ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 14:32

Bisedimet me kryeministren serbe, Merkel: Sa më shpejt zgjidhja e çështjes së Kosovës

Bisedimet me kryeministren serbe, Merkel: Sa më shpejt zgjidhja e çështjes së Kosovës
Procesi i zgjidhjes së çështjes së Kosovës duhet të vazhdojë dhe të përmirësohet me qëllimin e arritjes së një përfundimi, deklaroi kancelarja gjermane, Angela Merkel, pas bisedimeve me kryeministren serbe, Ana Brnabiç. ...
GazetaTema | 19-Sep-2019 11:20
Procesi i zgjidhjes së çështjes së Kosovës duhet të vazhdojë dhe të përmirësohet me qëllimin e arritjes së një përfundimi, deklaroi kancelarja gjermane, Angela Merkel, pas bisedimeve me kryeministren serbe, Ana Brnabiç. ...

Negociatat/ Eksperti gjerman: Berlini dhe Parisi do të bien dakord për t’i dhënë dritën jeshile Tiranës e Shkupit
“Berlini dhe Parisi do të bien dakord për t’i dhënë dritën jeshile, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave në tetor”, deklaron eksperti gjerman për Politikat e Demokratizimit në Berlin, Bodo Weber ...
BalkanWeb | 19-Sep-2019 07:14
“Berlini dhe Parisi do të bien dakord për t’i dhënë dritën jeshile, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave në tetor”, deklaron eksperti gjerman për Politikat e Demokratizimit në Berlin, Bodo Weber ...

Kryeministrja e Serbisë pritet nga Merkel: Ja kontrasti i statusit të Merkelit mes Ramës dhe Brnabiç
Para disa ditësh kryeministri Rama u takua me kancelarin Merkel në Berlin, për të diskutuar për negociatat e integrimit. Në fakt, pas takimit me Merkel, kryeministri Rama nuk foli fare për negociatat, as për kërkesat ...
Telegraf | 19-Sep-2019 13:42
Para disa ditësh kryeministri Rama u takua me kancelarin Merkel në Berlin, për të diskutuar për negociatat e integrimit. Në fakt, pas takimit me Merkel, kryeministri Rama nuk foli fare për negociatat, as për kërkesat ...

CDU/CSU: Nëntë kushte për Shqipërinë për anëtarësim në BE
Bundestagu gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Dokumenti që do të formulojë qëndrimin gjerman në Këshillin e BE-së dhe është duke u finalizuar, do të hidhet në votim me kërkesë të dy ...
Telegrafi | 19-Sep-2019 11:18
Bundestagu gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Dokumenti që do të formulojë qëndrimin gjerman në Këshillin e BE-së dhe është duke u finalizuar, do të hidhet në votim me kërkesë të dy ...

Merkel: Rekomandim pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Kancelarja gjermane Angela Merkel, në konferencën e përbashkët me kryeministren serbe Ana Brnabiq, deklaroi se qeveria gjermane ka dhënë rekomandim pozitiv lidhur me hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
Telegrafi | 19-Sep-2019 10:06
Kancelarja gjermane Angela Merkel, në konferencën e përbashkët me kryeministren serbe Ana Brnabiq, deklaroi se qeveria gjermane ka dhënë rekomandim pozitiv lidhur me hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Eksperti gjerman: Në tetor, Shqipëria merr një “Po” me kushte. Edhe Franca do thotë “Po”
Berlini dhe Parisi po dakordësohen për t’i dhënë dritën jeshile Shqipërisë dhe Maqedonisë së veriut, për çeljen e negociatave në muajin tetor. Por ndërsa Shkupi pritet të marrë një po të fortë, për Shqipërinë do të ketë ...
GazetaTema | 18-Sep-2019 20:22
Berlini dhe Parisi po dakordësohen për t’i dhënë dritën jeshile Shqipërisë dhe Maqedonisë së veriut, për çeljen e negociatave në muajin tetor. Por ndërsa Shkupi pritet të marrë një po të fortë, për Shqipërinë do të ketë ...

Merkel e thotë publikisht: Qeveria gjermane jep rekomandim pozitiv për Shqipërinë
“Nuk mund të flas për vendet e tjera, pasi ato vendosin vetë, por së pari mund të them për pozicionin gjerman, i cili lidhet me Bundestagun gjerman. Qeveria ka dhënë një rekomandim pozitiv me për të dy vendet me ...
BalkanWeb | 18-Sep-2019 19:54
“Nuk mund të flas për vendet e tjera, pasi ato vendosin vetë, por së pari mund të them për pozicionin gjerman, i cili lidhet me Bundestagun gjerman. Qeveria ka dhënë një rekomandim pozitiv me për të dy vendet me ...

Merkel: Për Shqipërinë vendos parlamenti
mapo.al Kancelarja Gjermane Angela Merkel, gjatë konferencës për shtyp me kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiç, deklaroi se Qeveria ka dhënë një rekomandim pozitiv për të dy vendet me specifikat e veta, si për ...
Mapo | 18-Sep-2019 20:20
mapo.al Kancelarja Gjermane Angela Merkel, gjatë konferencës për shtyp me kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiç, deklaroi se Qeveria ka dhënë një rekomandim pozitiv për të dy vendet me specifikat e veta, si për ...

Brnabiq: Gjermania nuk ka propozim konkret e as “vija të kuqe” për Kosovën
Gjermania nuk ka propozime konkrete për zgjidhjen e problemit me Kosovën dhe nuk ka gjithashtu as “vija të kuqe”. Kështu shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi, të ketë thënë kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ...
Telegrafi | 19-Sep-2019 09:17
Gjermania nuk ka propozime konkrete për zgjidhjen e problemit me Kosovën dhe nuk ka gjithashtu as “vija të kuqe”. Kështu shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi, të ketë thënë kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ...

Eksperti gjerman: Në tetor Shkupit e Tiranës i hapen negociatat. Shqipërisë me kushte
Bodo Weber është bashkëpunëtor i lartë i Democratization Policy Council në Berlin dhe ekspert i çështjeve të Ballkanit. Një një intervistë për European Western Balkans ai parashikon, mbështetur në informacione, se ...
Politiko | 19-Sep-2019 17:00
Bodo Weber është bashkëpunëtor i lartë i Democratization Policy Council në Berlin dhe ekspert i çështjeve të Ballkanit. Një një intervistë për European Western Balkans ai parashikon, mbështetur në informacione, se ...

Kosova ndan Merkel me Brnabiç, kancelarja: rruga e Beogradit drejt Brukselit, nga Prishtina
Kosova ka qenë pika e ndarjes mes kancelares Merkel dhe kryeministres serbe Ana Brnabiç, ku të dyja dolën në një konferencë për shtyp për të shprehur objeksionet e tyre politike lidhur me raportet dy palëshe, e mbi të ...
Tesheshi | 19-Sep-2019 16:19
Kosova ka qenë pika e ndarjes mes kancelares Merkel dhe kryeministres serbe Ana Brnabiç, ku të dyja dolën në një konferencë për shtyp për të shprehur objeksionet e tyre politike lidhur me raportet dy palëshe, e mbi të ...

A i bëri Gjermania një ofertë Serbisë për ta njohur Kosovën
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, u prit nga Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, e porosia ishte e qartë se procesi i dialogut duhet të përparohet deri në zgjidhjen përfundimtare të çështjes së Kosovës, e që ...
Medial | 19-Sep-2019 14:04
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, u prit nga Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, e porosia ishte e qartë se procesi i dialogut duhet të përparohet deri në zgjidhjen përfundimtare të çështjes së Kosovës, e që ...

A i bëri Gjermania një ofertë Serbisë për ta njohur Kosovën
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, u prit nga Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, e porosia ishte e qartë se procesi i dialogut duhet të përparohet deri në zgjidhjen përfundimtare të çështjes së Kosovës, e që ...
Arbresh | 19-Sep-2019 14:02
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, u prit nga Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, e porosia ishte e qartë se procesi i dialogut duhet të përparohet deri në zgjidhjen përfundimtare të çështjes së Kosovës, e që ...

A i bëri Gjermania një ofertë Serbisë për ta njohur Kosovën
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, u prit nga Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, e porosia ishte e qartë se procesi i dialogut duhet të përparohet deri në zgjidhjen përfundimtare të çështjes së Kosovës, e që ...
Zeri | 19-Sep-2019 14:02
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, u prit nga Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, e porosia ishte e qartë se procesi i dialogut duhet të përparohet deri në zgjidhjen përfundimtare të çështjes së Kosovës, e që ...

A i bëri Gjermania një ofertë Serbisë për ta njohur Kosovën
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, u prit nga Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, e porosia ishte e qartë se procesi i dialogut duhet të përparohet deri në zgjidhjen përfundimtare të çështjes së Kosovës, e që ...
Gazeta Express | 19-Sep-2019 13:45
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, u prit nga Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, e porosia ishte e qartë se procesi i dialogut duhet të përparohet deri në zgjidhjen përfundimtare të çështjes së Kosovës, e që ...

Brnabiq: Gjermania nuk ka propozim konkret e as “vija të kuqe” për Kosovën
Gjermania nuk ka propozime konkrete për zgjidhjen e problemit me Kosovën dhe nuk ka gjithashtu as “vija të kuqe”. Kështu shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi, të ketë thënë kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ...
Shenja | 19-Sep-2019 13:38
Gjermania nuk ka propozime konkrete për zgjidhjen e problemit me Kosovën dhe nuk ka gjithashtu as “vija të kuqe”. Kështu shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi, të ketë thënë kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ...

Merkel- Bërnabiçit: Duhet zgjidhur disa çështje në lidhje me Kosovën
Kancelarja gjermane Angela Merkel sërish ka bërë thirrje për vazhdimin e dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës, duke theksuar se është e nevojshme avancimi i procesit në mënyrë që të arrihet një zgjidhje. Ndër ...
VizionPlus | 18-Sep-2019 19:47
Kancelarja gjermane Angela Merkel sërish ka bërë thirrje për vazhdimin e dialogut për zgjidhjen e problemit të Kosovës, duke theksuar se është e nevojshme avancimi i procesit në mënyrë që të arrihet një zgjidhje. Ndër ...

CDU/CSU: Nëntë kushte për Shqipërinë për anëtarësim në BE
Bundestagu gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Dokumenti që do të formulojë qëndrimin gjerman në Këshillin e BE-së dhe është duke u finalizuar, do të hidhet në votim me kërkesë të dy ...
Gazeta Observer | 19-Sep-2019 11:27
Bundestagu gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Dokumenti që do të formulojë qëndrimin gjerman në Këshillin e BE-së dhe është duke u finalizuar, do të hidhet në votim me kërkesë të dy ...

Hapja e negociatave, Merkel: Gjithçka varet nga Bundestagu
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se vendimi i Gjermanisë për hapjen e negociatave varet nga Bundestagu. Merkel tha se qeveria e saj ka bërë një rekomandim pozitiv, por ka refuzuar të flasë në emër të ...
ABCNews | 18-Sep-2019 22:44
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se vendimi i Gjermanisë për hapjen e negociatave varet nga Bundestagu. Merkel tha se qeveria e saj ka bërë një rekomandim pozitiv, por ka refuzuar të flasë në emër të ...

CDU/CSU: Nëntë kushte për Shqipërinë
Parlamenti gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave. Për Shqipërinë pritet të vendosen kushte, ndërsa Maqedonia e Veriut mund t’i fillojë negociatat qysh në janar. Bundestagu gjerman voton me 26 shtator për ...
Telegraf | 18-Sep-2019 19:08
Parlamenti gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave. Për Shqipërinë pritet të vendosen kushte, ndërsa Maqedonia e Veriut mund t’i fillojë negociatat qysh në janar. Bundestagu gjerman voton me 26 shtator për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved