ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2019 19:35

Basha refuzoi ofertën e Ramës, Ushingtoni zyrtar: Uluni në dialog me qeverinë për reformën zgjedhore. Fituesit në Shqipëri nuk i zgjedhim ne

Basha refuzoi ofertën e Ramës, Ushingtoni zyrtar: Uluni në dialog me qeverinë për reformën zgjedhore. Fituesit në Shqipëri nuk i zgjedhim ne
Pas refuzimit që Lulzim Basha i bëri ofertës së kryeministrit Edi Rama për t’u ulur në dialog për miratimin e reformës zgjedhore, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkojnë bashkëpunim. Mathew Palmer, i dërguari i posaçëm ...
GazetaTema | 19-Sep-2019 09:21
Pas refuzimit që Lulzim Basha i bëri ofertës së kryeministrit Edi Rama për t’u ulur në dialog për miratimin e reformës zgjedhore, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkojnë bashkëpunim. Mathew Palmer, i dërguari i posaçëm ...

(VIDEO) Pallmer: SHBA pret që Maqedonia e Veriut në tetor të marrë datë
Ne kemi shumë shpresë që Maqedonia e Veriut do të fillojë negociatat për anëtarësim, pas mbledhjes së Këshillit Evropian më 16 tetor. Kështu është shprehur Mejtu Pallmer, i dërguari special amerikan për Ballkanin ...
Shenja | 19-Sep-2019 16:25
Ne kemi shumë shpresë që Maqedonia e Veriut do të fillojë negociatat për anëtarësim, pas mbledhjes së Këshillit Evropian më 16 tetor. Kështu është shprehur Mejtu Pallmer, i dërguari special amerikan për Ballkanin ...

Gjermania pritet të vendosë për nisjen e bisedimeve
Mora konfirmim për mbështetje të fuqishme nga Gjermania dhe për votë në Këshill por edhe pritje që Bundestagu do të verifikojë ose do të aprovojë bindshëm rekomandimin e Komisionit Evropian për fillim të bisedimeve. Ajo ...
TetovaSot | 19-Sep-2019 16:02
Mora konfirmim për mbështetje të fuqishme nga Gjermania dhe për votë në Këshill por edhe pritje që Bundestagu do të verifikojë ose do të aprovojë bindshëm rekomandimin e Komisionit Evropian për fillim të bisedimeve. Ajo ...

Gjermania pritet të vendosë për nisjen e bisedimeve
Javën e ardhshme, Bundestagu gjerman do të vendosë nëse është për fillimin ose jo të negociatave të Maqedonisë së Veriut për integrim në Bashkimin Evropian. Vota e Gjermanisë është e rëndësishme pasi ishte pikërisht ...
Alsat-M | 19-Sep-2019 15:39
Javën e ardhshme, Bundestagu gjerman do të vendosë nëse është për fillimin ose jo të negociatave të Maqedonisë së Veriut për integrim në Bashkimin Evropian. Vota e Gjermanisë është e rëndësishme pasi ishte pikërisht ...

Bullgaria kushtëzon datën e bisedimeve për Maqedoninë e Veriut?
Bullgaria do ta mbështesë Maqedoninë e Veriut në integrim e saj në Bashkimin Evropian, por jo në llogari të historisë dhe identitetit bullgar, ka deklaruar presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, në një takim me ...
Radio Evropa e Lire | 19-Sep-2019 14:57
Bullgaria do ta mbështesë Maqedoninë e Veriut në integrim e saj në Bashkimin Evropian, por jo në llogari të historisë dhe identitetit bullgar, ka deklaruar presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, në një takim me ...

Palmer: SHBA pret që BE të sjell vendim pozitiv për Maqedoninë e Veriut
“SHBA shpreson që Këshilli i Evropës më 16 tetor të sjellë vendim për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut”, ka deklaruar i dërguari special amerikan i emëruar për Ballkanin Perëndimore, Mathew Palmer. Ai në ...
Telegrafi | 19-Sep-2019 10:52
“SHBA shpreson që Këshilli i Evropës më 16 tetor të sjellë vendim për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut”, ka deklaruar i dërguari special amerikan i emëruar për Ballkanin Perëndimore, Mathew Palmer. Ai në ...

Bullgaria kushtëzon datën e bisedimeve për Maqedoninë e Veriut?
Bullgaria do ta mbështesë Maqedoninë e Veriut në integrim e saj në Bashkimin Evropian, por jo në llogari të historisë dhe identitetit bullgar, ka deklaruar presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, në një takim me ...
Koha.mk | 19-Sep-2019 14:57
Bullgaria do ta mbështesë Maqedoninë e Veriut në integrim e saj në Bashkimin Evropian, por jo në llogari të historisë dhe identitetit bullgar, ka deklaruar presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, në një takim me ...

Wilson para Senatit: Nuk duhet të ketë shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë
Zv. presidenti i Këshillit Atlantik në Shtetet e Bashkuara, Damion Wilson, foli para Komitetit të Kontrollit të Armëve dhe Emergjencave në Senat, ku perifrazoi qartë se cila duhet të jetë strategjia e SHBA-së për ...
Gazeta Express | 19-Sep-2019 14:10
Zv. presidenti i Këshillit Atlantik në Shtetet e Bashkuara, Damion Wilson, foli para Komitetit të Kontrollit të Armëve dhe Emergjencave në Senat, ku perifrazoi qartë se cila duhet të jetë strategjia e SHBA-së për ...

Palmer: Presim BE-ja të sjell vendim për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut
SHBA-ja shpreson se Këshilli Evropian më 16 tetor do të sjellë vendim për fillim të negociatave inkuadruese me Maqedoninë e Veriut, deklaroi i dërguari special amerikan i sapoemëruar për Ballkanin Perëndimor, Methju ...
Albportali | 19-Sep-2019 13:40
SHBA-ja shpreson se Këshilli Evropian më 16 tetor do të sjellë vendim për fillim të negociatave inkuadruese me Maqedoninë e Veriut, deklaroi i dërguari special amerikan i sapoemëruar për Ballkanin Perëndimor, Methju ...

Reforma zgjedhore/ Palmer: Dialog mes qeverisë e opozitës
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor ka komentuar situatën politike në Shqipëri. Në një intervistë të dhënë për Zërin e Amerikës, Palmer deklaroi se SHBA do dëshironte që ...
VizionPlus | 19-Sep-2019 08:52
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor ka komentuar situatën politike në Shqipëri. Në një intervistë të dhënë për Zërin e Amerikës, Palmer deklaroi se SHBA do dëshironte që ...

Damon Wilson: SHBA nuk duhet të lejojë shkëmbimin e territorit Kosovë-Serbi
Zv. presidenti i Këshillit Atlantik në Shtetet e Bashkuara, Damion Wilson, foli para Komitetit të Kontrollit të Armëve dhe Emergjencave në Senat, ku perifrazoi qartë se cila duhet të jetë strategjia e SHBA-së për ...
EkonomiaOnline | 19-Sep-2019 13:25
Zv. presidenti i Këshillit Atlantik në Shtetet e Bashkuara, Damion Wilson, foli para Komitetit të Kontrollit të Armëve dhe Emergjencave në Senat, ku perifrazoi qartë se cila duhet të jetë strategjia e SHBA-së për ...

Damon Wilson: SHBA nuk duhet të lejojë shkëmbimin e territorit Kosovë-Serbi
Zv. presidenti i Këshillit Atlantik në Shtetet e Bashkuara, Damion Wilson, foli para Komitetit të Kontrollit të Armëve dhe Emergjencave në Senat, ku perifrazoi qartë se cila duhet të jetë strategjia e SHBA-së për ...
Arbresh | 19-Sep-2019 13:25
Zv. presidenti i Këshillit Atlantik në Shtetet e Bashkuara, Damion Wilson, foli para Komitetit të Kontrollit të Armëve dhe Emergjencave në Senat, ku perifrazoi qartë se cila duhet të jetë strategjia e SHBA-së për ...

Palmer shprehet optimist për datën e fillimit të negociatave
SHBA-ja shpreson se Këshilli Evropian në tetor do të sjellë vendim për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut, deklaroi i dërguari special amerikan i sapoemëruar për Ballkanin Perëndimor, Methju Palmer në ...
Gazeta Express | 19-Sep-2019 13:14
SHBA-ja shpreson se Këshilli Evropian në tetor do të sjellë vendim për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut, deklaroi i dërguari special amerikan i sapoemëruar për Ballkanin Perëndimor, Methju Palmer në ...

Palmer: Presim BE-ja në tetor të sjellë vendim për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut
SHBA-ja shpreson se Këshilli Evropian më 16 tetor do të sjellë vendim për fillim të negociatave inkuadruese me Maqedoninë e Veriut, deklaroi i dërguari special amerikan i sapoemëruar për Ballkanin Perëndimor, Methju ...
TetovaSot | 19-Sep-2019 11:47
SHBA-ja shpreson se Këshilli Evropian më 16 tetor do të sjellë vendim për fillim të negociatave inkuadruese me Maqedoninë e Veriut, deklaroi i dërguari special amerikan i sapoemëruar për Ballkanin Perëndimor, Methju ...

Data për fillimin e negociatave, Palmer optimist për Maqedoninë e Veriut
SHBA-ja shpreson se Këshilli Evropian në tetor do të sjellë vendim për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut, deklaroi i dërguari special amerikan i sapoemëruar për Ballkanin Perëndimor, Methju Palmer në ...
Alsat-M | 19-Sep-2019 11:27
SHBA-ja shpreson se Këshilli Evropian në tetor do të sjellë vendim për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut, deklaroi i dërguari special amerikan i sapoemëruar për Ballkanin Perëndimor, Methju Palmer në ...

Palmer shpjegon përparësitë në detyrën e re: SHBA mbetet e angazhuar në Ballkan
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...
VizionPlus | 19-Sep-2019 08:35
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...

Palmer: SHBA pret që BE të sjell vendim pozitiv për Maqedoninë e Veriut
“SHBA shpreson që Këshilli i Evropës më 16 tetor të sjellë vendim për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut”, ka deklaruar i dërguari special amerikan i emëruar për Ballkanin Perëndimore, Mathew Palmer. Ai në ...
Gazeta Observer | 19-Sep-2019 11:16
“SHBA shpreson që Këshilli i Evropës më 16 tetor të sjellë vendim për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut”, ka deklaruar i dërguari special amerikan i emëruar për Ballkanin Perëndimore, Mathew Palmer. Ai në ...

Mathew Palmer thotë se SHBA pret që BE të sjell vendim pozitiv për Maqedoninë e Veriut
“SHBA shpreson që Këshilli i Evropës më 16 tetor të sjellë vendim për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut”, ka deklaruar i dërguari special amerikan i emëruar për Ballkanin Perëndimore, Mathew Palmer. Ai në ...
Arbresh | 19-Sep-2019 11:07
“SHBA shpreson që Këshilli i Evropës më 16 tetor të sjellë vendim për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut”, ka deklaruar i dërguari special amerikan i emëruar për Ballkanin Perëndimore, Mathew Palmer. Ai në ...

Palmer: Presim BE-ja në tetor të sjellë vendim për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut
SHBA-ja shpreson se Këshilli Evropian më 16 tetor do të sjellë vendim për fillim të negociatave inkuadruese me Maqedoninë e Veriut, deklaroi i dërguari special amerikan i sapoemëruar për Ballkanin Perëndimor, Methju ...
Shenja | 19-Sep-2019 10:50
SHBA-ja shpreson se Këshilli Evropian më 16 tetor do të sjellë vendim për fillim të negociatave inkuadruese me Maqedoninë e Veriut, deklaroi i dërguari special amerikan i sapoemëruar për Ballkanin Perëndimor, Methju ...

Palmer: Presim BE-ja në tetor të sjellë vendim për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut
Uashington, 19 shtator 2019 (MEDIAL) – SHBA-ja shpreson se Këshilli Evropian më 16 tetor do të sjellë vendim për fillim të negociatave inkuadruese me Maqedoninë e Veriut, deklaroi i dërguari special amerikan i ...
Medial | 19-Sep-2019 10:43
Uashington, 19 shtator 2019 (MEDIAL) – SHBA-ja shpreson se Këshilli Evropian më 16 tetor do të sjellë vendim për fillim të negociatave inkuadruese me Maqedoninë e Veriut, deklaroi i dërguari special amerikan i ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved