ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 20:32

Rusia kërkon t’i shesë armë, Arabia Saudite nuk i përgjigjet Putinit

Rusia kërkon t’i shesë armë, Arabia Saudite nuk i përgjigjet Putinit
Nuk ka pasur asnjë reagim nga Arabia Saudite pas përpjekjes së presidentit Vladimir Putin për t’i shitur këtij vendi sistemin raketor S-400 të Rusisë, njoftoi të martën Kremlini. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha ...
BalkanWeb | 18-Sep-2019 00:03
Nuk ka pasur asnjë reagim nga Arabia Saudite pas përpjekjes së presidentit Vladimir Putin për t’i shitur këtij vendi sistemin raketor S-400 të Rusisë, njoftoi të martën Kremlini. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha ...

Rusia paralajmëron për mundësinë e luftës pas sulmeve mbi fabrikat e naftës
Shefi i shërbimit të inteligjencës ruse sot paralajmëroi për një skenar të mundshëm lufte, pas sulmeve të telekomanduara në dy fabrika saudite të kompanisë shtetërore të naftës, Aramco, raporton Anadolu Agency. ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 15:59
Shefi i shërbimit të inteligjencës ruse sot paralajmëroi për një skenar të mundshëm lufte, pas sulmeve të telekomanduara në dy fabrika saudite të kompanisë shtetërore të naftës, Aramco, raporton Anadolu Agency. ...

Ku mbahen stoqet e rezervave të naftës në SHBA
Pas sulmeve në rafineritë e naftës në Arabisnë Saudite, zyrtarët amerikanë nuk përjashtojnë mundësinë e shfrytëzimit të rezervave të mëdha të naftës në SHBA. Sipas një raporti në BBC, këto stoqe tejkalojnë 640 milion ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 14:21
Pas sulmeve në rafineritë e naftës në Arabisnë Saudite, zyrtarët amerikanë nuk përjashtojnë mundësinë e shfrytëzimit të rezervave të mëdha të naftës në SHBA. Sipas një raporti në BBC, këto stoqe tejkalojnë 640 milion ...

Rusia i ofron sistemin S-400 Arabisë Saudite pas sulmeve me dronë
Presidenti rus Vladimir Putin tha se Rusia mund të ndihmojë Arabinë Saudite duke i shitur sistemet për mbrojtje ajrore S-300 dhe S-400, pas sulmeve ndaj industrisë saudite të naftës, raporton Anadolu Agency. “Ne jemi të ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 12:34
Presidenti rus Vladimir Putin tha se Rusia mund të ndihmojë Arabinë Saudite duke i shitur sistemet për mbrojtje ajrore S-300 dhe S-400, pas sulmeve ndaj industrisë saudite të naftës, raporton Anadolu Agency. “Ne jemi të ...

Pse Irani dhe Arabia Saudite janë rivalë kaq të ashpër?
mapo.al Irani dhe Arabia Saudite janë përplasur sërish pas sulmeve mbi rafineritë e naftës. Por përse ekziston kjo armiqësi e fortë mes këtyre dy vendeve? Nga Jonathan Marcus , BBC Përse nuk shkojnë mirë Irani dhe ...
Mapo | 17-Sep-2019 12:26
mapo.al Irani dhe Arabia Saudite janë përplasur sërish pas sulmeve mbi rafineritë e naftës. Por përse ekziston kjo armiqësi e fortë mes këtyre dy vendeve? Nga Jonathan Marcus , BBC Përse nuk shkojnë mirë Irani dhe ...

Sulmet ndaj impianteve saudite, identifikohen bazat iraniane nga u nisen dronët
Administrata amerikane ka lokalizuar bazat iraniane nga u nisën dronët dhe raketat që goditën impiantet saudite të naftës. Ndërsa Uashingtoni ka përsëritur akuzat ndaj Republikës Islamike, Teherani ka deklaruar se ...
ABCNews | 17-Sep-2019 22:34
Administrata amerikane ka lokalizuar bazat iraniane nga u nisën dronët dhe raketat që goditën impiantet saudite të naftës. Ndërsa Uashingtoni ka përsëritur akuzat ndaj Republikës Islamike, Teherani ka deklaruar se ...

Sulmet në Arabinë Saudite, reagon NATO
Udhëheqësi i aleancës ushtarake të NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se është jashtëzakonisht i shqetësuar nga përshkallëzimi i tensioneve, pas sulmeve në fundjavë mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite. “U bëjmë thirrje ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 10:20
Udhëheqësi i aleancës ushtarake të NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se është jashtëzakonisht i shqetësuar nga përshkallëzimi i tensioneve, pas sulmeve në fundjavë mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite. “U bëjmë thirrje ...

Donald Trump: Nuk duam luftë me Iranin, por SHBA është e gatshme
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se nuk dëshiron luftë me Iranin, por në çdo rast SHBA është e gatshme me armë, avionë dhe raketa. “Ne po shohim nëse Irani është prapa sulmeve në Arabinë Saudite. Unë nuk ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 09:57
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se nuk dëshiron luftë me Iranin, por në çdo rast SHBA është e gatshme me armë, avionë dhe raketa. “Ne po shohim nëse Irani është prapa sulmeve në Arabinë Saudite. Unë nuk ...

Trump: Duket sikur Irani qëndron pas sulmeve në Arabinë Saudite
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, është shprehur se bazuar në rrethanat e deritanishme, Irani, duket të jetë përgjegjës për sulmet mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite këtë fundjavë që ...
Lapsi | 17-Sep-2019 16:22
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, është shprehur se bazuar në rrethanat e deritanishme, Irani, duket të jetë përgjegjës për sulmet mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite këtë fundjavë që ...

Arabia Saudite do të kthejë prodhimin e plotë të naftës brenda muajit
Ministri i Energjisë në Arabinë Saudite ka deklaruar se më shumë se gjysma e prodhimit të saj të përditshëm të naftës së papërpunuar që u shkatërrua nga një sulm gjatë fundjavës do të rindërtohet dhe do të ketë prodhim ...
Arbresh | 17-Sep-2019 23:15
Ministri i Energjisë në Arabinë Saudite ka deklaruar se më shumë se gjysma e prodhimit të saj të përditshëm të naftës së papërpunuar që u shkatërrua nga një sulm gjatë fundjavës do të rindërtohet dhe do të ketë prodhim ...

Sul.met ndaj impianteve saudite, identifikohen bazat iraniane nga u nisen dronët
Lexime: 4 Administrata amerikane ka lokalizuar bazat iraniane nga u nisën dronët dhe raketat që goditën impiantet saudite të naftës. Ndërsa Uashingtoni ka përsëritur akuzat ndaj Republikës Islamike, Teherani ka ...
Medial | 17-Sep-2019 22:43
Lexime: 4 Administrata amerikane ka lokalizuar bazat iraniane nga u nisën dronët dhe raketat që goditën impiantet saudite të naftës. Ndërsa Uashingtoni ka përsëritur akuzat ndaj Republikës Islamike, Teherani ka ...

Britania dhe Gjermania bien dakord për një reagim ndërkombëtar ndaj sulmeve saudite
Kryeministri britanik Boris Johnson dhe Kancelarja gjermane, Angela Merkel kanë rënë dakord se të dy vendet duhet të punojnë për për një reagim ndërkombëtar ndaj sulmeve në Arabinë Saudite. Sipas zëdhënësit të Boris ...
Arbresh | 17-Sep-2019 22:07
Kryeministri britanik Boris Johnson dhe Kancelarja gjermane, Angela Merkel kanë rënë dakord se të dy vendet duhet të punojnë për për një reagim ndërkombëtar ndaj sulmeve në Arabinë Saudite. Sipas zëdhënësit të Boris ...

A ishte Irani prapa sulmeve në objektet e naftës saudite?
Sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite kanë tronditur tregjet botërore të energjisë, nxitën tensione në rajon dhe provokuan kërcënime për veprime ushtarake nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sulmet që ndodhën ...
Arbresh | 17-Sep-2019 21:21
Sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite kanë tronditur tregjet botërore të energjisë, nxitën tensione në rajon dhe provokuan kërcënime për veprime ushtarake nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sulmet që ndodhën ...

SHBA arrijnë në përfundimin se Irani është autor i sulmeve ndaj naftës saudite
Shtetet e Bashkuara kanë arritur në përfundimin se ishte Irani që ndërmori sulmet me dronë dhe raketa fundjavën e kaluar, të cilat paralizuan gjysmën e prodhimit të naftës në Arabinë Saudite. Rrjeti CBS News citon ...
Arbresh | 17-Sep-2019 21:03
Shtetet e Bashkuara kanë arritur në përfundimin se ishte Irani që ndërmori sulmet me dronë dhe raketa fundjavën e kaluar, të cilat paralizuan gjysmën e prodhimit të naftës në Arabinë Saudite. Rrjeti CBS News citon ...

A ishte Irani prapa sulmeve në objektet e naftës saudite?
Sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite kanë tronditur tregjet botërore të energjisë, nxitën tensione në rajon dhe provokuan kërcënime për veprime ushtarake nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sulmet që ndodhën ...
TetovaSot | 17-Sep-2019 21:01
Sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite kanë tronditur tregjet botërore të energjisë, nxitën tensione në rajon dhe provokuan kërcënime për veprime ushtarake nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sulmet që ndodhën ...

A ishte Irani prapa sulmeve në objektet e naftës saudite?
Sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite kanë tronditur tregjet botërore të energjisë, nxitën tensione në rajon dhe provokuan kërcënime për veprime ushtarake nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sulmet që ndodhën ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 20:57
Sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite kanë tronditur tregjet botërore të energjisë, nxitën tensione në rajon dhe provokuan kërcënime për veprime ushtarake nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sulmet që ndodhën ...

A ishte Irani prapa sulmeve në objektet e naftës saudite?
Sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite kanë tronditur tregjet botërore të energjisë, nxitën tensione në rajon dhe provokuan kërcënime për veprime ushtarake nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sulmet që ndodhën ...
EkonomiaOnline | 17-Sep-2019 20:47
Sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite kanë tronditur tregjet botërore të energjisë, nxitën tensione në rajon dhe provokuan kërcënime për veprime ushtarake nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sulmet që ndodhën ...

Trump: Nuk duam luftë me Iranin, por SHBA është e gatshme
mapo.al Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se nuk dëshiron luftë me Iranin, por në çdo rast SHBA është e gatshme me armë, avionë dhe raketa. “Ne po shohim nëse Irani është prapa sulmeve në Arabinë Saudite. ...
Mapo | 17-Sep-2019 08:24
mapo.al Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se nuk dëshiron luftë me Iranin, por në çdo rast SHBA është e gatshme me armë, avionë dhe raketa. “Ne po shohim nëse Irani është prapa sulmeve në Arabinë Saudite. ...

Trump: Duket sikur Irani qëndron pas sulmeve në Arabinë Saudite
Presidenti i SHBA Donald Trump të hënën tha se dukej sikur Irani ishte pas sulmeve mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite në fundjavë që ngjalli frikën e një konflikti të ri në Lindjen e Mesme, por shtoi se ai nuk ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 23:33
Presidenti i SHBA Donald Trump të hënën tha se dukej sikur Irani ishte pas sulmeve mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite në fundjavë që ngjalli frikën e një konflikti të ri në Lindjen e Mesme, por shtoi se ai nuk ...

SHBA-ja po peshon përgjigjen më të duhur ndaj sulmeve në rafineritë saudite
Nënpresidenti i SHBA-së, Mike Pence, tha të martën se Shtetet e Bashkuara po rishikojnë provat që sugjerojnë se Irani ishte pas sulmeve ndaj objekteve të naftës saudite. Ai shtoi se SHBA-ja është e gatshme për të ...
TetovaSot | 17-Sep-2019 20:43
Nënpresidenti i SHBA-së, Mike Pence, tha të martën se Shtetet e Bashkuara po rishikojnë provat që sugjerojnë se Irani ishte pas sulmeve ndaj objekteve të naftës saudite. Ai shtoi se SHBA-ja është e gatshme për të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved