ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 13:09

Zëri i Amerikës: Tusk takon Ramën në Tiranë, thotë se BE duhet të hapë negociatat me Shqipërinë

Zëri i Amerikës: Tusk takon Ramën në Tiranë, thotë se BE duhet të hapë negociatat me Shqipërinë
Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se Shqipëria është më afër objektivit të hapjes së bisedimeve dhe se e meriton, në përputhje dhe me rekomandimin e Komisionit europian. Zoti Tusk i bëri këto komente në ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 20:03
Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se Shqipëria është më afër objektivit të hapjes së bisedimeve dhe se e meriton, në përputhje dhe me rekomandimin e Komisionit europian. Zoti Tusk i bëri këto komente në ...

Maqedonia e Veriut para Shqipërisë? Si lexohen mesazhet e Tusk
mapo.al Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, mori një medalje dhe mjaft vlerësime nga qeveria në Tiranë. Por gjuha e përdorur nga ai në Shqipëri dhe në Maqedoninë e Veriut, dukej e ndryshme. Në një raportim të ...
Mapo | 17-Sep-2019 20:18
mapo.al Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, mori një medalje dhe mjaft vlerësime nga qeveria në Tiranë. Por gjuha e përdorur nga ai në Shqipëri dhe në Maqedoninë e Veriut, dukej e ndryshme. Në një raportim të ...

Gjekmarkaj: Qeveria nuk i ka plotësuar kushtet për integrim, ja pse BE do ta marrë Shqipërinë më afër
Analisti Agron Gjekmarkaj komentoi deklaratat pozitive të kreut të Këshillit Evropain, Donald Tusk, i cili tha pas takimit me kryeministrin Edi Rama se Shqipëria meriton të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian. I ftuar në ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 17:17
Analisti Agron Gjekmarkaj komentoi deklaratat pozitive të kreut të Këshillit Evropain, Donald Tusk, i cili tha pas takimit me kryeministrin Edi Rama se Shqipëria meriton të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian. I ftuar në ...

Tusk takon Zaevin në Shkup, presidenti i KE: Tani është radha e BE-së
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk përpara Tiranës pati një ndalesë në Shkup, ku pati zhvilloi të veçanta me presidentin dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut. Zoti Tusk tha se ky vend ka bërë gjithçka dhe ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 16:29
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk përpara Tiranës pati një ndalesë në Shkup, ku pati zhvilloi të veçanta me presidentin dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut. Zoti Tusk tha se ky vend ka bërë gjithçka dhe ...

Negociatat/ Presidenti i KE: Meritë e Shqipërisë, BE nuk po ju bën asnjë nder
Medalja e “Mirënjohjes Publike” iu dha sot Donald Tusk, president i Këshillit Evropian, i cili ndodhet për vizitë zyrtare në Shqipëri. Por në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama, pasi e falenderoi për ...
Top Channel | 17-Sep-2019 16:25
Medalja e “Mirënjohjes Publike” iu dha sot Donald Tusk, president i Këshillit Evropian, i cili ndodhet për vizitë zyrtare në Shqipëri. Por në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama, pasi e falenderoi për ...

Rama i dha “Yllin e Madh të Mirënjohjes”, Tusk: Medalja ime më e madhe do ishte integrimi i Shqipërisë
Kryeministri Edi Rama i ka akorduar Presidentit të këshillit Evropian, Donald Tusk, medaljen “Ylli i Madh i Mirënjohjes”, duke i shprehur vlerësimet e larta për punën që ai ka bërë për integrimin e Shqipërisë në ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 16:16
Kryeministri Edi Rama i ka akorduar Presidentit të këshillit Evropian, Donald Tusk, medaljen “Ylli i Madh i Mirënjohjes”, duke i shprehur vlerësimet e larta për punën që ai ka bërë për integrimin e Shqipërisë në ...

Donald Tusk në Tiranë: Pa integrimin e Ballkanit nuk ka Europë të qëndrueshme
TIRANË Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk në konferencë e përbashkët me kryeministrin Edi Rama në Tiranë u ndal tek procesi i hapjes së negociatave të Shqipërisë, ndërsa theksoi se vendi ynë meriton të ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 16:13
TIRANË Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk në konferencë e përbashkët me kryeministrin Edi Rama në Tiranë u ndal tek procesi i hapjes së negociatave të Shqipërisë, ndërsa theksoi se vendi ynë meriton të ...

Tusk në Tiranë: Jeni afruar objektivit për çeljen e negociatave
mapo.al Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, gjatë vizitës në Tiranë ka takuar Kryeministrin Edi Rama. Në përfundim ata kanë dhënë një deklaratë të përbashkët për mediat. Tusk tha se Shqipëria i është afruar ...
Mapo | 17-Sep-2019 16:16
mapo.al Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, gjatë vizitës në Tiranë ka takuar Kryeministrin Edi Rama. Në përfundim ata kanë dhënë një deklaratë të përbashkët për mediat. Tusk tha se Shqipëria i është afruar ...

Rama pas takimit me kreun e KE: Tusk, avokat i procesit të integrimit, erdhi për të dhënë një mesazh
Kryeministri Edi Rama ka dalë në një konferencë për media së bashku me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, i cili ndodhet në Tiranë për procesin e integrimit të Shqipërisë në BE. Në fjalën e tij, kreu i ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 16:06
Kryeministri Edi Rama ka dalë në një konferencë për media së bashku me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, i cili ndodhet në Tiranë për procesin e integrimit të Shqipërisë në BE. Në fjalën e tij, kreu i ...

Presidenti i KE, Donald Tusk apel liderëve të BE: Hapni negociatat!
Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk dha një mesazh te qarte për Maqedoninë e veriut. Pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev ai u shpreh se Shkupi i ka bere te gjitha detyrat e se tani radhën e ka unioni. Donald ...
VizionPlus | 17-Sep-2019 16:44
Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk dha një mesazh te qarte për Maqedoninë e veriut. Pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev ai u shpreh se Shkupi i ka bere te gjitha detyrat e se tani radhën e ka unioni. Donald ...

Presidenti i Këshillit Europian: Nuk ka Europë të sigurt pa integrimin e plotë të Ballkanit, ëndrra ime që Shqipëria të anëtarësohet në BE
Presidenti i Këshillit Europian , Donald Tusk deklaroi se nuk ka Europë të sigurt pa integri m in e plotë të Ballkanit . Gjatë një konfernc ë që pati me kryeministrin Edi Rama , Tusk tha anëtarësimi i ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 16:07
Presidenti i Këshillit Europian , Donald Tusk deklaroi se nuk ka Europë të sigurt pa integri m in e plotë të Ballkanit . Gjatë një konfernc ë që pati me kryeministrin Edi Rama , Tusk tha anëtarësimi i ...

Tusk takon Ramën: BE duhet të hapë negociatat për Shqipërinë
Kryeministri Edi Rama pas takimit të zhvilluar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, i cili ndodhet në Tiranë për procesin e integrimit të Shqipërisë në BE, kanë dalë në një konferencë të përbashkët për ...
VizionPlus | 17-Sep-2019 16:25
Kryeministri Edi Rama pas takimit të zhvilluar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, i cili ndodhet në Tiranë për procesin e integrimit të Shqipërisë në BE, kanë dalë në një konferencë të përbashkët për ...

Tusk: Shqipëria më afër BE-së, këtë të mos e dyshojë askush
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ishte pak orë në Tiranë ku u takua me kryeministrin Rama. Zyrtari i lartë i BE-së tha se gjatë këtij viti, Shqipëria është afruar shumë me Bashkimin Evropian, dhe për këtë ...
ABCNews | 17-Sep-2019 17:14
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ishte pak orë në Tiranë ku u takua me kryeministrin Rama. Zyrtari i lartë i BE-së tha se gjatë këtij viti, Shqipëria është afruar shumë me Bashkimin Evropian, dhe për këtë ...

Zëri i Amerikës pas takimit të Ramës me Tusk: Vendimi i Francës varet nga Gjermania
Zëri i Amerikës ka pasqyruar vizitën e Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk në Tiranë ku u shpreh se Shqipëria meriton hapjen e negociatave. VOA analizon se pavarësisht qëndrimeve optimiste të tij, në fund u ...
Politiko | 17-Sep-2019 20:29
Zëri i Amerikës ka pasqyruar vizitën e Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk në Tiranë ku u shpreh se Shqipëria meriton hapjen e negociatave. VOA analizon se pavarësisht qëndrimeve optimiste të tij, në fund u ...

Zëri i Amerikës: Tusk takon Ramën në Tiranë, thotë se BE duhet të hapë negociatat me Shqipërinë
Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se Shqipëria është më afër objektivit të hapjes së bisedimeve dhe se e meriton, në përputhje dhe me rekomandimin e Komisionit europian. Zoti Tusk i bëri këto komente në ...
Lexo | 17-Sep-2019 20:27
Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se Shqipëria është më afër objektivit të hapjes së bisedimeve dhe se e meriton, në përputhje dhe me rekomandimin e Komisionit europian. Zoti Tusk i bëri këto komente në ...

Zëri i Amerikës: Tusk takon Ramën në Tiranë, thotë se BE duhet të hapë negociatat me Shqipërinë
Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se Shqipëria është më afër objektivit të hapjes së bisedimeve dhe se e meriton, në përputhje dhe me rekomandimin e Komisionit europian. Zoti Tusk i bëri këto komente në ...
Medial | 17-Sep-2019 20:02
Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se Shqipëria është më afër objektivit të hapjes së bisedimeve dhe se e meriton, në përputhje dhe me rekomandimin e Komisionit europian. Zoti Tusk i bëri këto komente në ...

Tusk: BE duhet të hapë bisedimet me Shqipërinë
Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se Shqipëria është më afër objektivit të hapjes së bisedimeve dhe se e meriton, në përputhje dhe me rekomandimin e Komisionit europian. Zoti Tusk i bëri këto komente në ...
Zeri Amerikes | 17-Sep-2019 19:44
Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se Shqipëria është më afër objektivit të hapjes së bisedimeve dhe se e meriton, në përputhje dhe me rekomandimin e Komisionit europian. Zoti Tusk i bëri këto komente në ...

Tusk: BE-ja duhet të hapë negociata me Shqipërinë dhe me Maqedoninë e Veriut
Kryetari i Këshillit evropian, Donald Tusk nga Tirana dërgoi porosi të qartë se Bashkimi Evropian duhet të hapë negociata me Shqipërinë dhe me Maqedoninë e Veriut. Vendimi i tillë, sipas tij, nuk është nder për askënd, ...
TetovaSot | 17-Sep-2019 19:35
Kryetari i Këshillit evropian, Donald Tusk nga Tirana dërgoi porosi të qartë se Bashkimi Evropian duhet të hapë negociata me Shqipërinë dhe me Maqedoninë e Veriut. Vendimi i tillë, sipas tij, nuk është nder për askënd, ...

Tusk në Tiranë: BE të hapë negociatat për Shqipërinë
Tiranë, 17 shtator 2019 – Presidenti i Këshillit i Europian, Donald Tusk, zhvilloi të martën një vizitë të shkurtër në Tiranë, ku deklaroi se Shqipëria meriton hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian. Zoti Tusk tha ...
Illyriapress | 17-Sep-2019 19:32
Tiranë, 17 shtator 2019 – Presidenti i Këshillit i Europian, Donald Tusk, zhvilloi të martën një vizitë të shkurtër në Tiranë, ku deklaroi se Shqipëria meriton hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian. Zoti Tusk tha ...

Tusk: Maqedonia e Veriut e meriton datën e çeljes së negociatave me BE-në
Shkup, 17 shtator 2019 – Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, deklaroi se Maqedonia e Veriut e meriton datën për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Tash është radha e BE-së”, tha Tusk ...
Illyriapress | 17-Sep-2019 19:00
Shkup, 17 shtator 2019 – Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, deklaroi se Maqedonia e Veriut e meriton datën për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Tash është radha e BE-së”, tha Tusk ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved