ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 13:50

Reagon Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar për çështjen “Tahiri”

Reagon Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar për çështjen “Tahiri”
Një reagim vjen nga Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, Duncan Norman, rreth vendimit të marrë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për “çështjen Tahiri”.
Top Channel | 20-Sep-2019 16:08
Një reagim vjen nga Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, Duncan Norman, rreth vendimit të marrë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për “çështjen Tahiri”.

Vendimi për ish-ministrin Tahiri, Ambasada e Britanisë: Sistemi gjyqësor po maturohet
Pas vendimit që dha dje Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin Saimir Tahiri, duke e dënuar me 3 vite e 4 muaj shërbim prove, vjen një reagim nga ambasada Britanike në Tiranë. Përmes një deklarate ambasada theksoi ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 15:40
Pas vendimit që dha dje Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin Saimir Tahiri, duke e dënuar me 3 vite e 4 muaj shërbim prove, vjen një reagim nga ambasada Britanike në Tiranë. Përmes një deklarate ambasada theksoi ...

“Tahiri”, ambasadori britanik: Vendimi vë në pikëpyetje drejtësinë
mapo.al Ambasada Britanike në Tiranë ka reaguar një ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda dha vendimin për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, duke e dënuar vetëm për shpërdorim detyre. Tahiri nuk do vuajë asnjë ...
Mapo | 20-Sep-2019 16:00
mapo.al Ambasada Britanike në Tiranë ka reaguar një ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda dha vendimin për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, duke e dënuar vetëm për shpërdorim detyre. Tahiri nuk do vuajë asnjë ...

Jehona e një dënimi/ Ja cfarë mendojnë qytetarët për vendimin e Gjykatës për Tahirin
Dënimi i ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri, pati një mediatizim të gjerë si brenda dhe jashtë vendit tonë.
Top Channel | 20-Sep-2019 15:12
Dënimi i ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri, pati një mediatizim të gjerë si brenda dhe jashtë vendit tonë.

Ekskluzive/ Tahiri vetëm do paraqitet, një herë në muaj para shërbimit të provës do të hedhë një firmë
Nëse vendimi i shkallës së parë që shpalli fajtor Saimir Tahirin për akuzën e shpërdorimit të detyrës do të qëndrojë në fuqi edhe nga apeli i krimeve të rënda, atëherë ish-ministri i brendshëm i ka detyrim drejtësisë të ...
Top Channel | 20-Sep-2019 15:09
Nëse vendimi i shkallës së parë që shpalli fajtor Saimir Tahirin për akuzën e shpërdorimit të detyrës do të qëndrojë në fuqi edhe nga apeli i krimeve të rënda, atëherë ish-ministri i brendshëm i ka detyrim drejtësisë të ...

Tahiri: Do shpjegoj nesër të vertetën time…në stacionin e parë
mapo.al Saimir Tahirit si duket i duhet edhe një ditë kohë për të marrë veten nga dita e djeshme. Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi ta dënojë atë për shpërdorim detyre, por pa burg; me shërbim prove. Mbrëmë, Tahiri tha ...
Mapo | 20-Sep-2019 15:46
mapo.al Saimir Tahirit si duket i duhet edhe një ditë kohë për të marrë veten nga dita e djeshme. Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi ta dënojë atë për shpërdorim detyre, por pa burg; me shërbim prove. Mbrëmë, Tahiri tha ...

“Fillimi i fundit të pandëshkueshmërisë” Amb.SHBA reagon për Tahirin: Dënim shkurajues duke patur parasysh akuzat
TIRANË Ka reaguar ambasada amerikane në Tiranë në lidhje me rastin e ish-ministrit, Saimir Tahiri. Ambasada thekson se “vendimi i djeshëm kundër ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri demonstron pavarësinë në rritje ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 14:58
TIRANË Ka reaguar ambasada amerikane në Tiranë në lidhje me rastin e ish-ministrit, Saimir Tahiri. Ambasada thekson se “vendimi i djeshëm kundër ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri demonstron pavarësinë në rritje ...

Vendimi për Tahirin/ Reagon ambasada amerikane: Dënim shkurajues
"Vendimi i djeshëm kundër ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri demonstron pavarësinë në rritje të gjyqësorit dhe fillimin e fundit të pandëshkueshmërisë për personat me lidhje të forta", kështu shkruan në reagim të ...
Top Channel | 20-Sep-2019 14:57
"Vendimi i djeshëm kundër ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri demonstron pavarësinë në rritje të gjyqësorit dhe fillimin e fundit të pandëshkueshmërisë për personat me lidhje të forta", kështu shkruan në reagim të ...

PD: Pesë veprimet që bëri Rama për të shpëtuar Tahirin
mapo.al Partia Demokratike duket se nuk kishte ndonjë surprizë nga vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda për ta lënë Tahirin në shërbim prove. Gazment Bardhi tha sot se “ne e kishim paralajmëruar këtë teatër, sepse ata ...
Mapo | 20-Sep-2019 15:38
mapo.al Partia Demokratike duket se nuk kishte ndonjë surprizë nga vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda për ta lënë Tahirin në shërbim prove. Gazment Bardhi tha sot se “ne e kishim paralajmëruar këtë teatër, sepse ata ...

Rasti “Tahiri”, Bardhi: Drejtësia në Shqipëri është e pashpresë, mbahet peng nga Rama
Në një deklaratë për shtyp, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi u shpreh se rasti i Saimir Tahirit u tregoi shqiptarëve se me Edi Ramën kryeministër, kryeprokuror dhe kryegjykatës nuk ka ...
Top Channel | 20-Sep-2019 14:57
Në një deklaratë për shtyp, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi u shpreh se rasti i Saimir Tahirit u tregoi shqiptarëve se me Edi Ramën kryeministër, kryeprokuror dhe kryegjykatës nuk ka ...

Rasti i ish-ministrit Tahiri, Gazment Bardhi: Drejtësia në vend është e pashpresë
TIRANË Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha se vendimi i mbrëmjes së kalaur që shpëtoi ish-ministrin Tahiri nga burgu është një ditë e rëndë për shqiptarët. Me një deklaratë për mediat, ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 14:47
TIRANË Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha se vendimi i mbrëmjes së kalaur që shpëtoi ish-ministrin Tahiri nga burgu është një ditë e rëndë për shqiptarët. Me një deklaratë për mediat, ...

Pse nuk bindën provat e Prokurorisë për Tahirin
“I pandehuri Saimir Tahiri, duke mbajtur kontakte të tilla të pashpjegueshme me Habilajt, si dhe mosmarrja e masave për kanabizimin dhe përfshirjen e Policisë në këtë fenomen, ka konsumuar veprën penale të ‘Shpërdorimit ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 15:20
“I pandehuri Saimir Tahiri, duke mbajtur kontakte të tilla të pashpjegueshme me Habilajt, si dhe mosmarrja e masave për kanabizimin dhe përfshirjen e Policisë në këtë fenomen, ka konsumuar veprën penale të ‘Shpërdorimit ...

Për herë të parë, Partia Socialiste reagon mbi vendimin për Tahirin!
Për herë të parë, Partia Socialiste ka reaguar mbi vendimin e dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, i cili u dënua me 3 vite shërbim prove.
Top Channel | 20-Sep-2019 14:26
Për herë të parë, Partia Socialiste ka reaguar mbi vendimin e dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, i cili u dënua me 3 vite shërbim prove.

Për herë të parë, qeveria reagon mbi vendimin për Tahirin!
Për herë të parë, qeveria ka reaguar mbi vendimin e dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, i cili u dënua me 3 vite shërbim prove.
Top Channel | 20-Sep-2019 14:24
Për herë të parë, qeveria ka reaguar mbi vendimin e dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, i cili u dënua me 3 vite shërbim prove.

Reagimi i parë i PS pas vendimit për Tahirin
Partia Socialiste ka reaguar për herë të parë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri Tahiri u dënua një ditë më parë me 3 vite shërbim prove. Zëdhënësja e kryesisë së ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 15:07
Partia Socialiste ka reaguar për herë të parë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri Tahiri u dënua një ditë më parë me 3 vite shërbim prove. Zëdhënësja e kryesisë së ...

“Do iu marr të gjithëve me vete”! Gjata: Tahiri kërcënoi hapur PS-në, ka dosje të rënda për Ramën
Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, deklaroi në rubrikën “Opinion”, në News 24 , se vendimi për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ishte politik, dhe se kryeministri Edi Rama nuk ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 14:14
Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, deklaroi në rubrikën “Opinion”, në News 24 , se vendimi për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ishte politik, dhe se kryeministri Edi Rama nuk ...

Dënimi i Tahirit, reagon SHBA: Vendimi demonstron pavarësinë në rritje të gjyqësorit dhe fillimin e fundit të pandëshkueshmërisë
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda e cila dënoi me 5 vite burgim ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, dënim i cili konvertohet në 3 vite e 4 muaj shërbim prove. Në ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 14:59
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda e cila dënoi me 5 vite burgim ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, dënim i cili konvertohet në 3 vite e 4 muaj shërbim prove. Në ...

“Tahiri”, Xhixho: Pandëshkueshmëria vazhdon të jetë sëmundje e pa shërueshme e institucioneve
“Pandëshkueshmëria vazhdon të jetë sëmundje e pa shërueshme e institucioneve të zbatimit të ligjit.” kështu u shpreh sot nënkryetarja e LSI-së Erisa Xhixho në një prononcim për mediat. Ndër të tjera Xhixho tha se nuk ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 13:08
“Pandëshkueshmëria vazhdon të jetë sëmundje e pa shërueshme e institucioneve të zbatimit të ligjit.” kështu u shpreh sot nënkryetarja e LSI-së Erisa Xhixho në një prononcim për mediat. Ndër të tjera Xhixho tha se nuk ...

“Sa të kemi thasët me euro …”! Lefter Maliqi publikon “bisedën” mes Ramës e Tahirit
Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për të dënuar me 3 vite shërbim prove ish-ministrin Saimir Tahiri, për shpërdorim detyre. Duke ironizuar kryeministrin Edi Rama dhe ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 13:08
Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për të dënuar me 3 vite shërbim prove ish-ministrin Saimir Tahiri, për shpërdorim detyre. Duke ironizuar kryeministrin Edi Rama dhe ...

“Saimir Tahiri”, reagon ambasada e SHBA: Dënimi është shkurajues
mapo.al Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar një ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda dha vendimin për ish-ministrin Tahiri, duke e dënuar vetëm për shpërdorim detyre. Tahiri nuk do vuajë asnjë ditë burgim pasi dënimi ...
Mapo | 20-Sep-2019 14:57
mapo.al Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar një ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda dha vendimin për ish-ministrin Tahiri, duke e dënuar vetëm për shpërdorim detyre. Tahiri nuk do vuajë asnjë ditë burgim pasi dënimi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved