ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 12:05

Gjermania zgjat ndalimin e eksportit të armëve në Arabinë Saudite

Gjermania zgjat ndalimin e eksportit të armëve në Arabinë Saudite
Qeveria gjermane do të zgjasë ndalimin për eksportimin e armëve në Arabinë Saudite, citon Reuters një burim të paidentifikuar nga qeveria gjermane. Ndalimi do të zgjatet për shkak të luftës në Jemen dhe për shkak se ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 05:39
Qeveria gjermane do të zgjasë ndalimin për eksportimin e armëve në Arabinë Saudite, citon Reuters një burim të paidentifikuar nga qeveria gjermane. Ndalimi do të zgjatet për shkak të luftës në Jemen dhe për shkak se ...

Trump: Duket sikur Irani qëndron pas sulmeve në Arabinë Saudite
Presidenti i SHBA Donald Trump të hënën tha se dukej sikur Irani ishte pas sulmeve mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite në fundjavë që ngjalli frikën e një konflikti të ri në Lindjen e Mesme, por shtoi se ai nuk ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 23:33
Presidenti i SHBA Donald Trump të hënën tha se dukej sikur Irani ishte pas sulmeve mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite në fundjavë që ngjalli frikën e një konflikti të ri në Lindjen e Mesme, por shtoi se ai nuk ...

Trump: Nuk duam luftë me Iranin, por SHBA është e gatshme
mapo.al Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se nuk dëshiron luftë me Iranin, por në çdo rast SHBA është e gatshme me armë, avionë dhe raketa. “Ne po shohim nëse Irani është prapa sulmeve në Arabinë Saudite. ...
Mapo | 17-Sep-2019 08:24
mapo.al Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se nuk dëshiron luftë me Iranin, por në çdo rast SHBA është e gatshme me armë, avionë dhe raketa. “Ne po shohim nëse Irani është prapa sulmeve në Arabinë Saudite. ...

Polemika mbi takimin e mundshëm të Donald Trump me udhëheqjen iraniane
Presidenti Donald Trump i quajti “të pasakta” njoftimet se është i gatshëm të takohet “pa kushte” me udhëheqësit iranianë për të zbutur tensionet, edhe pse vetë ai dhe ndihmësit e tij e kanë bërë një premtim të tillë në ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 20:54
Presidenti Donald Trump i quajti “të pasakta” njoftimet se është i gatshëm të takohet “pa kushte” me udhëheqësit iranianë për të zbutur tensionet, edhe pse vetë ai dhe ndihmësit e tij e kanë bërë një premtim të tillë në ...

Trump tha se do të takojë udëheqësit iranianë, nisin polemikat
Presidenti Donald Trump i quajti “të pasakta” njoftimet se është i gatshëm të takohet “pa kushte” me udhëheqësit iranianë për të zbutur tensionet, edhe pse vetë ai dhe ndihmësit e tij e kanë bërë një premtim të tillë në ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 18:24
Presidenti Donald Trump i quajti “të pasakta” njoftimet se është i gatshëm të takohet “pa kushte” me udhëheqësit iranianë për të zbutur tensionet, edhe pse vetë ai dhe ndihmësit e tij e kanë bërë një premtim të tillë në ...

Shefi i NATO-s shpreh shqetësim nga sulmet në Arabinë Saudite
Udhëheqësi i aleancës ushtarake të NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se është jashtëzakonisht i shqetësuar nga përshkallëzimi i tensioneve, pas sulmeve në fundjavë mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite. “U bëjmë thirrje ...
VizionPlus | 17-Sep-2019 08:45
Udhëheqësi i aleancës ushtarake të NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se është jashtëzakonisht i shqetësuar nga përshkallëzimi i tensioneve, pas sulmeve në fundjavë mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite. “U bëjmë thirrje ...

Pekin, Kina kërkon vetëpërmbajtje pas sulmeve kundër rafinerive saudite
Kina ka bërë thirrje për vetëkontroll, pas sulmeve në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite. “Në mungesë të një hetimi përfundimtar, nxjerrja e përfundimeve se kush duhet të ketë përgjegjësi mund të rezultojë një ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 17:01
Kina ka bërë thirrje për vetëkontroll, pas sulmeve në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite. “Në mungesë të një hetimi përfundimtar, nxjerrja e përfundimeve se kush duhet të ketë përgjegjësi mund të rezultojë një ...

Ushtarakët amerikanë informojnë Presidentin për sulmet kundër rafinerisë saudite
Udhëheqësit ushtarakë amerikanë informuan të hënën Presidentin Donald Trump në lidhje me sulmet e fundit ndaj objekteve të naftës në Arabinë Saudite. Pas takimit, Sekretari i Mbrojtjes Mark Esper tha në Twitter: ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 22:59
Udhëheqësit ushtarakë amerikanë informuan të hënën Presidentin Donald Trump në lidhje me sulmet e fundit ndaj objekteve të naftës në Arabinë Saudite. Pas takimit, Sekretari i Mbrojtjes Mark Esper tha në Twitter: ...

Trump: Gati të reagojmë pas sulmeve mbi naftën saudite
Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 16:02
Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...

Maqedoni, rritet çmimi i naftës shkon në 67.5 Denarë, (133 lekë)
Në Maqedoninë e Veriut është lajmëruar se mesnatën e së hënës duke u gdhirë e marta, çmimi i naftës do të rritet.
Top Channel | 16-Sep-2019 15:49
Në Maqedoninë e Veriut është lajmëruar se mesnatën e së hënës duke u gdhirë e marta, çmimi i naftës do të rritet.

OPEC do të mbajë prodhimin aktual të naftës
Anëtarët e Organizatës së Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) kanë rënë dakord të mbajnë prodhimin aktual të naftës deri në muajin dhjetor. Marrëveshja u arrit gjatë takimit të 16-të të OPEC-ut të Komitetit të ...
Telegrafi | 17-Sep-2019 08:47
Anëtarët e Organizatës së Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) kanë rënë dakord të mbajnë prodhimin aktual të naftës deri në muajin dhjetor. Marrëveshja u arrit gjatë takimit të 16-të të OPEC-ut të Komitetit të ...

Trump: Gati të reagojmë pas sulmeve mbi naftën saudite
mapo.al Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...
Mapo | 16-Sep-2019 14:34
mapo.al Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...

Polemika mbi takimin e mundshëm të Trump me udhëheqjen iraniane
Presidenti Donald Trump i quajti “të pasakta” njoftimet se është i gatshëm të takohet “pa kushte” me udhëheqësit iranianë për të zbutur tensionet, edhe pse vetë ai dhe ndihmësit e tij e kanë bërë një premtim të tillë në ...
ABCNews | 17-Sep-2019 08:51
Presidenti Donald Trump i quajti “të pasakta” njoftimet se është i gatshëm të takohet “pa kushte” me udhëheqësit iranianë për të zbutur tensionet, edhe pse vetë ai dhe ndihmësit e tij e kanë bërë një premtim të tillë në ...

Trump: Gati të hakmerremi kundër sulmeve ndaj Riadit
Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se SHBA është e gatshme të hakmerret për sulmet e fundjavës kundër rafinerive kryesore të naftës në Arabinë Saudite. “Furnizimi me naftë nga Arabia Saudite është sulmuar. Ka ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 12:58
Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se SHBA është e gatshme të hakmerret për sulmet e fundjavës kundër rafinerive kryesore të naftës në Arabinë Saudite. “Furnizimi me naftë nga Arabia Saudite është sulmuar. Ka ...

Rritet ndjeshëm çmimi i naftës pas sulmit në rafineritë e Arabisë Saudite
Pas sulmeve të fushave naftëmbajtëse në Arabinë Saudite të shtunën, është rritur ndjeshëm çmimi i naftës në të gjithë tregun global. Pasi vendi që u sulmua të shtunën është një prej eksportuesve më të mëdhenjë të naftës ...
Telegraf | 16-Sep-2019 15:25
Pas sulmeve të fushave naftëmbajtëse në Arabinë Saudite të shtunën, është rritur ndjeshëm çmimi i naftës në të gjithë tregun global. Pasi vendi që u sulmua të shtunën është një prej eksportuesve më të mëdhenjë të naftës ...

‘Gishtin në këmbëz’: Sërish fryn ‘erë lufte’ mes SHBA dhe Iranit
mapo.al Rikthehen tensionet e forta mes SHBA dhe Iranit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë publikuar disa pamje satelitore që thuhet se mbështesin pretendimin se Irani qëndron pas sulmeve të fushat e naftës në ...
Mapo | 16-Sep-2019 11:21
mapo.al Rikthehen tensionet e forta mes SHBA dhe Iranit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë publikuar disa pamje satelitore që thuhet se mbështesin pretendimin se Irani qëndron pas sulmeve të fushat e naftës në ...

Sulmi ndaj impianteve saudite të naftës, SHBA provon se ka qenë Irani
Shtetet e Bashkuara kanë publikuar provat që sipas tyre tregojnë se sulmet ndaj rafinerive saudite të naftës janë kryer nga Irani. Administrata amerikane ka publikuar foto satelitore dhe trajektoren e sulmeve, të cilat ...
ABCNews | 16-Sep-2019 20:22
Shtetet e Bashkuara kanë publikuar provat që sipas tyre tregojnë se sulmet ndaj rafinerive saudite të naftës janë kryer nga Irani. Administrata amerikane ka publikuar foto satelitore dhe trajektoren e sulmeve, të cilat ...

Shefi i NATO-s shpreh shqetësim nga sulmet në Arabinë Saudite
Udhëheqësi i aleancës ushtarake të NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se është jashtëzakonisht i shqetësuar nga përshkallëzimi i tensioneve, pas sulmeve në fundjavë mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite. "U bëjmë thirrje ...
Radio Evropa e Lire | 17-Sep-2019 08:49
Udhëheqësi i aleancës ushtarake të NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se është jashtëzakonisht i shqetësuar nga përshkallëzimi i tensioneve, pas sulmeve në fundjavë mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite. "U bëjmë thirrje ...

Trump: Mesa duket Irani është përgjegjës për sulmet në Arabinë Saudite
Presidenti i SHBA Donald Trump tha se, mesa duket, Irani është përgjegjës për sulmet ndaj objekteve të naftës në Arabinë Saudite. “Ne do t’ju njoftojmë përfundimisht. … është duke u verifikuar,” u tha presidenti ...
Flaka | 17-Sep-2019 08:48
Presidenti i SHBA Donald Trump tha se, mesa duket, Irani është përgjegjës për sulmet ndaj objekteve të naftës në Arabinë Saudite. “Ne do t’ju njoftojmë përfundimisht. … është duke u verifikuar,” u tha presidenti ...

Sulmi mbi uzinat saudite të naftës, Trump thotë se nuk dëshiron luftë me Iranin
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka thënë se ka shumë gjasë që Irani qëndron prapa sulmeve me dronë mbi uzinat e naftës të Arabisë Saudite. Sidoqoftë ai ka thënë se nuk dëshiron luftë, ...
Klan Kosova | 17-Sep-2019 08:41
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka thënë se ka shumë gjasë që Irani qëndron prapa sulmeve me dronë mbi uzinat e naftës të Arabisë Saudite. Sidoqoftë ai ka thënë se nuk dëshiron luftë, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved