ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/05/2020 16:42

KS i OKB-së zgjat mandatin e misionit në Afganistan

KS i OKB-së zgjat mandatin e misionit në Afganistan
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara votoi në mënyrë uninanime të zgjasë mandatin e misionit politik në Afganistan. Kina kishte kërcënuar me veto, për shkak të një reference në dokument, për projektin e saj ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 20:45
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara votoi në mënyrë uninanime të zgjasë mandatin e misionit politik në Afganistan. Kina kishte kërcënuar me veto, për shkak të një reference në dokument, për projektin e saj ...

Rritet numri i viktimave nga sulmet në Afganistan
Të paktën 24 njerëz u vranë dhe 30 të tjerë u plagosën në një sulm vetëvrasës me bomba, pranë një tubimi zgjedhor, ku po merrte pjesë presidenti i Afganistan, Ashraf Ghani. Presidenti ka shpëtuar pa pasoja, njoftuan ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 17:49
Të paktën 24 njerëz u vranë dhe 30 të tjerë u plagosën në një sulm vetëvrasës me bomba, pranë një tubimi zgjedhor, ku po merrte pjesë presidenti i Afganistan, Ashraf Ghani. Presidenti ka shpëtuar pa pasoja, njoftuan ...

Këshilli i Sigurisë së OKB zgjat mandatin e misionit në Afganistan
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka votuar këtë të hënë në mënyrë unanime ë zgjasë mandatin e misionit politik në Afganistan. Kina kishte kërcënuar me veto, për shkak të një reference në dokument, për ...
VizionPlus | 17-Sep-2019 21:54
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka votuar këtë të hënë në mënyrë unanime ë zgjasë mandatin e misionit politik në Afganistan. Kina kishte kërcënuar me veto, për shkak të një reference në dokument, për ...

Afganistan, 48 të vdekur në dy atentate
Dy sulme vetëvrasëse të ndodhura të martën në Afganistan u kanë marrë jetën të paktën 48 personave dhe kanë plagosur disa dhjetëra të tjerë. Sipas mediave ndërkombëtare, një nga shpërthimet u verifikua në provincën ...
ABCNews | 17-Sep-2019 22:49
Dy sulme vetëvrasëse të ndodhura të martën në Afganistan u kanë marrë jetën të paktën 48 personave dhe kanë plagosur disa dhjetëra të tjerë. Sipas mediave ndërkombëtare, një nga shpërthimet u verifikua në provincën ...

Afganistan, 48 të vdekur në dy atentate
Sipas mediave ndërkombëtare, një nga shpërthimet u verifikua në provincën Parvan, në veri të Kabulit, në një miting politik ku do të fliste edhe presidenti Ashraf Gani. Ndërsa shpërthimi i dytë ndodhi në afërsi të ...
Lajminet | 17-Sep-2019 23:51
Sipas mediave ndërkombëtare, një nga shpërthimet u verifikua në provincën Parvan, në veri të Kabulit, në një miting politik ku do të fliste edhe presidenti Ashraf Gani. Ndërsa shpërthimi i dytë ndodhi në afërsi të ...

Afganistan, 48 të vdekur në dy atentate
Lexime: 4 Dy sulme vetëvrasëse të ndodhura të martën në Afganistan u kanë marrë jetën të paktën 48 personave dhe kanë plagosur disa dhjetëra të tjerë. Sipas mediave ndërkombëtare, një nga shpërthimet u verifikua në ...
Medial | 17-Sep-2019 22:58
Lexime: 4 Dy sulme vetëvrasëse të ndodhura të martën në Afganistan u kanë marrë jetën të paktën 48 personave dhe kanë plagosur disa dhjetëra të tjerë. Sipas mediave ndërkombëtare, një nga shpërthimet u verifikua në ...

Kabul, 24 viktima pas sulmit kamikaz në një miting elektoral të Ghanit
Të paktën 24 persona u vranë sot pas një sulmi kamikaz në një miting elektoral të kërkuar nga presidenti afgan, Ashraf Ghani në provincën qendrore Parvan, sipas zyrtarëve. ”Të paktën 32 të tjerë u plagosën në incidentin ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 15:29
Të paktën 24 persona u vranë sot pas një sulmi kamikaz në një miting elektoral të kërkuar nga presidenti afgan, Ashraf Ghani në provincën qendrore Parvan, sipas zyrtarëve. ”Të paktën 32 të tjerë u plagosën në incidentin ...

KS i OKB-së zgjat mandatin e misionit në Afganistan
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara votoi në mënyrë uninanime të zgjasë mandatin e misionit politik në Afganistan, njofton REL. Kina kishte kërcënuar me veto, për shkak të një reference në dokument, për ...
Portalb | 17-Sep-2019 22:26
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara votoi në mënyrë uninanime të zgjasë mandatin e misionit politik në Afganistan, njofton REL. Kina kishte kërcënuar me veto, për shkak të një reference në dokument, për ...

KS i OKB-së zgjat mandatin e misionit në Afganistan
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara votoi në mënyrë uninanime të zgjasë mandatin e misionit politik në Afganistan. Kina kishte kërcënuar me veto, për shkak të një reference në dokument, për projektin e saj ...
Alsat-M | 17-Sep-2019 21:55
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara votoi në mënyrë uninanime të zgjasë mandatin e misionit politik në Afganistan. Kina kishte kërcënuar me veto, për shkak të një reference në dokument, për projektin e saj ...

KS i OKB-së zgjat mandatin e misionit në Afganistan
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara votoi në mënyrë uninanime të zgjasë mandatin e misionit politik në Afganistan. Kina kishte kërcënuar me veto, për shkak të një reference në dokument, për projektin e saj ...
Shenja | 17-Sep-2019 21:10
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara votoi në mënyrë uninanime të zgjasë mandatin e misionit politik në Afganistan. Kina kishte kërcënuar me veto, për shkak të një reference në dokument, për projektin e saj ...

Kabul, 24 viktima pas sulmit kamikaz në një miting elektoral të Ghanit
Të paktën 24 persona u vranë sot pas një sulmi kamikaz në një miting elektoral të kërkuar nga presidenti afgan, Ashraf Ghani në provincën qendrore Parvan, sipas zyrtarëve. ”Të paktën 32 të tjerë u plagosën në incidentin ...
Telegraf | 17-Sep-2019 15:32
Të paktën 24 persona u vranë sot pas një sulmi kamikaz në një miting elektoral të kërkuar nga presidenti afgan, Ashraf Ghani në provincën qendrore Parvan, sipas zyrtarëve. ”Të paktën 32 të tjerë u plagosën në incidentin ...

Rritet numri i viktimave nga sulmet në Afganistan
Të paktën 24 njerëz u vranë dhe 30 të tjerë u plagosën në një sulm vetëvrasës me bomba, pranë një tubimi zgjedhor, ku po merrte pjesë presidenti i Afganistan, Ashraf Ghani. Presidenti ka shpëtuar pa pasoja, njoftuan ...
Flaka | 17-Sep-2019 20:06
Të paktën 24 njerëz u vranë dhe 30 të tjerë u plagosën në një sulm vetëvrasës me bomba, pranë një tubimi zgjedhor, ku po merrte pjesë presidenti i Afganistan, Ashraf Ghani. Presidenti ka shpëtuar pa pasoja, njoftuan ...

KS i OKB-së zgjat mandatin e misionit në Afganistan
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara votoi në mënyrë uninanime të zgjasë mandatin e misionit politik në Afganistan. Kina kishte kërcënuar me veto, për shkak të një reference në dokument, për projektin e saj ...
Radio Evropa e Lire | 17-Sep-2019 20:05
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara votoi në mënyrë uninanime të zgjasë mandatin e misionit politik në Afganistan. Kina kishte kërcënuar me veto, për shkak të një reference në dokument, për projektin e saj ...

Kabul/ 24 viktima pas sulmit kamikaz në një miting elektoral të Ghanit
Të paktën 24 persona u vranë sot pas një sulmi kamikaz në një miting elektoral të kërkuar nga presidenti afgan, Ashraf Ghani në provincën qendrore Parvan, sipas zyrtarëve. ”Të paktën 32 të tjerë u plagosën në incidentin ...
Lapsi | 17-Sep-2019 15:59
Të paktën 24 persona u vranë sot pas një sulmi kamikaz në një miting elektoral të kërkuar nga presidenti afgan, Ashraf Ghani në provincën qendrore Parvan, sipas zyrtarëve. ”Të paktën 32 të tjerë u plagosën në incidentin ...

Sulm vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-së në Kabul, 22 të vdekur
Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-së në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton AA. Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme, Nasrat Rahimi, në një deklaratë për media tha se ...
Shenja | 17-Sep-2019 17:46
Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-së në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton AA. Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme, Nasrat Rahimi, në një deklaratë për media tha se ...

Dhjetëra të vrarë nga sulmi në një tubim zgjedhor në Afganistan
Së paku 24 njerëz u vranë dhe mbi 30 të tjerë u plagosën nga një shpërthim në afërsi të një tubimi zgjedhor në Afganistan. Në këtë ngjarje në Çarikar – kryeqytet i provincës Parvan – po merrte pjesë edhe presidenti ...
Klan Kosova | 17-Sep-2019 16:25
Së paku 24 njerëz u vranë dhe mbi 30 të tjerë u plagosën nga një shpërthim në afërsi të një tubimi zgjedhor në Afganistan. Në këtë ngjarje në Çarikar – kryeqytet i provincës Parvan – po merrte pjesë edhe presidenti ...

Shkon në 30 numri i të vdekurve nga shpërthimi në Afganistan
Ka shkuar në 30 numri i viktimave nga shpërthimi i fuqishëm, i cili u krye nga një sulmues vetëvrasës në tubimin zgjedhor të presidentit afgan, Ashraf Ghani. Sulmi ndodhi vetëm 11 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve ...
EkonomiaOnline | 17-Sep-2019 16:03
Ka shkuar në 30 numri i viktimave nga shpërthimi i fuqishëm, i cili u krye nga një sulmues vetëvrasës në tubimin zgjedhor të presidentit afgan, Ashraf Ghani. Sulmi ndodhi vetëm 11 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve ...

Shkon në 30 numri i të vdekurve nga shpërthimi në Afganistan
Ka shkuar në 30 numri i viktimave nga shpërthimi i fuqishëm, i cili u krye nga një sulmues vetëvrasës në tubimin zgjedhor të presidentit afgan, Ashraf Ghani. Sulmi ndodhi vetëm 11 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 16:01
Ka shkuar në 30 numri i viktimave nga shpërthimi i fuqishëm, i cili u krye nga një sulmues vetëvrasës në tubimin zgjedhor të presidentit afgan, Ashraf Ghani. Sulmi ndodhi vetëm 11 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve ...

Rritet numri i viktimave nga sulmet në Afganistan
Të paktën 24 njerëz u vranë dhe 30 të tjerë u plagosën në një sulm vetëvrasës me bomba, pranë një tubimi zgjedhor, ku po merrte pjesë presidenti i Afganistan, Ashraf Ghani. Presidenti ka shpëtuar pa pasoja, njoftuan ...
Radio Evropa e Lire | 17-Sep-2019 15:40
Të paktën 24 njerëz u vranë dhe 30 të tjerë u plagosën në një sulm vetëvrasës me bomba, pranë një tubimi zgjedhor, ku po merrte pjesë presidenti i Afganistan, Ashraf Ghani. Presidenti ka shpëtuar pa pasoja, njoftuan ...

Sulm me bombë në tubimin e presidentit afgan, 24 të vdekur
Kanë humbur jetën të paktën 24 persona në Afganistan pas një sulmi me bombë sot në një fushatë zgjedhore të presidentit afgan, Ashraf Ghani, raportojnë media lokale, transmeton AA. “Një shpërthim ndodhi mesditën kur ...
Indeks Online | 17-Sep-2019 14:43
Kanë humbur jetën të paktën 24 persona në Afganistan pas një sulmi me bombë sot në një fushatë zgjedhore të presidentit afgan, Ashraf Ghani, raportojnë media lokale, transmeton AA. “Një shpërthim ndodhi mesditën kur ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved