ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 12:58

Vlerësimet e Kurtit për secilin kandidat për kryeministër

Vlerësimet e Kurtit për secilin kandidat për kryeministër
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti ka dhënë nga një vlerësim për secilin nga kandidatët për kryeministër. Për Vjosa Osmanin ai tha se do të bëhet ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 23:41
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti ka dhënë nga një vlerësim për secilin nga kandidatët për kryeministër. Për Vjosa Osmanin ai tha se do të bëhet ...

Ja si i vlerëson Kurti kundërkandidatët për kryeministër
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka dhënë nga një vlerësim për secilin nga kandidatët për kryeministër. Për Vjosa ...
PortaliOnline | 17-Sep-2019 08:55
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka dhënë nga një vlerësim për secilin nga kandidatët për kryeministër. Për Vjosa ...

Albin Kurti flet për Rugovën, bashkimin kombëtar, frikën e LDK-së nga PDK-ja, simbolet shtetërore dhe se a do ta shikojë Kombëtaren e Kosovës në stadium
Kandidati për Kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, njëherit edhe kryetari i kësaj partie, Albin Kurti mbrëmë ka qenë i ftuar në emisionin Pressing të Televizionit 7. Kurti për rreth tri orë përballë analistëve ka ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 08:27
Kandidati për Kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, njëherit edhe kryetari i kësaj partie, Albin Kurti mbrëmë ka qenë i ftuar në emisionin Pressing të Televizionit 7. Kurti për rreth tri orë përballë analistëve ka ...

Selimi: Kosova do të jetë në kahun e duhur të zhvillimit
Anëtari i Kryesisë i Lëvizjes Vetëvendosje (LV) dhe kandidati për deputet, Rexhep Selimi, ka bërë me dije se aktualisht kjo lëvizje është në fazën përgatitore dhe të mobilizimit të strukturave të organizatës dhe të ...
InFokusi | 17-Sep-2019 07:39
Anëtari i Kryesisë i Lëvizjes Vetëvendosje (LV) dhe kandidati për deputet, Rexhep Selimi, ka bërë me dije se aktualisht kjo lëvizje është në fazën përgatitore dhe të mobilizimit të strukturave të organizatës dhe të ...

Rexhep Selimi: Presim fitore të bindshme
Anëtari i Kryesisë i Lëvizjes Vetëvendosje (LV) dhe kandidati për deputet, Rexhep Selimi, ka bërë me dije se aktualisht kjo lëvizje është në fazën përgatitore dhe të mobilizimit të strukturave të organizatës dhe të ...
Arbresh | 17-Sep-2019 07:23
Anëtari i Kryesisë i Lëvizjes Vetëvendosje (LV) dhe kandidati për deputet, Rexhep Selimi, ka bërë me dije se aktualisht kjo lëvizje është në fazën përgatitore dhe të mobilizimit të strukturave të organizatës dhe të ...

Selimi: Kah po shkojmë, po pritemi si fitues
Anëtari i Kryesisë i Lëvizjes Vetëvendosje (LV) dhe kandidati për deputet, Rexhep Selimi, ka bërë me dije se aktualisht kjo lëvizje është në fazën përgatitore dhe të mobilizimit të strukturave të organizatës dhe të ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 07:17
Anëtari i Kryesisë i Lëvizjes Vetëvendosje (LV) dhe kandidati për deputet, Rexhep Selimi, ka bërë me dije se aktualisht kjo lëvizje është në fazën përgatitore dhe të mobilizimit të strukturave të organizatës dhe të ...

Kurti sot i ftuar në Forumin FOL Hapur
Lëvizja FOL organizon diskutimin e radhës në kuadër të Forumit FOL Hapur me kandidatët për Kryeministër/e të Kosovës. I ftuari i dytë do të jetë z. Albin Kurti, Kandidat për Kryeministër nga Lëvizja VETËVENDOSJE! Ky ...
InFokusi | 17-Sep-2019 06:57
Lëvizja FOL organizon diskutimin e radhës në kuadër të Forumit FOL Hapur me kandidatët për Kryeministër/e të Kosovës. I ftuari i dytë do të jetë z. Albin Kurti, Kandidat për Kryeministër nga Lëvizja VETËVENDOSJE! Ky ...

Belegu: Albin Kurti nuk e konsideron Enver Hoxhën figurë të keqe shqiptare
Erold Belegu, këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj njëherit kandidat për deputet, ka folur lidhur me deklarimet që i ka bërë sonte në emsionin Pressing në T7, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti lidhur me tri ...
Arbresh | 17-Sep-2019 00:35
Erold Belegu, këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj njëherit kandidat për deputet, ka folur lidhur me deklarimet që i ka bërë sonte në emsionin Pressing në T7, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti lidhur me tri ...

Tri figurat më negative të historisë së kombit dhe mendimi i Kurtit për Rugovën
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, i ftuar në emisionin Pressing të T7, i ka thënë emrat e tri figurave më të mëdha të kombit shqiptar dhe tre figurave më ...
Arbresh | 17-Sep-2019 00:06
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, i ftuar në emisionin Pressing të T7, i ka thënë emrat e tri figurave më të mëdha të kombit shqiptar dhe tre figurave më ...

Belegu: Albin Kurti nuk e konsideron Enver Hoxhën figurë të keqe shqiptare
Kandidati për deputet i koalicionit AAK-PSD, Erolld Belegu e ka kritikuar kryetarin e LVV-së, Albin Kurti për deklaratën e bërë në emisionin ‘Pressing’ në T7. Kurtit iu kërkua që të zgjidhte tri figurat më negative të ...
Indeks Online | 17-Sep-2019 00:00
Kandidati për deputet i koalicionit AAK-PSD, Erolld Belegu e ka kritikuar kryetarin e LVV-së, Albin Kurti për deklaratën e bërë në emisionin ‘Pressing’ në T7. Kurtit iu kërkua që të zgjidhte tri figurat më negative të ...

Belegu: Albin Kurti nuk e konsideron Enver Hoxhën figurë të keqe shqiptare
Erold Belegu, këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj njëherit kandidat për deputet, ka folur lidhur me deklarimet që i ka bërë sonte në emsionin Pressing në T7, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti lidhur me tri ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 23:57
Erold Belegu, këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj njëherit kandidat për deputet, ka folur lidhur me deklarimet që i ka bërë sonte në emsionin Pressing në T7, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti lidhur me tri ...

Arben Gashi: Albin Kurti s’e njeh LDK-në, nuk funksionojmë mbi kultin e individit (VIDEO)
Arben Gashi nga LDK, ka thënë se ka një momentum të mirë dhe sinergji brenda partisë. “Kemi ekip të mirë dhe jemi të bindur që përballë qytetarëve po shkojmë me një ofertë jashtëzakonisht të mirë. Zonja Vjosa Osmani ...
Klan Kosova | 16-Sep-2019 23:43
Arben Gashi nga LDK, ka thënë se ka një momentum të mirë dhe sinergji brenda partisë. “Kemi ekip të mirë dhe jemi të bindur që përballë qytetarëve po shkojmë me një ofertë jashtëzakonisht të mirë. Zonja Vjosa Osmani ...

Kurti: LDK’ja nuk bëri koalicion me ne nga frika prej PDK’së
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se dëshira e LDK’së që të vijnë me neve ngelej mbrapa nga frika e tyre prej ...
AlbInfo | 16-Sep-2019 23:28
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se dëshira e LDK’së që të vijnë me neve ngelej mbrapa nga frika e tyre prej ...

Tri figurat më negative të historisë së kombit dhe mendimi i Kurtit për Rugovën
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, i ftuar në emisionin Pressing të T7, i ka thënë emrat e tri figurave më të mëdha të kombit shqiptar dhe tre figurave më ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 23:25
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, i ftuar në emisionin Pressing të T7, i ka thënë emrat e tri figurave më të mëdha të kombit shqiptar dhe tre figurave më ...

Vlerësimi i Kurtit për secilin nga kandidatët për kryeministër
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka dhënë nga një vlerësim për secilin nga kandidatët për kryeministër. Për Vjosa ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 23:15
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka dhënë nga një vlerësim për secilin nga kandidatët për kryeministër. Për Vjosa ...

Albin Kurti në fund flet për Zotin, Rugovën dhe dy kombëtaret shqiptare në futboll
Kryetari i LVV-së, Albin Kurti në fund të emisionit ‘Pressing’ të T7 i është përgjigjur disa pyetjeve më interesante. Prezantuesi: “A besoni në Zot?” Kurti: “Zoti është shumë i rëndësishme për ata që s’besojnë, e le për ...
Indeks Online | 16-Sep-2019 23:13
Kryetari i LVV-së, Albin Kurti në fund të emisionit ‘Pressing’ të T7 i është përgjigjur disa pyetjeve më interesante. Prezantuesi: “A besoni në Zot?” Kurti: “Zoti është shumë i rëndësishme për ata që s’besojnë, e le për ...

“E njoh Pavarësinë e Kosovës, por nuk them Bac u kry”
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një bashkëbisedim në KDI ”me temën “Marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi” është pyetur se a do ta njohë Pavarësinë Kosovës nëse merr postin e kryeministrit. Ndërkaq, Kurti ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 17:17
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një bashkëbisedim në KDI ”me temën “Marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi” është pyetur se a do ta njohë Pavarësinë Kosovës nëse merr postin e kryeministrit. Ndërkaq, Kurti ...

Albin Kurti thotë që LDK nuk bëri koalicion me VV-në nga frika prej PDK-së
Menjëherë pasi Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga pozita e Kryeministrit të vendit, partitë politike patën filluar të bëheshin gati për zgjedhje të parakohshme. Kështu, filluan bisedat edhe për ndërtim të koalicioneve ...
InFokusi | 16-Sep-2019 23:08
Menjëherë pasi Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga pozita e Kryeministrit të vendit, partitë politike patën filluar të bëheshin gati për zgjedhje të parakohshme. Kështu, filluan bisedat edhe për ndërtim të koalicioneve ...

Kurti thotë se duhet ndryshuar himni i Kosovës
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, ka thënë se himni i Kosovës duhet ndryshuar. Ai tha se as himni dhe as flamuri nuk janë të Shqipërisë, por të kombit ...
Gazeta Observer | 16-Sep-2019 23:02
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, ka thënë se himni i Kosovës duhet ndryshuar. Ai tha se as himni dhe as flamuri nuk janë të Shqipërisë, por të kombit ...

Kurti: Ahmeti me Prishtinën, nuk është gabimi im i preferuar
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se Ahmeti me Prishtinën nuk është gabimi i tij i preferuar. “Do ta ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 22:53
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se Ahmeti me Prishtinën nuk është gabimi i tij i preferuar. “Do ta ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved