ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 21:53

Meta mesazh të fortë për 77-vjetorin e Konferencës së Pezës: Të lëmë mënjanë interesat afatshkurtra, bashkëpunim për integrimin

Meta mesazh të fortë për 77-vjetorin e Konferencës së Pezës: Të lëmë mënjanë interesat afatshkurtra, bashkëpunim për integrimin
Nga Peza, në ceremoninë e 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, Presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh të fortë për politikën shqiptare, duke e ftuar në bashkëpunim për një qëllim të madh për shqiptarët, integrimin sa ...
Telegraf | 16-Sep-2019 12:07
Nga Peza, në ceremoninë e 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, Presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh të fortë për politikën shqiptare, duke e ftuar në bashkëpunim për një qëllim të madh për shqiptarët, integrimin sa ...

Negociatat, Meta thirrje BE: Kushte për çdo institucion, të lexojnë raportin final të OSBE
Në 77-vjetorin e Konferencës së Pezës nuk kanë munguar as mesazhet politike. Teksa ka marrë pjesë në homazhet për nder të dëshmorëve, në një prononcim për mediat, pas ceremonisë, kreu i shtetit Ilir Meta u shpreh se në ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 11:58
Në 77-vjetorin e Konferencës së Pezës nuk kanë munguar as mesazhet politike. Teksa ka marrë pjesë në homazhet për nder të dëshmorëve, në një prononcim për mediat, pas ceremonisë, kreu i shtetit Ilir Meta u shpreh se në ...

Pluralizmi fut në “sherr” Metën dhe Veliajn
Ceremonia e 77 vjetorit të Konferencës së Pezës ka “përplasur” kryebashkiakun Erion Veliaj me preisdentin Ilir Meta në lidhje me krizën politike në vend. Pas apelit të bërë nga kreu i shteit se politika duhet të ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 12:02
Ceremonia e 77 vjetorit të Konferencës së Pezës ka “përplasur” kryebashkiakun Erion Veliaj me preisdentin Ilir Meta në lidhje me krizën politike në vend. Pas apelit të bërë nga kreu i shteit se politika duhet të ...

Veliaj i jep të drejtë Metës: Peza ishte konferenca e pluralizmit, duhet pluralizëm nga të gjitha palët
Në ceremoninë e 77 vjetorit të Konferencës së Pezës, krahas presidentit Ilir Meta dhe zëvendëskryeministrit Erion Braçe, i pranishëm ishte edhe kryebashkiaku Veliaj.
Top Channel | 16-Sep-2019 11:46
Në ceremoninë e 77 vjetorit të Konferencës së Pezës, krahas presidentit Ilir Meta dhe zëvendëskryeministrit Erion Braçe, i pranishëm ishte edhe kryebashkiaku Veliaj.

Meta: BE le të na vendosë kushte për negociatat
Pas përfundimit të ceremonisë së festimeve të 77 vjetorit të Konferencës së Pezës, presidenti i Republikës, Ilir Meta ka cekur në veçanti temën e çeljes së negociatave për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin evropian.
Top Channel | 16-Sep-2019 11:32
Pas përfundimit të ceremonisë së festimeve të 77 vjetorit të Konferencës së Pezës, presidenti i Republikës, Ilir Meta ka cekur në veçanti temën e çeljes së negociatave për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin evropian.

Meta thirrje politikës: T’i lëmë interesat afatshkurtra, për të ardhmen evropiane!
Nga ceremonia e 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, kreu i shtetit, Ilir Meta i ka bërë thirrje politikës shqiptare që të bashkëpunojnë. Meta shprehet se, objektivi kombëtar është anëtarësimi i Shqipërisë në BE. “Jemi ...
Dritare | 16-Sep-2019 12:10
Nga ceremonia e 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, kreu i shtetit, Ilir Meta i ka bërë thirrje politikës shqiptare që të bashkëpunojnë. Meta shprehet se, objektivi kombëtar është anëtarësimi i Shqipërisë në BE. “Jemi ...

Konferenca e Pezës, Meta: Politika ka vonuar anëtarësimin në BE
mapo.al Nga Konferenca e Pezës, Presidenti Ilir Meta ka dhënë disa mesazhe politike, ku ka folur për hapjen e negociatave me BE-në. Meta u shpreh se antagonizmi politik ka vonuar anëtarësimin. Presidenti theksoi se nëse ...
Mapo | 16-Sep-2019 11:29
mapo.al Nga Konferenca e Pezës, Presidenti Ilir Meta ka dhënë disa mesazhe politike, ku ka folur për hapjen e negociatave me BE-në. Meta u shpreh se antagonizmi politik ka vonuar anëtarësimin. Presidenti theksoi se nëse ...

‘Antagonizmi politik ka vonuar integrimin’, Meta: Aktorët politikë të kërkojnë ‘PO’ nga BE
TIRANE “Interesi ynë kombëtar është anëtarësimi në BE. Një proces që antagonizmi politik e ka vonuar shumë. Kam dhënë mesazh për këtë çështje dhe çdo sjellje e imja ka qenë në funksion të interesit kombëtar”. Ky ka qenë ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 11:27
TIRANE “Interesi ynë kombëtar është anëtarësimi në BE. Një proces që antagonizmi politik e ka vonuar shumë. Kam dhënë mesazh për këtë çështje dhe çdo sjellje e imja ka qenë në funksion të interesit kombëtar”. Ky ka qenë ...

Pluralizmi fut në “sherr” Metën dhe Veliajn
Ceremonia e 77 vjetorit të Konferencës së Pezës ka “përplasur” kryebashkiakun Erion Veliaj me preisdentin Ilir Meta në lidhje me krizën politike në vend. Pas apelit të bërë nga kreu i shteit se politika duhet të ...
Medial | 16-Sep-2019 12:07
Ceremonia e 77 vjetorit të Konferencës së Pezës ka “përplasur” kryebashkiakun Erion Veliaj me preisdentin Ilir Meta në lidhje me krizën politike në vend. Pas apelit të bërë nga kreu i shteit se politika duhet të ...

“Presidenti ka të drejtë” Veliaj në Pezë: Pluralizëm kudo në cdo fushë, jo në tavolinë
Ceremonia e 77 vjetorit të Konferencës së Pezës duket se shkriu akujt sot mes presidentit të republikës dhe anëtarëve të maxhorancës socialiste. Kryebashkiaku Veliaj i pranishëm në ceremoni u shpreh disa herë se bie ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 11:22
Ceremonia e 77 vjetorit të Konferencës së Pezës duket se shkriu akujt sot mes presidentit të republikës dhe anëtarëve të maxhorancës socialiste. Kryebashkiaku Veliaj i pranishëm në ceremoni u shpreh disa herë se bie ...

‘Peza ishte konferenca e pluralizmit’, Veliaj dakord me Metën: Pluralizëm në çdo fushë
Tirana përkujton sot 77-vjetorin e Konferencës së Pezës, një prej ngjarjeve më të rëndësishme të popullit shqiptar gjatë Luftës së Dytë Botërore, për bashkimin e shqiptarëve kundër pushtuesve. Kryebashkiaku Veliaj, ...
Politiko | 16-Sep-2019 12:02
Tirana përkujton sot 77-vjetorin e Konferencës së Pezës, një prej ngjarjeve më të rëndësishme të popullit shqiptar gjatë Luftës së Dytë Botërore, për bashkimin e shqiptarëve kundër pushtuesve. Kryebashkiaku Veliaj, ...

Apeli i fortë i Metës: Aktorët politikë të kërkojnë ‘PO’ nga BE
Në 77-vjetorin e Konferencës së Pezës, presidenti i vendit, Ilir Meta ka folur për anëtarësimin në BE. Meta u shpreh se qëllimi i vetëm që ka Shqipëria sot është anëtarsimi në BE. Gjatë fjalës së tij, Kreu i Shtetit tha ...
Lajmi i Fundit | 16-Sep-2019 11:51
Në 77-vjetorin e Konferencës së Pezës, presidenti i vendit, Ilir Meta ka folur për anëtarësimin në BE. Meta u shpreh se qëllimi i vetëm që ka Shqipëria sot është anëtarsimi në BE. Gjatë fjalës së tij, Kreu i Shtetit tha ...

Meta apel politikës: Të bashkëpunojmë për hapjen e negociatave
Presidenti Ilir Meta i bëri sërish apel klasës politike që të bashkëpunojë për hapjen e negociatave më 18 tetor. Në 77-vjetorin e Konferencës së Pezës, Meta tha se duhet të lihen mënjanë interesat e ngushta afatshkurtra ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 11:23
Presidenti Ilir Meta i bëri sërish apel klasës politike që të bashkëpunojë për hapjen e negociatave më 18 tetor. Në 77-vjetorin e Konferencës së Pezës, Meta tha se duhet të lihen mënjanë interesat e ngushta afatshkurtra ...

Konferenca e Pezës “zbut” Metën, bashkohet me socialistët: Koha për të forcuar bashkëpunimin duke lënë interesat afatshkurtra
Në ceremoninë e 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, presidenti Ilir Meta nuk la pas komentet për situatën politike në vend, duke e lidhur me shembullin që duhet marrë nga patriotët shqiptarë që dhanë jetën për lirinë e ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 11:21
Në ceremoninë e 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, presidenti Ilir Meta nuk la pas komentet për situatën politike në vend, duke e lidhur me shembullin që duhet marrë nga patriotët shqiptarë që dhanë jetën për lirinë e ...

Meta, apel partive politike: Kërkoni nga Europa një “PO” për negociatat
Në një prononcim për mediat pasi mori pjesë në ceremoninë e 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, Presidenti Ilir Meta përcolli mesazhin e tij ndaj forcave politike në vend dhe ndarjes së përgjegjësive dhe detyrave ...
Lexo | 16-Sep-2019 11:49
Në një prononcim për mediat pasi mori pjesë në ceremoninë e 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, Presidenti Ilir Meta përcolli mesazhin e tij ndaj forcave politike në vend dhe ndarjes së përgjegjësive dhe detyrave ...

Meta apel politikës: Të bashkëpunojmë për hapjen e negociatave
Presidenti Ilir Meta i bëri sërish apel klasës politike që të bashkëpunojë për hapjen e negociatave më 18 tetor. Në 77-vjetorin e Konferencës së Pezës, Meta tha se duhet të lihen mënjanë interesat e ngushta afatshkurtra ...
Medial | 16-Sep-2019 11:38
Presidenti Ilir Meta i bëri sërish apel klasës politike që të bashkëpunojë për hapjen e negociatave më 18 tetor. Në 77-vjetorin e Konferencës së Pezës, Meta tha se duhet të lihen mënjanë interesat e ngushta afatshkurtra ...

Peza “bashkon” Metën dhe Veliajn, shtrëngim duarsh në 77-vjetorin e konferencës historike
Festimet e 77 vjetorit të Konferencës së Pezës, bënë bashkë presidentin e Republikës, Ilir Metën dhe kryebashkiakun Veliaj, të cilët, siç mund ta shihni edhe në foto nuk nguruan të shtrëngonin duart.
Top Channel | 16-Sep-2019 11:18
Festimet e 77 vjetorit të Konferencës së Pezës, bënë bashkë presidentin e Republikës, Ilir Metën dhe kryebashkiakun Veliaj, të cilët, siç mund ta shihni edhe në foto nuk nguruan të shtrëngonin duart.

Integrimi/ Meta: Nëse do ketë kushte të reja për në BE, të përfshihet edhe presidenti
Presidenti Ilir Meta ka përcjellë një tjetër mesazh për politikën shqiptare në prag të vendimit për procesin e integrimit të Shqipërisë në BE, në 18 tetor. Pas ceremonisë së zhvilluar në sajë të 77-vjetorit të ...
Politiko | 16-Sep-2019 11:32
Presidenti Ilir Meta ka përcjellë një tjetër mesazh për politikën shqiptare në prag të vendimit për procesin e integrimit të Shqipërisë në BE, në 18 tetor. Pas ceremonisë së zhvilluar në sajë të 77-vjetorit të ...

77 vjetori i Konferencës së Pezës, Meta: Duhen lënë mënjanë interesat e ngushta politike
Sot, në 77-vjetorin e Konferencës së Pezës, i pranishëm në festime ishte edhe presidenti i Republikës, Ilir Meta.
Top Channel | 16-Sep-2019 11:11
Sot, në 77-vjetorin e Konferencës së Pezës, i pranishëm në festime ishte edhe presidenti i Republikës, Ilir Meta.

Meta mesazh politikës: T’i lëmë mënjanë interesat afatshkurta për të ardhmen europiane
Kreu i shtetit, Ilir Meta i ka bërë thirrje politikës shqiptare që t’i lënë mënjanë interesat afatshkurta për të ardhmen europiane të vendit. Nga ceremonia e 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, Meta tha se objektivi ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 11:08
Kreu i shtetit, Ilir Meta i ka bërë thirrje politikës shqiptare që t’i lënë mënjanë interesat afatshkurta për të ardhmen europiane të vendit. Nga ceremonia e 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, Meta tha se objektivi ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved