ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2020 23:12

Angela Merkel ngul këmbë, thirrje Serbisë: Vijoni dialogun me Kosovën

Angela Merkel ngul këmbë, thirrje Serbisë: Vijoni dialogun me Kosovën
BERLIN Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel tha sot pas takimit me kryeministren serbe, Ana Brnabic theksoi se procesi i zgjidhjes së çështjes së Kosovës duhet të vazhdojë dhe të përmirësohet, pasi sipas saj, vetëm ...
BalkanWeb | 18-Sep-2019 16:52
BERLIN Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel tha sot pas takimit me kryeministren serbe, Ana Brnabic theksoi se procesi i zgjidhjes së çështjes së Kosovës duhet të vazhdojë dhe të përmirësohet, pasi sipas saj, vetëm ...

Pranimi i Serbisë në BE, Merkel: Duhet zgjidhur më parë disa çështje me Kosovën
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka kërkuar sot vazhdimin e procesit të dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës dhe njëherësh tha se duhet avancuar procesin në mënyrë që të arrihet një zgjidhje.
Top Channel | 18-Sep-2019 16:52
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka kërkuar sot vazhdimin e procesit të dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës dhe njëherësh tha se duhet avancuar procesin në mënyrë që të arrihet një zgjidhje.

Merkel- Bërnabiçit: Duhet zgjidhur disa çështje në lidhje me Kosovën
Kancelarja gjermane Angela Merkel sërish ka bërë thirrje për vazhdimin e dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës, duke theksuar se është e nevojshme avancimi i procesit në mënyrë që të arrihet një zgjidhje. Ndër ...
VizionPlus | 18-Sep-2019 19:47
Kancelarja gjermane Angela Merkel sërish ka bërë thirrje për vazhdimin e dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës, duke theksuar se është e nevojshme avancimi i procesit në mënyrë që të arrihet një zgjidhje. Ndër ...

Pranimi i Serbisë në BE, Merkel: Duhet zgjidhur më parë disa çështje në lidhje me Kosovën
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka kërkuar sot vazhdimin e procesit të dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës dhe njëherësh tha se duhet avancuar procesin në mënyrë që të arrihet një zgjidhje. Merkel theksoi se ...
Telegrafi | 18-Sep-2019 16:48
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka kërkuar sot vazhdimin e procesit të dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës dhe njëherësh tha se duhet avancuar procesin në mënyrë që të arrihet një zgjidhje. Merkel theksoi se ...

Kryeministria e Serbisë pritet nga Merkel: Ja kontrasti i statusit të Merkelit mes Ramës dhe Brnabic
Kryeministrja Serbe i kerkon investime, dhe garanton respektim te te drejtave te njeriut. Rama i kerkon Merkelit te mari pjese ne panairin personal te zhgarravinave te tij, duke i dhuruar paraprakisht edhe katallogun me ...
Telegraf | 18-Sep-2019 16:25
Kryeministrja Serbe i kerkon investime, dhe garanton respektim te te drejtave te njeriut. Rama i kerkon Merkelit te mari pjese ne panairin personal te zhgarravinave te tij, duke i dhuruar paraprakisht edhe katallogun me ...

Merkel: Serbia s’mund të pranohet në BE, pa zgjidhjen e çështjes së Kosovës
Berlin, 18 shtator 2019 – Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka përsëritur qëndrimin e saj konsistent se Serbia nuk mund të bëhet anëtare e Bashkimit Evropiuan pa normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. “Për ...
Illyriapress | 18-Sep-2019 22:07
Berlin, 18 shtator 2019 – Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka përsëritur qëndrimin e saj konsistent se Serbia nuk mund të bëhet anëtare e Bashkimit Evropiuan pa normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. “Për ...

Merkel nuk e mohon as pohon emisarin për Ballkan (VIDEO)
Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk e mohoi e as nuk e pohoi një informacion të Klan Kosovës të transmetuar të dielën rreth përpjekjeve që të emërohet një emisar gjerman për Ballkanin. Kur u pyet për këtë çështje sot ...
Klan Kosova | 18-Sep-2019 20:08
Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk e mohoi e as nuk e pohoi një informacion të Klan Kosovës të transmetuar të dielën rreth përpjekjeve që të emërohet një emisar gjerman për Ballkanin. Kur u pyet për këtë çështje sot ...

Merkel- Bërnabiqit: Duhet zgjidhur disa çështje në lidhje me Kosovën
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka kërkuar sot vazhdimin e procesit të dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës dhe njëherësh tha se duhet avancuar procesin në mënyrë që të arrihet një zgjidhje. Merkel theksoi se ...
Albportali | 18-Sep-2019 19:51
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka kërkuar sot vazhdimin e procesit të dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës dhe njëherësh tha se duhet avancuar procesin në mënyrë që të arrihet një zgjidhje. Merkel theksoi se ...

La pas dere diplomatin Kuko, hakmerret ambasada, nuk pasqyron takimin e Ramës me Merkel
Një ngjarje e pazakontë ndodhi gjatë takimit të kryeministrit Edi Rama me Kancelaren Angela Merkel, ku ai la jashtë ambasadorin shqiptar në Berlin , Artur Kuko. Gjesti i kryeministrit nuk është përfillur mirë nga ...
Politiko | 18-Sep-2019 18:30
Një ngjarje e pazakontë ndodhi gjatë takimit të kryeministrit Edi Rama me Kancelaren Angela Merkel, ku ai la jashtë ambasadorin shqiptar në Berlin , Artur Kuko. Gjesti i kryeministrit nuk është përfillur mirë nga ...

Merkel, Bërnabiqit: Të arrihet zgjidhje për Kosovën
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot pas takimit me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq, se procesi i zgjidhjes së çështjes së Kosovës duhet të vazhdojë dhe të përmirësohet më tej në mënyrë që të arrihet një ...
PortaliOnline | 18-Sep-2019 17:57
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot pas takimit me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq, se procesi i zgjidhjes së çështjes së Kosovës duhet të vazhdojë dhe të përmirësohet më tej në mënyrë që të arrihet një ...

Serbia në BE, Merkel: Duhen zgjidhur më parë disa çështje me Kosovën
Merkel tha se ajo nuk mund të thotë asgjë në lidhje me informacionet se Gjermania dhe Franca mund të caktonin një emisar special për dialogun. Ajo tha se Gjermania dhe Franca janë ende duke u përpjekur për rifillimin e ...
Medial | 18-Sep-2019 17:36
Merkel tha se ajo nuk mund të thotë asgjë në lidhje me informacionet se Gjermania dhe Franca mund të caktonin një emisar special për dialogun. Ajo tha se Gjermania dhe Franca janë ende duke u përpjekur për rifillimin e ...

Serbia në BE, Merkel: Duhen zgjidhur më parë disa çështje me Kosovën
Kancelarja gjermane Angela Merkel, ka kërkuar sot vazhdimin e procesit të dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës dhe njëherësh tha se duhet avancuar procesin në mënyrë që të arrihet një zgjidhje. Merkel theksoi ...
RTSH | 18-Sep-2019 17:32
Kancelarja gjermane Angela Merkel, ka kërkuar sot vazhdimin e procesit të dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës dhe njëherësh tha se duhet avancuar procesin në mënyrë që të arrihet një zgjidhje. Merkel theksoi ...

Merkeli: S’ka asgjë për të dërguarin special, dialogu vazhdon pas zgjedhjeve në Kosovë
Kancelarja gjermane Angela Merkel, nuk ka dashur të thotë asgjë në lidhje me raportimet se Gjermania dhe Franca mund të caktonin një të dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi. Merkeli në një konferencë të përbashkët ...
Gazeta Monitor | 18-Sep-2019 17:19
Kancelarja gjermane Angela Merkel, nuk ka dashur të thotë asgjë në lidhje me raportimet se Gjermania dhe Franca mund të caktonin një të dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi. Merkeli në një konferencë të përbashkët ...

Pranimi i Serbisë në BE, Merkel: Duhet zgjidhur më parë disa çështje në lidhje me Kosovën
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka kërkuar sot vazhdimin e procesit të dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës dhe njëherësh tha se duhet avancuar procesin në mënyrë që të arrihet një zgjidhje. Merkel theksoi se ...
TetovaSot | 18-Sep-2019 17:15
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka kërkuar sot vazhdimin e procesit të dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës dhe njëherësh tha se duhet avancuar procesin në mënyrë që të arrihet një zgjidhje. Merkel theksoi se ...

Pranimi i Serbisë në BE, Merkel: Duhet zgjidhur më parë disa çështje në lidhje me Kosovën
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka kërkuar sot vazhdimin e procesit të dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës dhe njëherësh tha se duhet avancuar procesin në mënyrë që të arrihet një zgjidhje. Merkel theksoi se ...
Alsat-M | 18-Sep-2019 17:05
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka kërkuar sot vazhdimin e procesit të dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës dhe njëherësh tha se duhet avancuar procesin në mënyrë që të arrihet një zgjidhje. Merkel theksoi se ...

Kryeministrja e Serbisë: Çështja e Kosovës është mospajtimi i vetëm që kemi me Gjermaninë
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka qëndruar sot për një vizitë zyrtare në Gjermani, ku ka takuar në Berlin kacnelaren, Angela Merkel. Pashmangshëm çështja e dialogut Kosovë-Serbi ka qenë temë diskutimi e këtij ...
Medial | 18-Sep-2019 16:50
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka qëndruar sot për një vizitë zyrtare në Gjermani, ku ka takuar në Berlin kacnelaren, Angela Merkel. Pashmangshëm çështja e dialogut Kosovë-Serbi ka qenë temë diskutimi e këtij ...

Dialogu Kosovë-Serbi: Të dërguarin evropian do ta caktojë Gjermania?
Është gjithnjë e më e sigurt se gjatë mandatit të ri të institucioneve të Bashkimit Evropian, pritet të emërohet një i dërguar i posaçëm që do të merret me normalizimit të marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës. Sipas ...
GazetaTema | 18-Sep-2019 13:24
Është gjithnjë e më e sigurt se gjatë mandatit të ri të institucioneve të Bashkimit Evropian, pritet të emërohet një i dërguar i posaçëm që do të merret me normalizimit të marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës. Sipas ...

Merkel: Duhet zgjidhur më parë disa çështje në lidhje me Kosovën
Merkel theksoi se BE dëshiron të ruajë vrullin në reforma dhe të dihet se disa çështje në lidhje me Kosovën duhet të zgjidhen në lidhje me pranimin e Serbisë në BE. E pyetur nga mediat nëse Berlini dhe BE kanë ndonjë ...
Lajminet | 18-Sep-2019 16:46
Merkel theksoi se BE dëshiron të ruajë vrullin në reforma dhe të dihet se disa çështje në lidhje me Kosovën duhet të zgjidhen në lidhje me pranimin e Serbisë në BE. E pyetur nga mediat nëse Berlini dhe BE kanë ndonjë ...

Brnabiq: Çështja e Kosovës është mospajtimi i vetëm që kemi me Gjermaninë
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka qëndruar sot për një vizitë zyrtare në Gjermani, ku ka takuar në Berlin kacnelaren, Angela Merkel. Pashmangshëm çështja e dialogut Kosovë-Serbi ka qenë temë diskutimi e këtij ...
Arbresh | 18-Sep-2019 16:40
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka qëndruar sot për një vizitë zyrtare në Gjermani, ku ka takuar në Berlin kacnelaren, Angela Merkel. Pashmangshëm çështja e dialogut Kosovë-Serbi ka qenë temë diskutimi e këtij ...

Pranimi i Serbisë në BE, Merkel: Duhet zgjidhur më parë disa çështje në lidhje me Kosovën
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka kërkuar sot vazhdimin e procesit të dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës dhe njëherësh tha se duhet avancuar procesin në mënyrë që të arrihet një zgjidhje. Merkel theksoi se ...
Indeks Online | 18-Sep-2019 16:40
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka kërkuar sot vazhdimin e procesit të dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës dhe njëherësh tha se duhet avancuar procesin në mënyrë që të arrihet një zgjidhje. Merkel theksoi se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved