ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 21:43

Veseli: Fitoren në luftën kundër korrupsionit do e arrijmë duke forcuar pjesëmarrjen e qytetarëve

Veseli: Fitoren në luftën kundër korrupsionit do e arrijmë duke forcuar pjesëmarrjen e qytetarëve
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë tha se ndihet krenar që institucioni i Kuvendit është institucioni më transparent në Republikën e Kosovës. “Ne krenohemi që kemi ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 12:31
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë tha se ndihet krenar që institucioni i Kuvendit është institucioni më transparent në Republikën e Kosovës. “Ne krenohemi që kemi ...

Dita e Demokracisë, Kuvendi vlerësohet si institucioni më transparent
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër. Ata u pritën ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 11:15
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër. Ata u pritën ...

Veseli në ditën e demokracisë: Korrupsionin dhe nepotozmin do ta çrrënjosim me plan
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës, ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga......
Zeri | 16-Sep-2019 12:35
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës, ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga......

Veseli në ditën e demokracisë: Korrupsionin dhe nepotizmin do t’i çrrënjosim me plan
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës, ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër. Ata u pritën ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 12:31
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës, ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër. Ata u pritën ...

Zgjedhjet në Kosovë, Veseli: Korrupsioni dhe nepotizmi, cënojnë demokracinë
Në aktivitetin e organizuar nga Kuvendi i Kosovës në kuadër të ditës ndërkombëtare të demokracisë, kryetari në detyrë i organit ligjvënës, Kadri Veseli, i cili gjithashtu është kandidat për kryeministër nga radhët e ...
RTSH | 16-Sep-2019 12:00
Në aktivitetin e organizuar nga Kuvendi i Kosovës në kuadër të ditës ndërkombëtare të demokracisë, kryetari në detyrë i organit ligjvënës, Kadri Veseli, i cili gjithashtu është kandidat për kryeministër nga radhët e ...

Veseli: Rreziku më i madh i demokracisë është korrupsioni dhe nepotizmi
Në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka hapur dyert për qytetarët. Me moton “Pjesëmarrja”, në hapjen e kësaj ngjarjeje morën pjesë nxënës dhe mysafirë të tjerë vendorë e ndërkombëtarë. Kreu në detyrë ...
Gazeta Observer | 16-Sep-2019 11:58
Në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka hapur dyert për qytetarët. Me moton “Pjesëmarrja”, në hapjen e kësaj ngjarjeje morën pjesë nxënës dhe mysafirë të tjerë vendorë e ndërkombëtarë. Kreu në detyrë ...

Kuvendi në Ditën e Demokracisë zgjedh fotografinë më të mirë e mban kuiz me nxënësit
Në Ditën e Demokracisë Kuvendi ka zgjedhur edhe fotografinë më të mirë, raporton Ekonomia Online. Kuvendi i Kosovës pak ditë më parë kishte hapur një konkurs për fotografitë më të mira, ku nga 10 fotografi sa ishin të ...
EkonomiaOnline | 16-Sep-2019 11:58
Në Ditën e Demokracisë Kuvendi ka zgjedhur edhe fotografinë më të mirë, raporton Ekonomia Online. Kuvendi i Kosovës pak ditë më parë kishte hapur një konkurs për fotografitë më të mira, ku nga 10 fotografi sa ishin të ...

Veseli: Rreziku më i madh i demokracisë është korrupsioni dhe nepotizmi
Në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka hapur dyert për qytetarët. Me moton “Pjesëmarrja”, në hapjen e kësaj ngjarjeje morën pjesë nxënës dhe mysafirë të tjerë vendorë e ndërkombëtarë. Kreu në detyrë ...
Gazeta Monitor | 16-Sep-2019 11:58
Në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka hapur dyert për qytetarët. Me moton “Pjesëmarrja”, në hapjen e kësaj ngjarjeje morën pjesë nxënës dhe mysafirë të tjerë vendorë e ndërkombëtarë. Kreu në detyrë ...

Veseli: Rreziku më i madh i demokracisë është korrupsioni dhe nepotizmi
Në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka hapur dyert për qytetarët. Me moton “Pjesëmarrja”, në hapjen e kësaj ngjarjeje morën pjesë nxënës dhe mysafirë të tjerë vendorë e ndërkombëtarë. Kreu në detyrë ...
Klan Kosova | 16-Sep-2019 11:25
Në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka hapur dyert për qytetarët. Me moton “Pjesëmarrja”, në hapjen e kësaj ngjarjeje morën pjesë nxënës dhe mysafirë të tjerë vendorë e ndërkombëtarë. Kreu në detyrë ...

Veseli: Korrupsioni dhe nepotizmi cenojnë demokracinë në Kosovë
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër. Ata u pritën ...
Lajminet | 16-Sep-2019 11:13
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër. Ata u pritën ...

Veseli: Korrupsioni dhe nepotizmi cenojnë demokracinë, në Kosovë!
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës, ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër. Ata u pritën ...
Indeks Online | 16-Sep-2019 10:55
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës, ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër. Ata u pritën ...

Dita e Demokracisë, Kuvendi vlerësohet si institucioni më transparent
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër.
Kosova Press | 16-Sep-2019 10:49
Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka organizuar sot një varg aktivitetesh për të shënuar këtë ditë, ku qindra fëmijë dhe qytetarë vërshuan institucionin legjislativ për ta parë nga afër.

Veseli në Ditën e Demokracisë i fton partitë të përmbahen nga gjuha e urrejtjes
Kuvendi i Kosovës po shënon Ditën e Demokracisë me moton “Pjesëmarrja”, raporton Ekonomia Online. I pari i kuvendit, njëherit kandidat për kryeministër nga radhët e PDK-së, Kadri Veseli i ftoi partitë politike që të ...
EkonomiaOnline | 16-Sep-2019 10:38
Kuvendi i Kosovës po shënon Ditën e Demokracisë me moton “Pjesëmarrja”, raporton Ekonomia Online. I pari i kuvendit, njëherit kandidat për kryeministër nga radhët e PDK-së, Kadri Veseli i ftoi partitë politike që të ...

Në ditën e demokracisë, Veseli: Kërcënim për Kosovën mbetët korrupsioni dhe nepotizmi
Më rastin e ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka shënon këtë ditë më një ceremoni. Më këtë raste ish-Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, para të pranishmeve tha se një nga kërcënimet serioze të demokracisë në ...
Arbresh | 16-Sep-2019 10:30
Më rastin e ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka shënon këtë ditë më një ceremoni. Më këtë raste ish-Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, para të pranishmeve tha se një nga kërcënimet serioze të demokracisë në ...

Ferizaj së shpejti me Pallat të Kulturës
Muaj më parë ulëset e Kuvendit të Komunës së Ferizajt u patën mbushur nga dhjetëra artistë, arkitektë, aktivistë të shoqërisë civile dhe qytetarë për të ndjekur prezantimin e diskutimin publik të projektit për......
Zeri | 16-Sep-2019 10:15
Muaj më parë ulëset e Kuvendit të Komunës së Ferizajt u patën mbushur nga dhjetëra artistë, arkitektë, aktivistë të shoqërisë civile dhe qytetarë për të ndjekur prezantimin e diskutimin publik të projektit për......

Kuvendi shënon Ditën e Demokracisë
Sot, nën moton “Pjesëmarrja”, për të 11-in vit me radhë, Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do......
Zeri | 16-Sep-2019 08:55
Sot, nën moton “Pjesëmarrja”, për të 11-in vit me radhë, Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do......

Kuvendi shënon Ditën e Demokracisë
Sot, nën moton “Pjesëmarrja”, për të 11-in vit me radhë, Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do të vizitojnë ndërtesën e ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 07:21
Sot, nën moton “Pjesëmarrja”, për të 11-in vit me radhë, Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do të vizitojnë ndërtesën e ...

Kuvendi shënon Ditën e Demokracisë
Kuvendi i Kosovës nën moton “Pjesëmarrja“, për të 11-in vit me radhë shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do të vizitojnë ndërtesën e legjislativit të ...
Medial | 16-Sep-2019 08:34
Kuvendi i Kosovës nën moton “Pjesëmarrja“, për të 11-in vit me radhë shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do të vizitojnë ndërtesën e legjislativit të ...

Kuvendi shënon Ditën e Demokracisë
Kuvendi i Kosovës nën moton “Pjesëmarrja“, për të 11-in vit me radhë shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do të vizitojnë ndërtesën e legjislativit të ...
Klan Kosova | 16-Sep-2019 08:25
Kuvendi i Kosovës nën moton “Pjesëmarrja“, për të 11-in vit me radhë shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës do të vizitojnë ndërtesën e legjislativit të ...

Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë
Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim deputetët e Bundestagut gjerman, Peter Bauer (CDU) dhe Christian Schmidt (CSU). (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9.00) Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në konferencën e ...
Lajminet | 01-Apr-2019 07:38
Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim deputetët e Bundestagut gjerman, Peter Bauer (CDU) dhe Christian Schmidt (CSU). (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9.00) Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në konferencën e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved