ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 21:12

Zëri i Amerikës: Tusk takon Ramën në Tiranë, thotë se BE duhet të hapë negociatat me Shqipërinë

Zëri i Amerikës: Tusk takon Ramën në Tiranë, thotë se BE duhet të hapë negociatat me Shqipërinë
Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se Shqipëria është më afër objektivit të hapjes së bisedimeve dhe se e meriton, në përputhje dhe me rekomandimin e Komisionit europian. Zoti Tusk i bëri këto komente në ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 20:03
Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se Shqipëria është më afër objektivit të hapjes së bisedimeve dhe se e meriton, në përputhje dhe me rekomandimin e Komisionit europian. Zoti Tusk i bëri këto komente në ...

Maqedonia e Veriut para Shqipërisë? Si lexohen mesazhet e Tusk
mapo.al Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, mori një medalje dhe mjaft vlerësime nga qeveria në Tiranë. Por gjuha e përdorur nga ai në Shqipëri dhe në Maqedoninë e Veriut, dukej e ndryshme. Në një raportim të ...
Mapo | 17-Sep-2019 20:18
mapo.al Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, mori një medalje dhe mjaft vlerësime nga qeveria në Tiranë. Por gjuha e përdorur nga ai në Shqipëri dhe në Maqedoninë e Veriut, dukej e ndryshme. Në një raportim të ...

Gjekmarkaj: Qeveria nuk i ka plotësuar kushtet për integrim, ja pse BE do ta marrë Shqipërinë më afër
Analisti Agron Gjekmarkaj komentoi deklaratat pozitive të kreut të Këshillit Evropain, Donald Tusk, i cili tha pas takimit me kryeministrin Edi Rama se Shqipëria meriton të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian. I ftuar në ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 17:17
Analisti Agron Gjekmarkaj komentoi deklaratat pozitive të kreut të Këshillit Evropain, Donald Tusk, i cili tha pas takimit me kryeministrin Edi Rama se Shqipëria meriton të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian. I ftuar në ...

Tusk takon Zaevin në Shkup, presidenti i KE: Tani është radha e BE-së
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk përpara Tiranës pati një ndalesë në Shkup, ku pati zhvilloi të veçanta me presidentin dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut. Zoti Tusk tha se ky vend ka bërë gjithçka dhe ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 16:29
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk përpara Tiranës pati një ndalesë në Shkup, ku pati zhvilloi të veçanta me presidentin dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut. Zoti Tusk tha se ky vend ka bërë gjithçka dhe ...

Negociatat/ Presidenti i KE: Meritë e Shqipërisë, BE nuk po ju bën asnjë nder
Medalja e “Mirënjohjes Publike” iu dha sot Donald Tusk, president i Këshillit Evropian, i cili ndodhet për vizitë zyrtare në Shqipëri. Por në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama, pasi e falenderoi për ...
Top Channel | 17-Sep-2019 16:25
Medalja e “Mirënjohjes Publike” iu dha sot Donald Tusk, president i Këshillit Evropian, i cili ndodhet për vizitë zyrtare në Shqipëri. Por në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama, pasi e falenderoi për ...

Rama i dha “Yllin e Madh të Mirënjohjes”, Tusk: Medalja ime më e madhe do ishte integrimi i Shqipërisë
Kryeministri Edi Rama i ka akorduar Presidentit të këshillit Evropian, Donald Tusk, medaljen “Ylli i Madh i Mirënjohjes”, duke i shprehur vlerësimet e larta për punën që ai ka bërë për integrimin e Shqipërisë në ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 16:16
Kryeministri Edi Rama i ka akorduar Presidentit të këshillit Evropian, Donald Tusk, medaljen “Ylli i Madh i Mirënjohjes”, duke i shprehur vlerësimet e larta për punën që ai ka bërë për integrimin e Shqipërisë në ...

Donald Tusk në Tiranë: Pa integrimin e Ballkanit nuk ka Europë të qëndrueshme
TIRANË Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk në konferencë e përbashkët me kryeministrin Edi Rama në Tiranë u ndal tek procesi i hapjes së negociatave të Shqipërisë, ndërsa theksoi se vendi ynë meriton të ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 16:13
TIRANË Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk në konferencë e përbashkët me kryeministrin Edi Rama në Tiranë u ndal tek procesi i hapjes së negociatave të Shqipërisë, ndërsa theksoi se vendi ynë meriton të ...

Tusk në Tiranë: Jeni afruar objektivit për çeljen e negociatave
mapo.al Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, gjatë vizitës në Tiranë ka takuar Kryeministrin Edi Rama. Në përfundim ata kanë dhënë një deklaratë të përbashkët për mediat. Tusk tha se Shqipëria i është afruar ...
Mapo | 17-Sep-2019 16:16
mapo.al Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, gjatë vizitës në Tiranë ka takuar Kryeministrin Edi Rama. Në përfundim ata kanë dhënë një deklaratë të përbashkët për mediat. Tusk tha se Shqipëria i është afruar ...

Rama pas takimit me kreun e KE: Tusk, avokat i procesit të integrimit, erdhi për të dhënë një mesazh
Kryeministri Edi Rama ka dalë në një konferencë për media së bashku me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, i cili ndodhet në Tiranë për procesin e integrimit të Shqipërisë në BE. Në fjalën e tij, kreu i ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 16:06
Kryeministri Edi Rama ka dalë në një konferencë për media së bashku me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, i cili ndodhet në Tiranë për procesin e integrimit të Shqipërisë në BE. Në fjalën e tij, kreu i ...

Presidenti i KE, Donald Tusk apel liderëve të BE: Hapni negociatat!
Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk dha një mesazh te qarte për Maqedoninë e veriut. Pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev ai u shpreh se Shkupi i ka bere te gjitha detyrat e se tani radhën e ka unioni. Donald ...
VizionPlus | 17-Sep-2019 16:44
Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk dha një mesazh te qarte për Maqedoninë e veriut. Pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev ai u shpreh se Shkupi i ka bere te gjitha detyrat e se tani radhën e ka unioni. Donald ...

Presidenti i Këshillit Europian: Nuk ka Europë të sigurt pa integrimin e plotë të Ballkanit, ëndrra ime që Shqipëria të anëtarësohet në BE
Presidenti i Këshillit Europian , Donald Tusk deklaroi se nuk ka Europë të sigurt pa integri m in e plotë të Ballkanit . Gjatë një konfernc ë që pati me kryeministrin Edi Rama , Tusk tha anëtarësimi i ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 16:07
Presidenti i Këshillit Europian , Donald Tusk deklaroi se nuk ka Europë të sigurt pa integri m in e plotë të Ballkanit . Gjatë një konfernc ë që pati me kryeministrin Edi Rama , Tusk tha anëtarësimi i ...

Tusk takon Ramën: BE duhet të hapë negociatat për Shqipërinë
Kryeministri Edi Rama pas takimit të zhvilluar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, i cili ndodhet në Tiranë për procesin e integrimit të Shqipërisë në BE, kanë dalë në një konferencë të përbashkët për ...
VizionPlus | 17-Sep-2019 16:25
Kryeministri Edi Rama pas takimit të zhvilluar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, i cili ndodhet në Tiranë për procesin e integrimit të Shqipërisë në BE, kanë dalë në një konferencë të përbashkët për ...

Tusk: Shqipëria më afër BE-së, këtë të mos e dyshojë askush
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ishte pak orë në Tiranë ku u takua me kryeministrin Rama. Zyrtari i lartë i BE-së tha se gjatë këtij viti, Shqipëria është afruar shumë me Bashkimin Evropian, dhe për këtë ...
ABCNews | 17-Sep-2019 17:14
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ishte pak orë në Tiranë ku u takua me kryeministrin Rama. Zyrtari i lartë i BE-së tha se gjatë këtij viti, Shqipëria është afruar shumë me Bashkimin Evropian, dhe për këtë ...

Një krahasim i postimeve të Tusk pas takimeve me Ramën dhe Zaevin
Mesazhet që Tusk dha për Shqipërinë dhe Maqedoninë që i vizitoi në të njëjtën ditë janë të ndryshme Përzemërsia e Tusk në Shkup ishte e dukshme, kurse në Tiranë sikleti i zyrtarit të lartë duket edhe në foto. Mund të ...
Gazeta Dita | 18-Sep-2019 00:48
Mesazhet që Tusk dha për Shqipërinë dhe Maqedoninë që i vizitoi në të njëjtën ditë janë të ndryshme Përzemërsia e Tusk në Shkup ishte e dukshme, kurse në Tiranë sikleti i zyrtarit të lartë duket edhe në foto. Mund të ...

Cakaj: Presim që vendet e BE-së të vendosin pozitivisht për çeljen e negociatave
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj ka deklaruar se vizita e Presidentit Donald Tusk, mbartë një domethënie të veçantë para vendimit të tetorit për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Cakaj ka bërë ...
Klan Kosova | 17-Sep-2019 22:29
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj ka deklaruar se vizita e Presidentit Donald Tusk, mbartë një domethënie të veçantë para vendimit të tetorit për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Cakaj ka bërë ...

Cakaj informon rreth takimit me Donald Tusk, nënvizon dy çështje të rëndësishme
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj ka deklaruar se vizita e Presidentit Donald Tusk, mbar një domethënie të veçantë para vendimit të tetorit për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Cakaj ka bërë ...
Gazeta Observer | 17-Sep-2019 22:26
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj ka deklaruar se vizita e Presidentit Donald Tusk, mbar një domethënie të veçantë para vendimit të tetorit për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Cakaj ka bërë ...

Cakaj informon rreth takimit me Donald Tusk, nënvizon dy çështje të rëndësishme
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj ka deklaruar se vizita e Presidentit Donald Tusk, mbar një domethënie të veçantë para vendimit të tetorit për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Cakaj ka bërë ...
Indeks Online | 17-Sep-2019 21:39
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj ka deklaruar se vizita e Presidentit Donald Tusk, mbar një domethënie të veçantë para vendimit të tetorit për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Cakaj ka bërë ...

Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk, në Maqedoninë e Veriut
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, përpara Tiranës ishte ne Shkup, ku zhvilloi takime të veçanta me Presidentin dhe Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut. Zoti Tusk tha se ky vend ka bërë gjithçka dhe se e ...
RTSH | 17-Sep-2019 21:29
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, përpara Tiranës ishte ne Shkup, ku zhvilloi takime të veçanta me Presidentin dhe Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut. Zoti Tusk tha se ky vend ka bërë gjithçka dhe se e ...

Krahasimi i qëndrimeve, Tusk diferencon Shkupin nga Tirana
Presidenti i Këshillit Europian, Donalt Tusk vizitoi brenda ditës së hënë Shkupin dhe Tiranën, në prag të vendimit të Ministrave të Jashtëm të BE për hapjen ose jo të negociatave. Përshtypjet gjatë për dy vendet i la në ...
Politiko | 17-Sep-2019 21:11
Presidenti i Këshillit Europian, Donalt Tusk vizitoi brenda ditës së hënë Shkupin dhe Tiranën, në prag të vendimit të Ministrave të Jashtëm të BE për hapjen ose jo të negociatave. Përshtypjet gjatë për dy vendet i la në ...

Zëri i Amerikës pas takimit të Ramës me Tusk: Vendimi i Francës varet nga Gjermania
Zëri i Amerikës ka pasqyruar vizitën e Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk në Tiranë ku u shpreh se Shqipëria meriton hapjen e negociatave. VOA analizon se pavarësisht qëndrimeve optimiste të tij, në fund u ...
Politiko | 17-Sep-2019 20:29
Zëri i Amerikës ka pasqyruar vizitën e Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk në Tiranë ku u shpreh se Shqipëria meriton hapjen e negociatave. VOA analizon se pavarësisht qëndrimeve optimiste të tij, në fund u ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved