ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 20:52

Palmer tregon se cilët duhet të jenë prioritetet e Qeverisë së paszgjedhjeve në Kosovë

Palmer tregon se cilët duhet të jenë prioritetet e Qeverisë së paszgjedhjeve në Kosovë
Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, thotë se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Ai foli për Zërin e Amerikës mbi përparësitë në detyrën e re si i ...
Ina-Online | 19-Sep-2019 01:06
Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, thotë se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Ai foli për Zërin e Amerikës mbi përparësitë në detyrën e re si i ...

Palmer shpjegon përparësitë në detyrën e re: SHBA mbetet e angazhuar në Ballkan
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...
Ina-Online | 19-Sep-2019 01:02
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...

Palmer: SHBA partneritet të ngushtë me qeverinë, dialog për reformën zgjedhore
TIRANE, 18 shtator/MEDIAL/- “Ne do të donim që ngërçi i tanishëm politik në Shqipëri të zgjidhej. Ne kemi një partneritet të mirë e të ngushtë me qeverinë aktuale të Shqipërisë ashtu siç kemi pasur një partneritet të ...
Medial | 19-Sep-2019 00:30
TIRANE, 18 shtator/MEDIAL/- “Ne do të donim që ngërçi i tanishëm politik në Shqipëri të zgjidhej. Ne kemi një partneritet të mirë e të ngushtë me qeverinë aktuale të Shqipërisë ashtu siç kemi pasur një partneritet të ...

INTERVISTA/ Mathew Palmer: si mund të zgjidhej ngërçi Kosovë – Serbi dhe ai mes palëve politike në Shqipëri
Në një intervistë dhënë për VOA-n në shqip, i Dërguari special i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer, sqaroi dhe njëherë pozicionin e tij diplomatik në rajon, ku theksin më të madh e vuri te arritja e një ...
Tesheshi | 19-Sep-2019 00:18
Në një intervistë dhënë për VOA-n në shqip, i Dërguari special i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer, sqaroi dhe njëherë pozicionin e tij diplomatik në rajon, ku theksin më të madh e vuri te arritja e një ...

Palmer: Kosova të pezullojë taksën, Serbia fushatën kundër njohjeve
Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor tha se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë për Zërin e Amerikës ai foli mbi përparësitë në detyrën ...
Telegrafi | 18-Sep-2019 23:26
Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor tha se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë për Zërin e Amerikës ai foli mbi përparësitë në detyrën ...

Palmer ua bën të qartë atyre që do ta bëjnë Qeverinë e re: Presim heqjen e taksës për t’i hapur rrugë dialogut
Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, thotë se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Ai foli për Zërin e Amerikës mbi përparësitë në detyrën e re si i ...
Medial | 18-Sep-2019 23:50
Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, thotë se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Ai foli për Zërin e Amerikës mbi përparësitë në detyrën e re si i ...

Palmer ua bën të qartë atyre që do ta bëjnë Qeverinë e re: Presim heqjen e taksës për t’i hapur rrugë dialogut
Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, thotë se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Ai foli për Zërin e Amerikës mbi përparësitë në detyrën e re si i ...
Arbresh | 18-Sep-2019 23:38
Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, thotë se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Ai foli për Zërin e Amerikës mbi përparësitë në detyrën e re si i ...

Palmer tregon pritshmëritë e SHBA për Shqipërinë, Kosovën, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut
Uashington, 18 shtator 2019 – Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me ...
Illyriapress | 18-Sep-2019 23:36
Uashington, 18 shtator 2019 – Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me ...

Mathew Palmer: Opozita të ulet në dialog me qeverinë
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...
Dritare | 18-Sep-2019 23:30
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...

Palmer e thotë shkurt e qartë: Qeveria e re duhet ta largojë taksën dhe t’i hapë rrugë dialogut
Ai foli për Zërin e Amerikës mbi përparësitë në detyrën e re si i dërguar i posaçëm, si dhe mbi pritshmëritë e SHBA për Shqipërinë, Kosovën, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Ne do ta bëjmë të qartë pritshmërinë tonë se ...
Lajminet | 18-Sep-2019 23:18
Ai foli për Zërin e Amerikës mbi përparësitë në detyrën e re si i dërguar i posaçëm, si dhe mbi pritshmëritë e SHBA për Shqipërinë, Kosovën, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Ne do ta bëjmë të qartë pritshmërinë tonë se ...

Basha refuzoi ofertën e Ramës, SHBA ultimatum: Uluni në dialog me qeverinë për reformën zgjedhore
Pas refuzimit që Lulzim Basha i bëri ofertës së kryeministrit Edi Rama për t’u ulur në dialog për miratimin e reformës zgjedhore, Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dërguar një ultimatum të qartë liderit demokrat. ...
Lexo | 18-Sep-2019 23:15
Pas refuzimit që Lulzim Basha i bëri ofertës së kryeministrit Edi Rama për t’u ulur në dialog për miratimin e reformës zgjedhore, Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dërguar një ultimatum të qartë liderit demokrat. ...

Palmer flet për Shqipërinë: Nuk i zgjedhim ne fituesit dhe humbësit
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...
Lapsi | 18-Sep-2019 23:10
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...

Palmer: Qeveria e ardhshme e Kosovës do të jetë pro dialogut me Serbinë dhe heqjes së taksës
Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, thotë se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Ai foli për Zërin e Amerikës mbi përparësitë në detyrën e re si i ...
Indeks Online | 18-Sep-2019 23:14
Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, thotë se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Ai foli për Zërin e Amerikës mbi përparësitë në detyrën e re si i ...

Palmer tregon ç’do bëjë SHBA për Shqipërinë dhe Kosovën
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...
Gazeta Dita | 18-Sep-2019 23:12
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...

Palmer tregon çdo bëjë SHBA për Shqipërinë dhe Kosovën
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...
Top Channel | 18-Sep-2019 23:03
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...

Palmer shpjegon përparësitë në detyrën e re: SHBA mbetet e angazhuar në Ballkan
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...
ABCNews | 18-Sep-2019 23:06
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...

Ultimatumi i Palmer: Të zgjidhet kriza politike, SHBA bashkëpunon me qeveri të dala nga zgjedhje demokratike
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor është pyetur nga Zëri i Amerikës se çfarë mendon për krizën në Shqipëri. Ai shprehet se SHBA presin që ngërçi politik të zgjidhet sa më ...
Politiko | 18-Sep-2019 23:10
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor është pyetur nga Zëri i Amerikës se çfarë mendon për krizën në Shqipëri. Ai shprehet se SHBA presin që ngërçi politik të zgjidhet sa më ...

Palmer për Shqipërinë: Duhet dialog me palëve, me rëndësi ngritja e Gjykatës Kushtetuese
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...
Gazeta Express | 18-Sep-2019 23:06
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...

Mesazhi i Palmer: Zgjedhjet e ardhshme, mbi bazën e Reformës Zgjedhore, partnerët tanë janë shqiptarët!
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...
BalkanWeb | 18-Sep-2019 22:59
Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në një intervistë me korrespondenten e VOA pranë ...

Palmer ua bën të qartë atyre që do ta bëjnë Qeverinë e re: Presim heqjen e taksës për t’i hapur rrugë dialogut
Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, thotë se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Ai foli për Zërin e Amerikës mbi përparësitë në detyrën e re si i ...
Gazeta Express | 18-Sep-2019 23:06
Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, thotë se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Ai foli për Zërin e Amerikës mbi përparësitë në detyrën e re si i ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved