ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/10/2019 21:40

Rusia i ofron sistemin S-400 Arabisë Saudite pas sulmeve me dronë

Rusia i ofron sistemin S-400 Arabisë Saudite pas sulmeve me dronë
Presidenti rus Vladimir Putin tha se Rusia mund të ndihmojë Arabinë Saudite duke i shitur sistemet për mbrojtje ajrore S-300 dhe S-400, pas sulmeve ndaj industrisë saudite të naftës, raporton Anadolu Agency. “Ne jemi të ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 12:34
Presidenti rus Vladimir Putin tha se Rusia mund të ndihmojë Arabinë Saudite duke i shitur sistemet për mbrojtje ajrore S-300 dhe S-400, pas sulmeve ndaj industrisë saudite të naftës, raporton Anadolu Agency. “Ne jemi të ...

Pse Irani dhe Arabia Saudite janë rivalë kaq të ashpër?
mapo.al Irani dhe Arabia Saudite janë përplasur sërish pas sulmeve mbi rafineritë e naftës. Por përse ekziston kjo armiqësi e fortë mes këtyre dy vendeve? Nga Jonathan Marcus , BBC Përse nuk shkojnë mirë Irani dhe ...
Mapo | 17-Sep-2019 12:26
mapo.al Irani dhe Arabia Saudite janë përplasur sërish pas sulmeve mbi rafineritë e naftës. Por përse ekziston kjo armiqësi e fortë mes këtyre dy vendeve? Nga Jonathan Marcus , BBC Përse nuk shkojnë mirë Irani dhe ...

Sulmet në Arabinë Saudite, reagon NATO
Udhëheqësi i aleancës ushtarake të NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se është jashtëzakonisht i shqetësuar nga përshkallëzimi i tensioneve, pas sulmeve në fundjavë mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite. “U bëjmë thirrje ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 10:20
Udhëheqësi i aleancës ushtarake të NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se është jashtëzakonisht i shqetësuar nga përshkallëzimi i tensioneve, pas sulmeve në fundjavë mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite. “U bëjmë thirrje ...

Donald Trump: Nuk duam luftë me Iranin, por SHBA është e gatshme
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se nuk dëshiron luftë me Iranin, por në çdo rast SHBA është e gatshme me armë, avionë dhe raketa. “Ne po shohim nëse Irani është prapa sulmeve në Arabinë Saudite. Unë nuk ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 09:57
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se nuk dëshiron luftë me Iranin, por në çdo rast SHBA është e gatshme me armë, avionë dhe raketa. “Ne po shohim nëse Irani është prapa sulmeve në Arabinë Saudite. Unë nuk ...

Trump: Duket sikur Irani qëndron pas sulmeve në Arabinë Saudite
Presidenti i SHBA Donald Trump të hënën tha se dukej sikur Irani ishte pas sulmeve mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite në fundjavë që ngjalli frikën e një konflikti të ri në Lindjen e Mesme, por shtoi se ai nuk ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 23:33
Presidenti i SHBA Donald Trump të hënën tha se dukej sikur Irani ishte pas sulmeve mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite në fundjavë që ngjalli frikën e një konflikti të ri në Lindjen e Mesme, por shtoi se ai nuk ...

Trump: Nuk duam luftë me Iranin, por SHBA është e gatshme
mapo.al Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se nuk dëshiron luftë me Iranin, por në çdo rast SHBA është e gatshme me armë, avionë dhe raketa. “Ne po shohim nëse Irani është prapa sulmeve në Arabinë Saudite. ...
Mapo | 17-Sep-2019 08:24
mapo.al Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se nuk dëshiron luftë me Iranin, por në çdo rast SHBA është e gatshme me armë, avionë dhe raketa. “Ne po shohim nëse Irani është prapa sulmeve në Arabinë Saudite. ...

Shefi i NATO-s shpreh shqetësim nga sulmet në Arabinë Saudite
Udhëheqësi i aleancës ushtarake të NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se është jashtëzakonisht i shqetësuar nga përshkallëzimi i tensioneve, pas sulmeve në fundjavë mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite. “U bëjmë thirrje ...
VizionPlus | 17-Sep-2019 08:45
Udhëheqësi i aleancës ushtarake të NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se është jashtëzakonisht i shqetësuar nga përshkallëzimi i tensioneve, pas sulmeve në fundjavë mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite. “U bëjmë thirrje ...

Trazirat botërore rrisin vlerën e arit
Çmimet e argjendit dhe arit u rritën me më shumë se 1 për qind teksa investitorët u zhvendosën tek asetet e sigurta pasi një sulm në godinat e naftës të Arabisë Saudite rriti shqetësimin mbi furnizimin global me energji ...
Telegrafi | 17-Sep-2019 10:31
Çmimet e argjendit dhe arit u rritën me më shumë se 1 për qind teksa investitorët u zhvendosën tek asetet e sigurta pasi një sulm në godinat e naftës të Arabisë Saudite rriti shqetësimin mbi furnizimin global me energji ...

Pekin, Kina kërkon vetëpërmbajtje pas sulmeve kundër rafinerive saudite
Kina ka bërë thirrje për vetëkontroll, pas sulmeve në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite. “Në mungesë të një hetimi përfundimtar, nxjerrja e përfundimeve se kush duhet të ketë përgjegjësi mund të rezultojë një ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 17:01
Kina ka bërë thirrje për vetëkontroll, pas sulmeve në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite. “Në mungesë të një hetimi përfundimtar, nxjerrja e përfundimeve se kush duhet të ketë përgjegjësi mund të rezultojë një ...

Trump: Gati të reagojmë pas sulmeve mbi naftën saudite
Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 16:02
Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...

Ushtarakët amerikanë informojnë Presidentin për sulmet kundër rafinerisë saudite
Udhëheqësit ushtarakë amerikanë informuan të hënën Presidentin Donald Trump në lidhje me sulmet e fundit ndaj objekteve të naftës në Arabinë Saudite. Pas takimit, Sekretari i Mbrojtjes Mark Esper tha në Twitter: ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 22:59
Udhëheqësit ushtarakë amerikanë informuan të hënën Presidentin Donald Trump në lidhje me sulmet e fundit ndaj objekteve të naftës në Arabinë Saudite. Pas takimit, Sekretari i Mbrojtjes Mark Esper tha në Twitter: ...

Trump nuk brengoset për rritjen e çmimit të naftës: Nuk është rritur shumë
Presidenti amerikan Donald Trump, ka minimizuar efektet e rritjes së çmimit të naftës pas sulmit mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, duke thënë se çmimet nuk janë rritur edhe aq shumë, shkruan Reuters. “Çmimet ...
Telegrafi | 17-Sep-2019 08:57
Presidenti amerikan Donald Trump, ka minimizuar efektet e rritjes së çmimit të naftës pas sulmit mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, duke thënë se çmimet nuk janë rritur edhe aq shumë, shkruan Reuters. “Çmimet ...

OPEC do të mbajë prodhimin aktual të naftës
Anëtarët e Organizatës së Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) kanë rënë dakord të mbajnë prodhimin aktual të naftës deri në muajin dhjetor. Marrëveshja u arrit gjatë takimit të 16-të të OPEC-ut të Komitetit të ...
Telegrafi | 17-Sep-2019 08:47
Anëtarët e Organizatës së Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) kanë rënë dakord të mbajnë prodhimin aktual të naftës deri në muajin dhjetor. Marrëveshja u arrit gjatë takimit të 16-të të OPEC-ut të Komitetit të ...

Trump: Gati të reagojmë pas sulmeve mbi naftën saudite
mapo.al Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...
Mapo | 16-Sep-2019 14:34
mapo.al Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...

Presidenti Trump dhe sulmet mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite
Presidenti amerikan Donald Trump tha se "duket se" Irani ishte pas sulmeve të kësaj fundjave të kryera mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite, por tha se Shtetet e Bashkuara nuk po shqyrtojnë alternativa për t’u ...
Zeri Amerikes | 17-Sep-2019 15:53
Presidenti amerikan Donald Trump tha se "duket se" Irani ishte pas sulmeve të kësaj fundjave të kryera mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite, por tha se Shtetet e Bashkuara nuk po shqyrtojnë alternativa për t’u ...

Rusia kërkon t’i shesë armë, Arabia Saudite nuk i përgjigjet Putinit
Nuk ka pasur asnjë reagim nga Arabia Saudite në përpjekjen e presidentit Vladimir Putin për t’i shitur këtij vendi sistemin raketor S-400 të Rusisë, njoftoi sot Kremlini. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha se ...
Alsat-M | 17-Sep-2019 14:31
Nuk ka pasur asnjë reagim nga Arabia Saudite në përpjekjen e presidentit Vladimir Putin për t’i shitur këtij vendi sistemin raketor S-400 të Rusisë, njoftoi sot Kremlini. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha se ...

Londra dhe Berlini: Sulmet në rafineritë saudite kërkojnë përgjigje ndërkombëtare
Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, ranë dakord se duhet të punojnë me partnerët ndërkombëtarë, për të ndërmarë një përgjigje të përbashkët ndaj sulmeve në objektet e naftës në ...
Radio Evropa e Lire | 17-Sep-2019 14:03
Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, ranë dakord se duhet të punojnë me partnerët ndërkombëtarë, për të ndërmarë një përgjigje të përbashkët ndaj sulmeve në objektet e naftës në ...

Tramp: Nuk duam luftë me Iranin, por gjithmonë jemi të gatshëm
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se nuk dëshiron luftë me Iranin, por në çdo rast SHBA është e gatshme me armë, avionë dhe raketa. “Ne po shohim nëse Irani është prapa sulmeve në Arabinë Saudite. Unë nuk ...
Alsat-M | 17-Sep-2019 14:03
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se nuk dëshiron luftë me Iranin, por në çdo rast SHBA është e gatshme me armë, avionë dhe raketa. “Ne po shohim nëse Irani është prapa sulmeve në Arabinë Saudite. Unë nuk ...

Londra dhe Berlini: Sulmet në rafineritë saudite kërkojnë përgjigje ndërkombëtare
Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, ranë dakord se duhet të punojnë me partnerët ndërkombëtarë, për të ndërmarë një përgjigje të përbashkët ndaj sulmeve në objektet e naftës në ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 14:00
Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, ranë dakord se duhet të punojnë me partnerët ndërkombëtarë, për të ndërmarë një përgjigje të përbashkët ndaj sulmeve në objektet e naftës në ...

Irani mohon sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite
Shtetet e Bashkuara dhe Irani vijojnë kundërdeklaratat për sulmet ndaj bazave të naftës në Arabinë Saudite. Irani ka mohuar autorësinë e sulmeve. Por presidenti, Donald Trump, dhe anëtarë të Kongresit amerikan fajësojnë ...
Alsat-M | 17-Sep-2019 13:57
Shtetet e Bashkuara dhe Irani vijojnë kundërdeklaratat për sulmet ndaj bazave të naftës në Arabinë Saudite. Irani ka mohuar autorësinë e sulmeve. Por presidenti, Donald Trump, dhe anëtarë të Kongresit amerikan fajësojnë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved