ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 21:02

Presidenti Trump: Kam shumë alternativa përgjigjeje për Iranin

Presidenti Trump: Kam shumë alternativa përgjigjeje për Iranin
Donald Trump u shpreh sot se ka shumë alternativa për t’iu përgjigjur Iranit, pas sulmeve të së shtunës mbi rafineritë saudite të naftës në Teheran. “Ka shumë mundësi, ekziston alternativa e fundit, por edhe alternativa ...
BalkanWeb | 19-Sep-2019 03:38
Donald Trump u shpreh sot se ka shumë alternativa për t’iu përgjigjur Iranit, pas sulmeve të së shtunës mbi rafineritë saudite të naftës në Teheran. “Ka shumë mundësi, ekziston alternativa e fundit, por edhe alternativa ...

Furnizimi saudit i naftës kthehet në nivelin para sulmeve ndaj Aramco’s
Furnizimi i naftës në Arabinë Saudite është kthyer në nivelin para sulmeve ndaj fabrikave të kompanisë shtetërore Saudi Aramco, njoftoi ministri i Energjisë i vendit, Abdulaziz bin Salman. Duke folur në një konferencë ...
BalkanWeb | 18-Sep-2019 23:44
Furnizimi i naftës në Arabinë Saudite është kthyer në nivelin para sulmeve ndaj fabrikave të kompanisë shtetërore Saudi Aramco, njoftoi ministri i Energjisë i vendit, Abdulaziz bin Salman. Duke folur në një konferencë ...

SHBA: Sulmi i Iranit është një akt lufte
“Sulmi ndaj naftës nga ana e Iranit është një akt lufte”, ka thënë sekretari i Shtetit Amerikan Mike Pompeo për sulmin ndaj instalimeve saudite pas takimit në Jeddah me Princin e Kurorës, Mohamed bin Salman. Ndërkohë, ...
GazetaTema | 18-Sep-2019 22:21
“Sulmi ndaj naftës nga ana e Iranit është një akt lufte”, ka thënë sekretari i Shtetit Amerikan Mike Pompeo për sulmin ndaj instalimeve saudite pas takimit në Jeddah me Princin e Kurorës, Mohamed bin Salman. Ndërkohë, ...

Sulmi me dronë: Arabia Saudite tregon prova konkrete, fajëson Iranin
Arabia Saudite tregon prova konkrete të përfshirjes së Iranit në sulmin ndaj një rafinerie nafte. Ministria e Mbrojtjes shfaqi mbetjet e dronëve dhe raketave, të cilat nuk dihen ende nga janë nisur. Rebelët Houthi të ...
GazetaTema | 18-Sep-2019 21:03
Arabia Saudite tregon prova konkrete të përfshirjes së Iranit në sulmin ndaj një rafinerie nafte. Ministria e Mbrojtjes shfaqi mbetjet e dronëve dhe raketave, të cilat nuk dihen ende nga janë nisur. Rebelët Houthi të ...

Irani: Trump po përshkallëzon luftën ekonomike ndaj qytetarëve iranianë
Irani ka akuzuar të mërkurën presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për përshkallëzim të presionit ekonomik kundër qytetarëve iranianë, duke urdhëruar rritje të madhe të sanksioneve ndaj Republikës Islamike, ...
BalkanWeb | 18-Sep-2019 20:34
Irani ka akuzuar të mërkurën presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për përshkallëzim të presionit ekonomik kundër qytetarëve iranianë, duke urdhëruar rritje të madhe të sanksioneve ndaj Republikës Islamike, ...

Mediat në SHBA: Irani është autor i sulmeve ndaj naftës saudite
Shtetet e Bashkuara kanë arritur në përfundimin se ishte Irani që ndërmori sulmet me dronë dhe raketa fundjavën e kaluar, të cilat paralizuan gjysmën e prodhimit të naftës në Arabinë Saudite. Rrjeti CBS News citon ...
BalkanWeb | 18-Sep-2019 05:33
Shtetet e Bashkuara kanë arritur në përfundimin se ishte Irani që ndërmori sulmet me dronë dhe raketa fundjavën e kaluar, të cilat paralizuan gjysmën e prodhimit të naftës në Arabinë Saudite. Rrjeti CBS News citon ...

Rusia kërkon t’i shesë armë, Arabia Saudite nuk i përgjigjet Putinit
Nuk ka pasur asnjë reagim nga Arabia Saudite pas përpjekjes së presidentit Vladimir Putin për t’i shitur këtij vendi sistemin raketor S-400 të Rusisë, njoftoi të martën Kremlini. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha ...
BalkanWeb | 18-Sep-2019 00:03
Nuk ka pasur asnjë reagim nga Arabia Saudite pas përpjekjes së presidentit Vladimir Putin për t’i shitur këtij vendi sistemin raketor S-400 të Rusisë, njoftoi të martën Kremlini. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha ...

OKB do të hetojë sulmet në Arabinë Saudite
Ekspertët e OKB-së janë dërguar në Arabinë Saudite, ku do të udhëheqin një hetim ndërkombëtar për sulmet e fundit mbi objektet e naftës. “Ekspertët e KB tashmë janë dërguar dhe do të punojnë për çështjen,” tha sekretari ...
Ina-Online | 19-Sep-2019 01:04
Ekspertët e OKB-së janë dërguar në Arabinë Saudite, ku do të udhëheqin një hetim ndërkombëtar për sulmet e fundit mbi objektet e naftës. “Ekspertët e KB tashmë janë dërguar dhe do të punojnë për çështjen,” tha sekretari ...

Presidenti amerikan: Trump: Kam shumë alternativa përgjigjeje për Iranin
Donald Trump u shpreh sot se ka shumë alternativa për t’iu përgjigjur Iranit, pas sulmeve të së shtunës mbi rafineritë saudite të naftës në Teheran. “Ka shumë mundësi, ekziston alternativa e fundit, por edhe alternativa ...
Arbresh | 19-Sep-2019 00:32
Donald Trump u shpreh sot se ka shumë alternativa për t’iu përgjigjur Iranit, pas sulmeve të së shtunës mbi rafineritë saudite të naftës në Teheran. “Ka shumë mundësi, ekziston alternativa e fundit, por edhe alternativa ...

Trump: Kam shumë alternativa përgjigjeje për Iranin
Donald Trump u shpreh sot se ka shumë alternativa për t’iu përgjigjur Iranit, pas sulmeve të së shtunës mbi rafineritë saudite të naftës në Teheran. “Ka shumë mundësi, ekziston alternativa e fundit, por edhe alternativa ...
Gazeta Express | 19-Sep-2019 00:06
Donald Trump u shpreh sot se ka shumë alternativa për t’iu përgjigjur Iranit, pas sulmeve të së shtunës mbi rafineritë saudite të naftës në Teheran. “Ka shumë mundësi, ekziston alternativa e fundit, por edhe alternativa ...

SHBA arrijnë në përfundimin se Irani sulmoi puset e naftës saudite
mapo.al htetet e Bashkuara kanë arritur në përfundimin se ishte Irani që ndërmori sulmet me dronë dhe raketa fundjavën e kaluar, të cilat paralizuan gjysmën e prodhimit të naftës në Arabinë Saudite. Rrjeti CBS News ...
Mapo | 18-Sep-2019 09:12
mapo.al htetet e Bashkuara kanë arritur në përfundimin se ishte Irani që ndërmori sulmet me dronë dhe raketa fundjavën e kaluar, të cilat paralizuan gjysmën e prodhimit të naftës në Arabinë Saudite. Rrjeti CBS News ...

Trump: Kam shumë alternativa përgjigjeje për Iranin
Donald Trump u shpreh sot se ka shumë alternativa për t’iu përgjigjur Iranit, pas sulmeve të së shtunës mbi rafineritë saudite të naftës në Teheran. “Ka shumë mundësi, ekziston alternativa e fundit, por edhe alternativa ...
TetovaSot | 19-Sep-2019 00:00
Donald Trump u shpreh sot se ka shumë alternativa për t’iu përgjigjur Iranit, pas sulmeve të së shtunës mbi rafineritë saudite të naftës në Teheran. “Ka shumë mundësi, ekziston alternativa e fundit, por edhe alternativa ...

Trump: Kam shumë alternativa përgjigjeje për Iranin
“Ka shumë mundësi, ekziston alternativa e fundit, por edhe alternativa shumë më të ulëta se kaq”, tha për gazetarët presidenti amerikan, duke aluduar për një përgjigje të mundshme ushtarake ndaj Iranit. Trump theksoi ...
Lajminet | 18-Sep-2019 23:56
“Ka shumë mundësi, ekziston alternativa e fundit, por edhe alternativa shumë më të ulëta se kaq”, tha për gazetarët presidenti amerikan, duke aluduar për një përgjigje të mundshme ushtarake ndaj Iranit. Trump theksoi ...

Trump: Kam shumë alternativa përgjigjeje për Iranin
Donald Trump u shpreh sot se ka shumë alternativa për t’iu përgjigjur Iranit, pas sulmeve të së shtunës mbi rafineritë saudite të naftës në Teheran.
Kosova Press | 18-Sep-2019 23:52
Donald Trump u shpreh sot se ka shumë alternativa për t’iu përgjigjur Iranit, pas sulmeve të së shtunës mbi rafineritë saudite të naftës në Teheran.

Irani akuzon SHBA-në për presion ekonomik
Irani ka akuzuar presidentin e SHBA-së Donald Trump se po përshkallëzon presionin ekonomik kundër qytetarëve iranianë, duke urdhëruar rritje të sanksioneve ndaj Republikës Islamike. Akuza u bë nga Ministri i Jashtëm ...
Politiko | 18-Sep-2019 23:48
Irani ka akuzuar presidentin e SHBA-së Donald Trump se po përshkallëzon presionin ekonomik kundër qytetarëve iranianë, duke urdhëruar rritje të sanksioneve ndaj Republikës Islamike. Akuza u bë nga Ministri i Jashtëm ...

Arabia Saudite bën përgjegjës Iranin për sulmet mbi objektet e naftës
Ministria e Mbrojtjes në Arabinë Saudite bën përgjegjës Iranin për sulmet në fundjavë te dy objektet e naftës. Sipas Ministrisë, mbetjet e droneve dhe raketave të lundrimit vërtetojnë përfshirjen e Iranit. Ajo tha se 18 ...
Dritare | 18-Sep-2019 23:26
Ministria e Mbrojtjes në Arabinë Saudite bën përgjegjës Iranin për sulmet në fundjavë te dy objektet e naftës. Sipas Ministrisë, mbetjet e droneve dhe raketave të lundrimit vërtetojnë përfshirjen e Iranit. Ajo tha se 18 ...

Sulmet, Arabia Saudite tregon provat që fajësojnë Iranin
Arabia Saudite i ka mëshuar pistës iraniane në lidhje me sulmet ndaj impianteve të naftës të fundjavës së kaluar. Autoritetet mbretërore kanë publikuar një sërë provash që sipas tyre vërtetojnë përfshirjen e Republikës ...
ABCNews | 18-Sep-2019 18:46
Arabia Saudite i ka mëshuar pistës iraniane në lidhje me sulmet ndaj impianteve të naftës të fundjavës së kaluar. Autoritetet mbretërore kanë publikuar një sërë provash që sipas tyre vërtetojnë përfshirjen e Republikës ...

Furnizimi saudit i naftës kthehet në nivelin para sulmeve ndaj Aramco
Furnizimi i naftës në Arabinë Saudite është kthyer në nivelin para sulmeve ndaj fabrikave të kompanisë shtetërore Saudi Aramco, njoftoi ministri i Energjisë i vendit, Abdulaziz bin Salman. Duke folur në një konferencë ...
TetovaSot | 18-Sep-2019 22:18
Furnizimi i naftës në Arabinë Saudite është kthyer në nivelin para sulmeve ndaj fabrikave të kompanisë shtetërore Saudi Aramco, njoftoi ministri i Energjisë i vendit, Abdulaziz bin Salman. Duke folur në një konferencë ...

OKB do t’i hetojë sulmet në Arabinë Saudite
Ekspertët e OKB-së janë dërguar në Arabinë Saudite, ku do të udhëheqin një hetim ndërkombëtar për sulmet e fundit mbi objektet e naftës. “Ekspertët e KB tashmë janë dërguar dhe do të punojnë për çështjen,” tha sekretari ...
Portalb | 18-Sep-2019 22:15
Ekspertët e OKB-së janë dërguar në Arabinë Saudite, ku do të udhëheqin një hetim ndërkombëtar për sulmet e fundit mbi objektet e naftës. “Ekspertët e KB tashmë janë dërguar dhe do të punojnë për çështjen,” tha sekretari ...

Furnizimi saudit i naftës kthehet në nivelin para sulmeve ndaj Aramco’s
Furnizimi i naftës në Arabinë Saudite është kthyer në nivelin para sulmeve ndaj fabrikave të kompanisë shtetërore Saudi Aramco, njoftoi ministri i Energjisë i vendit, Abdulaziz bin Salman. Duke folur në një konferencë ...
Medial | 18-Sep-2019 22:05
Furnizimi i naftës në Arabinë Saudite është kthyer në nivelin para sulmeve ndaj fabrikave të kompanisë shtetërore Saudi Aramco, njoftoi ministri i Energjisë i vendit, Abdulaziz bin Salman. Duke folur në një konferencë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved