ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 20:32

Kardhiq-Delvinë, kompania fituese italiane “Ircop” dyshohet se u favorizua nga ARRSH

Kardhiq-Delvinë, kompania fituese italiane “Ircop” dyshohet se u favorizua nga ARRSH
Autoriteti Rrugor Shqiptar me në krye drejtoren Sonila Qato duket se ka qenë në mbështetje të plotë të konsorciumit fitues, në lotin e 7 të rrugës Kardhiq-Delvinë. Ne regjistrin e licencave aktive për kompanitë që ...
VizionPlus | 20-Sep-2019 14:35
Autoriteti Rrugor Shqiptar me në krye drejtoren Sonila Qato duket se ka qenë në mbështetje të plotë të konsorciumit fitues, në lotin e 7 të rrugës Kardhiq-Delvinë. Ne regjistrin e licencave aktive për kompanitë që ...

Largimi i Qatos/ PD: U prish pazari për tenderin Kardhiq-Delvinë
Partia Demokratike e ka cilësuar largimin nga detyra të Drejtoreshës së Agjencisë së Rrugëve, Sonila Qato si një tregues të qartë që brenda PS ka filluar lufta e brendshme. Në një deklaratë për mediat, Tabaku tha se ...
VizionPlus | 20-Sep-2019 13:43
Partia Demokratike e ka cilësuar largimin nga detyra të Drejtoreshës së Agjencisë së Rrugëve, Sonila Qato si një tregues të qartë që brenda PS ka filluar lufta e brendshme. Në një deklaratë për mediat, Tabaku tha se ...

Largimi i Sonila Qatos, PD nxjerr dokumente: Tenderi Krdhiq-Delvinë u anulua nga Rama
TIRANË Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka komentuar dorëheqjen e drejtoreshës së ARRSH-së, Sonila Qato. Sipas saj, anulimi i tenderit Kardhiq – Delvinë është një luftë e brendshme, e cila ka nisur mes ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 12:09
TIRANË Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka komentuar dorëheqjen e drejtoreshës së ARRSH-së, Sonila Qato. Sipas saj, anulimi i tenderit Kardhiq – Delvinë është një luftë e brendshme, e cila ka nisur mes ...

Dokumente/ Dy kompanitë që përplasën Ballukun me Qaton për tenderin
mapo.al Dje drejtoresha e ARRSH-së, Sonila Qato dha dorëheqjen duke lënë të kuptohet qartë se shkak është bërë kompania “Gjoka”. Ajo ka patur një konflikt të madh me shefen e saj, ministren Belinda Balluku për tenderin ...
Mapo | 20-Sep-2019 12:17
mapo.al Dje drejtoresha e ARRSH-së, Sonila Qato dha dorëheqjen duke lënë të kuptohet qartë se shkak është bërë kompania “Gjoka”. Ajo ka patur një konflikt të madh me shefen e saj, ministren Belinda Balluku për tenderin ...

PD: “Vëllezërit Hysa” pas skandalit me autoritetin e rrugëve (Dokumente)
Në një deklaratë për shtyp, ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku u shpreh se anulimi i tenderit Kardhiq– Delvinë është luftë e brendshme mes anëtarëve të bandës së Edi Ramës për të vjedhur dhe se “Vëllezërit Hysa” bënë ...
Top Channel | 20-Sep-2019 12:06
Në një deklaratë për shtyp, ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku u shpreh se anulimi i tenderit Kardhiq– Delvinë është luftë e brendshme mes anëtarëve të bandës së Edi Ramës për të vjedhur dhe se “Vëllezërit Hysa” bënë ...

PD: Anullimi i tenderit Kardhiq – Delvinë është luftë e brendshme mes anëtarëv të bandës së Edi Ramës për të vjedhur
DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU Largimi i Sonila Qatos nga detyra e Drejtores së Agjencisë së Rrugëve është tregues i qartë se banda kriminale e Edi Ramës ka filluar luftën e brendshme për të ndarë plaçkën e ...
Telegraf | 20-Sep-2019 12:17
DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU Largimi i Sonila Qatos nga detyra e Drejtores së Agjencisë së Rrugëve është tregues i qartë se banda kriminale e Edi Ramës ka filluar luftën e brendshme për të ndarë plaçkën e ...

Dha dorëheqjen sot, kush është Sonila Qato
mapo.al Dorëheqja e Drejtoreshës së Përgjithshme e Autoritetit të Rrugëve (ARRSH) Sonila Qato, vjen pas përplasjes së ARRSH-së me kompaninë ‘Gjoka Construction’ për tenderin e tunelit në rrugën Kardhiq-Sarandë. Në ...
Mapo | 19-Sep-2019 18:26
mapo.al Dorëheqja e Drejtoreshës së Përgjithshme e Autoritetit të Rrugëve (ARRSH) Sonila Qato, vjen pas përplasjes së ARRSH-së me kompaninë ‘Gjoka Construction’ për tenderin e tunelit në rrugën Kardhiq-Sarandë. Në ...

Kandidatura: Kush pritet ta zëvendësojë Sonila Qaton, në krye të Autoritetit Rrugor Shqiptar
Ish- drejtoresha e Tatimeve Vasilika Vjero është një prej kandidaturave kryesore për të drejtuar Autoritetin Rrugor Shqiptar, duke pësuar në detyrë drejtuesen e dorëhequr, Sonila Qato. Kjo konfirmohet jozyrtarisht për ...
GazetaTema | 19-Sep-2019 18:21
Ish- drejtoresha e Tatimeve Vasilika Vjero është një prej kandidaturave kryesore për të drejtuar Autoritetin Rrugor Shqiptar, duke pësuar në detyrë drejtuesen e dorëhequr, Sonila Qato. Kjo konfirmohet jozyrtarisht për ...

PD: Qato u largua pas prishjes së pazareve me Ballukun
Largimi i drejtoreshës së Autoritetit Rrugor Shqiptar Sonila Qato, sipas Partisë Demokratike, është bërë për shkak të prishjes së pazareve me Edi Ramën per temderin e rrugës Kardhiq-Delvinë. Ish-deputetja Jorida Tabaku ...
ABCNews | 20-Sep-2019 12:52
Largimi i drejtoreshës së Autoritetit Rrugor Shqiptar Sonila Qato, sipas Partisë Demokratike, është bërë për shkak të prishjes së pazareve me Edi Ramën per temderin e rrugës Kardhiq-Delvinë. Ish-deputetja Jorida Tabaku ...

Largimi i Sonila Qatos/ PD nxjerr dokumente: Tenderi Kardhiq-Delvinë u anulua nga Rama
Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka komentuar dorëheqjen e drejtoreshës së ARRSH-së, Sonila Qato. Sipas saj, anulimi i tenderit Kardhiq – Delvinë është një luftë e brendshme, e cila ka nisur mes ...
Lapsi | 20-Sep-2019 12:45
Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka komentuar dorëheqjen e drejtoreshës së ARRSH-së, Sonila Qato. Sipas saj, anulimi i tenderit Kardhiq – Delvinë është një luftë e brendshme, e cila ka nisur mes ...

Kardhiq-Delvinë, kompania fituese italiane “Ircop” dyshohet se u favorizua nga ARRSH
Autoriteti Rrugor Shqiptar me në krye drejtoren Sonila Qato duket se ka qenë në mbështetje të plotë të konsorciumit fitues, në lotin e 7 të rrugës Kardhiq-Delvinë. Ne regjistrin e licencave aktive për kompanitë që ...
Medial | 20-Sep-2019 14:49
Autoriteti Rrugor Shqiptar me në krye drejtoren Sonila Qato duket se ka qenë në mbështetje të plotë të konsorciumit fitues, në lotin e 7 të rrugës Kardhiq-Delvinë. Ne regjistrin e licencave aktive për kompanitë që ...

Dorëheqja e Qatos, PD nxjerr dokumente: Prishi pazaret me Ballukun për tenderin abuziv Kardhiq- Delvinë-DELVINË
Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku publikoi sot dokumente që faktojnë sipas saj, se pas dorëheqjes së Qatos fshihet lufta brenda llojit. Tabaku tha se konflikti mes Sonila Qatos dhe Ministres Balluku ishte pasojë e ...
RTSH | 20-Sep-2019 13:54
Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku publikoi sot dokumente që faktojnë sipas saj, se pas dorëheqjes së Qatos fshihet lufta brenda llojit. Tabaku tha se konflikti mes Sonila Qatos dhe Ministres Balluku ishte pasojë e ...

Largimi i Qatos/ PD: U prish pazari për tenderin Kardhiq-Delvinë
Partia Demokratike e ka cilësuar largimin nga detyra të Drejtoreshës së Agjencisë së Rrugëve, Sonila Qato si një tregues të qartë që brenda PS ka filluar lufta e brendshme. Në një deklaratë për mediat, Tabaku tha se ...
Medial | 20-Sep-2019 13:48
Partia Demokratike e ka cilësuar largimin nga detyra të Drejtoreshës së Agjencisë së Rrugëve, Sonila Qato si një tregues të qartë që brenda PS ka filluar lufta e brendshme. Në një deklaratë për mediat, Tabaku tha se ...

Anullimi i tenderit Kardhiq-Delvinë nga Rama, njesoj si me Unazën e Re: U zbulua kush do të zhvaste milionat
Jorida Tabaku, ish-deputetja e PD, zbardhi para medias sot, arsyen pse kryeministri e anulloi tenderin e rrugës Kardhiq – Delvinë prej miliona eurosh. Tabaku tha se “lufta gati 2 mujore për tenderin e rrugës Kardhiq – ...
Lajmi i Fundit | 20-Sep-2019 12:57
Jorida Tabaku, ish-deputetja e PD, zbardhi para medias sot, arsyen pse kryeministri e anulloi tenderin e rrugës Kardhiq – Delvinë prej miliona eurosh. Tabaku tha se “lufta gati 2 mujore për tenderin e rrugës Kardhiq – ...

Dorëheqja Qatos/ Tabaku: Nesër nxjerrim provat
Partia Demokratike e ka cilësuar dorëheqjen e drejtoreshës së ARRSH-së, Sonila Qato, si një marifet të kryeministrit Edi Rama për të larguar vëmendjen nga skandalet e saj. Ish deputetja demokrate Jorida Tabaku, në ...
VizionPlus | 19-Sep-2019 17:55
Partia Demokratike e ka cilësuar dorëheqjen e drejtoreshës së ARRSH-së, Sonila Qato, si një marifet të kryeministrit Edi Rama për të larguar vëmendjen nga skandalet e saj. Ish deputetja demokrate Jorida Tabaku, në ...

PD zbardh arsyen e largimit të Qatos: Klanet e PS po përplasen fort për të zhvatur milionat e tenderave
Ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka komentuar dorëheqjen e drejtoreshës së Autoritetit Rrugor Shqiptar Sonila Qato, duke thënë se prapa largimit të saj qëndron një luftë e tërë klanesh brenda PS-së dhe qeverisë, se ...
Gazeta Express | 20-Sep-2019 12:36
Ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka komentuar dorëheqjen e drejtoreshës së Autoritetit Rrugor Shqiptar Sonila Qato, duke thënë se prapa largimit të saj qëndron një luftë e tërë klanesh brenda PS-së dhe qeverisë, se ...

PD: Dorëheqja e drejtoreshës së ARRSH-së , sherr tenderësh
Ish-deputetja e partisë demokratike, Jorida Tabaku në një dalje për shtyp ditën e sotme ka reaguar në lidhje me dorëheqjen e drejtoreshës së ARRSH-së, Sonila Qato. Sipas Tabakut, ky veprim është një tregues se banda e ...
Dritare | 20-Sep-2019 12:32
Ish-deputetja e partisë demokratike, Jorida Tabaku në një dalje për shtyp ditën e sotme ka reaguar në lidhje me dorëheqjen e drejtoreshës së ARRSH-së, Sonila Qato. Sipas Tabakut, ky veprim është një tregues se banda e ...

“Luftë e brendshme Qato- Balluku”, PD nxjerr dokumentet për largimin e drejtoreshës së ARRSH: Prishje pazaresh për fituesen e tenderit, këto janë dy kompanitë e fuqishme
Postuar: 20/09/2019 - 12:27 Një luftë të brendshme mes ministres Belinda Balluku dhe drejtoreshës së ARRSH-së, Sonila Qatos, e ka cilësuar PD-ja anulimin e tenderit Kardhiq – Delvinë. Nga selia blu, ish-deputetja Jorida ...
Sot.Al | 20-Sep-2019 12:30
Postuar: 20/09/2019 - 12:27 Një luftë të brendshme mes ministres Belinda Balluku dhe drejtoreshës së ARRSH-së, Sonila Qatos, e ka cilësuar PD-ja anulimin e tenderit Kardhiq – Delvinë. Nga selia blu, ish-deputetja Jorida ...

PD: Balluku dhe Qato në “luftë” për prishjen e pazarit për fituesin e tenderit Kardhiq-Delvinë
Partia Demokratike ka reaguar një ditë pas dorëheqjes së Sonila Qatos si drejtore e ARRSH. Në një deklaratë për mediat, ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku tha se ky është tregues se banda kriminale e kryeministrit e ...
Gazeta Dita | 20-Sep-2019 12:27
Partia Demokratike ka reaguar një ditë pas dorëheqjes së Sonila Qatos si drejtore e ARRSH. Në një deklaratë për mediat, ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku tha se ky është tregues se banda kriminale e kryeministrit e ...

Dorëheqja e Qatos, reagon Tabaku: Si pasojë e luftës së klaneve në PS, nesër nxjerrim provat
Këtë të enjte drejtoresha e ARRSH-së, Sonila Qato njoftoi dorëheqjen e saj nga detyra, duke u shprehur se vendimi i saj vejn për shkak se ndaj saj janë ngritur disa akuza nga një kompani. Lidhur më dorëheqjen e ...
Telegraf | 19-Sep-2019 16:41
Këtë të enjte drejtoresha e ARRSH-së, Sonila Qato njoftoi dorëheqjen e saj nga detyra, duke u shprehur se vendimi i saj vejn për shkak se ndaj saj janë ngritur disa akuza nga një kompani. Lidhur më dorëheqjen e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved