ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 18:04

Vlerësimet e Kurtit për secilin kandidat për kryeministër

Vlerësimet e Kurtit për secilin kandidat për kryeministër
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti ka dhënë nga një vlerësim për secilin nga kandidatët për kryeministër. Për Vjosa Osmanin ai tha se do të bëhet ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 23:41
Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti ka dhënë nga një vlerësim për secilin nga kandidatët për kryeministër. Për Vjosa Osmanin ai tha se do të bëhet ...

Erdhi dita….e “Vetvendosjes”?!
“Erdhi dita…” është sllogani me të cilin Vetvendosja synon të dalë parti e parë dhe të ketë kryeministrin pas zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Vetvendosje është thirrje e dëgjuar 50 vjet më parë në gjithë ...
Medial | 17-Sep-2019 13:34
“Erdhi dita…” është sllogani me të cilin Vetvendosja synon të dalë parti e parë dhe të ketë kryeministrin pas zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Vetvendosje është thirrje e dëgjuar 50 vjet më parë në gjithë ...

Erdhi dita….e “Vetvendosjes”?!
“Erdhi dita…” është sllogani me të cilin Vetvendosja synon të dalë parti e parë dhe të ketë kryeministrin pas zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Vetvendosje është thirrje e dëgjuar 50 vjet më parë në gjithë ...
RTSH | 17-Sep-2019 13:32
“Erdhi dita…” është sllogani me të cilin Vetvendosja synon të dalë parti e parë dhe të ketë kryeministrin pas zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Vetvendosje është thirrje e dëgjuar 50 vjet më parë në gjithë ...

Kurti: Dialogun e udhëheq unë, Vjosa Osmani - kryetare e Kuvendit
Kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti thotë se përgjegjësitë për udhëheqjen e dialogut me Serbinë, i takojnë kryeministrit të ardhshëm.
Kosova Press | 17-Sep-2019 13:32
Kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti thotë se përgjegjësitë për udhëheqjen e dialogut me Serbinë, i takojnë kryeministrit të ardhshëm.

Bekim Haxhiu e demanton me foto Albin Kurtin, i thotë po tallet me Vokrrin dhe të arriturat e Kosovës
Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së Bekim Haxhiu, i është kundërpërgjigjur kandidatit për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, duke thënë se nuk lejon tallje të tilla për kombëtaren e Kosovës në ...
Kosova Press | 17-Sep-2019 13:24
Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së Bekim Haxhiu, i është kundërpërgjigjur kandidatit për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, duke thënë se nuk lejon tallje të tilla për kombëtaren e Kosovës në ...

Kështu përgjigjet Albin Kurti kur pyetet se a beson në Zot
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje si dhe kandidati për kryeministër nga radhët e kësaj partie, Albin Kurti ka dhënë një përgjigj interesante kur është pyetur nga autori i emisionit ‘Pressing’ Leonard Kërquki se a beson në ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 13:02
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje si dhe kandidati për kryeministër nga radhët e kësaj partie, Albin Kurti ka dhënë një përgjigj interesante kur është pyetur nga autori i emisionit ‘Pressing’ Leonard Kërquki se a beson në ...

Albini i bindur: 42 mijë votat e diasporës janë të Vetëvendosjes!
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti theksoi se shumica e votave të mërgimtarëve do të jenë për partinë e tij. Në një diskutim të hapur, të organizuar nga lëvizja “FOL”, ai ka thënë se votat e diasporës do ta ...
AlbInfo | 17-Sep-2019 12:42
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti theksoi se shumica e votave të mërgimtarëve do të jenë për partinë e tij. Në një diskutim të hapur, të organizuar nga lëvizja “FOL”, ai ka thënë se votat e diasporës do ta ...

Kurti: Nuk jemi të kundërt me LDK-në, por kemi dallime
Kryetari i Vetëvendosjes dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka folur për mundësinë e koalicionit me LDK-në pas zgjedhjeve duke thënë se nuk janë të kundërt me këtë parti, por ka dallime mes ...
EkonomiaOnline | 17-Sep-2019 12:24
Kryetari i Vetëvendosjes dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka folur për mundësinë e koalicionit me LDK-në pas zgjedhjeve duke thënë se nuk janë të kundërt me këtë parti, por ka dallime mes ...

Kurti vazhdon ta shohë Vjosa Osmanin vetëm si Kryeparlametare të ardhshme
Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, e kandidat për kryeministër ka folur për dialogun Kosovë-Serbi, derisa, ka shtuar se kandidatja e LDK-së, Vjosa Osmani nuk mund ta udhëheqë dialogun, pasi që sipas Kurtit e ...
AlbInfo | 17-Sep-2019 12:22
Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, e kandidat për kryeministër ka folur për dialogun Kosovë-Serbi, derisa, ka shtuar se kandidatja e LDK-së, Vjosa Osmani nuk mund ta udhëheqë dialogun, pasi që sipas Kurtit e ...

Një studentë e zë ngushtë Kurtin në lidhje me programin
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti është duke debatuar në “Fol Hapur”. Lideri i VV, ka folur për një qeveri të përbashkët me LDK-në. I pyetur nga një student se si do të bindeni ...
Arbresh | 17-Sep-2019 12:16
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti është duke debatuar në “Fol Hapur”. Lideri i VV, ka folur për një qeveri të përbashkët me LDK-në. I pyetur nga një student se si do të bindeni ...

Kurti vazhdon ta shohë Vjosa Osmanin vetëm si Kryeparlametare të ardhshme
Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, e kandidat për kryeministër ka folur për dialogun Kosovë-Serbi, derisa, ka shtuar se kandidatja e LDK-së, Vjosa Osmani nuk mund ta udhëheqë dialogun, pasi që sipas Kurtit e ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 12:06
Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, e kandidat për kryeministër ka folur për dialogun Kosovë-Serbi, derisa, ka shtuar se kandidatja e LDK-së, Vjosa Osmani nuk mund ta udhëheqë dialogun, pasi që sipas Kurtit e ...

Albin Kurti e pranon mangësinë që e ka
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti është duke debatuar në “Fol Hapur”. I pyetur për rekordin e shikueshmërisë që ka thyer mbrëmë në një televizion në vend, Kurti ka thënë se nuk ...
Arbresh | 17-Sep-2019 11:51
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti është duke debatuar në “Fol Hapur”. I pyetur për rekordin e shikueshmërisë që ka thyer mbrëmë në një televizion në vend, Kurti ka thënë se nuk ...

Kurti: Prokurorinë ta bëjmë aktive përndryshe s’do ketë investime në Kosovë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje njëherësh kandidati për Kryeministër, Albin Kurti, ka treguar planin e tij për dialogun me Serbinë, në rast se e merr Qeverinë, njofton Klan Kosova. “Kryeministri i ardhshëm duhet të ...
Klan Kosova | 17-Sep-2019 11:51
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje njëherësh kandidati për Kryeministër, Albin Kurti, ka treguar planin e tij për dialogun me Serbinë, në rast se e merr Qeverinë, njofton Klan Kosova. “Kryeministri i ardhshëm duhet të ...

Kurti tregon tri shtyllat kryesore të programit të LVV-së
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti tha se LDK ka qenë e interesuar për një koalicion me LVV-në, megjithatë sipas tij kjo ka qenë e pamundur për shkak të frikës që kanë ndaj Partisë ...
Kosova Press | 17-Sep-2019 11:43
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti tha se LDK ka qenë e interesuar për një koalicion me LVV-në, megjithatë sipas tij kjo ka qenë e pamundur për shkak të frikës që kanë ndaj Partisë ...

Kurti: Qeverisja ime do të bazohet në tri shtylla
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se qeverisja e tij do të bazohet në tri shtylla kryesore, shteti i së drejtës, shteti zhvillimor dhe shteti social, raporton EkonomiaOnline. ...
EkonomiaOnline | 17-Sep-2019 11:39
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se qeverisja e tij do të bazohet në tri shtylla kryesore, shteti i së drejtës, shteti zhvillimor dhe shteti social, raporton EkonomiaOnline. ...

Albin Kurti sot në “Përballë” në RTSH
Në RTSH nis sot sezoni i ri i “Përballë” i gazetarit Lutfi Dervishi. Ai inagurohet me një intervistë me Kryetarin e Lëvizjes “Vetvendosje”, Albin Kurti, kandidat për Kryeministër në zgjedhjet e parakohëshme në Kosovë. ...
Medial | 17-Sep-2019 11:39
Në RTSH nis sot sezoni i ri i “Përballë” i gazetarit Lutfi Dervishi. Ai inagurohet me një intervistë me Kryetarin e Lëvizjes “Vetvendosje”, Albin Kurti, kandidat për Kryeministër në zgjedhjet e parakohëshme në Kosovë. ...

Albin Kurti sot në “Përballë” në RTSH
Në RTSH nis sot sezoni i ri i “Përballë” i gazetarit Lutfi Dervishi. Ai inagurohet me një intervistë me Kryetarin e Lëvizjes “Vetvendosje”, Albin Kurti, kandidat për Kryeministër në zgjedhjet e parakohëshme në Kosovë. ...
RTSH | 17-Sep-2019 11:39
Në RTSH nis sot sezoni i ri i “Përballë” i gazetarit Lutfi Dervishi. Ai inagurohet me një intervistë me Kryetarin e Lëvizjes “Vetvendosje”, Albin Kurti, kandidat për Kryeministër në zgjedhjet e parakohëshme në Kosovë. ...

Çfarë tha Kurti për incidentin Abazi – Molliqaj? Zyrtari i PSD-së ende s’ka përgjigje për shefin e dikurshëm
I pari i Vetëvendosjes e kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, i ftuar në emisionin Pressing në T7, derisa ka komentuar sulmin që ka ndodhur ndaj Haki Abazit të VV-së nga Dardan Molliqaj i PSD-së, e ka ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 11:32
I pari i Vetëvendosjes e kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, i ftuar në emisionin Pressing në T7, derisa ka komentuar sulmin që ka ndodhur ndaj Haki Abazit të VV-së nga Dardan Molliqaj i PSD-së, e ka ...

Çfarë tha Kurti për incidentin Abazi –Molliqaj? Zyrtari i PSD’së ende ska përgjigje për shefin e dikurshëm
I pari i Vetëvendosjes e kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti i ftuar në emisionin Pressing në T7 derisa ka komentuar sulmin që ka ndodhur ndaj Haki Abazit të VV-së nga Dardan Molliqaj i PSD-së, e ka ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 11:17
I pari i Vetëvendosjes e kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti i ftuar në emisionin Pressing në T7 derisa ka komentuar sulmin që ka ndodhur ndaj Haki Abazit të VV-së nga Dardan Molliqaj i PSD-së, e ka ...

Albin Kurti flet për Rugovën, bashkimin kombëtar, frikën e LDK-së, simbolet shtetërore dhe Kombëtaren e Kosovës
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, njëherësh edhe kryetari i kësaj partie, Albin Kurti, mbrëmë ka qenë i ftuar në emisionin Pressing të Televizionit 7. Kurti përreth tri orë përballë analistëve ka ...
Ina-Online | 17-Sep-2019 09:31
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, njëherësh edhe kryetari i kësaj partie, Albin Kurti, mbrëmë ka qenë i ftuar në emisionin Pressing të Televizionit 7. Kurti përreth tri orë përballë analistëve ka ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved