ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 04:58

FOTO/ Rendita e FIFA, Shqipëria në vend numëro, Kosova nuk ndalet

FOTO/ Rendita e FIFA, Shqipëria në vend numëro, Kosova nuk ndalet
Fitorja me “poker” golash përballë Islandës mbajti të ndezur ëndrrën e Shqipërisë për të siguruar një biletë për në “Euro2020” por nuk ka pasur asnjë ndikim në renditjen mujore të publikuar nga FIFA. Me 1372 pikë, ...
BalkanWeb | 19-Sep-2019 12:08
Fitorja me “poker” golash përballë Islandës mbajti të ndezur ëndrrën e Shqipërisë për të siguruar një biletë për në “Euro2020” por nuk ka pasur asnjë ndikim në renditjen mujore të publikuar nga FIFA. Me 1372 pikë, ...

Kosova përparon për 21 vende në renditjen e re të FIBA-s
Kosova kishte ngritjen më të madhe nga shtetet evropiane, duke u ndjekur nga Qipro +15 pozita, Republika e Çekisë +14, Polonia +12 dhe Luksemburgu +11 Pas përfundimit të Kampionatit Botëror të basketbollit në Kinë është ...
InFokusi | 19-Sep-2019 16:16
Kosova kishte ngritjen më të madhe nga shtetet evropiane, duke u ndjekur nga Qipro +15 pozita, Republika e Çekisë +14, Polonia +12 dhe Luksemburgu +11 Pas përfundimit të Kampionatit Botëror të basketbollit në Kinë është ...

“Euro2020”/ Renditja e FIFA, Shqipëria nuk ndryshon vend, Kosova nuk ndalet(FOTO)
Fitorja me “poker” golash përballë Islandës mbajti të ndezur ëndrrën e Shqipërisë për të siguruar një biletë për në “Euro2020” por nuk ka pasur asnjë ndikim në renditjen mujore të publikuar nga FIFA. Me 1372 pikë, ...
Standard | 19-Sep-2019 15:39
Fitorja me “poker” golash përballë Islandës mbajti të ndezur ëndrrën e Shqipërisë për të siguruar një biletë për në “Euro2020” por nuk ka pasur asnjë ndikim në renditjen mujore të publikuar nga FIFA. Me 1372 pikë, ...

Kosova përparon për 21 vende në renditjen e re të FIBA-s
Kosova kishte ngritjen më të madhe nga shtetet evropiane, duke u ndjekur nga Qipro +15 pozita, Republika e Çekisë +14, Polonia +12 dhe Luksemburgu +11 Pas përfundimit të Kampionatit Botëror të basketbollit në Kinë është ...
Kosova Sot | 19-Sep-2019 15:07
Kosova kishte ngritjen më të madhe nga shtetet evropiane, duke u ndjekur nga Qipro +15 pozita, Republika e Çekisë +14, Polonia +12 dhe Luksemburgu +11 Pas përfundimit të Kampionatit Botëror të basketbollit në Kinë është ...

Kosova bën historinë, ngjitet për 21 vende në ranglistën botërore
Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka bërë një progres të madh në nivel ndërkombëtar. Dardanët janë ngritur për 21 vende në renditjen e përgjithshme, shkruan Indeksonline. Kombëtarja jonë tashmë ndodhët në vendin e ...
Indeks Online | 19-Sep-2019 15:07
Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka bërë një progres të madh në nivel ndërkombëtar. Dardanët janë ngritur për 21 vende në renditjen e përgjithshme, shkruan Indeksonline. Kombëtarja jonë tashmë ndodhët në vendin e ...

Kosova përparon për 21 vende në renditjen e re të FIBA-s
Kosova kishte ngritjen më të madhe nga shtetet evropiane, duke u ndjekur nga Qipro +15 pozita, Republika e Çekisë +14, Polonia +12 dhe Luksemburgu +11 Pas përfundimit të Kampionatit Botëror të basketbollit në Kinë është ...
Gazeta Express | 19-Sep-2019 14:59
Kosova kishte ngritjen më të madhe nga shtetet evropiane, duke u ndjekur nga Qipro +15 pozita, Republika e Çekisë +14, Polonia +12 dhe Luksemburgu +11 Pas përfundimit të Kampionatit Botëror të basketbollit në Kinë është ...

Rendita e FIFA, Shqipëria në vend numëro, Kosova nuk ndalet
Fitorja me “poker” golash përballë Islandës mbajti të ndezur ëndrrën e Shqipërisë për të siguruar një biletë për në “Euro2020” por nuk ka pasur asnjë ndikim në renditjen mujore të publikuar nga FIFA. Me 1372 pikë, ...
Lajmi i Fundit | 19-Sep-2019 14:39
Fitorja me “poker” golash përballë Islandës mbajti të ndezur ëndrrën e Shqipërisë për të siguruar një biletë për në “Euro2020” por nuk ka pasur asnjë ndikim në renditjen mujore të publikuar nga FIFA. Me 1372 pikë, ...

FIFA, Kosova shënon ngritje historike
Shtëpia e Futbollit (FIFA) ka publikuar renditjen e re të ekipeve kombëtare për muajin shtator, pas ndeshjeve të luajtura. Në ballinën e sitit zyrtar të FIFA është dhënë një hapësirë e madhe kombëtares së Kosovës, e ...
Alsat-M | 19-Sep-2019 14:17
Shtëpia e Futbollit (FIFA) ka publikuar renditjen e re të ekipeve kombëtare për muajin shtator, pas ndeshjeve të luajtura. Në ballinën e sitit zyrtar të FIFA është dhënë një hapësirë e madhe kombëtares së Kosovës, e ...

Renditja e re, Kosova ngritet për 21 vende
Pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Kinë është publikuar renditja e re nga FIBA. SHBA mbetet në vendin e parë, duke u ndjekur nga Spanja, derisa Australia është ngritur në vendin e tretë për të përparuar tetë ...
Zeri | 19-Sep-2019 14:14
Pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Kinë është publikuar renditja e re nga FIBA. SHBA mbetet në vendin e parë, duke u ndjekur nga Spanja, derisa Australia është ngritur në vendin e tretë për të përparuar tetë ...

Renditja e re e FIFA-s/ Kosova ngjitet në pozitë rekord, Shqipëria nuk ndryshon vend
FIFA ka publikuar renditjen e re për ranglistën e Kombëtareve më të mira të futbollit në botë. Gjatë muajit janar u zhvilluan disa ndeshje eliminatore për Euro 2020, por edhe në kontinentet tjera për garat përkatëse. ...
InFokusi | 19-Sep-2019 14:10
FIFA ka publikuar renditjen e re për ranglistën e Kombëtareve më të mira të futbollit në botë. Gjatë muajit janar u zhvilluan disa ndeshje eliminatore për Euro 2020, por edhe në kontinentet tjera për garat përkatëse. ...

FOTO/ Renditja e FIFA, Shqipëria në vend numëro, Kosova nuk ndalet
Fitorja me “poker” golash përballë Islandës mbajti të ndezur ëndrrën e Shqipërisë për të siguruar një biletë për në “Euro2020” por nuk ka pasur asnjë ndikim në renditjen mujore të publikuar nga FIFA. Me 1372 pikë, ...
E Dua Sportin | 19-Sep-2019 14:02
Fitorja me “poker” golash përballë Islandës mbajti të ndezur ëndrrën e Shqipërisë për të siguruar një biletë për në “Euro2020” por nuk ka pasur asnjë ndikim në renditjen mujore të publikuar nga FIFA. Me 1372 pikë, ...

Kosova shënon ngritje për 21 vende në renditjen e re të FIBA-s
Kosova në basketboll ka shënuar një rritje të jashtëzakonshme në renditjen e re të FIBA-s. “Pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Kinë është publikuar renditja e re nga FIBA. SHBA mbetet në vendin e parë, duke u ...
Lajminet | 19-Sep-2019 13:47
Kosova në basketboll ka shënuar një rritje të jashtëzakonshme në renditjen e re të FIBA-s. “Pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Kinë është publikuar renditja e re nga FIBA. SHBA mbetet në vendin e parë, duke u ...

Kosova rekord historik në renditjen e FIFA-s, Shqipëria vendnumëro, Franca kalon Brazilin
FIFA ka publikuar renditjen e re të ekipeve kombëtare për muajin shtator pas ndeshjeve të luajtura. Shqipëria nuk ka humbur apo fituar asnjë pozicion duke mbetur në vendin e 64 pas humbjes me Francës dhe fitores me ...
Lexo | 19-Sep-2019 13:36
FIFA ka publikuar renditjen e re të ekipeve kombëtare për muajin shtator pas ndeshjeve të luajtura. Shqipëria nuk ka humbur apo fituar asnjë pozicion duke mbetur në vendin e 64 pas humbjes me Francës dhe fitores me ...

Ranglista e FIFA-s, Kosova dhe Maqedonia e Veriut shënojnë ngritje
Pas ndeshjeve eliminatore të Euro 2020-tës dhe miqësoreve të fillim – shtatorit, FIFA sot ka bërë renditjen më të re për ekipet përfaqësuese. Barazimi ndaj Izraelit dhe triumfi bindës ndaj Letonisë kanë bërë që ...
Shenja | 19-Sep-2019 13:35
Pas ndeshjeve eliminatore të Euro 2020-tës dhe miqësoreve të fillim – shtatorit, FIFA sot ka bërë renditjen më të re për ekipet përfaqësuese. Barazimi ndaj Izraelit dhe triumfi bindës ndaj Letonisë kanë bërë që ...

Goli i tretë i Bayern Munich ndaj Crvena Zvezdës ishte thjesht epik
Pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Kinë është publikuar renditja e re nga FIBA. ShBA mbetet në vendin e parë, duke u ndjekur nga Spanja, derisa Australia është ngritur në vendin e tretë për të përparuar tetë ...
GazetaBlic | 19-Sep-2019 13:35
Pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Kinë është publikuar renditja e re nga FIBA. ShBA mbetet në vendin e parë, duke u ndjekur nga Spanja, derisa Australia është ngritur në vendin e tretë për të përparuar tetë ...

Renditja e FIFAS-s, Shqipëria në vendnumëro, Kosova ngjitet
Megjithë fitoren me Islandën, në ndeshjen e zhvilluar pak ditë më parë, kualifikuese për evropianin 2020, Shqipëria nuk ka ndryshuar pozicion në renditjen e FIFA-s, të publikuar të enjten në faqen e saj zyrtare. ...
RTSH | 19-Sep-2019 13:22
Megjithë fitoren me Islandën, në ndeshjen e zhvilluar pak ditë më parë, kualifikuese për evropianin 2020, Shqipëria nuk ka ndryshuar pozicion në renditjen e FIFA-s, të publikuar të enjten në faqen e saj zyrtare. ...

Kosova ngritet për një pozitë në ranglistën e re të FIFA-s
Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA), gjatë ditë së sotme ka publikuar ranglistën e re të përfaqësueseve. Kosova ka fituar vetëm një pozicion ngritje në FIFA, ku ishte në vendin e 120-të ndërsa tani janë në ...
Klan Kosova | 19-Sep-2019 13:11
Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA), gjatë ditë së sotme ka publikuar ranglistën e re të përfaqësueseve. Kosova ka fituar vetëm një pozicion ngritje në FIFA, ku ishte në vendin e 120-të ndërsa tani janë në ...

Kosova në ballinën e FIFA-s pas rekordit historik në renditjen e shteteve
Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë vëmendjen e gjithë botës me rezultatet e fundit të regjistruara në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Në muajin shtator, “Dardanët” mposhtën Republikën e......
Zeri | 19-Sep-2019 13:09
Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë vëmendjen e gjithë botës me rezultatet e fundit të regjistruara në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Në muajin shtator, “Dardanët” mposhtën Republikën e......

Vështirësohet jeta e shqiptarëve – Indeksi i progresit social 2019, humbasim një vend në renditje
Shqipëria ka humbur edhe këtë vit një pozicion në renditjen globale të progresit social. Kështu, në indeksin e progresit social 2019 Shqipëria renditet në vendin e 54-ët ndër 149 ekonomi të botës, nga vend i 53-të i ...
ScanTv | 19-Sep-2019 13:02
Shqipëria ka humbur edhe këtë vit një pozicion në renditjen globale të progresit social. Kështu, në indeksin e progresit social 2019 Shqipëria renditet në vendin e 54-ët ndër 149 ekonomi të botës, nga vend i 53-të i ...

Migjen Basha zyrtarizohet te klubi i ri, nënshkruan për dy sezone
Shtëpia e futbollit botëror, FIFA ka publikuar renditjen e re të kombëtareve. Pas ndeshjeve të muajit shtator, FIFA ka publikuar listën dhe renditjen e re të shteteve, pas rezutlateve të grumbulluara në takimet e ...
GazetaBlic | 19-Sep-2019 12:53
Shtëpia e futbollit botëror, FIFA ka publikuar renditjen e re të kombëtareve. Pas ndeshjeve të muajit shtator, FIFA ka publikuar listën dhe renditjen e re të shteteve, pas rezutlateve të grumbulluara në takimet e ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved