ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 05:18

“Nuk ka garanci për hapjen e negociatave në tetor”, Cakaj: Shqipëria ka bërë progres

“Nuk ka garanci për hapjen e negociatave në tetor”, Cakaj: Shqipëria ka bërë progres
TIRANE “Ne na takon të përpiqemi të hapen negociatat për anëtarësim. Natyrisht nuk ka garanci për hapjen e negociatave në tetor, por predispozitat janë pozitive.” Kështu u shpreh sot në seancën dëgjimore në Komisionin e ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 14:24
TIRANE “Ne na takon të përpiqemi të hapen negociatat për anëtarësim. Natyrisht nuk ka garanci për hapjen e negociatave në tetor, por predispozitat janë pozitive.” Kështu u shpreh sot në seancën dëgjimore në Komisionin e ...

Ministri Cakaj: Kemi shkarkuar disa konsuj nderi të dyshimtë të Shqipërisë në botë
Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli për Top Channel rreth heqjes së targave diplomatike për konsujt e nderit.
Top Channel | 17-Sep-2019 14:17
Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli për Top Channel rreth heqjes së targave diplomatike për konsujt e nderit.

Cakaj nuk komenton “presionin” e Greqisë për të kushtëzuar negociatat me minoritetin
Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ishte i pranishëm këtë të martë në një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Integrimit ku ka folur në lidhje me procesin “Screening”. Cakaj tha se ...
VizionPlus | 17-Sep-2019 14:34
Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ishte i pranishëm këtë të martë në një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Integrimit ku ka folur në lidhje me procesin “Screening”. Cakaj tha se ...

Cakaj: Shkarkuam disa konsuj nderi të dyshimtë të Shqipërisë në botë
Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj foli për Top Channel rreth heqjes së targave diplomatike për konsujt e nderit. “Konsujt e ...
Telegrafi | 17-Sep-2019 14:56
Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj foli për Top Channel rreth heqjes së targave diplomatike për konsujt e nderit. “Konsujt e ...

Cakaj në komisionin e integrimit: Shqipëria i ka plotësuar kushtet për çeljen e negociatave
Ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj tha gjatë një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Integrimit se Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet për çeljen e negociatave të anëtarësimit në BE. Ministri Cakaj ...
ABCNews | 17-Sep-2019 15:28
Ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj tha gjatë një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Integrimit se Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet për çeljen e negociatave të anëtarësimit në BE. Ministri Cakaj ...

Deklarata e kryeministrit grek për negociatat, Cakaj: Situata e minoritetit shumë e qartë
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj është thirrur sot në një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Integrimit. Gjatë fjalës së tij Cakaj tha se që prej shtatorit të vitit të kaluar ka nisur ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 13:35
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj është thirrur sot në një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Integrimit. Gjatë fjalës së tij Cakaj tha se që prej shtatorit të vitit të kaluar ka nisur ...

Ministri Cakaj: Meritojmë hapje negociatash, kemi bërë progres
Në një senacë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli mbi çështjen e nxehtë të çeljes së negociatave për Shqipërinë në Bashkimin Evropian.
Top Channel | 17-Sep-2019 12:47
Në një senacë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli mbi çështjen e nxehtë të çeljes së negociatave për Shqipërinë në Bashkimin Evropian.

Cakaj: Shkarkuam disa konsuj nderi të dyshimtë të Shqipërisë në botë
Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj foli për Top Channel rreth heqjes së targave diplomatike për konsujt e nderit. “Konsujt e ...
EkonomiaOnline | 17-Sep-2019 15:25
Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj foli për Top Channel rreth heqjes së targave diplomatike për konsujt e nderit. “Konsujt e ...

Cakaj: Kemi plotësuar kushtet, Shqipëria është gati për në BE
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, foli për anëtarësimin e vendit në BE. Gjatë fjalës së tij, ai tha se Shqipëria meriton hapjen e ...
Dritare | 17-Sep-2019 15:05
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, foli për anëtarësimin e vendit në BE. Gjatë fjalës së tij, ai tha se Shqipëria meriton hapjen e ...

Cakaj: Kemi shkarkuar disa konsuj nderi të dyshimtë të Shqipërisë në botë
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli për Top Channel rreth heqjes së targave diplomatike për konsujt e nderit. “Konsujt e Nderit nuk përdorin më targa diplomatike, i kanë dorëzuar”, u shpreh ...
Lajmi i Fundit | 17-Sep-2019 14:56
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli për Top Channel rreth heqjes së targave diplomatike për konsujt e nderit. “Konsujt e Nderit nuk përdorin më targa diplomatike, i kanë dorëzuar”, u shpreh ...

Cakaj: Shkarkuam disa konsuj nderi të dyshimtë të Shqipërisë në botë
Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj foli për Top Channel rreth heqjes së targave diplomatike për konsujt e nderit.
Kosova Press | 17-Sep-2019 14:39
Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj foli për Top Channel rreth heqjes së targave diplomatike për konsujt e nderit.

Cakaj nuk komenton “presionin” e Greqisë për të kushtëzuar negociatat me minoritetin
Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ishte i pranishëm këtë të martë në një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Integrimit ku ka folur në lidhje me procesin “Screening”. Cakaj tha se ...
Medial | 17-Sep-2019 14:37
Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ishte i pranishëm këtë të martë në një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Integrimit ku ka folur në lidhje me procesin “Screening”. Cakaj tha se ...

Cakaj në Komisioni e Integrimit: Meritojmë çeljen e negociatave
Gjatë një seance dëgjimore në komisionin e punëve të jashtme, ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj tha se Shqipëria i ka përmbushur kushtet dhe meriton çeljen e negociatave. I pyetur nga kryetarja e këtij komisioni, ...
Medial | 17-Sep-2019 14:19
Gjatë një seance dëgjimore në komisionin e punëve të jashtme, ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj tha se Shqipëria i ka përmbushur kushtet dhe meriton çeljen e negociatave. I pyetur nga kryetarja e këtij komisioni, ...

Negociatat/ Cakaj: Vendim teknik dhe politik
Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka qenë këtë të martë në Kuvend për një senacë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ku foli mbi çeljen e negociatave për Shqipërinë nga BE. ...
Gazeta Dita | 17-Sep-2019 14:19
Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka qenë këtë të martë në Kuvend për një senacë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ku foli mbi çeljen e negociatave për Shqipërinë nga BE. ...

Probleme me shërbimet konsullore? Cakaj: Aplikacion për denoncimet e abuzimeve në ambasada
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka kërkuar nga të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë vendit që të raportojnë çdo problem që mund të hasin gjatë shërbimeve konsullore, duke shkarkuar aplikacionin Ambasada Ime. ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 09:21
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka kërkuar nga të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë vendit që të raportojnë çdo problem që mund të hasin gjatë shërbimeve konsullore, duke shkarkuar aplikacionin Ambasada Ime. ...

Cakaj në Komisioni e Integrimit: Meritojmë çeljen e negociatave
Gjatë një seance dëgjimore në komisionin e punëve të jashtme, ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj tha se Shqipëria i ka përmbushur kushtet dhe meriton çeljen e negociatave. I pyetur nga kryetarja e këtij komisioni, ...
RTSH | 17-Sep-2019 14:08
Gjatë një seance dëgjimore në komisionin e punëve të jashtme, ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj tha se Shqipëria i ka përmbushur kushtet dhe meriton çeljen e negociatave. I pyetur nga kryetarja e këtij komisioni, ...

Kundër anëtarësimit të Shqipërisë/ Cakaj reagon pas deklaratave të Mitsotakis: Situata e minoritetit është e qartë
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis pak ditë më parë se nuk e mbështe anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, me pretendimin për ...
Politiko | 17-Sep-2019 14:00
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis pak ditë më parë se nuk e mbështe anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, me pretendimin për ...

Deklarata e kryeministrit grek për negociatat, Cakaj: Situata e minoritetit shumë e qartë
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj është thirrur sot në një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Integrimit. Gjatë fjalës së tij Cakaj tha se që prej shtatorit të vitit të kaluar ka nisur ...
Medial | 17-Sep-2019 13:48
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj është thirrur sot në një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Integrimit. Gjatë fjalës së tij Cakaj tha se që prej shtatorit të vitit të kaluar ka nisur ...

Cakaj: Meritojmë hapje negociatash, kemi bërë progres
Në një senacë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli mbi çështjen e nxehtë të çeljes së negociatave për Shqipërinë në Bashkimin Evropian. Sipas tij, ...
Klan Kosova | 17-Sep-2019 13:20
Në një senacë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli mbi çështjen e nxehtë të çeljes së negociatave për Shqipërinë në Bashkimin Evropian. Sipas tij, ...

Cakaj: Shkarkoni aplikacionin “AmbasadaIme”, denonconi abuzimet
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme i kërkon të gjithë shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit të raportojnë çdo problem që mund të hasin gjatë Shërbimeve Konsullore. E këtë, ata mund ta bëjnë duke shkarkuar ...
ABCNews | 17-Sep-2019 10:43
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme i kërkon të gjithë shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit të raportojnë çdo problem që mund të hasin gjatë Shërbimeve Konsullore. E këtë, ata mund ta bëjnë duke shkarkuar ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved