ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 02:47

Dita e Demokracisë, Kuvendi vlerësohet si institucioni më transparent

Dita e Demokracisë, Kuvendi vlerësohet si institucioni më transparent
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër. Ata u pritën ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 11:15
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër. Ata u pritën ...

Zgjedhjet në Kosovë, Veseli: Korrupsioni dhe nepotizmi, cënojnë demokracinë
Në aktivitetin e organizuar nga Kuvendi i Kosovës në kuadër të ditës ndërkombëtare të demokracisë, kryetari në detyrë i organit ligjvënës, Kadri Veseli, i cili gjithashtu është kandidat për kryeministër nga radhët e ...
RTSH | 16-Sep-2019 12:00
Në aktivitetin e organizuar nga Kuvendi i Kosovës në kuadër të ditës ndërkombëtare të demokracisë, kryetari në detyrë i organit ligjvënës, Kadri Veseli, i cili gjithashtu është kandidat për kryeministër nga radhët e ...

Veseli: Rreziku më i madh i demokracisë është korrupsioni dhe nepotizmi
Në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka hapur dyert për qytetarët. Me moton “Pjesëmarrja”, në hapjen e kësaj ngjarjeje morën pjesë nxënës dhe mysafirë të tjerë vendorë e ndërkombëtarë. Kreu në detyrë ...
Gazeta Observer | 16-Sep-2019 11:58
Në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka hapur dyert për qytetarët. Me moton “Pjesëmarrja”, në hapjen e kësaj ngjarjeje morën pjesë nxënës dhe mysafirë të tjerë vendorë e ndërkombëtarë. Kreu në detyrë ...

Kuvendi në Ditën e Demokracisë zgjedh fotografinë më të mirë e mban kuiz me nxënësit
Në Ditën e Demokracisë Kuvendi ka zgjedhur edhe fotografinë më të mirë, raporton Ekonomia Online. Kuvendi i Kosovës pak ditë më parë kishte hapur një konkurs për fotografitë më të mira, ku nga 10 fotografi sa ishin të ...
EkonomiaOnline | 16-Sep-2019 11:58
Në Ditën e Demokracisë Kuvendi ka zgjedhur edhe fotografinë më të mirë, raporton Ekonomia Online. Kuvendi i Kosovës pak ditë më parë kishte hapur një konkurs për fotografitë më të mira, ku nga 10 fotografi sa ishin të ...

Veseli: Rreziku më i madh i demokracisë është korrupsioni dhe nepotizmi
Në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka hapur dyert për qytetarët. Me moton “Pjesëmarrja”, në hapjen e kësaj ngjarjeje morën pjesë nxënës dhe mysafirë të tjerë vendorë e ndërkombëtarë. Kreu në detyrë ...
Gazeta Monitor | 16-Sep-2019 11:58
Në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka hapur dyert për qytetarët. Me moton “Pjesëmarrja”, në hapjen e kësaj ngjarjeje morën pjesë nxënës dhe mysafirë të tjerë vendorë e ndërkombëtarë. Kreu në detyrë ...

Veseli: Rreziku më i madh i demokracisë është korrupsioni dhe nepotizmi
Në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka hapur dyert për qytetarët. Me moton “Pjesëmarrja”, në hapjen e kësaj ngjarjeje morën pjesë nxënës dhe mysafirë të tjerë vendorë e ndërkombëtarë. Kreu në detyrë ...
Klan Kosova | 16-Sep-2019 11:25
Në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka hapur dyert për qytetarët. Me moton “Pjesëmarrja”, në hapjen e kësaj ngjarjeje morën pjesë nxënës dhe mysafirë të tjerë vendorë e ndërkombëtarë. Kreu në detyrë ...

Veseli: Korrupsioni dhe nepotizmi cenojnë demokracinë në Kosovë
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër. Ata u pritën ...
Lajminet | 16-Sep-2019 11:13
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër. Ata u pritën ...

Veseli: Korrupsioni dhe nepotizmi cenojnë demokracinë, në Kosovë!
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës, ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër. Ata u pritën ...
Indeks Online | 16-Sep-2019 10:55
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës, ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër. Ata u pritën ...

Dita e Demokracisë, Kuvendi vlerësohet si institucioni më transparent
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër.
Kosova Press | 16-Sep-2019 10:49
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër.

Veseli në Ditën e Demokracisë i fton partitë të përmbahen nga gjuha e urrejtjes
Kuvendi i Kosovës po shënon Ditën e Demokracisë me moton “Pjesëmarrja”, raporton Ekonomia Online. I pari i kuvendit, njëherit kandidat për kryeministër nga radhët e PDK-së, Kadri Veseli i ftoi partitë politike që të ...
EkonomiaOnline | 16-Sep-2019 10:38
Kuvendi i Kosovës po shënon Ditën e Demokracisë me moton “Pjesëmarrja”, raporton Ekonomia Online. I pari i kuvendit, njëherit kandidat për kryeministër nga radhët e PDK-së, Kadri Veseli i ftoi partitë politike që të ...

Në ditën e demokracisë, Veseli: Kërcënim për Kosovën mbetët korrupsioni dhe nepotizmi
Më rastin e ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka shënon këtë ditë më një ceremoni. Më këtë raste ish-Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, para të pranishmeve tha se një nga kërcënimet serioze të demokracisë në ...
Arbresh | 16-Sep-2019 10:30
Më rastin e ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka shënon këtë ditë më një ceremoni. Më këtë raste ish-Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, para të pranishmeve tha se një nga kërcënimet serioze të demokracisë në ...

Ferizaj së shpejti me Pallat të Kulturës
Muaj më parë ulëset e Kuvendit të Komunës së Ferizajt u patën mbushur nga dhjetëra artistë, arkitektë, aktivistë të shoqërisë civile dhe qytetarë për të ndjekur prezantimin e diskutimin publik të projektit për......
Zeri | 16-Sep-2019 10:15
Muaj më parë ulëset e Kuvendit të Komunës së Ferizajt u patën mbushur nga dhjetëra artistë, arkitektë, aktivistë të shoqërisë civile dhe qytetarë për të ndjekur prezantimin e diskutimin publik të projektit për......

Kuvendi shënon Ditën e Demokracisë
Sot, nën moton “Pjesëmarrja”, për të 11-in vit me radhë, Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do......
Zeri | 16-Sep-2019 08:55
Sot, nën moton “Pjesëmarrja”, për të 11-in vit me radhë, Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do......

Kuvendi shënon Ditën e Demokracisë
Sot, nën moton “Pjesëmarrja”, për të 11-in vit me radhë, Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do të vizitojnë ndërtesën e ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 07:21
Sot, nën moton “Pjesëmarrja”, për të 11-in vit me radhë, Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do të vizitojnë ndërtesën e ...

Kuvendi shënon Ditën e Demokracisë
Kuvendi i Kosovës nën moton “Pjesëmarrja“, për të 11-in vit me radhë shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do të vizitojnë ndërtesën e legjislativit të ...
Medial | 16-Sep-2019 08:34
Kuvendi i Kosovës nën moton “Pjesëmarrja“, për të 11-in vit me radhë shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do të vizitojnë ndërtesën e legjislativit të ...

Kuvendi shënon Ditën e Demokracisë
Kuvendi i Kosovës nën moton “Pjesëmarrja“, për të 11-in vit me radhë shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do të vizitojnë ndërtesën e legjislativit të ...
Klan Kosova | 16-Sep-2019 08:25
Kuvendi i Kosovës nën moton “Pjesëmarrja“, për të 11-in vit me radhë shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do të vizitojnë ndërtesën e legjislativit të ...

Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë
Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim deputetët e Bundestagut gjerman, Peter Bauer (CDU) dhe Christian Schmidt (CSU). (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9.00) Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në konferencën e ...
Lajminet | 01-Apr-2019 07:38
Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim deputetët e Bundestagut gjerman, Peter Bauer (CDU) dhe Christian Schmidt (CSU). (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9.00) Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në konferencën e ...

Çka ndodh sot?
Ngjarjet e ditës së sotme. Kuvendi shënon Ditën e Demokracisë. (Dyert e hapura ora 9.30; Hapja – holli i Kuvendit, ora 10.00 – merr pjesë kryeparlamentari në detyrë Kadri Veseli; Prezantimi i ueb-faqes së re të Kuvendit ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 07:47
Ngjarjet e ditës së sotme. Kuvendi shënon Ditën e Demokracisë. (Dyert e hapura ora 9.30; Hapja – holli i Kuvendit, ora 10.00 – merr pjesë kryeparlamentari në detyrë Kadri Veseli; Prezantimi i ueb-faqes së re të Kuvendit ...

?Kuvendi shënon Ditën e Demokracisë
Sot, nën moton “Pjesëmarrja”, për të 11-in vit me radhë, Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do të vizitojnë ndërtesën e ...
Lajminet | 16-Sep-2019 07:41
Sot, nën moton “Pjesëmarrja”, për të 11-in vit me radhë, Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do të vizitojnë ndërtesën e ...

Ngjarjet e ditës së sotme
Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sporte, Inovacion dhe Ndërmarrësi diskuton lidhur me kompensimin e orëve të humbura nga greva e mësimdhënësve. (Kuvendi i Kosovës, salla N204, 10:00- pamje në ...
Lajminet | 03-Apr-2019 07:49
Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sporte, Inovacion dhe Ndërmarrësi diskuton lidhur me kompensimin e orëve të humbura nga greva e mësimdhënësve. (Kuvendi i Kosovës, salla N204, 10:00- pamje në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved