ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 13:52

“Nuk ka garanci për hapjen e negociatave në tetor”, Cakaj: Shqipëria ka bërë progres

“Nuk ka garanci për hapjen e negociatave në tetor”, Cakaj: Shqipëria ka bërë progres
TIRANE “Ne na takon të përpiqemi të hapen negociatat për anëtarësim. Natyrisht nuk ka garanci për hapjen e negociatave në tetor, por predispozitat janë pozitive.” Kështu u shpreh sot në seancën dëgjimore në Komisionin e ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 14:24
TIRANE “Ne na takon të përpiqemi të hapen negociatat për anëtarësim. Natyrisht nuk ka garanci për hapjen e negociatave në tetor, por predispozitat janë pozitive.” Kështu u shpreh sot në seancën dëgjimore në Komisionin e ...

Ministri Cakaj: Kemi shkarkuar disa konsuj nderi të dyshimtë të Shqipërisë në botë
Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli për Top Channel rreth heqjes së targave diplomatike për konsujt e nderit.
Top Channel | 17-Sep-2019 14:17
Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli për Top Channel rreth heqjes së targave diplomatike për konsujt e nderit.

Cakaj nuk komenton “presionin” e Greqisë për të kushtëzuar negociatat me minoritetin
Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ishte i pranishëm këtë të martë në një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Integrimit ku ka folur në lidhje me procesin “Screening”. Cakaj tha se ...
VizionPlus | 17-Sep-2019 14:34
Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ishte i pranishëm këtë të martë në një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Integrimit ku ka folur në lidhje me procesin “Screening”. Cakaj tha se ...

Deklarata e kryeministrit grek për negociatat, Cakaj: Situata e minoritetit shumë e qartë
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj është thirrur sot në një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Integrimit. Gjatë fjalës së tij Cakaj tha se që prej shtatorit të vitit të kaluar ka nisur ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 13:35
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj është thirrur sot në një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Integrimit. Gjatë fjalës së tij Cakaj tha se që prej shtatorit të vitit të kaluar ka nisur ...

Ministri Cakaj: Meritojmë hapje negociatash, kemi bërë progres
Në një senacë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli mbi çështjen e nxehtë të çeljes së negociatave për Shqipërinë në Bashkimin Evropian.
Top Channel | 17-Sep-2019 12:47
Në një senacë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli mbi çështjen e nxehtë të çeljes së negociatave për Shqipërinë në Bashkimin Evropian.

Cakaj në Komisioni e Integrimit: Meritojmë çeljen e negociatave
Gjatë një seance dëgjimore në komisionin e punëve të jashtme, ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj tha se Shqipëria i ka përmbushur kushtet dhe meriton çeljen e negociatave. I pyetur nga kryetarja e këtij komisioni, ...
Medial | 17-Sep-2019 14:19
Gjatë një seance dëgjimore në komisionin e punëve të jashtme, ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj tha se Shqipëria i ka përmbushur kushtet dhe meriton çeljen e negociatave. I pyetur nga kryetarja e këtij komisioni, ...

Negociatat/ Cakaj: Vendim teknik dhe politik
Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka qenë këtë të martë në Kuvend për një senacë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ku foli mbi çeljen e negociatave për Shqipërinë nga BE. ...
Gazeta Dita | 17-Sep-2019 14:19
Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka qenë këtë të martë në Kuvend për një senacë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ku foli mbi çeljen e negociatave për Shqipërinë nga BE. ...

Cakaj në Komisioni e Integrimit: Meritojmë çeljen e negociatave
Gjatë një seance dëgjimore në komisionin e punëve të jashtme, ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj tha se Shqipëria i ka përmbushur kushtet dhe meriton çeljen e negociatave. I pyetur nga kryetarja e këtij komisioni, ...
RTSH | 17-Sep-2019 14:08
Gjatë një seance dëgjimore në komisionin e punëve të jashtme, ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj tha se Shqipëria i ka përmbushur kushtet dhe meriton çeljen e negociatave. I pyetur nga kryetarja e këtij komisioni, ...

Kundër anëtarësimit të Shqipërisë/ Cakaj reagon pas deklaratave të Mitsotakis: Situata e minoritetit është e qartë
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis pak ditë më parë se nuk e mbështe anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, me pretendimin për ...
Politiko | 17-Sep-2019 14:00
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis pak ditë më parë se nuk e mbështe anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, me pretendimin për ...

Deklarata e kryeministrit grek për negociatat, Cakaj: Situata e minoritetit shumë e qartë
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj është thirrur sot në një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Integrimit. Gjatë fjalës së tij Cakaj tha se që prej shtatorit të vitit të kaluar ka nisur ...
Medial | 17-Sep-2019 13:48
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj është thirrur sot në një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Integrimit. Gjatë fjalës së tij Cakaj tha se që prej shtatorit të vitit të kaluar ka nisur ...

Probleme me shërbimet konsullore? Cakaj: Aplikacion për denoncimet e abuzimeve në ambasada
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka kërkuar nga të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë vendit që të raportojnë çdo problem që mund të hasin gjatë shërbimeve konsullore, duke shkarkuar aplikacionin Ambasada Ime. ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 09:21
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka kërkuar nga të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë vendit që të raportojnë çdo problem që mund të hasin gjatë shërbimeve konsullore, duke shkarkuar aplikacionin Ambasada Ime. ...

Cakaj: Meritojmë hapje negociatash, kemi bërë progres
Në një senacë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli mbi çështjen e nxehtë të çeljes së negociatave për Shqipërinë në Bashkimin Evropian. Sipas tij, ...
Klan Kosova | 17-Sep-2019 13:20
Në një senacë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli mbi çështjen e nxehtë të çeljes së negociatave për Shqipërinë në Bashkimin Evropian. Sipas tij, ...

Cakaj: Meritojmë hapje negociatash, kemi bërë progres
Në një senacë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli mbi çështjen e nxehtë të çeljes së negociatave për Shqipërinë në Bashkimin......
Zeri | 17-Sep-2019 13:18
Në një senacë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli mbi çështjen e nxehtë të çeljes së negociatave për Shqipërinë në Bashkimin......

Cakaj: Shkarkoni aplikacionin “AmbasadaIme”, denonconi abuzimet
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme i kërkon të gjithë shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit të raportojnë çdo problem që mund të hasin gjatë Shërbimeve Konsullore. E këtë, ata mund ta bëjnë duke shkarkuar ...
ABCNews | 17-Sep-2019 10:43
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme i kërkon të gjithë shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit të raportojnë çdo problem që mund të hasin gjatë Shërbimeve Konsullore. E këtë, ata mund ta bëjnë duke shkarkuar ...

Cakaj: Meritojmë hapje negociatash, kemi bërë progres
Sipas tij, kushtet e vendosura ndaj vendit tonë janë zbatuar dhe se Shqipëria është e gatshme të nisë procesin e negociimit. “Ne meritojmë që negociatat tashmë të hapen. Kemi bërë progres”, u shpeh Cakaj. Ministri shtoi ...
Lajminet | 17-Sep-2019 13:00
Sipas tij, kushtet e vendosura ndaj vendit tonë janë zbatuar dhe se Shqipëria është e gatshme të nisë procesin e negociimit. “Ne meritojmë që negociatat tashmë të hapen. Kemi bërë progres”, u shpeh Cakaj. Ministri shtoi ...

Korrupsioni nëpër Konsullata – Cakaj: Shkarkoni aplikacionin “Ambasada Ime”, raportoni çdo abuzim e shqetësim
Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme ka ftuar të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë vendit që të raportojnë çdo problem që mund të hasin gjatë Shërbimeve ...
ScanTv | 17-Sep-2019 12:40
Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme ka ftuar të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë vendit që të raportojnë çdo problem që mund të hasin gjatë Shërbimeve ...

Cakaj: Aplikacion për denoncimet e abuzimeve në ambasada
Me anë të një postimi në Facebook, ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka kërkuar nga të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë vendit që të raportojnë çdo problem që mund të hasin gjatë shërbimeve konsullore, duke ...
Medial | 17-Sep-2019 09:35
Me anë të një postimi në Facebook, ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka kërkuar nga të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë vendit që të raportojnë çdo problem që mund të hasin gjatë shërbimeve konsullore, duke ...

Cakaj: Aplikacion për denoncimet e abuzimeve në ambasada
Me anë të një postimi në Facebook, ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka kërkuar nga të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë vendit që të raportojnë çdo problem që mund të hasin gjatë shërbimeve konsullore, duke ...
RTSH | 17-Sep-2019 09:23
Me anë të një postimi në Facebook, ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka kërkuar nga të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë vendit që të raportojnë çdo problem që mund të hasin gjatë shërbimeve konsullore, duke ...

Përmirësimi i shërbimit konsullor, qytetarët mund të raportojnë tek “Ambasada ime”
TIRANË, 17 Shtator /MEDIAL/ -Shërbimi Konsullor, përmirësimi i tij dhe mbi të gjitha gatishmëria e ambasadave për t’iu përgjigjur në kohë të gjithë ankesave të qytetarëve shqiptarë në botë, është një ndër prioritetet e ...
Medial | 17-Sep-2019 09:23
TIRANË, 17 Shtator /MEDIAL/ -Shërbimi Konsullor, përmirësimi i tij dhe mbi të gjitha gatishmëria e ambasadave për t’iu përgjigjur në kohë të gjithë ankesave të qytetarëve shqiptarë në botë, është një ndër prioritetet e ...

Cakaj apel qytetarëve: Denonconi abuzimet në Ambasada
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj ka kërkuar nga të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë vendit që të raportojnë çdo problem që mund të hasin gjatë Shërbimeve Konsullore. E këtë ...
EkonomiaOnline | 17-Sep-2019 09:11
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj ka kërkuar nga të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë vendit që të raportojnë çdo problem që mund të hasin gjatë Shërbimeve Konsullore. E këtë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved