ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 20:42

Vendimi për ish-ministrin Tahiri, Ambasada e Britanisë: Sistemi gjyqësor po maturohet

Vendimi për ish-ministrin Tahiri, Ambasada e Britanisë: Sistemi gjyqësor po maturohet
Pas vendimit që dha dje Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin Saimir Tahiri, duke e dënuar me 3 vite e 4 muaj shërbim prove, vjen një reagim nga ambasada Britanike në Tiranë. Përmes një deklarate ambasada theksoi ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 15:40
Pas vendimit që dha dje Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin Saimir Tahiri, duke e dënuar me 3 vite e 4 muaj shërbim prove, vjen një reagim nga ambasada Britanike në Tiranë. Përmes një deklarate ambasada theksoi ...

Jehona e një dënimi/ Ja cfarë mendojnë qytetarët për vendimin e Gjykatës për Tahirin
Dënimi i ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri, pati një mediatizim të gjerë si brenda dhe jashtë vendit tonë.
Top Channel | 20-Sep-2019 15:12
Dënimi i ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri, pati një mediatizim të gjerë si brenda dhe jashtë vendit tonë.

Ekskluzive/ Tahiri vetëm do paraqitet, një herë në muaj para shërbimit të provës do të hedhë një firmë
Nëse vendimi i shkallës së parë që shpalli fajtor Saimir Tahirin për akuzën e shpërdorimit të detyrës do të qëndrojë në fuqi edhe nga apeli i krimeve të rënda, atëherë ish-ministri i brendshëm i ka detyrim drejtësisë të ...
Top Channel | 20-Sep-2019 15:09
Nëse vendimi i shkallës së parë që shpalli fajtor Saimir Tahirin për akuzën e shpërdorimit të detyrës do të qëndrojë në fuqi edhe nga apeli i krimeve të rënda, atëherë ish-ministri i brendshëm i ka detyrim drejtësisë të ...

PS: Tahiri, çështje e drejtësisë/ Reagon mazhoranca, PD: Rama mbrojti ish-ministrin
Partia Socialiste nuk ka preferuar të bëjë një koment të gjatë për vendimin e dhënë nga gjykata për Saimir Tahirin. Elisa Spiropali, zëdhënësja e kryesisë së PS-së dhe drejtuesja politike e qarkut Tiranë thotë se e ...
Top Channel | 20-Sep-2019 15:09
Partia Socialiste nuk ka preferuar të bëjë një koment të gjatë për vendimin e dhënë nga gjykata për Saimir Tahirin. Elisa Spiropali, zëdhënësja e kryesisë së PS-së dhe drejtuesja politike e qarkut Tiranë thotë se e ...

“Fillimi i fundit të pandëshkueshmërisë” Amb.SHBA reagon për Tahirin: Dënim shkurajues duke patur parasysh akuzat
TIRANË Ka reaguar ambasada amerikane në Tiranë në lidhje me rastin e ish-ministrit, Saimir Tahiri. Ambasada thekson se “vendimi i djeshëm kundër ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri demonstron pavarësinë në rritje ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 14:58
TIRANË Ka reaguar ambasada amerikane në Tiranë në lidhje me rastin e ish-ministrit, Saimir Tahiri. Ambasada thekson se “vendimi i djeshëm kundër ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri demonstron pavarësinë në rritje ...

Vendimi për Tahirin/ Reagon ambasada amerikane: Dënim shkurajues
"Vendimi i djeshëm kundër ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri demonstron pavarësinë në rritje të gjyqësorit dhe fillimin e fundit të pandëshkueshmërisë për personat me lidhje të forta", kështu shkruan në reagim të ...
Top Channel | 20-Sep-2019 14:57
"Vendimi i djeshëm kundër ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri demonstron pavarësinë në rritje të gjyqësorit dhe fillimin e fundit të pandëshkueshmërisë për personat me lidhje të forta", kështu shkruan në reagim të ...

PD: Pesë veprimet që bëri Rama për të shpëtuar Tahirin
mapo.al Partia Demokratike duket se nuk kishte ndonjë surprizë nga vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda për ta lënë Tahirin në shërbim prove. Gazment Bardhi tha sot se “ne e kishim paralajmëruar këtë teatër, sepse ata ...
Mapo | 20-Sep-2019 15:38
mapo.al Partia Demokratike duket se nuk kishte ndonjë surprizë nga vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda për ta lënë Tahirin në shërbim prove. Gazment Bardhi tha sot se “ne e kishim paralajmëruar këtë teatër, sepse ata ...

Rasti “Tahiri”, Bardhi: Drejtësia në Shqipëri është e pashpresë, mbahet peng nga Rama
Në një deklaratë për shtyp, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi u shpreh se rasti i Saimir Tahirit u tregoi shqiptarëve se me Edi Ramën kryeministër, kryeprokuror dhe kryegjykatës nuk ka ...
Top Channel | 20-Sep-2019 14:57
Në një deklaratë për shtyp, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi u shpreh se rasti i Saimir Tahirit u tregoi shqiptarëve se me Edi Ramën kryeministër, kryeprokuror dhe kryegjykatës nuk ka ...

Pse nuk bindën provat e Prokurorisë për Tahirin
“I pandehuri Saimir Tahiri, duke mbajtur kontakte të tilla të pashpjegueshme me Habilajt, si dhe mosmarrja e masave për kanabizimin dhe përfshirjen e Policisë në këtë fenomen, ka konsumuar veprën penale të ‘Shpërdorimit ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 15:20
“I pandehuri Saimir Tahiri, duke mbajtur kontakte të tilla të pashpjegueshme me Habilajt, si dhe mosmarrja e masave për kanabizimin dhe përfshirjen e Policisë në këtë fenomen, ka konsumuar veprën penale të ‘Shpërdorimit ...

Rasti i ish-ministrit Tahiri, Gazment Bardhi: Drejtësia në vend është e pashpresë
TIRANË Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha se vendimi i mbrëmjes së kalaur që shpëtoi ish-ministrin Tahiri nga burgu është një ditë e rëndë për shqiptarët. Me një deklaratë për mediat, ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 14:47
TIRANË Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha se vendimi i mbrëmjes së kalaur që shpëtoi ish-ministrin Tahiri nga burgu është një ditë e rëndë për shqiptarët. Me një deklaratë për mediat, ...

Për herë të parë, Partia Socialiste reagon mbi vendimin për Tahirin!
Për herë të parë, Partia Socialiste ka reaguar mbi vendimin e dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, i cili u dënua me 3 vite shërbim prove.
Top Channel | 20-Sep-2019 14:26
Për herë të parë, Partia Socialiste ka reaguar mbi vendimin e dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, i cili u dënua me 3 vite shërbim prove.

Reagimi i parë i PS pas vendimit për Tahirin
Partia Socialiste ka reaguar për herë të parë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri Tahiri u dënua një ditë më parë me 3 vite shërbim prove. Zëdhënësja e kryesisë së ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 15:07
Partia Socialiste ka reaguar për herë të parë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri Tahiri u dënua një ditë më parë me 3 vite shërbim prove. Zëdhënësja e kryesisë së ...

Për herë të parë, qeveria reagon mbi vendimin për Tahirin!
Për herë të parë, qeveria ka reaguar mbi vendimin e dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, i cili u dënua me 3 vite shërbim prove.
Top Channel | 20-Sep-2019 14:24
Për herë të parë, qeveria ka reaguar mbi vendimin e dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, i cili u dënua me 3 vite shërbim prove.

“Do iu marr të gjithëve me vete”! Gjata: Tahiri kërcënoi hapur PS-në, ka dosje të rënda për Ramën
Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, deklaroi në rubrikën “Opinion”, në News 24 , se vendimi për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ishte politik, dhe se kryeministri Edi Rama nuk ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 14:14
Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, deklaroi në rubrikën “Opinion”, në News 24 , se vendimi për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ishte politik, dhe se kryeministri Edi Rama nuk ...

Dënimi i Tahirit, reagon SHBA: Vendimi demonstron pavarësinë në rritje të gjyqësorit dhe fillimin e fundit të pandëshkueshmërisë
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda e cila dënoi me 5 vite burgim ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, dënim i cili konvertohet në 3 vite e 4 muaj shërbim prove. Në ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 14:59
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda e cila dënoi me 5 vite burgim ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, dënim i cili konvertohet në 3 vite e 4 muaj shërbim prove. Në ...

“Tahiri”, Xhixho: Pandëshkueshmëria vazhdon të jetë sëmundje e pa shërueshme e institucioneve
“Pandëshkueshmëria vazhdon të jetë sëmundje e pa shërueshme e institucioneve të zbatimit të ligjit.” kështu u shpreh sot nënkryetarja e LSI-së Erisa Xhixho në një prononcim për mediat. Ndër të tjera Xhixho tha se nuk ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 13:08
“Pandëshkueshmëria vazhdon të jetë sëmundje e pa shërueshme e institucioneve të zbatimit të ligjit.” kështu u shpreh sot nënkryetarja e LSI-së Erisa Xhixho në një prononcim për mediat. Ndër të tjera Xhixho tha se nuk ...

“Saimir Tahiri”, reagon ambasada e SHBA: Dënimi është shkurajues
mapo.al Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar një ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda dha vendimin për ish-ministrin Tahiri, duke e dënuar vetëm për shpërdorim detyre. Tahiri nuk do vuajë asnjë ditë burgim pasi dënimi ...
Mapo | 20-Sep-2019 14:57
mapo.al Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar një ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda dha vendimin për ish-ministrin Tahiri, duke e dënuar vetëm për shpërdorim detyre. Tahiri nuk do vuajë asnjë ditë burgim pasi dënimi ...

“Sa të kemi thasët me euro …”! Lefter Maliqi publikon “bisedën” mes Ramës e Tahirit
Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për të dënuar me 3 vite shërbim prove ish-ministrin Saimir Tahiri, për shpërdorim detyre. Duke ironizuar kryeministrin Edi Rama dhe ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 13:08
Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për të dënuar me 3 vite shërbim prove ish-ministrin Saimir Tahiri, për shpërdorim detyre. Duke ironizuar kryeministrin Edi Rama dhe ...

Tahiri, Prokuroria s’pajtohet me Gjykatën: Do apelojmë vendimin
Pas vendimit të dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri i cili u dënua me 3 vite shërbim prove ka reaguar së fundmi Prokuroria për Krime të Rënda.
Top Channel | 20-Sep-2019 12:23
Pas vendimit të dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri i cili u dënua me 3 vite shërbim prove ka reaguar së fundmi Prokuroria për Krime të Rënda.

Ambasada gjermane “No Comment” për vendimin e Tahirit
Ambasadat e vendeve të BE-së hezitojnë për momentin të komentojnë vendimin e gjykatës për Saimir Tahirin, raporton gazetari i Top Channel-it, Muhamed Veliu.
Top Channel | 20-Sep-2019 12:17
Ambasadat e vendeve të BE-së hezitojnë për momentin të komentojnë vendimin e gjykatës për Saimir Tahirin, raporton gazetari i Top Channel-it, Muhamed Veliu.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved