e përgjigjeve të mundshme ndaj Iranit
Zyrtarët e Pantagonit do t’ia paraqesin presidentit amerikan, Donald Trump, një gamë të gjerë opsionesh ushtarake se si t’i përgjigjet SHBA-ja një sulmi ndaj industrisë së naftës në Arabinë Saudite. Uashingtoni e ka ...
Koha.mk | 20-Sep-2019 09:58
Zyrtarët e Pantagonit do t’ia paraqesin presidentit amerikan, Donald Trump, një gamë të gjerë opsionesh ushtarake se si t’i përgjigjet SHBA-ja një sulmi ndaj industrisë së naftës në Arabinë Saudite. Uashingtoni e ka ...

Tensionet me Iranin, SHBA-ja mund të përgjigjet me sulme ajrore
Zyrtarët e Pantagonit do t’ia paraqesin presidentit amerikan, Donald Trump, një gamë të gjerë opsionesh ushtarake se si t’i përgjigjet SHBA-ja një sulmi ndaj industrisë së naftës në Arabinë Saudite. Uashingtoni e ka ...
Alsat-M | 20-Sep-2019 09:44
Zyrtarët e Pantagonit do t’ia paraqesin presidentit amerikan, Donald Trump, një gamë të gjerë opsionesh ushtarake se si t’i përgjigjet SHBA-ja një sulmi ndaj industrisë së naftës në Arabinë Saudite. Uashingtoni e ka ...

Irani kërcënon me luftë SHBA-Në
Irani ka kërcënuar me luftë Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në një intervistë për CNN, ministri i Jashtëm iranian, Javad Zarif paralajmëron se në rast konflikti dy vendet do të duhet të luftojnë “deri në ushtarin e ...
RTSH | 20-Sep-2019 09:40
Irani ka kërcënuar me luftë Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në një intervistë për CNN, ministri i Jashtëm iranian, Javad Zarif paralajmëron se në rast konflikti dy vendet do të duhet të luftojnë “deri në ushtarin e ...

Pentagoni përgatit planin e pergjigjeve të mundshme ndaj Iranit
Zyrtarët e Pantagonit do t’ia paraqesin presidentit amerikan, Donald Trump, një gamë të gjerë opsionesh ushtarake se si t’i përgjigjet SHBA-ja një sulmi ndaj industrisë së naftës në Arabinë Saudite. Uashingtoni e ka ...
Radio Evropa e Lire | 20-Sep-2019 09:04
Zyrtarët e Pantagonit do t’ia paraqesin presidentit amerikan, Donald Trump, një gamë të gjerë opsionesh ushtarake se si t’i përgjigjet SHBA-ja një sulmi ndaj industrisë së naftës në Arabinë Saudite. Uashingtoni e ka ...

Sulmi ndaj rafinerive, Irani paralajmëron SHBA-të
Regjimi iranian ka paralajmëruar të enjten Shtetet e Bashkuara se çdo sulm ndaj Republikës Islamike do të çonte në një luftë të re në Lindjen e Mesme. Duke iu përgjigjur kërcënimeve të ardhura pas sulmeve ndaj ...
ABCNews | 19-Sep-2019 18:26
Regjimi iranian ka paralajmëruar të enjten Shtetet e Bashkuara se çdo sulm ndaj Republikës Islamike do të çonte në një luftë të re në Lindjen e Mesme. Duke iu përgjigjur kërcënimeve të ardhura pas sulmeve ndaj ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved