ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 21:43

Dalin fotot, ja si do duket aeroporti i Vlorës, Rama: Merr fund makthi i çmimeve të shtrenjta

Dalin fotot, ja si do duket aeroporti i Vlorës, Rama: Merr fund makthi i çmimeve të shtrenjta
Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotot e projektit të aeroportit të Vlorës, i cili siç duket nga pamjet, pritet të jetë gjigand. Prezantimi i projektit u bë pasditen e sotme në qytetin bregdetar, ku vetë Rama tha se ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 20:23
Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotot e projektit të aeroportit të Vlorës, i cili siç duket nga pamjet, pritet të jetë gjigand. Prezantimi i projektit u bë pasditen e sotme në qytetin bregdetar, ku vetë Rama tha se ...

Denoncimi/ PD: Ja si po vjedh Rama edhe aeroportin e Vlorës
mapo.al Partia Demokratike ka reaguar lidhur me projektin e aeroportit të Vlorës, pas prezantimit të projektit nga kryeministri Edi Rama ditën e sotme. Sipas Sekretarit për Burimet Njerëzore në PD, Ervin Minarolli, ...
Mapo | 16-Sep-2019 19:48
mapo.al Partia Demokratike ka reaguar lidhur me projektin e aeroportit të Vlorës, pas prezantimit të projektit nga kryeministri Edi Rama ditën e sotme. Sipas Sekretarit për Burimet Njerëzore në PD, Ervin Minarolli, ...

Rama prezanton projektin e Aeroportit të Vlorës: E ndërtojmë vetë
mapo.al Aeroporti i Vlorës nuk ka ende një kompani që do të marrë përsipër ndërtimin e saj dhe më pas menaxhimin. Gjatë prezantimit të projektit, kreu i qeverisë Edi Rama tha se nuk është shpallur një kompani fituese, ...
Mapo | 16-Sep-2019 19:37
mapo.al Aeroporti i Vlorës nuk ka ende një kompani që do të marrë përsipër ndërtimin e saj dhe më pas menaxhimin. Gjatë prezantimit të projektit, kreu i qeverisë Edi Rama tha se nuk është shpallur një kompani fituese, ...

Kush do e marrë me koncesion Aeroportin e Vlorës? Ja çfarë shkruan gazeta italiane
Kryeministri Edi Rama ishte sot në Vlorë, ku tha se ka gati projektin për ndërtimin e Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës. Rama në fjalën e tij përmendi faktin se për ndërtimin e aeroportit në qytetin bregdetar kanë nisur ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 19:07
Kryeministri Edi Rama ishte sot në Vlorë, ku tha se ka gati projektin për ndërtimin e Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës. Rama në fjalën e tij përmendi faktin se për ndërtimin e aeroportit në qytetin bregdetar kanë nisur ...

Fluturoni me Vlorakopter!
Publicisti Ylli Dylgjeri ironizon ceremoninë që zhvilloi Kryeministri Rama mbi inagurimin për ndërtimin e aeroportit të Vlorës. Ja statusi i plotë nga Dylgjeri:
Telegraf | 16-Sep-2019 20:02
Publicisti Ylli Dylgjeri ironizon ceremoninë që zhvilloi Kryeministri Rama mbi inagurimin për ndërtimin e aeroportit të Vlorës. Ja statusi i plotë nga Dylgjeri:

PD kundër ndërtimit të Aeroportit të Vlorës: Do i nënshtrohet ligjit antimafia
“Projektimi i Aeroportit të Vlorës eshte aferë korruptive e Edi Ramës. Askush nuk e di sesi u përzgjodh firma projektuese. Nuk ekziston në letrat e shtetit shqiptar asnjë procedurë e rregullt ligjore.” Këto janë akuzat ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 19:17
“Projektimi i Aeroportit të Vlorës eshte aferë korruptive e Edi Ramës. Askush nuk e di sesi u përzgjodh firma projektuese. Nuk ekziston në letrat e shtetit shqiptar asnjë procedurë e rregullt ligjore.” Këto janë akuzat ...

Aeroporti i Vlorës, PD: Aferë korruptive e Ramës, do i nënshtrohet ligjit antimafia
“Projektimi i Aeroportit të Vlorës aferë korruptive e Edi Ramës. Askush nuk e di sesi u përzgjodh firma projektuese. Nuk ekziston në letrat e shtetit shqiptar asnjë procedurë e rregullt ligjore.”
Top Channel | 16-Sep-2019 19:06
“Projektimi i Aeroportit të Vlorës aferë korruptive e Edi Ramës. Askush nuk e di sesi u përzgjodh firma projektuese. Nuk ekziston në letrat e shtetit shqiptar asnjë procedurë e rregullt ligjore.”

PD: Projekti i aeroportit të Vlorës, aferë korruptive e Edi Ramës
Sipas Partisë Demokratike, projektimi i aeroportit ndërkombëtar të Vlorës është një aferë korruptive e kryeministrit Rama. Sekretari për burimet njerëzore Ervin Minarolli tha se pas tërheqjes së disa firmave turke nga ...
ABCNews | 16-Sep-2019 21:53
Sipas Partisë Demokratike, projektimi i aeroportit ndërkombëtar të Vlorës është një aferë korruptive e kryeministrit Rama. Sekretari për burimet njerëzore Ervin Minarolli tha se pas tërheqjes së disa firmave turke nga ...

Prezantohet projekti i qeverisë për aeroportin e Vlorës
Projekti për aeroportin ndërkombëtar të Vlorës, një premtim i kryeministrit Rama është gati. Vetë shefi i qeverisë ishte në prezantimin që u bë në Vlorë. Fillimisht pranoi dështimin e marrëveshjes me konsorciumin turk. ...
ABCNews | 16-Sep-2019 21:37
Projekti për aeroportin ndërkombëtar të Vlorës, një premtim i kryeministrit Rama është gati. Vetë shefi i qeverisë ishte në prezantimin që u bë në Vlorë. Fillimisht pranoi dështimin e marrëveshjes me konsorciumin turk. ...

PD akuza Ramës: Po vjedh në Aeroportin e Vlorës, është jashtë çdo procedure ligjore
Sekretari i Burimeve Njerëzore në Partinë Demokratike Ervin Minarolli me anë të një deklarate për mediat tha se Edi Rama e prezanton projektin e Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës si një arritje, por shtoi se ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 18:52
Sekretari i Burimeve Njerëzore në Partinë Demokratike Ervin Minarolli me anë të një deklarate për mediat tha se Edi Rama e prezanton projektin e Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës si një arritje, por shtoi se ...

Rama batuta me vlonjatët: Pranvera për ju fillon në tetor, por aeroporti do nisë më 2020!
Qeveria shqiptare prezantoi këtë pasdite projektin e aeroportit të Vlorës, ku i pranishëm ishte dhe kryeministri Edi Rama. Gjatë fjalës së tij, Rama nuk ka lënë pas edhe batutat me vlonjatët, teksa ka thënë se në ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 18:54
Qeveria shqiptare prezantoi këtë pasdite projektin e aeroportit të Vlorës, ku i pranishëm ishte dhe kryeministri Edi Rama. Gjatë fjalës së tij, Rama nuk ka lënë pas edhe batutat me vlonjatët, teksa ka thënë se në ...

Rama publikon fotot: Ja si do të duket Aeroporti i Vlorës!
Pas prezantimit të projektit në Vlorë, kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka treguar me foto sesi do të duket Aeroporti i Vlorës. Kujtojmë se Rama tha që aeroporti i Vlorës do të jetë ...
Dritare | 16-Sep-2019 22:16
Pas prezantimit të projektit në Vlorë, kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka treguar me foto sesi do të duket Aeroporti i Vlorës. Kujtojmë se Rama tha që aeroporti i Vlorës do të jetë ...

“Corriere della Sera”: Aeroporti i Vlorës mund të merret me koncension nga italianët
Aeroporti i Vlorës mund të merret me koncension për 35 vite nga ndërmarrja e Aeroportit të Pulias në Itali. Gazeta italiane “Corriere della Sera” shkruan sot se aeroporti puliez ka shprehur interes dhe drita jeshile për ...
Lapsi | 16-Sep-2019 19:52
Aeroporti i Vlorës mund të merret me koncension për 35 vite nga ndërmarrja e Aeroportit të Pulias në Itali. Gazeta italiane “Corriere della Sera” shkruan sot se aeroporti puliez ka shprehur interes dhe drita jeshile për ...

Prezantohet projekti i ri i Aeroportit të Vlorës (FOTO)
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka prezantuar projektin e Aeroportit të ri Ndërkombëtar të Vlorës. Me këtë rast Rama, ka thënë se tani projekti është gati dhe tani i mbetët ndërtuesit ta ndërtojë. “Kemi në dorë ...
Klan Kosova | 16-Sep-2019 21:19
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka prezantuar projektin e Aeroportit të ri Ndërkombëtar të Vlorës. Me këtë rast Rama, ka thënë se tani projekti është gati dhe tani i mbetët ndërtuesit ta ndërtojë. “Kemi në dorë ...

PREZANTIMI/ Areoporti i Vlorës nis “me forcat tona”, Rama: ja pse nuk u dakortësuam me turqit
Kryeministri Rama prezantoi projektin e areoportit të ri të Vlorës, i cili siç tha, nis ndërtimin në pranverën e vitit që vjen. Por ky areoport, do startojë sipas variantit “me forcat tona”, pasi për momentin nuk ka ...
Tesheshi | 16-Sep-2019 21:19
Kryeministri Rama prezantoi projektin e areoportit të ri të Vlorës, i cili siç tha, nis ndërtimin në pranverën e vitit që vjen. Por ky areoport, do startojë sipas variantit “me forcat tona”, pasi për momentin nuk ka ...

Pse dështuan negociatat me turqit, për Aeroportin e Vlorës?
Nga qyteti i Vlorës ku prezantoi projektin e ri të aeroportit të Vlorës, kryeministri Edi Rama foli edhe për dështimin e negociatave me konsorciumin turk, që kërkoi fillimisht ndërtimin e veprës. “U përpoqëm të arrinim ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 18:28
Nga qyteti i Vlorës ku prezantoi projektin e ri të aeroportit të Vlorës, kryeministri Edi Rama foli edhe për dështimin e negociatave me konsorciumin turk, që kërkoi fillimisht ndërtimin e veprës. “U përpoqëm të arrinim ...

“Fluturuan me skaf”! Rama batuta me vlonjatët: Pranvera për ju fillon në tetor, por …!
Qeveria shqiptare prezantoi këtë pasdite projektin e aeroportit të Vlorës, ku i pranishëm ishte dhe kryeministri Edi Rama. Gjatë fjalës së tij, Rama nuk ka lënë pas edhe batutat me vlonjatët, teksa ka thënë se në ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 18:26
Qeveria shqiptare prezantoi këtë pasdite projektin e aeroportit të Vlorës, ku i pranishëm ishte dhe kryeministri Edi Rama. Gjatë fjalës së tij, Rama nuk ka lënë pas edhe batutat me vlonjatët, teksa ka thënë se në ...

Zbulohet se kush do e marrë me koncesion Aeroportin e Vlorës?!
Kryeministri Edi Rama ishte sot në Vlorë, ku tha se ka gati projektin për ndërtimin e Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës. Rama në fjalën e tij përmendi faktin se për ndërtimin e aeroportit në qytetin bregdetar kanë nisur ...
AlbInfo | 16-Sep-2019 20:44
Kryeministri Edi Rama ishte sot në Vlorë, ku tha se ka gati projektin për ndërtimin e Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës. Rama në fjalën e tij përmendi faktin se për ndërtimin e aeroportit në qytetin bregdetar kanë nisur ...

Dalin fotot, ja si do duket aeroporti i Vlorës, Rama: Merr fund makthi i çmimeve të shtrenjta
Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotot e projektit të aeroportit të Vlorës, i cili siç duket nga pamjet, pritet të jetë gjigand. Prezantimi i projektit u bë pasditen e sotme në qytetin bregdetar, ku vetë Rama tha se ...
Medial | 16-Sep-2019 20:32
Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotot e projektit të aeroportit të Vlorës, i cili siç duket nga pamjet, pritet të jetë gjigand. Prezantimi i projektit u bë pasditen e sotme në qytetin bregdetar, ku vetë Rama tha se ...

Opsion që aeroporti i Vlorës të ndërtohet nga shteti
Pas raportimeve në media se Aeroporti i Vlorës mund të merret me koncension për 35 vite nga ndërmarrja e Aeroportit të Pulias në Itali, qeveria organizoi në Vlorë një ceremoni për të prezantuar projektin e këtij ...
Respublica | 16-Sep-2019 20:15
Pas raportimeve në media se Aeroporti i Vlorës mund të merret me koncension për 35 vite nga ndërmarrja e Aeroportit të Pulias në Itali, qeveria organizoi në Vlorë një ceremoni për të prezantuar projektin e këtij ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved