ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 21:02

Nard Ndoka sfidon Bashën dhe Kryemadhin: Do të marr pjesë në tryezën e OSBE me Ramën

Nard Ndoka sfidon Bashën dhe Kryemadhin: Do të marr pjesë në tryezën e OSBE me Ramën
Ndërkohë që opozita jashtëparlamentare është shprehur kategorike kundër uljes në çfarëdo lloj tryeze diskutimi, për sa kohë Edi Rama është kryeministër, ishdeputeti Nard Ndoka, kryetar i PKD ka deklaruar se do t’i ...
GazetaTema | 18-Sep-2019 22:29
Ndërkohë që opozita jashtëparlamentare është shprehur kategorike kundër uljes në çfarëdo lloj tryeze diskutimi, për sa kohë Edi Rama është kryeministër, ishdeputeti Nard Ndoka, kryetar i PKD ka deklaruar se do t’i ...

Mbaron takimi i aleatëve, Kryemadhi: Gati platforma jonë, me Fronti Opozitar 85 përqind e shqiptarëve
Ka përfunduar takimi i aleatëve të opozitës në selinë blu, e cila ka zgjatur thuajse 1 orë. Pasi ka dalë nga selia e Partisë Demokratike, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi tha se opozita e bashkuar ka gati platformën për ...
BalkanWeb | 18-Sep-2019 20:18
Ka përfunduar takimi i aleatëve të opozitës në selinë blu, e cila ka zgjatur thuajse 1 orë. Pasi ka dalë nga selia e Partisë Demokratike, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi tha se opozita e bashkuar ka gati platformën për ...

Myslym Murrizi: Çfarë ka sjellë “dashuria e zjarrtë” Rama-Basha?!
“Shtatori i zjarrit apo i marrëveshjes” është tema që po diskutohet në tryezën e emisionit “Arena”, ku ndër të ftuarit e mbrëmjes së sotme është dhe deputeti i PD-së, njëherësh zv.kryetar i Parlamentit, Myslym Murrizi. ...
GazetaTema | 18-Sep-2019 21:51
“Shtatori i zjarrit apo i marrëveshjes” është tema që po diskutohet në tryezën e emisionit “Arena”, ku ndër të ftuarit e mbrëmjes së sotme është dhe deputeti i PD-së, njëherësh zv.kryetar i Parlamentit, Myslym Murrizi. ...

Monika Kryemadhi pas takimit me Bashën: S’lëvizim asnjë presje nga qëndrimet tona
Lulzim Basha mblodhi mbrëmjen e së mërkurës sërish aleatët e Partisë Demokratike në një takim që ka zgjatur rreth 60 minuta. Kjo ka ndodhur pas ftesës së OSBE dhe të Ramës ndaj PD, për të marrë pjesë në tryezën e ...
GazetaTema | 18-Sep-2019 20:37
Lulzim Basha mblodhi mbrëmjen e së mërkurës sërish aleatët e Partisë Demokratike në një takim që ka zgjatur rreth 60 minuta. Kjo ka ndodhur pas ftesës së OSBE dhe të Ramës ndaj PD, për të marrë pjesë në tryezën e ...

Rama, ftesë për dialog/ Basha: S’mund të fshihemi pas fletërrufeve apo kërkesave të pa sinqerta
Reforma Zgjedhore trazoi zhvillimet politike në një kohë kur ajo po shihet nga ndërkombëtarët si shtysë për nisjen e dialogut mes mazhorancës dhe opozitës jashtëparlamentare.
Top Channel | 18-Sep-2019 19:41
Reforma Zgjedhore trazoi zhvillimet politike në një kohë kur ajo po shihet nga ndërkombëtarët si shtysë për nisjen e dialogut mes mazhorancës dhe opozitës jashtëparlamentare.

Hipokrizia e kastës politike 30 vjeçare që përbetohet për ndryshim sistemi dhe modelet që instaluan për t’u ngulur në krye të vendit
Nga Ylli Pata Një grup politikanësh të vjetër që drejtojnë partitë e vogla opozitare u mblodhën në pronën e zotit Agron Duka dhe përgatitën një pamflet politik, që e quajtën si propozim për ndryshim sistemi. Por ...
GazetaTema | 18-Sep-2019 19:54
Nga Ylli Pata Një grup politikanësh të vjetër që drejtojnë partitë e vogla opozitare u mblodhën në pronën e zotit Agron Duka dhe përgatitën një pamflet politik, që e quajtën si propozim për ndryshim sistemi. Por ...

Idrizi akuza Ramës: Kërkon të shfaktorizojë çështjen Çame
mapo.al Kryeministri Edi Rama ditën e sotme u bëri një ftesë të hapur për dialog të gjitha partitë opozitare për reformën zgjedhore, por la jashtë kryetarin e PDIU-së, Shpëtim Idrizi. Pas mbledhjes me aleatët në selinë ...
Mapo | 18-Sep-2019 19:33
mapo.al Kryeministri Edi Rama ditën e sotme u bëri një ftesë të hapur për dialog të gjitha partitë opozitare për reformën zgjedhore, por la jashtë kryetarin e PDIU-së, Shpëtim Idrizi. Pas mbledhjes me aleatët në selinë ...

“Raporti i OSBE-ODIHR, legjitimon akuzat e opozitës’, Kryemadhi: Meta, një makineri politike e vështirë për ta ndalur
TIRANË Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka dhënë sot një intervistë për News24 ku ka folur për situatën në vend dhe aksionin opozitar. Kryemadhi është shprehur se mungesa e dialogut mes palëve vjen për shkak të ...
BalkanWeb | 18-Sep-2019 19:02
TIRANË Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka dhënë sot një intervistë për News24 ku ka folur për situatën në vend dhe aksionin opozitar. Kryemadhi është shprehur se mungesa e dialogut mes palëve vjen për shkak të ...

Opozita-Ramës: Të zgjidhet kriza më parë, pastaj Reforma Zgjedhore
mapo.al Rreth 60 minuta ka zgjatur takimi i kryedemokratit Lulzim Basha me aleatët e koalicionit opozitar. Mësohet se diskutimet në këtë mbledhje janë përqendruar te ftesa e Ramës për dialog për Reformën Zgjedhore. Në ...
Mapo | 18-Sep-2019 19:23
mapo.al Rreth 60 minuta ka zgjatur takimi i kryedemokratit Lulzim Basha me aleatët e koalicionit opozitar. Mësohet se diskutimet në këtë mbledhje janë përqendruar te ftesa e Ramës për dialog për Reformën Zgjedhore. Në ...

INTERVISTA/ Astrit Patozi: Është kriza e sistemit tonë politik që nuk prodhon as demokraci, as stabilitet
Astrit Patozi flet për aktualitetin politik, në një intervistë për ABC News Si mund ta përshkruani situatën politike sot në Shqipëri dhe cila është sipas jush rruga për ndryshimin e gjendjes? Mendoni se në këto kushte ...
GazetaTema | 18-Sep-2019 19:04
Astrit Patozi flet për aktualitetin politik, në një intervistë për ABC News Si mund ta përshkruani situatën politike sot në Shqipëri dhe cila është sipas jush rruga për ndryshimin e gjendjes? Mendoni se në këto kushte ...

Patozi: I hapur për bashkëpunim me PD, kushti që kemi
mapo.al Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, sheh si zgjidhje për krizën politike që po kalon vendi vetëm zgjedhjet e parakohshme. Patozi shprehet i hapur për bashkëpunim me Partinë Demokratike, nëse kanë së ...
Mapo | 18-Sep-2019 19:04
mapo.al Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, sheh si zgjidhje për krizën politike që po kalon vendi vetëm zgjedhjet e parakohshme. Patozi shprehet i hapur për bashkëpunim me Partinë Demokratike, nëse kanë së ...

Ftesa e Ramës për Reformën Zgjedhore, Basha nis lëvizjet, zbulon hapin e radhës
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë pasditen e sotme një takim me aleatët e partisë së tij. Takimi mes Bashës dhe aleatëve të PD do të zhvillohet në selinë blu, në orën 18:00. Ky takim vjen pas ...
BalkanWeb | 18-Sep-2019 17:32
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë pasditen e sotme një takim me aleatët e partisë së tij. Takimi mes Bashës dhe aleatëve të PD do të zhvillohet në selinë blu, në orën 18:00. Ky takim vjen pas ...

Vokshi: Opozita do të jetë aty ku zgjidhet kriza shumë dimensionale
Partia Demokratike ftesën e kryeministrit Edi Rama për dialog e ka cilësuar të pasinqertë. Ndërkohë akoma nuk ka asnjë informacion në lidhje me faktin se opozita e bashkuar do të jetë ose jo pjesë e tryezës që është ...
VizionPlus | 18-Sep-2019 20:13
Partia Demokratike ftesën e kryeministrit Edi Rama për dialog e ka cilësuar të pasinqertë. Ndërkohë akoma nuk ka asnjë informacion në lidhje me faktin se opozita e bashkuar do të jetë ose jo pjesë e tryezës që është ...

Ftesa e Ramës për tryezë, Basha mbledh aleatët në selinë e PD
mapo.al Kryetari i PD, Lulzim Basha ka mbledhur në selinë e blu aleatët e koalicionit opozitar. Ky zhvillim vjen pas ftesës së kryeministrit Edi Rama për bashkëpunim me opozitën me qëllim nisjen e diskutimeve për ...
Mapo | 18-Sep-2019 18:18
mapo.al Kryetari i PD, Lulzim Basha ka mbledhur në selinë e blu aleatët e koalicionit opozitar. Ky zhvillim vjen pas ftesës së kryeministrit Edi Rama për bashkëpunim me opozitën me qëllim nisjen e diskutimeve për ...

Nga “Molotovi” e provuam dhe nuk zgjidhëm gjë
Nga Mentor Kikia Maqedonia e Veriut arriti të fitojë pikët maksimale për negociatat me BE. Donald Tusk e cilësoi dje si modelin e përgjegjshmërisë politike në rajon. Edhe Kosova nuk lejoi të përpëlitej gjatë në krizën ...
GazetaTema | 18-Sep-2019 17:39
Nga Mentor Kikia Maqedonia e Veriut arriti të fitojë pikët maksimale për negociatat me BE. Donald Tusk e cilësoi dje si modelin e përgjegjshmërisë politike në rajon. Edhe Kosova nuk lejoi të përpëlitej gjatë në krizën ...

Ftesa nga OSBE dhe Rama, Basha takim me aleatët
Ka përfunduar takimi i aleatëve të opozitës së bashkuar të zhvilluar pasditen e kësaj të mërkure aleatët në selinë blu, me kërkesë të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Takimi me përfaqësuesit e opozitës së ...
VizionPlus | 18-Sep-2019 19:24
Ka përfunduar takimi i aleatëve të opozitës së bashkuar të zhvilluar pasditen e kësaj të mërkure aleatët në selinë blu, me kërkesë të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Takimi me përfaqësuesit e opozitës së ...

Letra e Ramës, Basha: Tallje, të ftojë Shullazin, Bajrin e Avdylajn
mapo.al Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar mbi letrën publike të dërguar nga ana e di Ramës për opozitën jashtëparlamentare. Sipas tij, Rama nuk duhet të fshihet pas letrave të tilla por duhet të ...
Mapo | 18-Sep-2019 17:02
mapo.al Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar mbi letrën publike të dërguar nga ana e di Ramës për opozitën jashtëparlamentare. Sipas tij, Rama nuk duhet të fshihet pas letrave të tilla por duhet të ...

Ftesa e Ramës për opozitën, reagon Basha: Provokim i rëndë, tallje
Përgjatë një komunikimi me gazetarët, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar mbi letrën publike të dërguar nga ana e Edi Ramës për opozitën jashtëparlamentare.
Top Channel | 18-Sep-2019 15:46
Përgjatë një komunikimi me gazetarët, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar mbi letrën publike të dërguar nga ana e Edi Ramës për opozitën jashtëparlamentare.

Ftesa e OSBE për Reformën Zgjedhore, Basha shpalos disa kërkesa: Çfarë pres prej saj
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha foli për nismën e OSBE, e cila ka ftuar partitë politike në një tryezë gjithëpërfshirëse për të diskutuar për reformën zgjedhore në vend. Ai tha para gazetarëve se ...
BalkanWeb | 18-Sep-2019 15:42
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha foli për nismën e OSBE, e cila ka ftuar partitë politike në një tryezë gjithëpërfshirëse për të diskutuar për reformën zgjedhore në vend. Ai tha para gazetarëve se ...

Ftesa e Ramës, opozita merr vendimin
Pas ftesës së Ramës për takim ndër partiak për reformën zgjedhore, Lulzim Basha ka thirrur aleatët e tij, përfshirë dhe Shpëtim Idrizin të cilin Rama nuk e përfshinte në thirrjen publike. Burimet i thanë ABC News se ...
ABCNews | 18-Sep-2019 21:53
Pas ftesës së Ramës për takim ndër partiak për reformën zgjedhore, Lulzim Basha ka thirrur aleatët e tij, përfshirë dhe Shpëtim Idrizin të cilin Rama nuk e përfshinte në thirrjen publike. Burimet i thanë ABC News se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved