ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 21:53

Negociatat në udhëkryq, Presidenti i Këshillit të Europës zbarkon nesër në Tiranë

Negociatat në udhëkryq, Presidenti i Këshillit të Europës zbarkon nesër në Tiranë
Gazetari Ergys Gjençaj tha për “BalkanWeb” se zyrtari i lartë i BE do të pritet nesër në 15:00 nga kryeministri Edi Rama. Mësohet gjithashtu se zyrtari i lartë europian do të qëndrojë për pak orë në Tiranë, ndërsa pjesë ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 10:53
Gazetari Ergys Gjençaj tha për “BalkanWeb” se zyrtari i lartë i BE do të pritet nesër në 15:00 nga kryeministri Edi Rama. Mësohet gjithashtu se zyrtari i lartë europian do të qëndrojë për pak orë në Tiranë, ndërsa pjesë ...

Në prag të vendimit për çeljen e negociatave, Presidenti i KiE të martën në Tiranë
Nesër Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk do të zhvillojë një vizitë të shkurtër në Shkup e në Tiranë. Takimet zyrtare ne te dy vendet ndodhin një muaj para shprehjes së vendimit nga Këshilli Europian lidhur me ...
ABCNews | 16-Sep-2019 12:13
Nesër Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk do të zhvillojë një vizitë të shkurtër në Shkup e në Tiranë. Takimet zyrtare ne te dy vendet ndodhin një muaj para shprehjes së vendimit nga Këshilli Europian lidhur me ...

Negociatat/ Presidenti i Këshillit të Europës mbërrin nesër në Tiranë
Sikurse është paralajmëruar më herët,P presidenti i Këshillit të Europës,Donald Tusk, do të mbërrijë nesër në Tiranë për të zhvilluar takime me drejtuesit më lartë politikë, në paraprirje të marrjes së vendimit për ...
Lapsi | 16-Sep-2019 11:06
Sikurse është paralajmëruar më herët,P presidenti i Këshillit të Europës,Donald Tusk, do të mbërrijë nesër në Tiranë për të zhvilluar takime me drejtuesit më lartë politikë, në paraprirje të marrjes së vendimit për ...

Vendimi për negociatat: Ja mesazhet që priten nga presidenti i KE gjatë vizitës në Tiranë
Teksa Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut presin një vendim nga vendet europiane për hapjen e neogicatave të anëtarësimit në samitin e Tetorit, Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk do të vizitojë javën e ardhshme ...
GazetaTema | 15-Sep-2019 17:13
Teksa Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut presin një vendim nga vendet europiane për hapjen e neogicatave të anëtarësimit në samitin e Tetorit, Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk do të vizitojë javën e ardhshme ...

Austria dhe Kroacia pro zgjerimit të BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë
Ministri i Jashtëm austriak, Alexander Schallenberg dhe homologu i tij kroat, Gordan Grliç Radman ranë dakord mbi këtë çështje gjatë një takimi në fundjavë të zhvilluar në Vjenë. Kjo temë do të ishte gjithashtu ...
Lajminet | 16-Sep-2019 12:10
Ministri i Jashtëm austriak, Alexander Schallenberg dhe homologu i tij kroat, Gordan Grliç Radman ranë dakord mbi këtë çështje gjatë një takimi në fundjavë të zhvilluar në Vjenë. Kjo temë do të ishte gjithashtu ...

Austria dhe Kroacia pro zgjerimit të BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë
Austria dhe Kroacia përkrahin zgjerimin e BE-së me përfshirjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor.
Kosova Press | 16-Sep-2019 12:02
Austria dhe Kroacia përkrahin zgjerimin e BE-së me përfshirjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Çelja e negociatave me BE/ Kreu i KE, Donald Tusk të martën mbërrin në Tiranë
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, ditën e martë (17 shtator) pritet të vizitojë Tiranën. Kjo vizitë vjen në kuadër të turit për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Donald Tusk pritet ...
Lexo | 16-Sep-2019 11:09
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, ditën e martë (17 shtator) pritet të vizitojë Tiranën. Kjo vizitë vjen në kuadër të turit për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Donald Tusk pritet ...

Kreu i KE, Donald Tusk të martën mbërrin në Tiranë
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, ditën e martë (17 shtator) pritet të vizitojë Tiranën. Kjo vizitë vjen në kuadër të turit për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Donald Tusk pritet ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 11:08
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, ditën e martë (17 shtator) pritet të vizitojë Tiranën. Kjo vizitë vjen në kuadër të turit për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Donald Tusk pritet ...

Negociatat në udhëkryq, Donald Tusk takon nesër Ramën
Presidenti i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, nesër mbërrin në Tiranë. Mësohet se zyrtari i lartë i BE në orën 15:00 do të takojë kryeministrin Rama. Vizita e Tusk vjen vetëm një muaj para vendimit të Këshillit ...
Politiko | 16-Sep-2019 11:03
Presidenti i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, nesër mbërrin në Tiranë. Mësohet se zyrtari i lartë i BE në orën 15:00 do të takojë kryeministrin Rama. Vizita e Tusk vjen vetëm një muaj para vendimit të Këshillit ...

Tusk nesër në Tiranë, detajet e vizitës
Ditën e nesërme Tiranën e viziton Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk. Tusk do të pritet nesër në 15:00 nga kryeministri Edi Rama. Mësohet gjithashtu se zyrtari i lartë europian do të qëndrojë për pak orë në ...
Gazeta Dita | 16-Sep-2019 10:58
Ditën e nesërme Tiranën e viziton Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk. Tusk do të pritet nesër në 15:00 nga kryeministri Edi Rama. Mësohet gjithashtu se zyrtari i lartë europian do të qëndrojë për pak orë në ...

Tusk nesër për vizitë në Shkup
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...
Shenja | 16-Sep-2019 10:36
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...

Donald Tusk të martën viziton Maqedoninë e Veriut
Përpara dhënies së vendimit për dhënien e datës për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian, kryetari i Këshillit Evropian ditën e martë do të vizitojë Maqedoninë e Veriut Ai do të realizoi takim me kryeministrin ...
Telegrafi | 15-Sep-2019 18:47
Përpara dhënies së vendimit për dhënien e datës për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian, kryetari i Këshillit Evropian ditën e martë do të vizitojë Maqedoninë e Veriut Ai do të realizoi takim me kryeministrin ...

Tusk nesër për vizitë në Shkup
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...
Arbresh | 16-Sep-2019 10:30
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...

Tusk nesër për vizitë në Shkup
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut.Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...
Alsat-M | 16-Sep-2019 10:22
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut.Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...

Tusk nesër për vizitë në Shkup
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...
TetovaSot | 16-Sep-2019 10:17
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...

Tusk nesër për vizitë në Shkup
Shkup, 16 shtator 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin ...
Medial | 16-Sep-2019 10:15
Shkup, 16 shtator 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin ...

Donald Tusk nesër vizitë në Shkup
Përpara dhënies së vendimit për dhënien e datës për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian, kryetari i Këshillit Evropian ditën e martë do të vizitojë Maqedoninë e Veriut. Ai do të realizoi takim me kryeministrin ...
Ina-Online | 16-Sep-2019 01:01
Përpara dhënies së vendimit për dhënien e datës për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian, kryetari i Këshillit Evropian ditën e martë do të vizitojë Maqedoninë e Veriut. Ai do të realizoi takim me kryeministrin ...

A do ketë datë për në BE në tetor? Të martën në Shkup ateron Donald Tusk
Në prag të vendimeve për marrjen e datës për fillim të bisedimeve me Bashkumin Europian në tetor, të martën për vizitë në vend do të vijë presidenti i Këshillit europian Donald Tusk. Ai do ketë takim me kryeministrin ...
TetovaSot | 15-Sep-2019 20:20
Në prag të vendimeve për marrjen e datës për fillim të bisedimeve me Bashkumin Europian në tetor, të martën për vizitë në vend do të vijë presidenti i Këshillit europian Donald Tusk. Ai do ketë takim me kryeministrin ...

Hahn: BE të çelë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
mapo.al Për komisionerin e zgjerimit të BE, Johannes Hahn, Maqedonia Veriore dhe Shqipëria meritojnë hapjen e negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian. Gjatë një interviste për gazetën malazeze “Vijesti”, Hahn ...
Mapo | 15-Sep-2019 09:57
mapo.al Për komisionerin e zgjerimit të BE, Johannes Hahn, Maqedonia Veriore dhe Shqipëria meritojnë hapjen e negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian. Gjatë një interviste për gazetën malazeze “Vijesti”, Hahn ...

Tusk në Tiranë për negociatat
Teksa Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut presin një vendim nga vendet europiane për hapjen e neogicatave të anëtarësimit në samitin e Tetorit, Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk do të vizitojë javën e ardhshme ...
InFokusi | 15-Sep-2019 20:00
Teksa Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut presin një vendim nga vendet europiane për hapjen e neogicatave të anëtarësimit në samitin e Tetorit, Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk do të vizitojë javën e ardhshme ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved